موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia)

استان نوا اسکوشیا (Nova Scotia)، یکی از استان‌های کانادا است که حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد. نوا اسکوشیا، در سواحل شرقی کانادا واقع شده است. شاید جالب به نظر برسد که نام این استان، یونانی بوده و به معنای اسکاتلند جدید (New Scotland) است، به همین دلیل ۳۰ درصد جمعیت این استان، اصالت اسکاتلندی دارند. نوا اسکوشیا یکی از چهار استان منطقه آتلانتیک کانادا و یکی از بنادر مهم آن به حساب می‌آید، زیرا از طریق آن می‌توان به اقیانوس اطلس دسترسی داشت. استان نوا اسکوشیا، از یک شبه جزیره و 3800 جزیره ساحلی تشکیل شده است که به سرزمین اصلی کانادا متصل شده‌اند. به عبارت دیگر، استان نوا اسکوشیا، از یک شبه‌جزیره‌ متصل به سرزمین اصلی کانادا و جزیرهٔ کیپ برتون (Cape Breton Island) و چندین و چند جزیرهٔ کوچک‌تر تشکیل شده‌است.

بندر شهر هالیفاکس؛ مرکز ایالت نوا اسکوشیا

بندر شهر هالیفاکس (Halifax)؛ مرکز ایالت نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا به عنوان یک مکان دنج و خلوت در کانادا شناخته می‌شود، زیرا میزان گردشگران در این منطقه بسیار کمتر از شهرهای دیگر کانادا است. در این مطلب، ما قصد داریم تا درباره نوا اسکوشیا، شهرهای مهم آن، آب‌وهوا، مهاجرت و زندگی در این استان صحبت کنیم.

جدول اطلاعات عمومی درباره استان نوا اسکوشیا
نامنوا اسکوشیا (Nova Scotia)
پرچمپرچم ایالت نوا اسکوشیا کانادا
مرکزهالیفاکس (Halifax)
جمعیت (2024)1 میلیون , 69 هزار نفر
مساحت55,284 کیلومتر مربع
شعار"One defends and the other conquers"
(یکی دفاع می‌کند و دیگری پیروز می‌شود)
زبان رسمیانگلیسی
مهم‌ترین شهرهاهالیفاکس (Halifax)، لاننبرگ (Lunenburg)، سیدنی (Sydney)
آب‌وهوامعتدل و قاره‌ای
وزیرتیم هوستون (Tim Houston)
منطقه زمانیUTC -4
حکومتسلطنت مشروطه - فدرال
حزب حاکملیبرال
محافظه‌کار
فرماندارآرتور لبلانک (Arthur J. LeBlanc)
وبسایتwww.novascotia.ca

نقشه نوا اسکوشیا

زندگی و فرهنگ نوا اسکوشیا

اگر بخواهیم در مورد این منطقه صحبت کنیم باید بگوییم که میزان خشونت و جرم در استان نوا اسکوشیا بسیار پایین است. مثبت اندیشی و برخورد صمیمی افراد با یکدیگر از جمله ویژگی‌های خوب مردم این منطقه به حساب می‌آید. مهمان‌نوازی به عنوان یک فرهنگ در استان نوا اسکوشیا شناخته می‌شود و ساکنان این استان بیشتر به مهمان دوست بودن یا همان مهمان‌نواز بودن شناخته می‌شوند. شاید به این دلیل است که در این منطقه، شاهد مسئله نژاد پرستی نیستیم و مردم با هر فرهنگی می‌توانند به راحتی در این استان زندگی کنند.

اقوام مختلفی همچون اسکاتلندی‌ها، فرانسوی‌ها، سیاه پوستان و گانلیک‌ها در این استان زندگی می‌کنند، که باعث ایجاد یک فرهنگ کامل نوا اسکوشیایی شده‌اند. به عنوان مثال سبکی از موزیک، Celtic به اقوام مرزنشین و هنرمند این منطقه اختصاص دارد. که از این موسیقی در فیلم‌ها و موزیک‌های کانادا استفاده می‌شود.

آب و هوای نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا، در منطقه آب‌وهوایی معتدل واقع شده و دارای 4 فصل زمستان، بهار، تابستان و پاییز است. همان‌طور که گفتیم این استان توسط آب احاطه شده، اما آب‌وهوای نوا اسکوشیا، کاملا قاره‌ای است تا دریایی! این استان زمستان‌های بسیار سردی دارد و اکثر روزهای سال، هوا مه آلود است. طبق اعلام هواشناسی، هوای نوا اسکوشیا بیش از ۱۰۰ روز سال، کاملا مه‌آلود است. مردم این استان، معتقدند که نوا اسکوشیا از اواسط تا اواخر فصل تابستان، بهترین آب‌وهوا را دارد. جزئیات کامل درباره آب و هوای کانادا را در صفحه اختصاصی آن بخوانید.

شهرهای مهم نوا اسکوشیا

هلیفکس (Halifax)، لاننبرگ (Lunenburg)، سیدنی (Sydney) از جمله شهرهای مهم نوا اسکوشیا هستند. شهر هالیفاکس که مرکز این استان است، در رده سرگرم کننده‌ترین شهر‌های کانادا قرار دارد، چون در سواحل این شهر می‌توان تفریحات زیادی همچون شنا و غواصی در اقیانوس و قایق‌سواری انجام داد. همچنین این شهر از استراتژی نظامی و اقتصادی خوبی برخوردار است.

سه شهر مهم استان نوا اسکوشیا

شهر ساحلی لاننبرگ، فاصله بسیار کمی با مرکز استان نوا اسکوشیا، یعنی شهر هلیفکس دارد. این شهر ساحلی در عین مدرن بودن، اصالت خود را حفظ کرده و به یکی از شهر‌های پرجنب‌وجوش این استان تبدیل شده است.

شهر سیدنی، دومین شهر پرجمعیت استان نوا اسکوشیا است. مهم‌ترین صنعت شهر سیدنی، به دلیل داشتن مناطق جذاب و دیدنی متفاوت، گردشگری است. جاذبه‌‌های دیدنی نوا اسکوشیا را می‌توانید در صفحه مرتبط با آن مشاهده کنید.

جمعیت شناسی و ایرانیان مقیم نوا اسکوشیا

این استان، حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد و در دسته مناطق کم‌جمعیت کشور کانادا قرار می‌گیرد. همچنین با توجه به مساحت کمی که دارد، به عنوان یک استان پرتراکم شناخته می‌شود. بیشترین جمعیت این استان در شهر مرکزی هلفیکس ساکن هستند. همچنین درصد قابل توجهی از ساکنان این استان را مهاجران تشکیل می‌دهند، افرادی که معمولا اهل فرانسه، آلمان، هلند و چین هستند. به دلیل زندگی راحت و شرایط اقتصادی خوب، ایرانیان نیز مانند سایر مردم جهان به این استان مهاجرت می‌کنند و به تجارت و تحصیل مشغول هستند.

مهاجرت به نوا اسکوشیا

طبق آمار اعلام شده، سالانه، حدود 3000 مهاجر به این استان مهاجرت می‌کنند، که ممکن است این تعداد در سال‌های آینده افزایش داشته باشد. بیشترین جذب مهاجر توسط برنامه انتخابی استانی PNP، صورت می‌گیرد و افرادی که از تحصیلات و مهارت‌های شغلی مناسبی برخوردار هستند می‌توانند با شرکت در این برنامه اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

به علاوه این استان در نظر دارد که به منظور پیشرفت هر چه بیشتر اقتصاد خود، به دانشجویان خارجی فارغ‌التحصیل؛ اقامت کاری دهد. در مطلب برنامه استانی نوا اسکوشیا تمامی نکات مرتبط با این موضوع بیان شده است. علاوه‌بر این، با برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا نیز این امکان را دارید که در صورت واجد شرایط بودن، به این استان مهاجرت کنید.

 تحصیل در نوا اسکوشیا

تحصیلات مقطع دبیرستان تا قبل از سن ۲۰ سالگی ،برای تمامی شهروندان و افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند، رایگان است. استان نوا اسکوشیا، سیستم آموزشی با کیفیت و دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبری دارد که برخی از آن‌ها جز دانشگاه‌های برتر کشور کانادا هستند. برخی از بهترین دانشگاه‌های این استان عبارتند از:

  • دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University)
  • دانشگاه کینگز کالج (King’s College University)
  • دانشگاه سنت مری (Saint Mary’s University)
  • دانشگاه مونت سنت وینسنت (Mount Saint Vincent University)
  • دانشگاه آکادیا (Acadia University)
  • دانشگاه سنت آن (Saint – Anne University)
  • دانشگاه سنت فرانسیس خاویر (St. Francis Xavier University)
  • دانشگاه کیپ برتون (Cape Breton University)
  • دانشگاه NSCAD

سخن پایانی

استان نوااسکوشیا، از یک شبه جزیره و چند جزیره کوچک، تشکیل شده است. همچنین استان نوا اسکوشیا یکی از بندرهای مهم کانادا به حساب می‌آید، زیرا از طریق آن می‌توان به اقیانوس اطلس دسترسی پیدا کرد. آب‌وهوای این منطقه کاملا قاره‌ای است و 4 فصل زمستان، بهار، تابستان و پاییز در این منطقه مشاهده می‌شود. اگر بخواهیم درباره مردم این استان صحبت کنیم باید بگوییم که مردمانی خوش برخورد و مهمان‌نواز دارد. شهر هلیفکس مرکز این استان بوده که دارای استراتژی اقتصادی و نظامی قوی است؛ به همین دلیل، ۳۰ درصد از جمعیت نوا اسکوشیا در این شهر ساکن هستند.

سوالات متداول:

استان نوا اسکوشیا (Nova Scotia) از یک شبه جزیره و چند جزیره کوچک تشکیل شده و در سواحل جنوب شرقی کانادا واقع شده است.

این استان حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد، که ۳۰ درصد از این آمار اصالتی اسکاتلندی دارند.

اطراف این استان توسط آب پوشیده شده، اما با این وجود آب و هوای این استان کاملا قاره‌ای است.

اصلی‌ترین شرط برای استخدام و پیدا کردن شغل مناسب، داشتن تحصیل و تخصص است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال