موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

می‌خواهید با ساده‌ترین راه، به اسپانیا مهاجرت کنید؟ اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، همان روشی است که باید دنبال آن باشید.

در واقع روش تمکن مالی یکی از دو روش سرمایه گذاری در اسپانیا و روش دیگر آن، خرید ملک در اسپانیا است. البته خرید ملک، آن هم در کشور خارجی چالش های خود را دارد، به همین دلیل با تمکن مالی راحت تر می‌توانید در کشور اسپانیا سرمایه گذاری کنید.

برای اینکه ثابت کنید تمکن مالی دارید، باید مدارکی داشته باشید که نشان می دهد توانایی زندگی در اسپانیا بدون نیاز به کار کردن را دارید.

 

 

به طور کلی، اگر بتوانید به دولت اسپانیا ثابت کنید که از هر منبع درآمدی مثل درآمد از کسب و کار در کشور خود، سرمایه گذاری و یا هر منبع دیگر پول کافی برای گذران زندگی در اسپانیا را دارید، می‌توانید اقامت این کشور را به دست آورید.

برای بدست آوردن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چقدر پول نیاز دارید؟ میزان دارایی شما باید چهار برابر شاخص درآمد در اسپانیا باشد.

درباره تمکن مالی اسپانیا سوال دارید؟

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

اقامت اسپانيا از طریق تمكن مالی چه مزایایی دارد؟

در مهاجرت از طریق تمکن مالی، متقاصی باید بتواند یک خانه و مسکن برای خود تهیه کرده و بیمه درمانی را نیز برای خود و خانواده اش فعال کند.

سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق تمکن مالی مزایای زیادی دارد. یکی از اصلی ترین مزایای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، برخورداری از تمام مزایا زندگی در اروپاست.

این دقیقا همان چیزی است که متقاضیان مهاجرت به دنبال آن هستند! با اثبات تمکن مالی به دولت اسپانیا می توانید:

 • آزادانه و بدون محدودیت به اکثر کشور های اروپایی و یا کشور های منطقه شنگن سفر کنید
 • بعد از پنج سال زندگی در این کشور به اقامت دائم اسپانیا دست پیدا کنید
 • بعد از ده سال اقامت بی وقفه این کشور را داشته باشید
 • تابعیت فرزندان تان که در این مدت در اسپانیا به دنیا می آیند را بگیرید

شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

دولت اسپانیا اهمیت زیادی به سابقه مهاجرینی می‌دهد که قصد دارند در این کشور سرمایه گذاری کنند. اگر شما هم به دنبال اخذ اقامت کشور اسپانیا از طریق تمکن مالی هستید، باید این شرایط را داشته باشید:

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

تمکن مالی، یکی از ساده‌ترین راه های اخذ اقامت اسپانیا

 • هیچ گونه سابقه کیفری در کشور اسپانیا، ایران و یا کشور های دیگری که تا کنون در آنها زندگی کرده اید، نداشته باشید
 • هیچ نوع گواهی منع ورود به اسپانیا و دیگر کشور های عضو اتحادیه اروپا نداشته باشید
 • درآمد کافی برای اقامت خود و خانواده تان داشته باشید
 • مدارک لازم برای تمکن مالی که نشان دهنده میزان درآمد یک ساله شما باشد را به دولت اسپانیا ارائه دهید. این مبلغ باید از درآمد سالانه یک اسپانیایی بیشتر باشد و هرچه مبلغ آن بیشتر باشد به نفع متقاضی مهاجرت است
 • بیمه خصوصی یا عمومی را به دولت اسپانیا ارائه دهید
 • برخورداری از سلامت جسمانی کامل و عدم داشتن بیماری هایی که برای سلامت جامعه خطرناک است
 • مدرکی معتبر بر اثبات داشتن مسکن و خانه برای سکونت در اسپانیا ارائه دهید. این خانه باید در شهری باشد که برای آن درخواست اقامت داده اید (فرقی نمی کند این خانه را بخرید یا اجاره کنید).

دریافت ویزای طلایی اسپانیا از طریق تمکن مالی

ویزای طلایی برای اسپانیا که رسماً به‌عنوان ویزای سرمایه‌گذار این کشور شناخته می‌شود، اجازه اقامتی است که برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی در اسپانیا انجام می‌دهند، مانند خرید ملک، سرمایه‌گذاری در یک شرکت یا ایجاد فرصت‌های شغلی صادر می شود. اگر می‌خواهید در مورد گلدن ویزای اسپانیا بیشتر بدانید، مطلب پیشنهادی زیر را بخوانید:

حتما بخوانید:
ویزای طلایی اسپانیا

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله مختصر و مفید خواندید، مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی می‌تواند نسبت به سایر روش‌های مهاجرت به اسپانیا ساده‌تر و در دسترس‌تر باشد. در این نوشته تلاش کردیم شرايط اقامت تمكن مالي اسپانيا را به صورت کاملاً ساده و سر راست به شما ارائه کنیم. اسپانیا کشوری زیبا، ثروتمند و پیشرفته است و حتماً می‌توانید به عنوان گزینه‌ای ایده آل برای مهاجرتتان به آن فکر کنید. اگر در مورد اقامت تمکن مالی اسپانیا پرسش برایتان پیش آمد، در قسمت کامنت‌ها با ما در جریان بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ کامل دریافت کنید.

سوالات متداول

نشان دادن مواردی از قبیل داشتن ملکی که اجاره داده‌اید، داشتن درآمد ماهانه از طریق اجازه ملک، اوراق بهادار در بورس و یا داشتن سپرده در بانک برای دریافت سود ماهانه از جمله مواردی است که نشان می‌دهد تمکن مالی دارید.
متقاضی اول باید طبق چک لیست مدارک را به وکیل داده و تاییدیه بگیرد. بعد از تاییدیه وکیل و بستن قرار داد با موسسه پارسی کانادا، فرد متقاضی باید سه بار به اسپانیا برود. در سفر دوم باید با کل خانواده در خاک اسپانیا حضور داشته باشد. بعد از سفر سوم 3 تا 5 ماه طول می کشد تا کارت تردد صادر شود. در سفر اول و دوم و سوم برای فرد متقاضی ویزا توریستی تایپ C صادر می‌شود.
به فرد متقاضی و خانواده او 5 سال اقامت موقت داده می‌شود. بعد از 5 سال اقامت در اسپانیا فرد متقاضی می‌تواند برای اقامت دائم اقدام کند.

برخی از مزایای مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی از قرار زیر است:

 • نیازی به سرمایه گذاری اجباری در اسپانیا ندارید
 • می‌توانید اقامت خود را به شهروندی و پاسپورت دائم اسپانیا تبدیل کنید
 • با ویزای اسپانیا می‌توانید به بیش از 26 کشور عضو اتحادیه اروپا سفر کنید
 • هزینه‌های تحصیلی و درمان در این کشور مناسب است و کیفیت تحصیل و درمان بالاست
 • هزینه های زندگی در اسپانیا مناسب و معقولانه است
 • و…
در هر یک از سفرهای خود به اسپانیا باید مبلغ مشخصی را به حساب بانکی خود واریز کنید. برای مثال در سفر اول باید 10000 یورو برای خود و خانواده واریز کند. در سفرهای بعدی مبالغ دیگری واریز می‌کنید و در نهایت این مبلغ به عنوان تمکن مالی به اداره مهاجرت ارائه می‌شود. در این حساب بانکی به راحتی شخص می‌تواند پول را انتقال بدهد و جا به جایی انجام دهد. کل پول مال خود شخص است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال