مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190

تا به حال به این فکر افتاده اید که در استرالیا زندگی کنید؟ برای زندگی در کشوری مثل استرالیا نیاز به داشتن یک شغل خوب دارید تا بتوانید هزینه های زندگی تان را تامین نمایید. مهاجرت کاری به استرالیا می تواند هم شما را در کسب درآمد کمک یاری کند و هم باعث رشد و پیشرفت کاری شما شود.

 

 

انتخاب بهترین مقصد مهاجرتی یک دغدغه ‌ی مهم برای متقاضیان مهاجرت است. می توان گفت که مهاجرت گامی بزرگ و تعیین کننده در زندگی هر شخص به حساب می آید که به کلی مسیر زندگی اش را متحول می کند. کشور استرالیا از جمله کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت است و ما قصد داریم در این مطلب از موسسه مهاجرتی پارسی کانادا، شما را با مهاجرت کاری استرالیا به واسطه ویزای 190 آشنا کنیم.

کار در خارج از کشور ممکن است فرصت ‌های شگفت ‌انگیزی برای آینده شغلی شما فراهم آورد؛ چند سال کار در خارج از کشور می ‌تواند رزومه کاری شما را تقویت نماید و سطح دانش و آگاهی شما را افزایش دهد و حتی ادامه زندگی و کار را در کشور خودتان بهبود بخشد. یکی از دلایل منطقی برای مهاجرت به استرالیا، کار و داشتن شغلی است که درآمد بالایی داشته باشد.

استرالیا یک کشور زیباست که به لحاظ وسعت جغرافیایی کمی از ایالت متحده کوچکتر بوده و جمعیت آن با ایالت نیویورک برابری می کند. استرالیا دارای فرصت های شغلی بی شماری برای مهاجران است و در آن می توانید از سطح بسیار بالای زندگی لذت ‌ببرد و همچنین حقوق دلاری و مزایای عالی دریافت نمایید.

 

مهاجرت به استرالیا با اخذ ویزای 190 استرالیا در کوتاه ترین زمان

 

ویزای 190 استرالیا چیست؟

ویزای 190 یکی از ویزاهای اسکیل ورکر استرالیا است که براساس امتیاز دهی به کارگران ماهر تعلق می گیرد. این نوع ویزا ویژه کارگرانی می باشد که از سوی دولت استانی و یا قلمرو استرالیا، به کار معرفی شده باشند. با دریافت این ویزا علاوه بر داشتن مجوز کار در استرالیا، می توانید به به اقامت دائم و زندگی در این کشور نیز دست پیدا کنید.

 

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

شرایط دریافت ویزای 190 استرالیا

 • در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا شغل پیدا کنید.
 • مهارت مناسب برای شغل مورد نظر را در ارزیابی ها داشته باشید.
 • امتیاز قبولی در آزمون ویزای 190 استرالیا یعنی 65 را کسب کنید.at enim.
 • از سوی یک آژانس دولتی ایالتی یا مرکزی معرفی شوید.
 • ارائه فرم EOI استرالیا که برای ابراز تمایل برای مهاجرت به استرالیا بعد از تکمیل مدارک و گرفتن تائیدیه ارزیابی باید ارسال شود. این فرم درخواست به متقاضیان کمک می کند تا از امتیاز خودشان مطلع شوند.
 • باید سن متقاضی بین 18 تا 44 سال باشد
 • مهارت زبان انگلیسی شما باید در حد قابل قبول باشد.
 • باید تائیدیه سلامت و احراز هویت را انجام دهید.
 • باید در آزمون 190 امتیاز ویزا واجد شرایط باشید.
 • باید از سوی دولت ایالتی یا مرکزی نامزد استفاده از این ویزا باشید.

 

دریافت ویزای 190 با رعایت شرایط لازم

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که دولت ایالتی و مرکزی استرالیا لیستی از مشاغل مورد تقاضا در مناطق مختلف خود را تهیه کرده اند. اگر در زمینه ای مهارت های تخصصی، تجربه کاری و توانایی زبان انگلیسی داشته باشید، می توانید از شرایط شغلی این لیست بهره مند شوید.

 


پس از ارسال فرم و کسب امتیاز لازم، آژانس های دولتی ایالت و قلمرو استرالیا نسبت به کاندید کردن شما اقدام می کنند

 

زمانی که شما درخواست خود را برای ورود به خاک استرالیا از طریق ارسال فرم (EOI) اعلام می کنید، امتیازی برای شما تخمین زده می شود و اگر امتیاز لازم را کسب کنید، آژانس های دولتی ایالت و قلمرو استرالیا نسبت به کاندید کردن شما اقدام می کنند.

از زمانی که توسط آژانس ایالتی یا مرکزی استرالیا معرفی می شوید، از شما دعوت می شود که نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. بعد از دعوت شدن 60 روز فرصت دارید تا درخواست اخذ ویزای 190 استرالیا را برای خود ارائه دهید.

 

امتیاز ویزای 190 استرالیا به چه صورت است؟

شما باید برای اخذ ویزای 190 استرالیا شرایطی را که قبلا گفتیم فراهم آورید، یعنی:

 • باید بتوانید 65 امتیاز لازم برای دعوت نامه خود را کسب نمایید.
 • امتیاز دعوت نامه شما وابسته به اطلاعات موجود در EOI شما می باشد.
 • باید بتوانید واجد شرایط بودن خود را بر اساس امتیازات کسب شده تان از درخواست ویزا اثبات کنید.
 • باید بررسی کنید که امتیاز لازم را بدست می آورید.

 

با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت می توانید درخواست خود را برای اخذ ویزای 190 استرالیا ثبت کرده تا مشاوران پارسی کانادا در اسرع وقت با شما تماس برقرار کنند.

فرم ارزیابی مهاجرت

 

بررسی امتیازات با توجه به چه فاکتورهایی است؟

برای محاسبه نمره آزمون ویزای 190 استرالیا، امتیازات بر اساس فاکتورهای مشخصی صورت می گیرد.

 • سطح مهارت زبان انگلیسی
 • سابقه اشتغال حرفه ای
 • برخورداری از تخصص
 • گذراندن دوره تحصیل در استرالیا
 • میزان نیاز به آموزش تخصصی
 • امتیازات وابسته
 • و …

جدول امتیازدهی را به‌صورت کامل می‌توانید در مطلب امتیازبندی مهاجرت به استرالیا مطالعه کنید.
حتما بخوانید: جدول امتیازبندی مهاجرت به استرالیا
اما اینجا هم معیارهای مهم امتیازدهی ویزای 190 استرالیا را آورده‌ایم:

جدول امتیاز دهی با فاکتور «سن و سال» در اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا

تاثیر فاکتور سن در اخذ ویزای 190 استرالیا

 

جدول امتیاز دهی با فاکتور «نمرهIELTS » برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190 استرالیا

 

فاکتور امتیاز دهی آزمون آیلتس در اخذ ویزای 190 استرالیا

 

جدول امتیاز دهی با فاکتور «سابقه کاری» برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190 استرالیا

 

امتیازدهی با فاکتور سابقه کاری برای اخذ ویزای 190 استرالیا

 

جدول امتیاز دهی با فاکتور «تحصیل در استرالیا» برای اخذ اقامت دائم این کشور از طریق ویزای 190 استرالیا

 

امتیازدهی با فاکتور تحصیل در اخذ ویزای 190 استرالیا

 

بعد از اخذ ویزای 190 استرالیا چه کار های می توان انجام داد؟

زمانی که موفق به اخذ ویزای 190 استرالیا شوید، چنانچه شما و خانواده تان به تعهدات این ویزا و قوانین استرالیا پایبند باشید، مجوز برای موارد زیر را خواهید داشت:

 • ویزای 190 استرالیا یک ویزای دائمی است که اجازه می دهد به طور نامحدود در استرالیا بمانید.
 • امکان کار و تحصیل در استرالیا را خواهید داشت.
 • هزینه های مربوط به بهداشت و درمان یا به اصطلاح Medicare شما در استرالیا به واسطه ثبت نام در یک طرح مراقبت و درمان پرداخت می شود.
 • می توانید بستگان واجد شرایط خود را برای اقامت دائم استرالیا مورد حمایت مالی خودتان قرار دهید.
 • می توانید حتی در صورت واجد شرایط بودن نسبت به اخذ تابعیت استرالیا اقدام کنید.

مهاجرت به استرالیا با دریافت ویزای 190 استرالیا

 

آیا می توان شخص دیگری را در این برنامه مهاجرتی قرار داد؟

بله، در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که اعضای خانواده، از نظر سلامتی و ویژگی های شخصیتی، افرادی سالم باشند. برای مهاجرت به استرالیا، اعضای خانواده که شامل همسر یا شریک زندگی و فرزندان می شوند، میتوانند از این برنامه استفاده کنند.

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

همانطور که می دانید نرخ بیکاری در استرالیا بسیار پایین است و فرصت ‌های شغلی زیادی در این کشور برای شما به عنوان یک مهاجر، وجود خواهد داشت.

اما توجه داشته باشید که اگر قبلا در استرالیا بوده ‌اید ویزای شما لغو یا رد شده باشد، ممکن است برای درخواست ویزای ۱۹۰ استرالیا واجد شرایط نباشید. از طرفی شما می ‌توانید اسامی همسر، فرزندان خود یا فرزند خوانده ‌هایتان را برای درخواست خود لحاظ کنید. اعضای خانواده شما پس از اخذ ویزا دارای حقوق و امکاناتی مشابه شما می شوند.

البته شما و اعضای خانواده ‌تان باید تابع قوانین استرالیا و شرایط ویزای استرالیا خود باشید. همچنین در قبال ایالت یا منطقه ‌ای که اسپانسرتان شده است، تعهداتی دارید و باید در آن ایالت به مدت ۲ سال زندگی کنید.

 

با اخذ ویزای 190 استرالیا خانواده تان را هم همراه خود ببرید

 

تا پنج سال بعد از صدور ویزا نیز می ‌توانید بدون محدودیت به استرالیا رفت و آمد داشته باشید. چنانچه در طی این پنج سال شما شهروند استرالیا نشوید و بخواهید باز به استرالیا وارد یا از آن خارج شوید لازم است که یک ویزای مخصوص با نام ویزای بازگشت، برای اجازه ورود بعدی خود بگیرید.

 

هزینه دریافت ویزای 190 استرالیا چقدر است؟

به دلیل نوسانات بازار در کشور های دیگر، نمی توان هزینه نهایی را اعلام کرد ولی این قیمت به صورت تخمینی حداقل 1670 دلار می باشد. مقداری برای افرادی دریافت می شود که بالای هجده سال دارد و مقداری نیز باید برای افراد کمتر و زیر هجده سال پرداخت شود. علاوه بر این نکات، باید به دیگر هزینه ها نیز توجه کرد تا متقاضیان در هنگام مهاجرت دچار مشکل نشوند.

 

مزایای استفاده از ویزای 190 استرالیا

علاقه مندان مهاجرت به استرالیا و ویزای 190، هنگام اقامت در استرالیا از امتیازات و مزایای بسیاری برخوردار هستند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • افراد می توانند به طور دائم برای مدت نامحدود در استرالیا زندگی و کار کنند.
 • متقاضیان می توانند به تحصیلات عالی در رشته مورد نظر خود بپردازند.
 • متقاضیان قادرند از مزایای بهداشت و درمان رایگان استرالیا استفاده کنند و همچنین از بیمه بازنشستگی و بیکاری نیز بهره مند شوند.
 • در استرالیا می توانند از کمک های اجتماعی استفاده نمایند.
 • پس از 5 سال زندگی در استرالیا می توانند درخواست شهروندی این کشور را داده و پارسپورت استرالیایی دریافت نمایند.
 • در صورتی که اعضای خانواده فرد، از نظر مالی به او وابسته باشند، فرد متقاضی می تواند همسر، فرزند، پدر بزرگ، مادر بزرگ و افراد درجه یک را با خود به استرالیا ببرد.
 • جهت دریافت این ویزا می توان در داخل و خارج از کشور اقدام کرد و جالب ترین نکته این است که نیازی به کارفرما نیست.

 

تفاوت ویزای 190 با 489 استرالیا

ویزای 190: متقاضیان کاری که جزو نامزدهای مجاز ویزای 190 شوند، کارگران ماهری هستند که دارای امتیاز و نامزدی معتبر از سوی یک آژانس دولتی یا منطقه ای در استرالیا می باشند. از طرفی این 190، ویزای اقامت دائمی است که می توانید از آن برای کار و زندگی در استرالیا بهره بگیرید.

افراد دارای مدارک تحصیلی و مهارت های تخصصی مورد نیاز دولت استرالیا می توانند، شغل مورد نظرشان را در SOL (لیست مشاغل افراد واجد شرایط استرالیا) بیابند و برای اخذ ویزای مستقل امتیاز لازم را کسب کنند. برای اخذ ویزای 190 استرالیا باید حداقل 65 امتیاز را در آزمون ارزیابی کسب کنید و یا باید به واسطه یکی از اقوام مشروع خود که ساکن استرالیا می باشد، حمایت شوید. همچنین باید از سوی یک دولت ایالتی یا مرکزی استرالیا معرفی شوید.

ویزای 489: اما ویزای کاری 489 استرالیا ویزا یک ویزای مقدماتی 4 ساله می باشد که دارندگان آن باید برای دستیابی به اقامت دائم تلاش کنند. برای واجد شرایط بودن نسبت به این ویزا، باید حمایت یکی از خویشاوندان خود را که در یک منطقه خاص زندگی می کند داشته باشید و یا توسط دولت ایالتی یا مرکزی استرالیا تائید صلاحیت شوید.

برای درخواست ویزای 489، باید نامه علاقه مندی خود را از طریق SkillSelect ارسال نموده و از اداره مهاجرت پیگیر درخواست خود شوید. شما به محض اینکه واجد شرایط دریافت ویزای 489 شدید، باید درخواست خود را ظرف 60 روز ارسال نمایید، چرا که عدم انجام این کار باعث منقضی شدن دعوت شما می گردد. بنابراین باید تمام مدارک لازم را در اسرع وقت پس از دریافت دعوت نامه فراهم کرده باشید.

 

اخذ ویزای 190 و مهاجرت به استرالیا با پارسی کانادا

همان طور که در مقاله گفته شد، علاقه مندان برای اقامت و مهاجرت به استرالیا باید از مواردی آگاه باشند. بدین ترتیب آن ها می توانند برای اخذ ویزای کار استرالیا اقدام کنند. موسسه مهاجرتی پارسی کانادا، یکی از مجموعه های معتبر در سطح کشور است که سالانه متقاضیان بسیاری را برای اخذ ویزای کار در استرالیا و ویزای 190 هدایت می کند.

برای اطلاعات بیشتر همین حالا کلمه “ویزا” را به شماره 30006016 ارسال کنید و یا با ما تماس بگیرید

تماس با ما

 

علاوه بر این، اگر رویای زندگی در کانادا و استرالیا را در سر دارید، بهتر است فرم ارزیابی مهاجرت را کامل کنید و منتظر تماس ما باشید. مشاوران و متخصصان این مجموعه هم به صورت انلاین و تلفنی پاسخ گوی شما هستند.

جالب است بدانید موسسه مهاجرتی پارسی کانادا در دیگر زمینه های مهاجرتی مانند اخذ ویزای تحصیلی، ویزای کار آفرینی و ثبت شرکت، اخذ ویزای اقامت استرالیا، توریستی و سرمایه گذاری در استرالیا و کانادا در خدمت شما عزیزان می باشد.

 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سوالات متداول

پروسه دریافت این ویزا با توجه به شرایط شما متفاوت است. اما تقریبا پروسه پردازش صدور ویزا بیش از یک سال به طول می انجامد.
ویزای 190 استرالیا یک ویزای دائم است و مدت زمانی برای آن وجود ندارد.
اگر موفق به اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا شده اید شما در قبال ایالت یا منطقه‌ای که اسپانسرتان شده است تعهداتی دارید. یکی از مهم ترین تعهدات شما این است که باید در آن ایالتی که در ابتدا انتخاب کرده اید به مدت ۲ سال زندگی کنید.
بله. شما میتوانید همسر و فرزندان وابسته به خود را نیز به همراه خود به استرالیا ببرید.
بله. شما بعد از گرفتن ویزای 190 استرالیا هیچ محدودیتی برای خروج و ورود مجدد نخواهید داشت.
خیر. برای گرفتن ویزای 190 استرالیا از داخل و خارج این کشور نیازی به کارفرما نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه ها

 1. حمزه محسنی

  سلام. من ویدیویی که گذاشتید رو دیدم.خوب بود ولی منی که تا دیپلم درس خوندم و بعد رفتم سراغ جوشکاری می تونم پیشنهاد کاری از استرالیا بگیرم؟ سابقه کارم الان نزدیک به 12 ساله زبانم بلد نیستم. اما اگر راهی باشه میرم دنبالش و زبان یادمیگیرم.حالا بااین شرایط من میشه با ویزا 190 رفت استرالیا؟

  1. پریسا انصاری پور

   با توجه به سابقه کار و پشتکاری که دارید چرا که نه؟ برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.
   فرم ارزیابی مهاجرت