ویزای 190 استرالیا

یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت این کشور، روش کاری است. با اخذ ویزای کاری استرالیا، علاوه بر کار و زندگی در یک کشور مرفه، می‌توانید اقامت آن را هم اخذ کنید.

برای کار در این کشور ویزاهای مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها ویزای 190 استرالیا است. برای اخذ این ویزا باید در سیستم امتیازبندی استرالیا شرکت کرده و نمره حدنصاب را اخذ کنید.

از مهم‌ترین مزایای ویزای 190 استرالیا، امکان اخذ اقامت دائم این کشور پس از ورود است. در ادامه با این ویزا و شرایط اخذ آن بیشتر آشنا می‌شوید. در ابتدا یک ویدئو معرفی از این ویزا را می‌بینید و پس از آن هم با جزئیات بیشتری از این ویزا آشنا خواهید شد.

ویزای 190 استرالیا چیست؟

ویزای 190 یکی از ویزاهای اسکیل ورکر استرالیا است که براساس امتیاز دهی به کارگران ماهر تعلق می گیرد. این نوع ویزا ویژه کارگرانی می باشد که از سوی دولت استانی و یا قلمرو استرالیا، به کار معرفی شده باشند. با دریافت این ویزا علاوه بر داشتن مجوز کار در استرالیا، می توانید به به اقامت دائم و زندگی در این کشور نیز دست پیدا کنید.

ا

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

شرایط دریافت ویزای 190 استرالیا

 • در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا شغل پیدا کنید.
 • مهارت مناسب برای شغل مورد نظر را در ارزیابی ها داشته باشید.
 • امتیاز قبولی در آزمون ویزای 190 استرالیا یعنی 65 را کسب کنید.at enim.
 • از سوی یک آژانس دولتی ایالتی یا مرکزی معرفی شوید.
 • ارائه فرم EOI استرالیا که برای ابراز تمایل برای مهاجرت به استرالیا بعد از تکمیل مدارک و گرفتن تائیدیه ارزیابی باید ارسال شود. این فرم درخواست به متقاضیان کمک می کند تا از امتیاز خودشان مطلع شوند.
 • باید سن متقاضی بین 18 تا 44 سال باشد
 • مهارت زبان انگلیسی شما باید در حد قابل قبول باشد.
 • باید تائیدیه سلامت و احراز هویت را انجام دهید.
 • باید در آزمون 190 امتیاز ویزا واجد شرایط باشید.
 • باید از سوی دولت ایالتی یا مرکزی نامزد استفاده از این ویزا باشید.

 

دریافت ویزای 190 با رعایت شرایط لازم

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که دولت ایالتی و مرکزی استرالیا لیستی از مشاغل مورد تقاضا در مناطق مختلف خود را تهیه کرده اند. اگر در زمینه ای مهارت های تخصصی، تجربه کاری و توانایی زبان انگلیسی داشته باشید، می توانید از شرایط شغلی این لیست بهره مند شوید.


پس از ارسال فرم و کسب امتیاز لازم، آژانس های دولتی ایالت و قلمرو استرالیا نسبت به کاندید کردن شما اقدام می کنند

 

زمانی که شما درخواست خود را برای ورود به خاک استرالیا از طریق ارسال فرم (EOI) اعلام می کنید، امتیازی برای شما تخمین زده می شود و اگر امتیاز لازم را کسب کنید، آژانس های دولتی ایالت و قلمرو استرالیا نسبت به کاندید کردن شما اقدام می کنند.

از زمانی که توسط آژانس ایالتی یا مرکزی استرالیا معرفی می شوید، از شما دعوت می شود که نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. بعد از دعوت شدن 60 روز فرصت دارید تا درخواست اخذ ویزای 190 استرالیا را برای خود ارائه دهید.

امتیاز ویزای 190 استرالیا به چه صورت است؟

شما باید برای اخذ ویزای 190 استرالیا شرایطی را که قبلا گفتیم فراهم آورید، یعنی:

 • باید بتوانید 65 امتیاز لازم برای دعوت نامه خود را کسب نمایید.
 • امتیاز دعوت نامه شما وابسته به اطلاعات موجود در EOI شما می باشد.
 • باید بتوانید واجد شرایط بودن خود را بر اساس امتیازات کسب شده تان از درخواست ویزا اثبات کنید.
 • باید بررسی کنید که امتیاز لازم را بدست می آورید.

بررسی امتیازات با توجه به چه فاکتورهایی است؟

برای محاسبه نمره آزمون ویزای 190 استرالیا، امتیازات بر اساس فاکتورهای مشخصی صورت می گیرد.

 • سطح مهارت زبان انگلیسی
 • سابقه اشتغال حرفه ای
 • برخورداری از تخصص
 • گذراندن دوره تحصیل در استرالیا
 • میزان نیاز به آموزش تخصصی
 • امتیازات وابسته
 • و …

جدول امتیازدهی را به‌صورت کامل می‌توانید در مطلب امتیازبندی مهاجرت به استرالیا مطالعه کنید.
حتما بخوانید: جدول امتیازبندی مهاجرت به استرالیا
اما اینجا هم معیارهای مهم امتیازدهی ویزای 190 استرالیا را آورده‌ایم:

جدول امتیاز دهی با فاکتور «سن و سال» در اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا

تاثیر فاکتور سن در اخذ ویزای 190 استرالیا

جدول امتیاز دهی با فاکتور «نمرهIELTS » برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190 استرالیا

 

فاکتور امتیاز دهی آزمون آیلتس در اخذ ویزای 190 استرالیا

جدول امتیاز دهی با فاکتور «سابقه کاری» برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190 استرالیا

 

امتیازدهی با فاکتور سابقه کاری برای اخذ ویزای 190 استرالیا

جدول امتیاز دهی با فاکتور «تحصیل در استرالیا» برای اخذ اقامت دائم این کشور از طریق ویزای 190 استرالیا

 

امتیازدهی با فاکتور تحصیل در اخذ ویزای 190 استرالیا

بعد از اخذ ویزای 190 استرالیا چه کار های می توان انجام داد؟

زمانی که موفق به اخذ ویزای 190 استرالیا شوید، چنانچه شما و خانواده تان به تعهدات این ویزا و قوانین استرالیا پایبند باشید، مجوز برای موارد زیر را خواهید داشت:

 • ویزای 190 استرالیا یک ویزای دائمی است که اجازه می دهد به طور نامحدود در استرالیا بمانید.
 • امکان کار و تحصیل در استرالیا را خواهید داشت.
 • هزینه های مربوط به بهداشت و درمان یا به اصطلاح Medicare شما در استرالیا به واسطه ثبت نام در یک طرح مراقبت و درمان پرداخت می شود.
 • می توانید بستگان واجد شرایط خود را برای اقامت دائم استرالیا مورد حمایت مالی خودتان قرار دهید.
 • می توانید حتی در صورت واجد شرایط بودن نسبت به اخذ تابعیت استرالیا اقدام کنید.

مهاجرت به استرالیا با دریافت ویزای 190 استرالیا

آیا می توان شخص دیگری را در این برنامه مهاجرتی قرار داد؟

بله، در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که اعضای خانواده، از نظر سلامتی و ویژگی های شخصیتی، افرادی سالم باشند. برای مهاجرت به استرالیا، اعضای خانواده که شامل همسر یا شریک زندگی و فرزندان می شوند، میتوانند از این برنامه استفاده کنند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

 

همانطور که می دانید نرخ بیکاری در استرالیا بسیار پایین است و فرصت ‌های شغلی زیادی در این کشور برای شما به عنوان یک مهاجر، وجود خواهد داشت.

اما توجه داشته باشید که اگر قبلا در استرالیا بوده ‌اید ویزای شما لغو یا رد شده باشد، ممکن است برای درخواست ویزای ۱۹۰ استرالیا واجد شرایط نباشید. از طرفی شما می ‌توانید اسامی همسر، فرزندان خود یا فرزند خوانده ‌هایتان را برای درخواست خود لحاظ کنید. اعضای خانواده شما پس از اخذ ویزا دارای حقوق و امکاناتی مشابه شما می شوند.

البته شما و اعضای خانواده ‌تان باید تابع قوانین استرالیا و شرایط مهاجرت به استرالیا خود باشید. همچنین در قبال ایالت یا منطقه ‌ای که اسپانسرتان شده است، تعهداتی دارید و باید در آن ایالت به مدت ۲ سال زندگی کنید.

 

با اخذ ویزای 190 استرالیا خانواده تان را هم همراه خود ببرید

 

تا پنج سال بعد از صدور ویزا نیز می ‌توانید بدون محدودیت به استرالیا رفت و آمد داشته باشید. چنانچه در طی این پنج سال شما شهروند استرالیا نشوید و بخواهید باز به استرالیا وارد یا از آن خارج شوید لازم است که یک ویزای مخصوص با نام ویزای بازگشت، برای اجازه ورود بعدی خود بگیرید.

هزینه دریافت ویزای 190 استرالیا چقدر است؟

به دلیل نوسانات بازار در کشور های دیگر، نمی توان هزینه نهایی را اعلام کرد ولی این قیمت به صورت تخمینی حداقل 1670 دلار می باشد. مقداری برای افرادی دریافت می شود که بالای هجده سال دارد و مقداری نیز باید برای افراد کمتر و زیر هجده سال پرداخت شود. علاوه بر این نکات، باید به دیگر هزینه ها نیز توجه کرد تا متقاضیان در هنگام مهاجرت دچار مشکل نشوند.

مزایای استفاده از ویزای 190 استرالیا

علاقه مندان مهاجرت به استرالیا و ویزای 190، هنگام اقامت در استرالیا از امتیازات و مزایای بسیاری برخوردار هستند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • افراد می توانند به طور دائم برای مدت نامحدود در استرالیا زندگی و کار کنند.
 • متقاضیان می توانند به تحصیلات عالی در رشته مورد نظر خود بپردازند.
 • متقاضیان قادرند از مزایای بهداشت و درمان رایگان استرالیا استفاده کنند و همچنین از بیمه بازنشستگی و بیکاری نیز بهره مند شوند.
 • در استرالیا می توانند از کمک های اجتماعی استفاده نمایند.
 • پس از 5 سال زندگی در استرالیا می توانند درخواست شهروندی این کشور را داده و پارسپورت استرالیایی دریافت نمایند.
 • در صورتی که اعضای خانواده فرد، از نظر مالی به او وابسته باشند، فرد متقاضی می تواند همسر، فرزند، پدر بزرگ، مادر بزرگ و افراد درجه یک را با خود به استرالیا ببرد.
 • جهت دریافت این ویزا می توان در داخل و خارج از کشور اقدام کرد و جالب ترین نکته این است که نیازی به کارفرما نیست.

تفاوت ویزای 190 با 489 استرالیا

ویزای 190: متقاضیان کاری که جزو نامزدهای مجاز ویزای 190 شوند، کارگران ماهری هستند که دارای امتیاز و نامزدی معتبر از سوی یک آژانس دولتی یا منطقه ای در استرالیا می باشند. از طرفی این 190، ویزای اقامت دائمی است که می توانید از آن برای کار و زندگی در استرالیا بهره بگیرید.

افراد دارای مدارک تحصیلی و مهارت های تخصصی مورد نیاز دولت استرالیا می توانند، شغل مورد نظرشان را در SOL (لیست مشاغل افراد واجد شرایط استرالیا) بیابند و برای اخذ ویزای مستقل امتیاز لازم را کسب کنند. برای اخذ ویزای 190 استرالیا باید حداقل 65 امتیاز را در آزمون ارزیابی کسب کنید و یا باید به واسطه یکی از اقوام مشروع خود که ساکن استرالیا می باشد، حمایت شوید. همچنین باید از سوی یک دولت ایالتی یا مرکزی استرالیا معرفی شوید.

ویزای 489: اما ویزای کاری 489 استرالیا ویزا یک ویزای مقدماتی 4 ساله می باشد که دارندگان آن باید برای دستیابی به اقامت دائم تلاش کنند. برای واجد شرایط بودن نسبت به این ویزا، باید حمایت یکی از خویشاوندان خود را که در یک منطقه خاص زندگی می کند داشته باشید و یا توسط دولت ایالتی یا مرکزی استرالیا تائید صلاحیت شوید.

برای درخواست ویزای 489، باید نامه علاقه مندی خود را از طریق SkillSelect ارسال نموده و از اداره مهاجرت پیگیر درخواست خود شوید. شما به محض اینکه واجد شرایط دریافت ویزای 489 شدید، باید درخواست خود را ظرف 60 روز ارسال نمایید، چرا که عدم انجام این کار باعث منقضی شدن دعوت شما می گردد. بنابراین باید تمام مدارک لازم را در اسرع وقت پس از دریافت دعوت نامه فراهم کرده باشید.

اخذ ویزای 190 و مهاجرت به استرالیا با پارسی کانادا

همان طور که در مقاله گفته شد، علاقه مندان برای اقامت و مهاجرت به استرالیا باید از مواردی آگاه باشند. بدین ترتیب آن ها می توانند برای اخذ ویزای کار استرالیا اقدام کنند. موسسه مهاجرتی پارسی کانادا، یکی از مجموعه های معتبر در سطح کشور است که سالانه متقاضیان بسیاری را برای اخذ ویزای کار در استرالیا و ویزای 190 هدایت می کند.

علاوه بر این، اگر رویای زندگی در کانادا و استرالیا را در سر دارید، بهتر است فرم ارزیابی مهاجرت را کامل کنید و منتظر تماس ما باشید. مشاوران و متخصصان این مجموعه هم به صورت انلاین و تلفنی پاسخ گوی شما هستند.

جالب است بدانید موسسه مهاجرتی پارسی کانادا در دیگر زمینه های مهاجرتی مانند اخذ ویزای تحصیلی، ویزای کار آفرینی و ثبت شرکت، اخذ ویزای اقامت استرالیا، توریستی و سرمایه گذاری در استرالیا و کانادا در خدمت شما عزیزان می باشد.

سوالات متداول

پروسه دریافت این ویزا با توجه به شرایط شما متفاوت است. اما تقریبا پروسه پردازش صدور ویزا بیش از یک سال به طول می انجامد.
ویزای 190 استرالیا یک ویزای دائم است و مدت زمانی برای آن وجود ندارد.
اگر موفق به اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا شده اید شما در قبال ایالت یا منطقه‌ای که اسپانسرتان شده است تعهداتی دارید. یکی از مهم ترین تعهدات شما این است که باید در آن ایالتی که در ابتدا انتخاب کرده اید به مدت ۲ سال زندگی کنید.
بله. شما میتوانید همسر و فرزندان وابسته به خود را نیز به همراه خود به استرالیا ببرید.
بله. شما بعد از گرفتن ویزای 190 استرالیا هیچ محدودیتی برای خروج و ورود مجدد نخواهید داشت.
خیر. برای گرفتن ویزای 190 استرالیا از داخل و خارج این کشور نیازی به کارفرما نیست.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. زهرا حیدری

  سلام وقت به خیر .
  من کارشناسی حسابداری دارم و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی و 13 سال سابقه بیمه دارم و حسابدار هستم . سنم 31 است و زبانم متوسط اما در حال یادگاری زبان هستم برای گرفتن آیلتس ، با شرایط فوق کدوم کشور رو پیشنهاد می کنید ؟

  • علیزاده

   زهرا عزیز سلام، با توجه شرایطتون برای کشور های کانادا و آلمان میتواند اقدام کنید.

 2. بهادر

  سلام.من 3سال هست که به عنوان بازاریاب برای یک شرکت لبنیاتی کار میکنم/32ساله هستم و مجرد و دارم زبان میخونم.میتونم برای استرالیا اقدام کنم؟

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام، شرایط سنی مناسبی دارید اما سایر شرایط رزومه شما نیز باید بررسی شود ،جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 3. علی رضایی

  سلام من 22 سالمه و دارای مدرک کارشناسی عمران از دانشگاه فنی و حرفه ای هستم / زبان مکالمم اوکی / مجرد و دارای کارت پایان خدمت / با این شرایط کدوم کشور بهم اقامت دائم میده

  • علیزاده

   علی عزیز سلام، در رابطه با آلمان میتوانید اقدام کنید ، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 4. حسن حیدری

  سلام برای راننده تریلی هم میشه اقدام کرد برای استرالیا؟از چه طریقی؟چقدر تمکن مالی نیاز هست؟

  • علیزاده

   حسن عزیز سلام، در حال حاضر به دلیل اینکه آلمان اعلام نیاز کرده برای راننده تریلی میتوانید برای آلمان اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 5. سیما عینی

  سلام ببخشیداز طریق تولد فرزند در استرالیا امکان دریافت اقامت هست؟؟

  • علیزاده

   سیما عزیز سلام، از طریق تولد فرزند فقط فرزندتان اقامت میگیرد، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 6. علی کاظمی

  سلام بنده لیسانس کشاورزی دارم 36ساله و پرورش ماهی دارم ممنون میشم بفرمایید از طریق این ویزا میتونم اقدام کنم و چقد تمکن مالی نیاز دارم؟

  • علیزاده

   علی عزیز سلام، در قدم اول رزومه شما باید به صورت کامل توسط کارشناسان بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 7. محسن ریاحی

  سلام و وقت بخیر. من پرستار هستم با سه سال سابقه کار. و طبق چارت 75 امتیاز را می‌توانم دریافت کنم. شانس برای دریافت ویزای 189 و 190 چقدر است؟ ممنون میشم در مورد تمکن مالی هم اگر توضیحی هست بگید

  • علیزاده

   محسن عزیز سلام، رشته های مدیکال شرایطشون متفاوت هست، باید رزومه شما توسط کارشناسان بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 8. صالح

  وقت بخیر..از جدول امتیازیتون من 50 امتیاز رو میگیرم..راهی هست ک بتونم امتیازم رو بالا ببرم؟

  • علیزاده

   سلام دوست عزیز، برای استرالیا حداقل 67 امتیاز باید دریافت کنید. جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 9. گلی

  با سلام. 49 ساله هستن با مدرک ارشد کشاورزی و دوعدد گلخانه بزرگ هم دارم.زبان آیلتس 6 دارم اما همسرم دیپلم هست و 42 ساله..قبلا یبار توریستی اقدام کردم اما ریجکت شده..آیا میتونم دوباره بااین شرایط اقدام کنم؟

  • علیزاده

   سلام گلی عزیز با توجه به شرایط سنیتون فقط از طریق پروسه های بیزنسی میتونید اقدام کنید جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید .
   آدرس لینک فرم ارزیابی مهاجرت

 10. امیر علی

  سلام وقت بخیر.من پرستار هستم و 5 سال سابقه کاری دارم . آیا برای این شغل در استرالیا میتونم پیشنهاد کاری دریافت کنم ؟

  • علیزاده

   سلام امیر علی عزیز در رابطه با رشته های پزشکی و پیرا پزشکی اقدام برای کشور استرالیا و دریافت جاب آفر مشکل هست بهتره که برای کشور های دیگه اقدام کنید. جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید