موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

اقامت اسپانیا با خرید ملک

بیش از 5 هزار ایرانی، در کشور ماتادورها زندگی، کار و تحصیل می‌کنند. روش‌های مختلف و متنوعی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد. روش‌هایی مثل تحصیلی، کاری و … مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک یکی از روش‌هایی است که در سال‌های گذشته حسابی محبوب شده است. ممکن است سؤالات زیادی در ذهنتان به وجود بیاید؛ سؤالاتی مثل: آیا با خرید ملک در اسپانیا، اقامت دائم می‌گیریم؟ آیا خرید ملک در این کشور به صرفه است؟ و…

در این مطلب، به همه سؤالات ذهنتان پاسخ می‌دهیم با توضیح اینکه این مطالب، تنها برای افزایش اطلاعات عمومی شما راجع به اقامت اسپانیا با خرید ملک است و ممکن است جزو خدمات پارسی کانادا نباشد. اگر قصد مهاجرت دارید، لطفاً فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید، این کار فقط چند دقیقه وقتتان را می‌گیرد و به کارشناسان ما اجازه می‌دهد تا شرایطتان را به دقت ارزیابی کرده، آن را تجزیه‌وتحلیل کنند و سپس با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند. این کار به گرفتن یک تصمیم خوب توسط شما منجر می‌شود و احتمال خطا و اشتباه را کاهش خواهد داد.

 

قبل از ادامه مطلب، اگر می‌خواهید درباره اسپانیا بیشتر بدانید، مطلب پیشنهادی زیر را بخوانید:

شما تصمیم دارید با سرمایه در دست تان چه کار کنید؟ نظرتان با مهاجرت از طریق خرید ملک چیست؟ اسپانیا کشوری است که در سال 2020 جزو 25 کشور قدرتمند جهان قرارگرفت به خوبی توانسته رکود اقتصادی که در سال 2015 با آن مواجه بوده را پشت سر بگذارد. پس در ادامه با روش خرید ملک در اسپانیا با جزئیات بیشتر آشنا خواهید شد.

با خرید ملک در اسپانیا خانواده تان نیز همراه شما خواهند بود

با خرید ملک در اسپانیا، برای خانواده تان هم اقامت بگیرید

شما به عنوان یکی از متقاضیان اخذ اقامت دائم اسپانیا می توانید با داشتن 500 هزار یورو و خرید ملکی به این ارزش از همان ابتدا اقامت دائم اسپانیا را اخذ کنید. جالب است بدانید که در روش خرید ملک در اسپانیا شما پس از گذشت ۱۰ سال می ‌توانید برای دریافت شهروندی، تابعیت یا پاسپورت اسپانیا اقدام کنید.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

از شرایط خرید ملک در اسپانیا چه می دانید؟

رویای زندگی در کشورهای اروپایی و داشتن امنیت و رفاه چیزی است که بدون شک ذهن هر فردی را به خود مشغول می کند. اسپانیا یکی از این کشورهاست که در حال حاضر پیش چشم سرمایه گذاران بسیار محبوب شده. خرید ملک یکی از روش های پرطرفداری است که با آن می توانید زندگی دیگری را در اسپانیا تجربه کنید.

برای این که بتوانید در کشور گاوبازها ملکی خریداری کنید باید از شرایط و روش های مختلف و قیمت های آن آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

شرط اول: خرید ملک با حداقل پانصد هزار یورو و بیشتر و اخذ ویزای طلایی اسپانیا

اگر بتوانید ملکی به ارزش بیشتر از پانصد هزار یورو در این کشور خریداری کنید می توانید بدون شرط ماندن در اسپانیا ویزا و اقامت این کشور را دریافت کنید. تنها شرطی که برای آن وجود دارد این است که بدون نیاز به وام های بانکی در بخش ملکی کشور اسپانیا سرمایه گذاری کنید.

مهمترین مزایای خرید ملک در اسپانیا با 500 هزار یورو

مزایای خرید ملک در اسپانیا

درضمن بهتر است بدانید برای این که به خریدی به ارزش پانصد هزار یورو برسید هم می توانید یک ملک با این قیمت خریداری کنید و هم دو یا چند ملک مختلف را. همان طور که پیش تر هم گفتیم یکی از مهم ترین مزیای خرید ملک در اسپانیا این است که شما در کمترین زمان می توانید اقامت اسپانیا را دریافت کنید.

این زمان معمولا سه هفته می باشد و به مدت شش ماه هم می توانید خارج از اسپانیا اقامت داشته باشید. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که با خرید ملک در اسپانیا و اقامت در این کشور می توانید به تمام کشور های عضو شنگن نیز سفر کنید؛ چه از این بهتر؟!؟

اما یکی دیگر از مزایای خوب این روش که بسیاری از متقاضیان از آن استقبال می کنند این است که شما با خرید ملک و دریافت ویزای طلایی اسپانیا علاوه بر این که اجازه دارید اعضای خانواده تان را نیز با خود همراه کنید، می توانید فرصتی مناسب برای کار و تحصیل این افراد در اسپانیا را فراهم کرده و این اجازه را کسب کنید.

شرط دوم: خرید ملک با متراژ کافی به تعداد اعضای خانواده و اخذ ویزا از طریق تمکن مالی

در این روش متقاضیان می توانند با توجه به تعداد اعضای خانواده شان یک ملکی را خریداری کنند که فضای کلی آن برای کل خانواده مطلوب باشد. پس در این روش خرید ملک آن چه که اهمیت دارد، متراژ واحد خریداری شده است نه قیمت آن. ضمن آن که در این روش می توانید از وام های بانکی هم استفاده کنید.

اگر می خواهید در این روش بعد از مهاجرت به اسپانیا دیگر کار نکنید می توانید مدارکی را دال بر تمکن مالی تان به سفارت اسپانیا در ایران ارائه دهید. مثلا اگر شما یک خانواده چهار نفری هستید باید یک آپارتمان هشتاد متری دو خوابه را خریداری کنید تا از طریق آن بتوانید اقامت اسپانیا را دریافت کنید.

 

مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک به شما اجازه کار نمی دهد

با خرید ملک در اسپانیا، باید اجازه کار هم بگیرید

لازم به ذکر است که شما در این روش اجازه کار در اسپانیا را ندارید و برای اینکه بتوانید در این کشور کار کنید لازم است که شرایط و امکانات لازم آن را داشته باشید تا مجوز آن را نیز دریافت کنید.
در ضمن برای این که بتوانید اقامت را از طریق این روش دریافت کنید شرط حضور در اسپانیا نیز مطرح می باشد. به همین دلیل است که بیشتر متقاضیان روش اول را برای سرمایه گذاری و خرید ملک در اسپانیا ترجیح می دهند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

قیمت ملک در شهرهای اسپانیا در سال 2021

قیمت ملک در شهرهای اسپانیا کاملا متفاوت است و این قیمت در شهر پایتخت اسپانیا، مادرید (Madrid) و هم چنین بارسلونا (Barcelona) که دو شهر معروف این کشور می باشند و از نظر توریستی نیز گردشگران زیادی را جذب می کند نسبت به دیگر مناطق و شهرهای اسپانیا گران تر می باشند. در جدول زیر حدود قیمت ملک در برخی از شهرهای مهم اسپانیا در سال 2020 آورده شده است:

قیمت ملک در شهرهای اسپانیا در سال 2020

قیمت خانه در شهرهای مختلف اسپانیا

سخن پایانی

همانطور که در مقاله مربوط به اقامت اسپانیا با خرید ملک خواندید، این روش دارای مزایای زیادی است. ضمن اینکه خرید خانه در اسپانیا می‌تواند امکان اقامت سریع‌تر اسپانیا را برای شما فراهم کند. اگر هنوز هم در این مورد مردد هستید، بار دیگر شرایط اقامت اسپانیا با خرید ملک را مطالعه کنید و این بار تصمیم جدی‌تری اخذ کنید. در ضمن می‌توانید، یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در اسپانیا که مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی است را نیز مطالعه کنید.

همچنین شما می‌توانید اطلاعات مربوط به سایر کشورهای اروپایی که با خرید ملک اقامت می‌دهند را در مطلب اقامت اروپا با خرید ملک بخوانید.

سوالات متداول

بله! با خرید ملک در اسپانیا به ارزش 500 هزار یورو و یا بیشتر می‌توانیم ویزای طلایی یا گلدن ویزای اسپانیا را کسب کنیم. اخذ این ویزا، اقامت دائم اسپانیا را هم به همراه دارد. جالب است بدانید در روش مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک، پس از گذشت ۱۰ سال می‌توانید برای دریافت شهروندی، تابعیت یا پاسپورت اسپانیا اقدام کنید.
خیر؛ شما بدون نیاز به حضور در کشور اسپانیا می‌توانید اقامت خود را حفظ کنید. برای اخذ گلدن ویزای اسپانیا از طریق خرید ملک نیازی به حضور شما نیست.
بله، اعضای خانواده وابسته به خریدار ملک هم از مزایای اقامتی خرید ملک در اسپانیا بهرمند می‌شوند.
شهروندان خارجی برای دریافت اقامت دائم اسپانیا باید ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری کنند. البته آن ها می‌توانند ملکی پایین تر این ارزش خریداری کنند اما در نهایت منجر به اقامت این کشور نمی‌شود.
عموما این پروسه بین 10 الی 15 ماه طول می‌کشد که این باتوجه به شرایط متقاضی متفاوت است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال