موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا و راه‌اندازی کسب و کار

استان بریتیش کلمبیا (British Columbia) یکی از استان‌های غربی کاناداست. موقعیت این استان و وجود شرایط مناسب رشد و توسعه باعث تبدیل این استان به یکی از بهترین مناطق کانادا برای سرمایه‌گذاری شده است. با سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. سرمایه گذاری و رسیدن به سود و توسعه کسب و کار و اخذ اقامت کانادا!

 

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا برای ایرانیان چگونه است؟

چرا باید بریتیش کلمبیا را انتخاب کنید؟

برای سرمایه گذاری در کانادا گزینه‌های زیادی در اختیار دارید. اما بریتیش کلمبیا از کیفیت زندگی فوق‌العاده‌ای برخوردار است و محیط دوستانه و امنی را برای سرمایه گذاری و راه‌اندازی کسب و کار فراهم کرده است. سازمان‌هایی که در استان بریتیش کلمبیا فعالیت می‌کنند، می‌توانند از موقعیت‌های برتر، منابع طبیعی غنی، فضای سرمایه‌گذاری جذاب و نیروی کار ماهر و تحصیل‌کرده‌ی آن بهره‌مند شوند.

افراد خلاق و تحصیل کرده با حمایت دولت و صنعت، قادر به راه‌اندازی کسب و کارهایی با پتانسیل بالا در این استان هستند. بریتیش کلمبیا با مدیریت مالی قوی، اقتصاد باثبات و مقررات مناسب خود برای راه‌اندازی کسب و کار، به عنوان یک مکان عالی برای تجارت شناخته می‌شود.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

هزینه‌ی نیروی کار، هزینه‌های آب و برق و سایر تسهیلات در استان بریتیش کلمبیا به طور کلی کمتر از هزینه‌های سایر مناطق برتر در قاره‌ی آمریکای شمالی است، همچنین نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها نیز بسیار پایین است. بریتیش کلمبیا با سیستم حقوقی مطمئن خود به یک مکان بهینه برای سرمایه گذاری و راه‌اندازی کسب و کار تبدیل شده است.

مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق برنامه‌ی انتخاب استانی (BC-PNP)، یکی از روش های مهاجرت به کانادا و اقامت در بریتیش کلمبیا است. این روش برای کارآفرینان با‌تجربه‌ای طراحی شده که می‌توانند نوآوری‌های خود را در این استان پیاده‌سازی کنند و به رشد اقتصادی آن کمک کنند.

این روش برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا هستند و می‌خواهند کسب و کار جدیدی را در آن راه‌اندازی کنند بسیار مناسب است.

 

انواع برنامه های سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا در 2022

انواع برنامه های سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا از سه زیرمجموعه تشکیل شده است:

 • مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا Entrepreneur Immigration
 • مهاجرت کارآفرینی با طرح پایلوت منطقه‌ای Entrepreneur Immigration – Regional Pilot
 • پروژه‌های استراتژیک Strategic Projects

ما در ادامه به توضیح هر یک از این برنامه‌ها می‌پردازیم و مراحلشان را شرح خواهیم داد.

مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا (BC-PNP-IE)

برنامه‌ی انتخاب استانی بریتیش کلمبیا، نامزدهای مورد نظر خود را  از طریق یک سیستم امتیازبندی انتخاب می‌کند و متقاضیانی که بالاترین پتانسیل را دارند و می‌توانند کسب و کار موفقی را در این استان ایجاد کنند و منافع اقتصادی قابل توجهی را برای آن فراهم سازند، در اولویت قرار خواهند گرفت.

هر متقاضی می‌تواند حداکثر 200 امتیاز دریافت کند. برنامه‌ی مهاجرت کارآفرینان، مخصوص مدیران یا صاحبان مشاغلی است که مایل به سرمایه‌گذاری در مشاغل بریتیش کلمبیا هستند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

شرایط سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا از طریق مهاجرت کارآفرینی

 • برخورداری از دارایی خالص شخصی حداقل به ارزش 600,000 دلار که به طور قانونی به دست آمده است.
 • سرمایه‌گذاری در یک تجارت جدید و یا خرید و بهبود یکی از کسب و کارهای موجود در بریتیش کلمبیا با حداقل سرمایه‌ی 200,000 دلار.
 • ایجاد یک شغل جدید و تمام وقت برای حداقل یک شهروند کانادایی یا یک فرد که اقامت دائم کانادا دارد.
 • دریافت سطح 4 CLB (معیار زبان کانادایی) در آزمون‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی در هر یک از چهار زمینه‌ی listening، speaking، reading و writing.
 • داشتن تجربه‌ی مناسب در تجارت و/یا مدیریت یک کسب و کار.
 • واجد شرایط مهاجرت موقت به کانادا باشید.
 • به طور قانونی در کشوری که در حال حاضر در آن ساکن هستید پذیرفته شده باشید.

مراحل درخواست ویزای سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا از طریق مهاجرت کارآفرینی

شما برای اخذ اقامت دائم و استقرار در بریتیش کلمبیا از طریق مهاجرت کارآفرینی باید چند مرحله را طی کنید:

شما باید به صورت آنلاین یک فرم ثبت نام را تکمیل کنید و مفهوم کسب‌وکار خود را به طور مختصر در آن شرح دهید.
برای ثبت‌نام باید 300 دلار بپردازید. کاندیدها بر اساس اطلاعاتی که در این فرم ارائه می‌دهند، امتیازبندی خواهند شد و پروفایلشان به مدت شش ماه یا تا زمانی که دعوتنامه‌ی خود را دریافت کنند در یک Pool (یا استخر) قرار خواهد گرفت تا در آنجا امتیازشان با سایر متقاضیان مقایسه شود.

استان بریتیش کلمبیا به طور متوسط هر ماه یک قرعه‌کشی انجام می‌دهد تا متقاضیانی را برای مهاجرت کارآفرینی انتخاب کند. داوطلبانی که دعوتنامه‌ی اپلای را دریافت می‌کنند، چهار ماه فرصت دارند تا درخواست کامل خود را ارسال کنند.
امتیاز متقاضیان بر اساس مهارت آن‌ها در زبان انگلیسی، سن و تجربه‌ی کاری آن‌ها سنجیده می‌شود. متقاضیانی که امتیاز لازم را کسب نکرده‌اند می‌توانند در همان حین که در Pool حضور دارند، با ارائه یک مفهوم تجاری جدید امتیاز خود را بهبود بخشند.

داوطلبانی که دعوتنامه‌ی اپلای را دریافت می‌کنند باید ارزش خالص دارایی‌هایشان را به یک تامین‌کننده‌ی واجد شرایط اعلام کنند. این تأمین کننده مقدار ارزش خالص و منابع آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

داوطلبان به مدت چهار ماه یا 120 روز فرصت دارند تا پس از دریافت دعوتنامه، درخواست ویزای خود را ارسال کنند. ممکن است از داوطلبان خواسته شود تا در یک مصاحبه شرکت کنند.
متقاضیانی که تایید شده‌اند باید یک توافقنامه‌ی عملکرد را با استان بریتیش کلمبیا امضا کنند. سپس آنها 20 ماه یا 610 روز فرصت دارند تا پیشنهاد تجاری خود را به اجرا درآورند.

متقاضیانی که توسط برنامه‌ی PNP بریتیش کلمبیا انتخاب می‌شوند، یک نامه‌ی حمایتی را از این استان دریافت خواهند کرد و به واسطه‌ی آن می‌توانند از اداره‌ی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، یک مجوز کار دو ساله دریافت کنند.
متقاضیان منتخب و وابستگان آن‌ها ظرف مدت 12 ماه یا 365 روز پس از دریافت تاییدیه باید به استان بریتیش کلمبیا وارد شوند و از زمانی که وارد این استان می‌شوند، 20 ماه فرصت دارند تا کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند.
آن‌ها در پایان این دوره باید گزارش نهایی خود از کسب و کارشان را به برنامه‌ مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا ارسال کنند.

افراد منتخبی که تمام شرایط توافقنامه‌ی عملکرد خود را رعایت کرده‌اند، اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد. این اقامت دائم به وابستگان آن‌ها نیز تعلق می‌گیرد.

 

کارآفرینی در بریتیش کلمبیا با طرح پایلوت منطقه ای

مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا – طرح پایلوت منطقه‌ای

هدف از طرح پایلوت منطقه‌ای این است که کارآفرینان با انگیزه و باتجربه را به جوامع کوچک‌تر بریتیش کلمبیا جذب کند. این کارآفرینان با راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید در این جوامع کوچک، باید بتوانند نیازهای شغلی ساکنان این مناطق را برآورده سازند.

این طرح در سال 2019 به عنوان یک طرح آزمایشی دو ساله افتتاح شد، اما مهلت آن تا سال 2024 تمدید شده است.

شرایط سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا با طرح پایلوت منطقه‌ای

متقاضیان که خواهان سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا از طریق طرح پایلوت منطقه‌ای هستند باید شرایط زیر را برآورده سازند:

 • حداقل دارایی خالص به ارزش 300,000 دلار
 • سرمایه گذاری حداقل 100,000 دلار در یک کسب و کار واجد شرایط.
 • مالکیت حداقل 51% از کسب و کار جدید.
 • برخورداری از سطح 4 CLB در آزمون‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی در هر یک از چهار زمینه‌ی listening، speaking، reading و writing.
 • ایجاد حداقل یک شغل تمام وقت برای یک شهروند کانادایی یا یک فرد مقیم دائم کانادا.
 • انجام یک بازدید اکتشافی در جامعه‌ی هدف

مناطقی که برای سرمایه‌ گذاری انتخاب می‌کنید باید دارای شرایط زیر باشند:

 • جمعیتشان کمتر از 75000 نفر باشد.
 • بیش از 30 کیلومتر با شهرهایی که دارای بیش از 75000 نفر جمعیت هستند، فاصله داشته باشد.
 • توانایی حمایت از کارآفرینان را داشته باشد.

طرح پایلوت منطقه‌ای هم مانند طرح مهاجرت کارآفرینی، متقاضیان را تحت برنامه‌ استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) مورد ارزیابی قرار می‌دهد و کاندیداهایی که بهترین امتیاز را در این سیستم کسب کرده‌اند، دعوتنامه‌ی اپلای را دریافت خواهند کرد.

بنابراین بسیار مهم است که در هنگام تصمیم‌گیری برای ثبت‌نام، فاکتورهای امتیازدهی را به خوبی بشناسید و سعی کنید امتیاز خود را بهبود بخشید. مراحل پردازش درخواست ویزای سرمایه گذاری کانادا بریتیش کلمبیا از طریق طرح پایلوت منطقه‌ای، مانند همان مراحلی هستند که در بالا شرح دادیم.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا از طریق پروژه‌های استراتژیک

این طرح به شرکت‌های خارجی کمک می‌کند تا کسب و کار خود را در بریتیش کلمبیا راه‌اندازی کنند، افراد متقاضی باید قصد اقامت در بریتیش کلمبیا را داشته باشند و با راه‌اندازی کسب و کار خود در این استان می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

شرایط سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا از طریق طرح پروژه‌های استراتژیک

 • سرمایه گذاری در یک کسب و کار با حداقل مبلغ 500,000 دلار
 • ایجاد حداقل سه شغل جدید و تمام وقت برای شهروندان کانادایی یا افراد مقیم دائم کانادا به ازای هر پرسنل اصلی (هر شرکت می‌تواند حداکثر پنج پرسنل اصلی داشته باشد).
 • تاسیس یا خرید و گسترش یک شرکت در بریتیش کلمبیا.

مراحل درخواست ویزا از طریق طرح پروژه استراتژیک

 1. انجام یک بازدید اکتشافی از بریتیش کلمبیا
 2. صحبت درمورد پیشنهاد تجاری خود با مسئولان برنامه‌ی انتخاب استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP).
 3. ارسال درخواست برای ویزا
 4. در صورتی که درخواست ویزای شما مورد تایید قرار گرفت، شرکتتان باید یک قرارداد عملکرد را با بریتیش کلمبیا امضا کند. بدین ترتیب یک نامه‌ی حمایتی برای هر یک از پرسنل اصلی شرکتتان صادر خواهد شد و آن‌ها به واسطه‌ی این نامه می‌توانند یک مجوز کار دو ساله را از اداره‌ی مهاجرت کانادا دریافت کنند.
 5. در صورتی که شرکت شما پس از اتمام انقضای مجوز کارتان، تمام شرایط و ضوابط ذکر شده در توافقنامه‌ی عملکرد را رعایت کرده باشد، پرسنل اصلی شرکتتان قادر به دریافت اقامت دائم خواهند شد.

خب، حالا که سه طرح تجاری بریتیش کلمبیا برای جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران را مورد بررسی قرار دادیم، بیایید ببینیم که امتیازات متقاضیان بر چه اساسی محاسبه می‌شود:

 

امتیازبندی سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا چگونه است؟

محاسبه امتیاز سرمایه گذاری British Columbia

امتیازات شما بر اساس اطلاعاتی که در فرم ثبت‌نامتان وارد کرده‌اید و همچنین براساس مفهوم تجاری‌تان محاسبه خواهند شد. این امتیاز مشخص می‌کند که شما در استخر کاندیداها، چه رتبه‌ و اولویتی دارید.

رتبه‌ی شما در میان کاندیداها، به امتیازات سایرین بستگی دارد و وقتی که افرادی به استخر اضافه یا از آن حذف می‌شوند، اولویت شما هم تغییر خواهد کرد. شما باید در هر فاکتور، حداقل امتیاز لازم را کسب کنید تا بتوانید در اولویت انتخاب قرار بگیرید.

حداکثر امتیاز شما می‌تواند 200 باشد و هیچ امتیاز مینیمومی برای انتخاب کاندیداها تعریف نشده است و در هر دوره، حداقل امتیاز کاندیداهای منتخب، با حداقل امتیاز دوره‌های قبل متفاوت است و فقط به کاندیداهایی که در همان دوره شرکت داشته‌اند بستگی دارد.

فاکتورهای زیر در محاسبه‌ی امتیاز نقش دارند و حداکثر امتیاز هر بخش هم آمده است:

معیار امتیازبندیامتیاز
تجربه و سابقه کار20 امتیاز
مالکیت کسب و کار4 امتیاز
ارزش خالص دارایی‌ها12 امتیاز
سرمایه گذاری شخصی20 امتیاز
مشاغل20 امتیاز
محل راه‌اندازی کسب و کار20 امتیاز
سازگاری32 امتیاز
دوام کسب و کار30 امتیاز
قابلیت انتقال مهارت‌های تجاری20 امتیاز
سود اقتصادی بالقوه‌ی کسب و کار30 امتیاز
جمع امتیازات200

1. تجربه و سابقه کاری

شما بر اساس میزان تجربیات خود در مالکیت و یا مدیریت یک کسب و کار، امتیاز دریافت خواهید کرد. شما باید جزئیات کسب و کار یا تجربیات کاری خود در 10 سال گذشته را در هنگام ثبت‌نام ارائه دهید، البته حواستان باشد که جزئیات مربوط به هر دو مورد فوق را ذکر نکنید.

مثلاً اگر شما مالکیت 100% یک کسب و کار را در اختیار دارید و همچنین مدیریت آن کسب و کار را هم بر عهده داشته‌اید، فقط جزئیات مربوط به مالکیت (یا مدیریت) آن کسب و کار را ارائه دهید، نه هر دوی آن‌ها را. قابلیت انتقال کسب و کار پیشنهادی‌تان به استان بریتیش کلمبیا، بخش مهمی از مفهوم تجاری شما است که می‌تواند امتیاز خوبی برایتان داشته باشد.

2. ارزش خالص دارایی‌ها

شما بر اساس مجموع دارایی‌های خالص خود و مجموع دارایی‌های همسر یا شریک زندگی غیر رسمی‌تان (common-law partner) امتیاز دریافت خواهید کرد.

3. سرمایه گذاری شخصی

میزان سرمایه گذاری شخصی شما بر روی کسب و کار پیشنهادی‌تان، بر امتیازتان تأثیر خواهد گذاشت. در هنگام ثبتنام از شما خواسته می‌شود تا میزان کل سرمایه گذاری پیشنهادی‌تان را مشخص کنید.

سپس برنامه‌ی انتخاب استانی بریتیش کلمبیا مشخص می‌کند که آیا میزان سرمایه گذاریتان مورد تأیید است یا نه و بر اساس آن به شما امتیاز می‌دهد. موارد زیر نمونه‌هایی از سرمایه‌گذاری‌‌های واجد شرایط هستند:

 • خرید دارایی‌های کسب‌ و کار موجود
 • خرید تجهیزات جدید برای کسب و کار موجود
 • تأمین اقلام یک استارتاپ یا یک طرح توسعه
 • ایجاد بهبود در کسب و کار اجاره‌ای
 • پرداخت هزینه برای بازاریابی
 • پرداخت هزینه‌های اجرایی

4. مشاغل

شما با ایجاد و حفظ یک کسب و کار جدید و یا با خرید و حفظ یک کسب و کار موجود در بریتیش کلمبیا، می‌توانید امتیاز دریافت کنید. شما باید ببینید که کسب‌وکار پیشنهادیتان چه تعداد شغل تمام وقت (FTE) را ایجاد و حفظ می‌کند.

یک کسب و کار واجد شرایط باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • در بریتیش کلمبیا واقع شده باشد
 • باید یک مؤسسه‌ی انتفاعی باشد (شرکت‌های غیر انتفاعی واجد شرایط نیستند)
 • به رشد اقتصادی بریتیش کلمبیا کمک کند
 • حداقل یک شغل جدید را برای کانادایی‌ها ایجاد کند
 • پتانسیل بالایی برای کسب موفقیت در طولانی مدت داشته باشد.

هدف از برنامه‌ی مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا این است که سرمایه گذاران را به مناطقی جذب کند که تعداد کارفرمایان زیادی در آن حضور ندارند. بنابراین اگر شما بخواهید کسب و کار پیشنهادی خود را در جوامع کوچکتر بریتیش کلمبیا مستقر کنید، امتیاز بیشتری را دریافت خواهید کرد.


بهتر است کسب و کار پیشنهادیتان کاملاً جدید باشد و کسب و کارهای مشابهی در جامعه‌ی موردنظرتان در بریتیش کلمبیا وجود نداشته باشند، زیرا این مشاغل از نظر اداره‌ی مهاجرت بریتیش کلمبیا چندان مفید نیستند چون نمی‌توانند به رشد اقتصادی جوامع کمک کنند.

مثلاً افتتاح یک فروشگاه یا افتتاح یک پمپ بنزین در جامعه‌ای که مشاغل مشابه زیادی در آن وجود دارد، نمی‌تواند کمکی به آن جامعه برساند. پس بهتر است به سراغ کسب و کار‌های منحصربه‌فردی بروید که کالا یا خدمات موردنیاز جامعه‌ را برای آن فراهم می‌کنند، بدین ترتیب می‌توانید امتیاز بیشتری را دریافت کنید و شانس انتخاب خود را افزایش دهید.

ما پیشنهاد می‌کنیم که کارآفرینان، کسب و کار خود را در یکی از زمینه‌های زیر توسعه دهند:

 • محصولات کشاورزی
 • زیست پزشکی
 • گردشگری
 • جنگل‌داری
 • آموزش بین‌المللی
 • معدن، انرژی و گاز طبیعی
 • فناوری و اقتصاد سبز
 • حمل و نقل

کسب و کار شما باید مزایای اقتصادی قابل توجهی را برای بریتیش کلمبیا به ارمغان بیاورد، برخی از این عبارتند از:

 • انتقال دانش تخصصی به بریتیش کلمبیا
 • ایجاد فناوری‌های جدید
 • توسعه‌ی محصولات و خدمات جدید
 • یافتن کاربردهای تجاری جدید برای فناوری‌های موجود
 • افزایش صادرات
 • افزایش تحقیق و توسعه
 • ارائه‌ی محصولات یا خدماتی که قبلاً کمتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند
 • برخورداری از یک رویکرد نوآورانه که سایر رقبا تا کنون آن را امتحان نکرده‌اند

5. سازگاری

میزان سازگاری شما با جامعه‌ی هدفتان، بر امتیاز شما تأثیر خواهد گذاشت. در هنگام ثبت نام نیازی نیست که مدرک آزمون زبان خود را ارائه دهد. اما اگر دعوتنامه‌ی اپلای برایتان ارسال شد، ممکن است از شما خواسته شود که مدرکی را با نشان دادن مهارت‌های زبانی خود ارائه دهید.


اگر سطح تحصیلاتتان کافی نباشد و از آن هیچ امتیازی نگیرید، باید حداقل سه سال تجربه‌ی مدیریت فعال در کسب و کاری را داشته باشید که خودتان در پنج سال گذشته مالکیت 100٪ آن را برعهده داشته‌اید تا بتوانید واجد شرایط دریافت ویزا شوید.

6. مفهوم کسب و کار

شما در هنگام ثبت نام باید مفهوم کسب و کار خود را به طور مختصر ارائه دهید. مفهوم کسب و کار پیشنهادی شما توسط برنامه‌ی مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و بر اساس آن به شما امتیاز داده خواهد شد.

این امتیاز بر اساس مکان موردنظر شما برای راه‌اندازی کسب و کار و اندازه‌ی جمعیت آن منطقه، محاسبه می‌شود.

ویزای همراه

همسر شخص کارآفرین و اعضای خانواده‌اش که تحت تکفل وی قرار دارند، می‌توانند همراه با او به بریتیش کلمبیا وارد شوند.

در صورتی که فرد کارآفرین ظرف مدت ۲۰ ماه پس از ورود خود به بریتیش کلمبیا بتواند کسب و کار مورد نظرش را راه اندازی کند و در طی مهلت دو ساله‌ی مجوز کار خود، در این استان باقی بماند و بتواند تمام ضوابط موجود در توافقنامه‌ی عملکردش را برآورده سازد، خودش و خانواده‌اش واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا خواهند بود.

حتما بخوانید:
ویزای همراه کانادا

سوالات متداول:

شرکت شما باید شرایط زیر را داشته باشد:
 • تثبیت شده باشد و از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشد
 • آمادگی سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا را داشته باشد و بتواند در سطح بین المللی گسترش یابد
 • با انجام سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا، سود اقتصادی قابل توجهی را برای این استان فراهم کند.

 • سرمایه گذاری در کسب و کار با حداقل مبلغ 500,000 دلار
 • تأسیس یا خرید و گسترش یک کسب و کار واجد شرایط در بریتیش کلمبیا.
 • ایجاد حداقل سه شغل جدید و تمام وقت برای شهروندان کانادایی، به ازای هر یک از پرسنل اصلی شرکت که همراه با شما به کانادا می‌آیند (حداکثر پنج پرسنل اصلی می‌توانند برای راه‌اندازی و مدیریت یک شرکت، به کانادا وارد شوند)

برخی از مشاغلی که توسط برنامه‌ی مهاجرت استانی، به عنوان مشاغل واجد شرایط شناخته نمی‌شوند عبارتند از:

 • سرمایه‌گذاری‌های غیر فعال
 • مهمانسراها، مزارع سرگرمی و مشاغل خانگی
 • بنگاه کارگشایی
 • سالن‌های برنزه
 • فروشگاه‌های اجاره‌ی دی وی دی
 • خشکشویی‌های سکه‌ای
 • کارواش اتوماتیک
 • بازیافت ضایعات فلزی
 • مشاغلی که کالاهای دست دوم می‌فروشند (به استثنای مشاغلی که خدمات ارزش افزوده مانند تعمیرات، نوسازی یا بازیافت را ارائه می‌دهند)
 • دلالی املاک و مستغلات، کارگزاری بیمه یا کارگزاری تجاری
 • و به طور کلی، هر نوع تجارت دیگر که باعث بدنامی برنامه‌ی pnp یا دولت بریتیش کلمبیا شود.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال