موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

برنامه استانی ساسکاچوان

شاید اگر برای اولین بار باشد که عبارت “برنامه استانی ساسکاچوان” را می‌شنوید، این عبارت، کمی برایتان عجیب به نظر برسد. به ویژه اینکه نام ساسکاچوان، بیشتر شبیه نام‌های ژاپنی است تا شهری در کانادا!

اما اگر این مقاله را تا انتها بخوانید، شاید حتی تصمیم جدی بگیرید به این استان زیبا و در حال پیشرفت و توسعه در کانادا، مهاجرت کنید؛ چون شرایط بسیار خوبی برای مهاجرت ایرانیان به ساسکاچوان مهیا شده است.

در مطلب پیش رو، ابتدا شرحی در مورد استان ساسکاچوان، موقعیت جغرافیایی آن، جمعیت، مساحت و سایر مشخصات آن می‌خوانید. سپس سر اصل مطلب می‌رویم و چگونگی و شرایط مهاجرت به ساسکاچوان را به طور کامل همراه با جزئیات برای شما شرح خواهیم داد. خوشحال می‌شویم اگر تا انتها همراهمان باشید.

برنامه‌های استانی کانادا؛ دوست دارید به اقتصاد کدام استان کانادا کمک کنید؟

برنامه‌های استانی کانادا برای افرادی که مهارت، تحصیلات و تجربه کاری‌شان برای کمک به اقتصاد یک استان یا قلمرو خاص در کانادا مفید باشد، گزینه‌ای ایدئال است. برنامه‌های استانی راهی برای کمک به افرادی است که به دنبال زندگی و فرصت‌های شغلی مناسب در کشور کانادا هستند و به آن‌ها امکان دریافت اقامت دائم کانادا را هم می‌دهد.

یکی از این برنامه‌ها، برنامه استانی ساسکاچوان است. در ادامه با این برنامه بیشتر آشنا می‌شوید. قبل از آن، می‌توانید با کلیک بر روی فرم ارزیابی مهاجرت و پر کردن جاهای خالی، منتظر باشید تا کارشناسان خبره و آموزش دیده ما، اطلاعاتتان را ارزیابی کنند و به شما بگویند بهترین مقصد برای شما، کجاست، چگونه می‌توانید مهاجرت کنید و خلاصه شرایطتان را بررسی کنند.

استان ساسکاچوان کجای کاناداست و چه شرایطی دارد؟

استان ساسکاچوان (Saskatchewan) یکی از استان‌های غربی کشور کانادا است، مرکز آن، رجاینا نام دارد، ولی بزرگ‌ترین شهر آن ساسکاتون است. ساسکاچوان بیش از 650 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد؛ اگر می‌خواهید بزرگی این استان را درک کنید، باید بگوییم 10 برابر استان خوزستان خودمان است! ساسکاچوان از رودخانه‌ها و آبریزگاه‌های زیادی تشکیل شده است.

به‌طوری‌که بیش از 10 درصد این استان (یعنی به اندازه یک عدد استان خوزستان!!) آب شیرین است! آخرین برآوردها نشان می‌دهد جمعیت کل این استان بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر است. (با وجود مساحت بسیار زیاد، جمعیت این استان کم است و یکی از اهداف دولت کانادا از رونق مهاجرپذیری در این استان، تأمین جمعیت لازم و کافی برای پیشبرد اهداف اقتصادی این استان است).

ساسکاچوان جزء مناطق خوش آب‌وهوای کانادا است و دارای خاک حاصلخیز است و مشاغلی که مرتبط با طبیعت مانند کشاورزی و دام‌پروری هستند از اهمیت زیادی در این استان برخوردارند.

مهاجرت به ساسکاچوان

موقعیت استان ساسکاچوان روی نقشه کانادا

شرایط زندگی در استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان را می‌توان یکی از مقاصد پرطرفدار برای مهاجران دانست. سطح استاندارد زندگی به همراه مزایایی که در این استان برای افراد کانادایی و غیر کانادایی وجود دارد، از دلایلی است که باعث شده تقاضا برای زندگی در این استان بالا برود. از طرف دیگر، هزینه‌های زندگی مانند مسکن در جای‌جای ساسکاچوان نسبت به سایر شهرهای کانادا بسیار پایین‌تر است.

حتی، موقعیت‌های کاری برای افراد در این استان نسبت به بقیه شهرهای کانادا بیشتر است، چون همان‌طور که اشاره کردیم، برنامه‌های گسترده اقتصادی، نیاز به نیروهای کار را بیشتر کرده است. به دلیل موقعیت و شرایط ویژه این استان، مشاغل مربوط به کشاورزی، فنی و درنهایت مشاغل خدماتی با تقاضای زیادی مواجه‌اند. برای مطالعه شرایط زندگی و هرچیزی که راجع به استان ساسکاچوان باید بدانید، مطلب پیشنهادی زیر را مطالعه کنید:

روش های برنامه استانی ساسکاچوان و مهاجرت به ساسکاچوان

برنامه استانی ساسکاچوان، این 4 روش را شامل می‌شود.

برنامه مهاجرتی استانی ساسکاچوان (SINP)

برنامه استانی ساسکاچوان (SINP) یکی از زیرمجموعه‌های روش مهاجرت کاری به کانادا است. در واقع، برنامه مهاجرتی ساسکاچوان روشی است برای پذیرش و دعوت افراد غیر کانادایی که قصد مهاجرت به این استان و زندگی در آن را دارند.

متقاضیانی که موفق به پذیرش در این برنامه شده باشند، به دولت فدرال برای اقامت دائم معرفی می‌شوند.

چهار گروه در برنامه استانی وجود دارد که متقاضی با توجه به شرایط خود می‌تواند برای آن اقدام کند.

 • گروه نیروی کار متخصص بین‌المللی (برای افراد متخصصی که قصد کار و زندگی در استان ساسکاچوان را دارند)
 • گروه تجربه کاری ساسکاچوان (برای افراد غیر کانادایی که سابقه کار و زندگی در استان ساسکاچوان را داشته‌اند)
 • گروه کارآفرینان و مزرعه‌داران (برای کسانی که قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار یا خرید و راه‌اندازی یک مزرعه در استان ساسکاچوان را دارند)
 • گروه کارآفرینان تحصیل کرده بین‌الملل (برای کسانی که در ساسکاچوان سابقه تحصیلی دارند و می‌توانند یک کسب‌وکار در این استان ایجاد کنند)

چه کسانی مجاز به دریافت برنامه SINP و مهاجرت به ساسکاچوان نیستند؟

افرادی که جزء این گروه‌ها باشند، مجاز به مهاجرت از طریق برنامه استانی به ساسکاچوان نیستند:

 • کسانی که با شیوه پناهندگی، قصد زندگی در کانادا را دارند.
 • کسانی که به صورت غیرقانونی در کانادا زندگی می‌کنند.
 • کسانی که از سمت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا حکم دیپورت به کشور خودشان را دارند.
 • کسانی که سابقه کیفری در کشور خود داشته باشند.
 • کسانی که مدارک لازم و شرایط کافی برای زندگی در ساسکاچوان نمی‌توانند ارائه کنند.

EOI چیست؟ (EXPERSSION OF INTERST)

برای مهاجرت به استان ساسکاچوان، لازم است با عبارت EOI یا EXPERSSION OF INTERST آشنا باشید، چون در ادامه مطلبی که در حال خواندنش هستید، احتمالاً چند بار دیگر این عبارت را خواهید دید.

اما EOI چیست؟

برای ورود و شرکت در برنامه استانی ساسکاچوان باید ابتدا قبل از درخواست مستقیم برای برنامه و روش‌های آن، امتیاز کافی در EOI به دست آورده باشید. در این سیستم باید انگیزه و مدارک لازم برای شرکت در SINP ارائه شود. با ارائه مدارک و شرایط لازم و کافی، باید دستکم  60 امتیاز از 100 امتیاز کامل را بگیرید تا بتوانید از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

این شرایط و مدارک چه هستند؟

نگران نباشید؛ زیاد سخت نیست و می‌توانید همه این مدارک را فراهم کنید. از موارد مهم می‌توانیم به شماره پاسپورت، تاریخ تولد، داشتن پیشنهاد شغلی، قبول شدن در سیستم اکسپرس انتری، موجودی کاربر اساس تقاضای دولت و مهارت متقاضی، ارزیابی مدارک و معاینات پزشکی مورد تأیید اشاره کنیم.

وقتی پرونده شما به عنوان متقاضی با موفقیت در سیستم EOI ثبت شد، وارد استخر EOI می‌شوید. البته این استخر، با استخرهای شنا، فرق دارد!!! منظور این است که به مرحله بعد می‌روید. در این سیستم پرونده شما از تاریخ تشکیل پرونده به مدت یک سال اعتبار دارد. همچنین تنها برای یک روش می‌توانید از EOI استفاده کنید. در واقع، باید یا برای روش اکسپرس انتری و یا برای مشاغل پر تقاضا اقدام کنید.

بعد از محاسبه امتیاز ساسکاچوان و دریافت آن، کسانی که بالاترین رتبه را به دست آورده باشند، برای ثبت‌نام در برنامه مهاجرتی ساسکاچوان دعوت می‌شوند. بعد از دریافت دعوت‌نامه، متقاضی 60 روز مهلت دارد تا اطلاعات و درخواست خود را برای شرکت در برنامه استانی ساسکاچوان فراهم کند.


نکته: درصورتی‌که اطلاعات وارد شده با ارزیابی‌های دولت یکسان نباشد، متقاضی به مدت 2 سال از ایجاد پروند EOI منع می‌شود.

روش‌های مهاجرت به ساسکاچوان

در این قسمت از مطلب، وقت آن است که به بررسی گزینه‌های برنامه استانی ساسکاچوان بپردازیم:

مهاجرت به ساسکاچوان با روش نیروی کار متخصص بین‌المللی

گروه نیروی متخصص بین‌المللی دارای 3 زیر گروه جاب آفر کانادا، فرصت‌های شغلی پرتقاضا و سیستم اکسپرس انتری است. هرکدام را به اختصار مرور می‌کنیم. (اگر بخواهید اطلاعات بیشتری به دست آورید، در پایان هرکدام از 3 قسمت، لینکی قرار داده‌ایم که مطلب کامل آن را می‌توانید مطالعه کنید).

نیروی کار متخصص بین المللی یکی از روش مهاجرت به ساسکاچوان

روش نیروی کار متخصص بین‌المللی برای مهاجرت به ساسکاچوان شامل: مشاغل پرتقاضا، پیشنهاد کاری و اکسپرس انتری است

پیشنهاد کاری (جاب‌آفر)

در این زیر گروه، افراد متخصص می‌توانند به واسطه پیشنهاد شغلی کارفرمای ساسکاچوانی یا شغلی که تقاضا برای آن زیاد است، اقدام به شرکت در برنامه مهاجرتی ساسکاچوان کنند. شرایط لازم برای زیر گروه پیشنهاد کاری و مهاجرت به ساسکاچوان:

 • کسب حداقل 60 امتیاز در سیستم ارزیابی برنامه استانی ساسکاچوان SINP
 • داشتن حداقل یک سال سابقه کار در شغل مورد نظر طی 10 سال گذشته
 • کسب نمره بالا در آزمون زبان
 • کسب گواهینامه‌های کاری مورد تأیید استان ساسکاچوان ( گواهینامه شرکت‌های حرفه‌ای باید از سمت کمیسیون کارآموزی و کمیسیون صدور گواهینامه تجاری ساسکاچوان برای متقاضی صادر شود)
 • داشتن پیشنهاد شغلی دائم و تمام وقت از کارفرمای ساکن در استان ساسکاچوان
 • نامه تأییدیه برای کاربر طبق برنامه استانی ساسکاچوان
 • پیشنهاد شغلی که باید بر طبق لیست مشاغل مورد نیاز NOC: A,B,0 یا یک تجارت تعریف شده باشد
حتما بخوانید:
جاب آفر کانادا

مشاغل پر تقاضا

این زیر گروه برای افراد متخصصی است که پیشنهاد شغلی ندارند، اما توانایی بالایی در انجام مشاغل پر تقاضا در ساسکاچوان دارند. این برنامه هم برای نیروی کار متخصصی که خارج از کانادا و هم برای افراد خارجی که در کانادا اقامت قانونی دارند، کاربرد دارد.

شرایط لازم برای زیر گروه مشاغل پر تقاضا و مهاجرت به ساسکاچوان:

 • کسب حداقل 60 امتیاز در سیستم ارزیابی برنامه استانی ساسکاچوان SINP
 • کسب نمره بالا در آزمون زبان
 • داشتن حداقل یک سال از تحصیلات تکمیلی (ارشد- دکتری) در یکی از مؤسسات معتبر کانادایی ( برای این منظور، متقاضی باید مدرک دیپلم یا گواهی‌نامه آموزشی از این مراکز کسب کرده باشد)
 • ارزیابی مدارک برای افراد خارج از کانادا
 • گذراندن حداقل یک سال سابقه کار طی 10 سال گذشته در حیطه تحصیل، مهارت خاص یا بر طبق لیست مشاغل مورد نیاز NOC: A,B,0
 • مدارک مبنی بر تمکن مالی و برآوردن مایحتاج زندگی در ساسکاچوان
 • پرداخت هزینه تقاضانامه

اکسپرس انتری (Express entry)

این زیر گروه برای متقاضیانی است که قصد کار و زندگی در ساسکاچوان از طریق سیستم اکسپرس انتری را دارند. این برنامه هم برای نیروی کار متخصصی که خارج از کانادا و هم برای افراد خارجی که در کانادا اقامت قانونی دارند، کاربرد دارد.

فرآیند کار در اکسپرس انتری این‌گونه است که متقاضی بعد از تشکیل پرونده در سیستم، باید برای برنامه استانی ساسکاچوان ثبت کند. بعد از دریافت امتیاز کافی و گرفتن نامه پذیرش استانی دوباره به سیستم اکسپرس انتری وارد می‌شود. امتیازی که نامه پذیرش با خود به همراه دارد سبب می‌گردد تا فرد به طور قطعی وارد کشور کانادا و استان ساسکاچوان شود.

شرایط لازم برای زیر گروه اکسپرس انتری و مهاجرت به ساسکاچوان:

 • داشتن پرونده شخصی در سیستم اکسپرس انتری که شامل شماره پرونده و کد جستجوی شغل باشد.
 • کسب حداقل 60 امتیاز در سیستم ارزیابی برنامه استانی ساسکاچوان SINP
 • کسب نمره بالا در آزمون زبان
 • داشتن حداقل سابقه یک سال تحصیل، یادگیری مهارت یا کارآموزی در یک موسسه معتبر کانادایی و اخذ مدرک از آنجا
 • ارزیابی مدارک برای افراد خارج از کانادا
 • داشتن حداقل یک سال سابقه کار در حیطه کار، تحصیل یا مهارت
 • دو سال سابقه کاربری نیروی کار ماهر طی 5 سال گذشته
 • یک سال سابقه کار در کانادا طی 3 سال گذشته
 • داشتن سابقه کاربری مشاغل حرفه‌ای بر طبق لیست مشاغل مورد نیاز NOC: A,B,0
 • کسب گواهینامه از ساسکاچوان برای شغل و حرفه کاری
 • مدارک دال بر تمکن مالی و برآوردن مایحتاج زندگی در ساسکاچوان
حتما بخوانید:
اکسپرس انتری کانادا

 

تجربه کاری ساسکاچوان یکی از روش های مهاجرت به ساسکاچوان

با داشتن تجربه کاری هم می‌توانید در برنامه استانی ساسکاچوان شرکت کنید

مهاجرت به ساسکاچوان با روش تجربه کاری ساسکاچوان

گروه تجربه کاری ساسکاچوان برای نیروی کار خارجی است که در حال حاضر در ساسکاچوان به کار و زندگی مشغول هستند و مجوز کار دارند. در این گروه کسانی قرار دارند که در 6 حیطه شغلی مشغول به کار هستند و می‌توانند برای برنامه مهاجرتی ساسکاچوان و در نتیجه اقامت دائم اقدام کنند.

نیروی کار متخصص با مجوز کار

در این گروه، افرادی قرار می‌گیرند که به مدت حداقل 6 ماه در استان ساسکاچوان زندگی و کار کرده‌اند یا دارای پیشنهاد شغلی کار تمام وقت از کارفرمای ساسکاچوانی هستند.

نیروی کار فصلی کشاورزی با مجوز کار

در این گروه کسانی هستند که 6 ماه از سال را به پیشنهاد کارفرمای ساسکاچوانی با مجوز کار در این استان گذرانده‌اند و یا سابقه کار حداقل 6 ماه برای کارفرمایان ساسکاچوان دارند. به علاوه، نیروی کاری که دارای پیشنهاد کاری تمام وقت از کارفرمای این استان برای مشاغلی چون کارگر مزرعه، کارگر گلخانه و پرستاری کودکان داشته باشد، در این دسته قرار می‌گیرند. دراین خصوص بد نیست نگاهی هم به صفحه پایلوت کشاورزی و مواد غذایی کانادا داشته باشید.

متخصصین درمان

همان‌گونه که از نام این گروه مشخص است، پزشکان، پرستاران یا سایر متخصصین پزشکی که حداقل 6 ماه از سال را با مجوز کار در این استان گذرانده‌اند، در این دسته جای می‌گیرند.

پروژه‌های میزبانی

این گروه برای کارگران خارجی است که قصد دارند برای اقامت دائم درخواست دهند. این افراد باید شامل موارد زیر باشند:

 • نیروی کار فعلی در یکی از مشاغل مربوط به میزبانی دارای مجوز کار موقت باشند.
 • نیروی کار، باید سابقه کار کردن به واسطه برنامه استانی ساسکاچوان را به مدت حداقل 6 ماه داشته باشد.
 • نیروی کار، باید در مشاغل مرتبط با میزبانی نظیر سرویس‌دهی غذا و نوشیدنی، مسئول بار غذا یا خدمتکار در آشپزخانه رستوران‌ها و درنهایت به عنوان خدمتکار و سرایدار در حال کار باشد.

راننده کامیون برای مسافت طولانی

رانندگانی وسایل نقلیه سنگین که برای یکی از شرکت‌های حمل‌ونقل معتبر با مجوز کار موقت مشغول به کار باشند و مدارکشان مورد تأیید سازمان LMIA باشد.

دانشجویان

دانشجویانی که از یک موسسه معتبر در ساسکاچوان فارغ‌التحصیل شده باشند و به مدت دستکم 6 ماه برای یک کارفرمای این استان کار کرده و یا در حال حاضر در حیطه درسی خود مشغول به کار باشند، در این گروه قرار می‌گیرند.

 

مزرعه داران یکی از روش های مهاجرت به ساسکاچوان

برنامه استانی ساسکاچوان یک فرصت عالی برای کشاورزان متخصص است.

مهاجرت به ساسکاچوان به روش کارآفرینان و مزرعه‌داران

متقاضیانی که در این گروه از پروسه مهاجرت به کانادا جای دارند، به دو بخش کارآفرینان و مزرعه‌داران تقسیم می‌شوند. در ادامه به بررسی هر دو بخش می‌پردازیم.

گروه مزرعه‌داران و مهاجرت به ساسکاچوان

این گروه برای کسانی در نظر گرفته شده که شامل حداقل یکی از موارد زیر باشند:

 • مدرک کافی برای اثبات تجربه مزرعه‌داری
 • داشتن سرمایه و تمکن مالی برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی مزرعه در ساسکاچوان
 • داشتن برنامه‌ریزی برای خرید مزرعه و شروع کار در ساسکاچوان

شرایط لازم برای حضور در گروه مزرعه‌داران

 • داشتن حداقل 500.000 دلار کانادا سرمایه خالص برای ارائه مدرک تمکن مالی
 • سپرده‌گذاری 75.000 دلار کانادا برای حسن اعتبار که بعد از عمل به تمام موارد خواسته‌شده در طی دو سال به فرد بازگردانده می‌شود (در غیر این صورت ضبط می‌شود).
 • تحقیقات میدانی به مدت 10 روز در ساسکاچوان برای ارزیابی موقعیت زمین و کار های وابسته به مزرعه‌داری
 • مدارک لازم جهت داشتن دانش و مهارت کافی در مزرعه‌داری مانند مدرک تحصیلی مرتبط و مدرک مهارت‌های فنی
 • ارائه برنامه تجاری برای محصولات و کار های مرتبط با مزرعه‌داری با حداقل سرمایه 150.000 دلار کانادا و سود سالانه حداقل 10.000 دلار کانادا
 • داشتن حداقل 3 سال سابقه کاری در مدیریت و مزرعه‌داری به همراه سابقه اجرای در این زمینه
 • کسب حداقل 55 امتیاز در سیستم ارزیابی مزرعه‌داری/ راه‌اندازی مرزعه

در برنامه استانی ساسکاچوان برای مزرعه‌داران جوان که قصد راه‌اندازی مزرعه و کسب‌وکار در مناطق روستایی هستند، شرایط خاصی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مزرعه‌داران جوان و مهاجرت به ساسکاچوان

استان ساسکاچوان برای بهبود و پیشرفت مزرعه‌داری در مناطق روستایی برنامه ویژه‌ای را برای مزرعه‌داران جوان فراهم کرده است. در این برنامه، مزرعه‌دار به همراه خانواده خود می‌تواند در روستاها ساکن شوند.

شرایط لازم برای حضور در برنامه مزرعه‌داران جوان:

 • داشتن حداقل سرمایه خالص 300.000 دلار کانادا
 • داشتن سن کم‌تر از 40 سال
 • داشتن حداقل 3 سال سابقه کار در زمینه
 • مالکیت، مدیریت و مهارت‌های مزرعه‌داری
 • داشتن مدرک لازم و برنامه استاندارد برای رونق مزرعه‌داری و ایجاد شغل در مناطق روستایی با حداقل سود سالیانه 10.000 دلار کانادا
 • در صورت وجود همسر، داشتن مهارت و تحصیلات وی برای افزایش درآمد مزرعه الزامی است.

درصورتی‌که متقاضی واجد شرایط موارد ذکر شده برای هر دو دسته مزرعه‌داری بود، بعد از پذیرش در برنامه استانی، دعوت‌نامه دریافت خواهد کرد.

گروه کارآفرینان و مهاجرت به ساسکاچوان

این گروه برای متقاضیانی است که بتوانند در ساسکاچوان یک کسب‌وکار راه‌اندازی کرده و برای مردم آن منطقه، فرصت‌های شغلی ایجاد کنند. افراد این گروه کسانی هستند که انگیزه خود برای ایجاد تجارت را در سیستم EOI ثبت کرده و بعد از کسب امتیاز کافی، واجد شرایط برای دریافت دعوت شده و سپس نامه پذیرش خود را دریافت می‌کنند.

برای دریافت امتیاز کافی در EOI:

 • هر فرد باید حداقل سرمایه خالص 500.000 دلار کانادا داشته باشد.
 • حداقل 3 سال سابقه کارآفرینی یا تجربه مرتبط داشته باشد.
 • حداقل 300.000 دلار کانادا در رجاینا یا ساسکاتون یا 200.000 دلار کانادا در هر شهر دیگری در ساسکاچوان سرمایه‌گذاری کند.
 • متقاضیان مدرک ثبت برنامه تجاری خود در EOI را به همراه مدرک دال بر داشتن حداقل یک سوم مالکیت شرکت در ساسکاچوان را ارائه کنند. از طرف دیگر، باید کسب‌وکار وی 2 یا بیشتر فرصت کاری برای کانادایی‌ها ایجاد کند.

درصورتی‌که فرد در تمامی مراحل قبول شود باید BAP یا توافق‌نامه عملکرد تجاری را امضا کند. در نهایت با موفقیت گذراندن تمام مراحل اداری، متقاضی، نامه پذیرش برنامه استانی ساسکاچوان را دریافت خواهد کرد و بعد از 6 ماه می‌تواند برای اقامت دائم خود اقدام کند.

گروه کارآفرینان یکی از روش های مهاجرت به ساسکاچوان

گروه کارآفرینان تحصیل کرده بین‌المللی و مهاجرت به ساسکاچوان

برای کسانی که در این گروه قرار دارند، چهار مرحله برای ثبت درخواست و درنتیجه گرفتن اقامت دائم کانادا وجود دارد.

مرحله اول: ثبت انگیزه در برنامه استانی ساسکاچوان

در ابتدای کار، متقاضیان باید انگیزه خود از شرکت در این برنامه را در سیستم EOI ثبت کنند. افراد واجد شرایط برای ثبت‌نام در این سیستم باید حداقل 21 سال سن و دست کم دو سال برای تحصیلات تکمیلی یا مدرک دیپلم در این استان زندگی کرده باشند.

مرحله دوم: واجد شرایط بودن برای درخواست در برنامه SIPN

در این بخش، متقاضیانی که امتیاز بالایی در سیستم EOI کسب کرده‌اند از سمت استان ساسکاچوان انتخاب می‌شوند. کسانی که دارای بالاترین امتیاز هستند، برای درخواست اقامت و کار دعوت‌نامه دریافت می‌کنند.

مرحله سوم: راه‌اندازی کسب‌وکار

کسانی که دارای تحصیلات تکمیلی از این استان هستند و در مرحله قبل تأیید شدن باید برنامه تجاری خود به مقامات ارائه کنند.

مرحله چهارم: پذیرش

وقتی طرح پیشنهادی و مدارک مورد نیاز متقاضی برای ایجاد کسب‌وکار در استان ساسکاچوان تأیید شد، فرد نامه پذیرش از طرف برنامه استانی SINP را دریافت می‌کند؛ سپس می‌تواند با مهاجرت به ساسکاچوان، اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

ازآنجایی‌که مراحل ثبت پرونده و گذراندن فرآیند مهاجرت به کانادا، پیچیده و سخت است، کمک گرفتن از یک موسسه مهاجرتی معتبر می‌تواند گزینه مناسبی برای انجام امور باشد. موسسه مهاجرتی پارسی کانادا به عنوان یکی از مؤسسات معتبر و پیشرو در امر مهاجرت می‌تواند به شما در رسیدن به اهدافتان یاری برساند. کافی است اطلاعاتتان را در فرم ارزیابی مهاجرت در لینک پر کنید، تا کارشناسان ما آن را ارزیابی کنند و با شما تماس بگیرند.

سخن پایانی؛ سؤال دیگری هست؟

در راهنمای برنامه مهاجرتی ساسکاچوان تلاش کردیم به جز اطلاعاتی که راجع به خود استان ساسکاچوان ارائه کردیم، تمام جزئیات مربوط به برنامه استانی ساسکاچوان را هم در اختیارتان قرار دهیم. در نوشته بالا خواندید که مهاجرت به ساسکاچوان یکی از مطلوب‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کاناداست. اگر شما هم می‌خواهید از بین برنامه‌های استانی کانادا یکی را انتخاب کنید، پیشنهاد ما برنامه مهاجرتی ساسکاچوان است.

یک‌بار دیگر با دقت این نوشته را مطالعه کنید و ببینید اطلاعاتتان چقدر با شرایط مورد نیاز برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان منطبق است. شاید خیلی زود و سریع بتوانید به این استان کانادا مهاجرت کرده و زندگی و کار تازه‌ای آغاز کنید. با توجه به این اطلاعات و این نکته که یکی از بهترین روش‌های برنامه‌های استانی کانادا، برنامه مهاجرت استانی به ساسکاچوان است، اکنون تصمیم با شماست که شرایط خود را با این برنامه انطباق دهید و یک مهاجرت آسان، رو به رشد و پر از دستاورد به کانادا داشته باشید. هر سؤالی در این زمینه داشته باشید، می‌توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ کامل خود را دریافت کنید.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

برخی از سؤالات متداول در مورد شرایط مهاجرت به ساسکاچوان

از 100 امتیاز حداقل 60 امتیاز نیاز دارید تا بتوانید از طریق برنامه نیروی کار ماهر بین‌المللی SNIP برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید.
شما باید از پارامترهایی از جمله سن، آخرین مدرک تحصیلی، نمره زبان، عنوان و تخصص شغلی، میزان سابقه کار، اینکه آیا در استان سَسکاچوان فامیلی دارند یا خیر و … امتیاز کسب کنید.
بله، همسر و فرزندان شما می‌توانند به عنوان همراه اقامت کانادا را اخذ اما اگر در درخواست خود از همان ابتدا همراهان را عنوان نکنید پس‌ازآن نمی‌توانند برای اقامت دائم کانادا از طریق شما اقدام کنند.
هر دو ماه یک بار بر اساس امتیازات و درخواست کار، دعوت‌نامه ارسال می‌شود. البته تعداد دعوت‌نامه‌های ارسالی به تعداد مشاغل و نیروی کار درخواستی کارفرما در استان بستگی دارد.
به محض دریافت دعوت‌نامه، پرونده EOI از سیستم حذف می‌شود، پس اگر متقاضی در طی مدت مشخص شده 60 روز اقدام به درخواست نکند باید دوباره، پرونده جدید ایجاد کند.

guest
10 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها