موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا (Atlantic Immigration Program (AIP)) روشی منحصربه‌فرد برای دریافت اقامت دائم توسط افراد ماهر خارجی و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی از یک موسسه معتبر کانادایی است. افرادی که واجد شرایط مهاجرت به آتلانتیک کانادا هستند به کمک این برنامه می‌توانند به 4 استان آتلانتیک مهاجرت کنید.

این استان‌ها شامل نیوبرانزویک (New Brunswick)، نوا اسکوشیا (Nova Scotia)، جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island) و نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador) هستند.

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا ویژه افراد ماهر خارجی و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی است

طبق گزارش سایت canada.ca، برنامه AIP جایگزین برنامه‌های آزمایشی مهاجرت آتلانتیک Atlantic Immigration Pilot Programs (AIPP) شد. این برنامه در 31 دسامبر 2021 بسته شده بود. سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در 5 مارس 2022، پذیرش درخواست‌های AIPP را متوقف کرد. از سوی دیگر این سازمان، پذیرش درخواست‌های AIP را در 6 مارس 2022 آغاز کرد. در این مقاله از پارسی کانادا نحوه استفاده از برنامه مهاجرت به منطقه آتلانتیک کانادا و هر آنچه که لازم است درباره آن بدانید را بررسی خواهیم کرد.

منظور از حوزه آتلانتیک کانادا، کجاست؟

آتلانتیک کانادا به‌عنوان اولین قسمت از آمریکای شمالی است که توسط اروپایی‌ها کشف شده است. این منطقه شامل چهار استان است که از گروه‌های کوچکی تحت‌عنوان جزیره و شبه‌جزیره تشکیل شده‌اند. این منطقه جمعیت بسیار کمی دارد، اما فرهنگی غرورآمیز و مردمانی با آداب‌ورسوم چند صد ساله دارند. استان‌های حوزه آتلانتیک کانادا عبارت‌اند از:

استان نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا شبه‌جزیزه‌ای بزرگ به شکل پنجه‌های خرچنگ است که به آن نیز شهرت دارد. این شبه‌جزیره به‌عنوان بزرگترین و ثروتمندترین استان آتلانتیک کانادا شناخته می‌شود. بندر هالیفاکس (Halifax Harbour) بندر اصلی اقیانوس اطلس است و در استان نوا اسکوشیا واقع شده است.

این شبه جزیره قطب کشتی‌سازی، پایگاه دریایی و موردتوجه مهاجران است. بیشتر از 70 درصد مردم نوا اسکوشیا در کنار ساحل زندگی می‌کنند. این استان دارای شهرهای مهمی همچون سیدنی (Sidney) و هالیفاکس است که نیمی از جمعیت استان را به خود اختصاص داده‌اند.

استان نیوبرانزویک

نیوبرانزویک استانی به شکل مربع و کوهستانی است که اغلب مردم آن به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. اقتصاد نیوبرانزویک بر کارخانه‌های چوب، کشتی‌سازی، پمپ‌بنزین، فروشگاه‌های رفاه و روزنامه است که بخش بزرگی از آن را شرکت J.D Irving کنترل می‌کند. مهم‌ترین شهرهای این استان شامل سنت جان (Saint John)، فردریکتون (Fredericton) و مونکتون (Moncton) هستند.

جزیره پرنس ادوارد

پرنس ادوارد یک جزیره به شکل هلال کوچک است که بین نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا واقع شده است. این جزیره کوچک دارای مساحت 5700 کیلومتر مربع و جمعیت 140 هزار نفری است. در واقع جزیره پرنس ادوارد به‌عنوان کوچکترین استان آتلانتیک کانادا شناخته می‌شود. این جزیره به‌دلیل مساحت کمی که دارد به‌طور کامل مسکونی شده و توسعه یافته است.

استان نیوفاندلند و لابرادور

این استان در سال 1583 میلادی توسط کاشف بریتانیایی همفری گیلبرت (Humphrey Gilbert) کشف شده است. این استان دارای دو بخش اصلی جزیره نیوفاندلند و منطقه لابرادور است. نیوفاندلند و لابرادور در طول تاریخ خود بخشی از مستعمره‌های بریتانیا بوده است به همین جهت اغلب مردم آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

شرایط مهاجرت به آتلانتیک کانادا

مهاجرت به آتلانتیک کانادا شرایط خاص خود را دارد. در این بخش مهم‌ترین شرایطی که برای مهاجرت به منطقه آتلانتیک کانادا لازم است را مورد بررسی قرار می‌دهیم. آشنایی با این شرایط به شما کمک می‌کند که اطلاعات کافی درباره مهاجرت به آتلانتیک به دست آورده و وضعیت مهاجرتی خود را بررسی نمایید.

شرایط برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

اصلی‌ترین شرایط مهاجرت به آتلانتیک کانادا، سابقه کار و مدرک تحصیلی است.

به‌طور کلی افراد واجد شرایط برای این نوع مهاجرت باید:

 • سابقه کاری متناسب با شغل یا مدرک فارغ‌التحصیلی از یک موسسه مقاطع تحصیلات تکمیلی بین‌المللی در آتلانتیک داشته باشند.
 • سوابق تحصیلی لازم را پشت سر گذاشته باشند.
 • مدرک زبان معتبر داشته باشند.
 • باید تمکن مالی برای حمایت از خود یا خانواده‌ داشته باشند (اگر دارای مجوز کار معتبر در کانادا هستید نیازی به ارائه این مدرک نیست).

اگر تمام شرایط ذکر شده را داشته باشید، می‌توانید برای مهاجرت به منطقه آتلانتیک کانادا اقدام کنید. در ادامه جزئیات هر شرایط را به‌طور کامل بررسی می‌کنیم.

شرایط سابقه کاری

برای اینکه از لحاظ سابقه کاری واجد شرایط مهاجرت به آتلانتیک باشید باید طی 5 سال گذشته حداقل 1560 ساعت کار کرده باشید. اگر به‌طور میانگین 30 ساعت در هفته کار کنید، حداقل سابقه کاری موردنیاز برای مهاجرت طی یک سال برآورده خواهد شد. شغلی که برای تعیین سابقه کاری در نظر گرفته می‌شود باید جزو مهارت‌های طبقه‌بندی شده ملی (NOC) باشد. این مهارت‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • مهارت NOC 0: شامل کارهای مدیریتی همچون مدیر رستوران و مدیران معدن است.
 • مهارت NOC SKILL LEVEL A: شامل مشاغل بر پایه مدرک تحصیلی همچون پزشکی، دندان‌پزشکی و معماری می‌شود.
 • مهارت NOC SKILL LEVEL B: شامل مشاغل فنی همچون لوله‌کشی، برق‌کاری و آشپزی است.
 • مهارت NOC SKILL LEVEL C: شامل شغل‌های متفرقه از جمله قصابی، راننده کامیون، معلمی و گارسونی می‌شود.

شرایط فارغ‌التحصیلان بین‌المللی

اگر از یک موسسه بین‌المللی فارغ‌التحصیل شده‌اید نیازی به ارائه مدرک برای سابقه کار نیست. منظور از فارغ‌التحصیلان بین‌المللی افرادی هستند که دارای شرایط زیر باشند:

 • مدرک تحصیلی (دیپلم، با هر گواهینامه معتبر دیگر) و یا مدرک فنی حرفه‌ای و کارآموزی داشته باشند (با سابقه حداقل دو ساله در مقاطع تحصیلات تکمیلی در یکی از این چهار استان حوزه آتلانتیک)
 • تحصیلات‌شان به صورت تمام وقت باشد
 • در یکی از این 4 استان (نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور) حداقل به مدت 16 ماه قبل از فارغ‌التحصیلی زندگی کرده باشند
 • ویزا یا مجوز لازم برای کار، تحصیل یا آموزش در خاک کشور کانادا را داشته باشند.

شرایط تحصیلی

برای مهاجرت به منطقه آتلانتیک کانادا باید مدارک تحصیلی موردنیاز را داشته باشید. مدرک تحصیلی شما با توجه به پیشنهاد شغلی که دریافت می‌کنید متفاوت است. اگر مدارک موردنیاز را داشته باشید به‌راحتی می‌توانید به آتلانتیک مهاجرت کرده و مشغول به کار شوید. به‌طور کلی شرایط تحصیلی موردنیاز برای مهاجرت به منطقه آتلانتیک کانادا به‌صورت زیر است:

 • تحصیلات یک‌ساله کانادایی دبیرستان یا بالاتر از آن برای مشاغل سطح مهارت A یا NOC 0
 • دیپلم دبیرستان کانادایی یا معادل آن در خارج از کانادا برای مشاغل سطح مهارت C یا NOC B

اگر در خارج از کانادا تحصیل کرده باشید نیاز به گواهینامه ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) دارید. این مدرک ثابت می‌کند که تحصیلات‌تان مطابق یا بالاتر از سطح تحصیلات موردنیاز برای پیشنهاد شغلی شماست.

شرایط زبان

مدرک زبان باید مطابق با پیشنهاد شغلی و بر اساس دسته‌بندی NOC باشد. نمره زبان می‌تواند بر اساس معیارهای زبان کانادایی (CLB) یا NCLC باشد. به‌طور کلی حداقل مدرک زبان موردنیاز برای هر دسته از مهارت‌های شغلی بر اساس NOC به صورت زیر است:

 • نمره 5 آزمون‌های CLB/NCLC، برای مشاغل ناک 0 و مشاغل گروه مهارتی A و B
 • نمره 4 آزمون CLB/NCLC، برای مشاغل ناک گروه مهارتی C

نکته: لازم است نتایج مدرک زبان را همراه با درخواست، به سازمان مربوطه ارسال کنید. دقت داشته باشید که از تاریخ این نتایج نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد.

شرایط مالی

یکی دیگر از شرایط اصلی موردنیاز برای مهاجرت به منطقه آتلانتیک کانادا داشتن وضعیت مالی مناسب است. زمانی که شما قصد مهاجرت به کشور خارجی را دارید باید پول کافی برای حمایت از خود و خانواده‌تان را داشته باشید. وضعیت مالی شما با توجه به نحوه زندگی در کانادا و تعداد اعضای خانواده‌تان متفاوت است. پس باید هزینه زندگی در کانادا را بررسی کرده و با توجه به آن پول کافی همراه خود ببرید.

نکته: اگر هم‌اکنون با مجوز کار در کشور کانادا زندگی می‌کنید نیازی به ارائه مدرکی برای اثبات تمکن مالی نیست.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

مراحل برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

برای طی کردن برنامه مهاجرتی کانادا باید یک سری مراحل مشخص را پشت سر بگذارید. هر یک از این مراحل ویژگی‌های خاص خود را داشته و باید به‌طور دقیق انجام شوند. به‌طور کلی مراحل برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا عبارت‌اند از:

مراحل مهاجرت به آتلانتیک کانادا

مهاجرت به آتلانتیک کانادا، شش مرحله اصلی دارد

مرحله اول: اخذ جاب آفر

جاب آفر به معنای دعوت‌نامه شغلی از سمت یک کارفرما یا شرکت خارجی است. با جاب آفر می‌توانید به استان موردنظر خود در کشور کانادا مهاجرت کنید. پس باید دنبال فرصت‌های شغلی مناسب که توسط کارفرماها تعیین شده‌اند بگردید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت استان‌های نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد مراجعه کنید.

پیشنهاد شغلی موردنظر باید تمام شرایط زیر را داشته باشد:

 • شغل موردنظر باید به‌صورت تمام‌وقت باشد.
 • شغل پیشنهادی نباید فصلی باشد. یعنی شما باید در کل سال شغل ثابت داشته باشید و حقوق منظم دریافت نمایید.
 • پیشنهاد شغلی باید متناسب با سطح مهارت و سابقه کاری شما باشد.
 • برای پیشنهادهای شغلی نوع مهارت NOC 0، A یا B، کارفرما باید شغلی را به شما پیشنهاد دهد که حداقل 1 سال طول بکشد (1 سال از زمانی که اقامت دائم گرفتید).
 • برای پیشنهادهای شغلی گروه مهارت NOC C، کارفرما باید شما را به‌صورت تمام وقت استخدام کند، یعنی تاریخ پایان مشخصی وجود ندارد.

نکته: زمانی که کارفرما در کنار شغلی که به شما پیشنهاد می‌دهد فرمی را تحت‌عنوان “فرم پیشنهاد استخدام برای یک فرد با ملیت خارجی” نیز خواهد داد. شما باید این فرم و شرایط موجود داخل آن را به‌طور کامل بررسی و امضا نمایید. این فرم برای درخواست اقامت دائم در آتلانتیک نیاز خواهد شد. اطلاعات تکمیلی درباره جاب‌آفر آتلانتیک را در مطلب پیشنهادی زیر بخوانید:

حتما بخوانید:
جاب آفر آتلانتیک

مرحله دوم: تهیه مدارک لازم

برای مهاجرت به آتلانتیک کانادا و درخواست اقامت دائم باید تمام مدارک موردنیاز برای این کار را آماده کنید. اگر مدارک شما تکمیل نباشد و نتوانید به‌موقع آن‌ها را ارائه دهید کارها به تعویق خواهد افتاد؛ لذا باید این فرآیند را جدی بگیرید و مدارک خود را سر وقت آماده نمایید. این مدارک عبارت‌اند از:

 • نتایج آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی (حتی اگر در کانادا تحصیل کرده باشید هم آماده کردن این مدرک الزامی است.)
 • ارزیابی مدرک تحصیلی
 • اثبات داشتن تمکن مالی کافی برای حمایت از خود و خانواده‌تان

مرحله سوم: برای اقامت دائم اقدام کنید

اقدام برای اقامت دائم یکی دیگر از مراحل مهم برنامه مهاجرتی کانادا است. این کار بسیار ساده است و می‌توانید به صورت آنلاین درخواست اقامت خود را ثبت نمایید.

با بررسی چک‌لیست‌های موجود در سایت کانادا می‌توانید اطلاعات موردنیاز درباره شرایط اخذ اقامت دائم، هزینه‌ها، نحوه پرداخت هزینه و مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت دائم را به دست بیاورید. سپس با پر کردن فرم درخواست و پرداخت هزینه می‌توانید فرآیند اخذ اقامت دائم را به پایان برسانید.

مرحله چهارم: درخواست مجوز کار موقت (کاملا اختیاری است)

اگر شرایط لازم برای اقامت دائم را دارید، ممکن است واجد شرایط درخواست مجوز کار موقت هم باشید. به کمک این مجوز می‌توانید تا زمانی که درخواست اقامت شما در حال بررسی است مشغول به کار شوید. این مجوز کار دارای اعتبار یک‌ساله است و فقط برای برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا کاربرد دارد.

برای تائید درخواست مجوز کار موقت، باید نشان دهید که شرایط لازم جهت دریافت آن را دارید. لذا باید مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سابقه کاری موفقی داشته باشید. همچنین اگر متاهل هستید، می‌توانید برای دریافت این مجوز اقدام کنید. دقت داشته باشید که این درخواست باید به‌صورت آنلاین صورت بگیرد و نیاز به پر کردن فرمی با مشخصات زیر دارد:

 • شماره جاب آفر
 • نامه معرفی از استانی که در آن کار خواهید کرد
 • فرم امضا شده IMM 0156 (فرمی برای تعهد درخواست مجوز کار معاف از LMIA)
 • مدرک زبان و نتایج آزمون زبان
 • مدارک تحصیلی
 • سوابق کاری

نکته: فرم و فرآیند درخواست مجوز کار بستگی به محلی دارد که قصد دارید در آنجا مشغول به کار شوید.

مرحله پنجم: پس از درخواست

پس از اینکه درخواست خود را ثبت کردید باید منتظر نتیجه آن باشید. البته باید تمام مراحل درخواست به‌طور کامل و دقیق سپری شده باشد. تمام مدارک ارسالی با جزئیات بررسی می‌شود و اگر موردتایید باشد مصاحبه‌ای انجام می‌شود و شرایط موردنیاز اعلام خواهد شد.
اگر اطلاعات شما دچار تغییر شد باید با مراجعه به وب‌سایت canada.ca اطلاعات را به‌روزرسانی کنید.

در این مرحله باید اثر انگشت و عکس خود را ارسال کنید. هزینه موردنیاز برای بیومتریک را پرداخت نمایید و معاینات پزشکی موردنیاز را انجام دهید. این مراحل به این دلیل انجام می‌شود که از صحت سلامت و هویت افراد اطمینان حاصل شود و پس از مهاجرت به آتلانتیک کانادا مشکلی آن‌ها را تهدید نکند.


هنگام درخواست اقامت دائم صادق باشید، چون تایید درخواست شما توسط سازمان مهاجرتی کانادا ارزیابی می‌شود. در غیر این صورت مکن است درخواست شما را رد کرده یا به مدت 5 سال شما را از ورود به کشور کانادا منع کنند.

مرحله شش: اگر درخواست شما تایید شود …

این مرحله سرنوشت‌ساز است چون مهاجرت به آتلانتیک کانادا به تایید درخواست بستگی دارد. اگر درخواست‌تان تایید شود با یک پیام به شما اطلاع داده خواهد شد. بعد از آن باید مدارک موردنیاز را جمع‌آوری کنید تا هنگام ورود به کانادا با مشکل روبه‌رو نشوید.

هزینه شرکت در برنامه مهاجرتی آتلانتیک

هزینه شرکت در برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا، جدا از سایر هزینه‌های اداری آن است

هزینه شرکت در برنامه مهاجرتی آتلانتیک به‌صورت آنلاین و از طریق کارت اعتباری معتبر پرداخت می‌شود. برای این کار، لازم است یک حساب کاربری ایجاد کنید و عملیات پرداخت را انجام دهید. همچنین اگر از قبل حساب کاربری دارید، می‌توانید گزارش تراکنش‌های خود را مشاهده کنید.

دقت داشته باشید که این هزینه‌ها تنها مربوط به شرکت در برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا است. لذا برای مهاجرت به منطقه آتلانتیک لازم است هزینه‌های دیگری را نیز متحمل شوید.

هزینه درخواست متقاضی1,365 دلار کانادا
درخواست متقاضی (بدون حق هزینه اقامت دائم)850 دلار کانادا
هزینه همسر یا شریک زندگی1,365 دلار کانادا
هزینه همسر یا شریک زندگی (بدون حق هزینه اقامت دائم)850 دلار کانادا
هزینه یک فرزند230 دلار کانادا
هزینه بیومتریک - برای هر نفر85 دلار کانادا
هزینه بیومتریک - در خانواده (2 نفر یا بیشتر)170 دلار کانادا

مدارک برنامه مهاجرتی آتلانتیک

برای شرکت در برنامه مهاجرتی آتلانتیک لازم است یک سری مدارک را آماده کنید. داشتن این مدارک به شما این فرصت را می‌دهد که بتوانید در برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا شرکت کنید و به کانادا مهاجرت نمایید. مدارک موردنیاز برای این برنامه عبارت‌اند از:

 • مدرک و سوابق کاری (اگر فارغ‌التحصیل یک دانشگاه بین‌المللی در آتلانتیک هستید نیاز نیست)
 • مدرک تحصیلی
 • مدرک زبان
 • گواهی تمکن مالی برای اثبات توانایی لازم برای برآورده کردن نیازهای مالی

مزایای استفاده از برنامه مهاجرتی آتلانتیک نسبت به دیگر روش ها

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا جزو برنامه‌های جدید و منحصربه‌فرد است که در سال 2017 توسط سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRCC) راه‌اندازی شد. هدف اصلی این برنامه پاسخگویی به بازار تقاضای کار و همچنین رشد بیشتر منطقه آتلانتیک است.

طبق این برنامه مهاجرتی، افراد با مهارت‌های مختلف و همچنین فارغ‌التحصیلان بین‌المللی از سراسر جهان می‌توانند مجوز اقامت دائم در منطقه آتلانتیک کانادا را دریافت کنند. برنامه مهاجرتی آتلانتیک به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شود و مهاجران با توجه به شرایطی که دارند، می‌توانند در دسته موردنظر شرکت کنند. این دسته‌بندی‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • برنامه مهاجرتی آتلانتیک نیروی کار ماهر (AHSP)
 • برنامه مهاجرتی آتلانتیک نیروی کار نیمه حرفه‌ای (AISP)
 • برنامه تحصیلات تکمیلی بین‌المللی آتلانتیک (AIGP)

برنامه مهاجرتی آتلانتیک مزایای بسیار زیادی دارد که در این بخش مهم‌ترین آن‌ها را شرح می‌دهیم.

این برنامه تمام استان‌های آتلانتیک کانادا یعنی نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور را پوشش می‌دهد.
مهاجرانی که مهارت شغلی مناسبی دارند به کمک این برنامه می‌توانند از پیشنهادات شغلی آتلانتیک استفاده کرده و اقامت دائم کانادا را بگیرند.

برنامه مهاجرتی آتلانتیک به دانشجویانی که در استان‌های آتلانتیک کانادا تحصیل کرده‌اند، این امکان را داده است تا بتوانند درخواست اقامت دائم در کانادا بدهند و به‌طور دائمی در این کشور ساکن شوند.

دانشجویانی که مدرک تحصیلی بین‌المللی از آتلانتیک کانادا دارند نیاز به هیچ‌گونه سابقه کاری برای دریافت اقامت دائم ندارند. مهارت زبان یا سوابق شغلی سخت گیرانه‌ای برای استفاده از این برنامه نیاز نیست. در نتیجه اگر جزو افراد ماهر یا نیمه ماهر هستید، می‌توانید از این برنامه استفاده کنید.

داوطلبانی که بتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند از مزایای ویژه همچون امکانات بهداشتی رایگان، اقامت در هر منطقه از کانادا و درخواست شهروندی کانادا پس از سه سال اقامت در این کشور بهره‌مند می‌شوند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

سایر روش های مهاجرت به آتلانتیک کانادا

مهاجرت به منطقه آتلانتیک کانادا محدود به یک روش نیست و شما می‌توانید از طریق روش دلخواه خودتان اقدام نمایید. به غیر از برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا، دو روش دیگر نیز برای مهاجرت کردن وجود دارد که در این بخش به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. سایر روش‌های مهاجرت به آتلانتیک کانادا عبارت‌اند از:

تحصیل

یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به آتلانتیک کانادا، روش تحصیلی است. استخدام دانشجو یا یک فارغ‌التحصیل بین‌المللی مزایای بسیار زیادی برای کارفرما دارد. آن‌ها نه تنها یک کارمند تحصیل کرده را جذب می کنند، بلکه به دانشجویان فرصت لازم را می‌دهد که بتوانند با افزایش تجربه خود از کارفرما قدردانی کنند. جذب دانشجو به‌عنوان یک سرمایه مهم برای شرکت موردنظر است. دقت داشته باشید که دانشجویان واجد شرایط می‌توانند در حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته کار کنند.

سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به منطقه آتلانتیک از طریق سرمایه‌گذاری است. آتلانتیک دارای چهار استان متفاوت است و شرایط سرمایه‌گذاری در هر یک از این استان‌ها با دیگری متفاوت است. اگر شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری را دارید به‌راحتی می‌توانید از این فرصت برای مهاجرت به آتلانتیک استفاده نمایید.

سخن پایانی

استفاده از برنامه مهاجرتی آتلانتیک یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به کانادا است. برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا شرایط لازم را برای شما فراهم کرده است که بتوانید با دردسر کمتر و در مدت‌زمان کوتاه به آتلانتیک مهاجرت کنید. در این مقاله هزینه‌ و روش‌های مهاجرت به منطقه آتلانتیک کانادا را مورد بررسی قرار دادیم. بررسی اطلاعات موجود داخل این مقاله به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید خودتان را برای مهاجرت به استان‌های آتلانتیک کانادا آماده کنید و از زندگی در آنجا لذت ببرید. همچنین در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر درباره نحوه مهاجرت و زندگی در کانادا دارید کافی است با کارشناسان پارسی کانادا در ارتباط باشید.

سوالات متداول

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا جزو برنامه‌های جدید و منحصربه‌فرد است که در سال 2017 توسط سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRCC) راه‌اندازی شد. هدف اصلی این برنامه پاسخگویی به بازار تقاضای کار و همچنین رشد بیشتر منطقه آتلانتیک است.

بله. این برنامه به دانشجویان بین‌المللی و افراد با مهارت کافی این فرصت را می‌دهد که بتوانند به‌راحتی به آتلانتیک کانادا مهاجرت کنند.

برای مهاجرت به منطقه آتلانتیک کانادا از روش‌هایی همچون سرمایه‌گذاری، تحصیل در آتلانتیک و برنامه مهاجرتی آتلانتیک استفاده کنید.

خیر. مهاجرت به آتلانتیک کانادا شرایط خاص خود را دارد و بدون داشتن این شرایط نمی‌توانید به این منطقه سفر کنید.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال