موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

انواع ویزای کاری استرالیا (راه‌های مهاجرت به استرالیا از طریق کار)

مهاجرت کاری به استرالیا یکی از روش‌های محبوب اخذ اقامت این کشور است. همچنین وجود شرایطی مانند حقوق بالا و امکانات زندگی خوب، این کشور را مقصدی ارزشمند برای مهاجرت کاری ساخته است. اگر قصد کار کردن در این کشور را دارید با استفاده از ویزای کاری استرالیا می‌توانید اقدام کنید اما اینکه کدام ویزای کار مناسب شما است را در ادامه متوجه خواهید شد.

مطلب پیشِ رو، یک راهنمای کامل درباره انواع ویزای کار استرالیا در سال 2024 است که از منابع موثق و معتبر تهیه شده است و با انواع روش‌ها، شرایط، هزینه‌های آن و مواردی که لازم است بدانید آشنا خواهید شد. اگر خواندن این مطلب از حوصله شما خارج است، فرم ارزیابی مهاجرت را پُر کرده تا مشاوران با شما تماس بگیرند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

شرایط مهاجرت کاری به استرالیا

برای درخواست اکثر ویزاهای کار و مهاجرت به استرالیا، متقاضی باید برای شغلی درخواست بدهد که حتما در لیست مشاغل این کشور ذکر شده باشد. شرایط دیگری که برای درخواست ویزای کاری لازم است در دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی قرار می‌گیرند. شرایط اختصاصی، در توضیحات هر کدام از ویزای کار استرالیا که در ادامه معرفی می‌شود، ذکر خواهد شد. شرایط عمومی هم شامل موارد زیر است:

شرایط عمومی مهاجرت کاری به استرالیا

در ادامه انواع ویزای کار استرالیا را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

انواع ویزای کاری استرالیا

استرالیا، بیش از 20 نوع ویزای کاری صادر می‌کند که ما در این مطلب، کاربردی‌ترین ویزاها را بررسی می‌کنیم. به‌طور کلی ویزای کاری استرالیا، از نظر اقامت شامل 2 نوع موقت و دائمی است که در زیر آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

ویزای کار استرالیا با اقامت موقتویزای کار استرالیا با اقامت دائم
ویزای 491
(ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت و اسپانسر فامیلی)
ویزای 190
(ویزای مهارتی با اسپانسر ایالتی)
ویزای 485
(اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا)
ویزای 189
(ویزای مهارتی مستقل)
ویزای 188
(ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری)
ویزای 186
(ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی)
ویزای 476
(اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص)
ویزای تلنت
(ویزای نخبگان و استعداد درخشان)
ویزای 482
(ویزای مهارتی اقامت موقت یا TSS)
ویزای 187
(ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق کم‌جمعیت)

نوع اول: ویزای کاری موقت استرالیا

ویزاهای کاری موقت استرالیا که مسیر رسیدن به ویزای دائمی را نیز فراهم می‌کنند به شرح زیر است:

ویزای موقت مهارتی 491 با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت و فامیلی

ویزای ساب‌کلاس 491، از دسته ویزاهای مهارتی یا اسکیل ورکر استرالیا است که اقامت 5 ساله می‌دهد. این نوع ویزا در جهت برنامه‌های دولت استرالیا برای توسعه نواحی کم‌جمعیت و جلوگیری از افزایش نیروی کار مهاجر در شهرهای بزرگ استرالیا ایجاد شده است. برای درخواست این نوع ویزای کاری استرالیا، باید شغل شما در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا باشد، حداقل 65 امتیاز در سیستم امتیازبندی کسب کنید و زیر 45 سال باشید. بعد از سه سال در صورت واجد شرایط بودن، می‌توانید برای اقامت دائم از طریق ویزای 191 استرالیا اقدام کنید.

مشخصات ویزای 491 استرالیا
کاربردتوسعه نواحی کم جمعیت
نیاز به اسپانسردارد
امکان کار و تحصیل5 سال
امکان اقامتبعد 3 سال
شرایط سنیزیر 45 سال
امتیازحداقل 65

برای اطلاعات بیشتر از شرایط و نکات این ویزا، می‌توانید مطلب ویزای 491 استرالیا را مطالعه کنید.

ویزای موقت سرمایه‌گذاری و کارآفرینی 188 استرالیا

ویزای اقامت موقت 188، از دسته ویزای سرمایه گذاری استرالیا به حساب می‌آید و برای افرادی مناسب است که می‌خواهند رهبری و مدیریت یک کسب‌وکار قدیمی یا جدید را در استرالیا برعهده بگیرند. این ویزا دارای 4 برنامه متفاوت در حال اجرا است که عبارت‌اند از:

 • استریم نوآوری بیزینس (Business Innovation stream)
 • استریم سرمایه‌گذاری معمولی (Investor stream)
 • استریم سرمایه‌گذاری عمده (Significant Investor stream)
 • استریم کارآفرینی (Entrepreneur stream)
مشخصات ویزای 188 استرالیا
کاربردمدیریت کسب‌وکار موجود یا جدید
امکان کار و تحصیل4 سال
امکان اقامتبعد 2 تا 4 سال
نیاز به اسپانسردارد
شرایط سنیزیر 55 سال
امتیازحداقل 65

این ویزا برای اقامت موقت تا 5 سال صادر می‌شود و امکان تمدید ویزا یا تبدیل آن به ویزای دائم از طریق ویزای سرمایه‌گذاری 888 هم وجود دارد. شرایط و نکات تکمیلی را در مطلب ویزای 188 استرالیا مطالعه کنید.

ویزای موقت 476 ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص

ویزای ساب‌کلاس 476، یکی از ویزاهای کاری مخصوص فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی مورد تایید استرالیا است. این ویزا به متقاضیان امکان می‌دهد نهایتاً تا 18 ماه در استرالیا به کار یا تحصیل مشغول شوند. امکان تمدید این ویزا وجود ندارد اما می‌توان آن را تبدیل کرد. رشته‌های مورد تایید برای اخذ ویزای 476 استرالیا این موارد هستند:

 • مهندسی عمران
 • مهندسی سازه
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی محیط‌زیست
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی مکانیک، تولید و ماشین‌آلات
 • مهندسی معدن و مواد

دانشگاه‌های حاضر در لیست تفاهم‌نامه آکورد واشنگتن (Washington Accord) و بعضی دانشگاه‌های دیگر در لیست مراکز آموزشی مورد تایید استرالیا هستند. از ایران هم دو دانشگاه در این لیست هستند:

 • دانشگاه صنعتی امیرکبیر (Amir Kabir University of Technology)
 • دانشگاه تهران (University of Tehran)
مشخصات ویزای 476 استرالیا
کاربردویژه فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی دانشگاه‌های خاص
امکان کار و تحصیلتا 18 ماه
نیاز به اسپانسرندارد
شرایط سنیزیر 31 سال
امتیاز-

اطلاعات بیشتر را در مطلب ویزای 476 استرالیا مطالعه کنید.

ویزای موقت 485 ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا

ویزای 485 استرالیا، یک ویزای موقت است که به دانشجویان بین‌المللی که تحصیلات خود را در استرالیا به پایان رسانده‌اند اجازه می‌دهد تا پس از فارغ‌التحصیلی به طور موقت (2 تا 4 سال) در این کشور بمانند و کار کنند. برای اخذ این ویزا باید زیر 55 سال باشید، دارای ویزای دانشجویی استرالیا در 6 ماه گذشته و مدرک تحصیلی از یک دوره تحصیلی معتبر در استرالیا باشید. برای اطلاعات بیشتر مطلب ویزای 485 استرالیا را مطالعه کنید.

مشخصات ویزای 485 استرالیا
کاربردویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا
نیاز به اسپانسرندارد
امکان اقامت2 تا 4 سال (بسته به نوع برنامه)
شرایط سنیزیر 55 سال
امتیاز_

ویزای موقت کمبود مهارت 482 استرالیا

این ویزا امکان اقامت 2 تا 4 ساله را برای افرادی که پیشنهاد شغلی برایشان ارسال شده فراهم می‌شود و دارای سه برنامه کوتاه‌مدت (Short-term stream)، میان‌مدت (Medium-term stream) و توافق‌نامه کاری (Labour agreement stream) است. ویزای کمبود نیروی ماهر متخصص با نام ویزای TSS استرالیا نیز شناخته می‌شود. برای اخذ این ویزا نیاز به حامی دارید و باید یک کارفرمای تایید شده در استرالیا اسپانسر شما شود. متقاضیان علاوه‌بر تخصص و مهارت در شغل مورد نیاز کارفرما، بایستی حداقل دو سال سابقه کار مرتبط با رشته‌ تحصیلی خود داشته باشند.

مشخصات ویزای 482 استرالیا
کاربردجبران کمبود نیروی ماهر
نیاز به اسپانسردارد
امکان اقامت2 تا 4 سال (بسته به نوع برنامه)
شرایط سنیندارد
امتیاز_

اگر فکر می‌کنید این ویزا برای شما مناسب است، اطلاعات بیشتر را در مطلب ویزای 482 استرالیا مطالعه کنید.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

نوع دوم: ویزای کار دائم استرالیا

دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای کار، اقامت نامحدود، زندگی و کار در این کشور را برای متقاضی فراهم می‌کند. ویزاهای کاری دائم استرالیا شامل موارد زیر هستند:

ویزای دائم اسپانسر شغلی 186 استرالیا

ویزای ساب‌کلاس 186 به متقاضیان امکان می‌دهد با داشتن پیشنهاد شغلی و دعوت‌نامه از طرف یک کارفرما، اقامت کاری دائم استرالیا را اخذ کنند. متقاضیان می‌توانند از طریق یکی از 3 روش زیر اقدام به دریافت ویزا کنند:

 • ورود مستقیم (Direct Entry)
 • تغییر اقامت موقت (Temporary Residence Transition Stream)
 • توافق کاری (Labour agreement)

برای اخذ ویزای 186 و روش ورود مستقیم، باید حداقل 3 سال تجربه کاری داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این ویزا، مطلب ویزای 186 استرالیا را مطالعه کنید.

مشخصات ویزای 186 استرالیا
کاربرداستخدام نیروی ماهر با حداقل 3 سال تجربه کاری
نیاز به اسپانسردارد
امکان کار و تحصیلدائم
امکان اقامتدائم
شرایط سنیزیر 45 سال
امتیازندارد

ویزای دائم اسپانسر منطقه‌ای 187 استرالیا

ویزای ساب‌کلاس 187، این امکان را به متقاضیان می‌دهد که در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا کار کنند. این ویزا اقامت دائم استرالیا را به‌همراه دارد و برای اخذ آن باید یک پیشنهاد شغلی و یک دعوت‌نامه از یک کارفرمای استرالیایی داشته باشید. داشتن اسپانسر و حامی هم از شرایط اخذ این ویزا است. این ویزا، متقاضیان را از دو روش به استرالیا می‌فرستد.

 • ورود مستقیم (Direct Entry)
 • تغییر اقامت موقت (Temporary Residence Transition Stream)

برنامه ورود مستقیم در سال 2019 بسته شد و جای خود را به ویزای 494 استرالیا داد. برنامه تغییر اقامت موقت هم مختص افرادی است که ویزای TSSیا 482 استرالیا را در اختیار دارند.

ویزای دائم مهارتی مستقل 189 استرالیا

ویزای مهارتی مستقل ساب‌کلاس 189، یکی از پرطرفدارترین ویزاهای کاری این کشور است. افرادی که از مهارت و تخصص مورد نظر برخوردارند، می‌توانند با استفاده از این ویزا، اقامت استرالیا را اخذ کرده و در این کشور به کار و تحصیل مشغول شوند. این ویزا مستقل است و برای اخذ آن نیاز به اسپانسر ندارید. سن زیر 45 سال، در اختیار داشتن یک دعوت‌نامه، تکمیل فرم EOI و کسب نمره حدنصاب در سیستم امتیازبندی استرالیا (Skill Select) از جمله شرایط اخذ ویزای 189 استرالیا است. شرایط و نکات این ویزا را در مطلب ویزای 189 استرالیا مطالعه کنید.

مشخصات ویزای 189 استرالیا
کاربرداستخدام نیروی ماهر
نیاز به اسپانسرندارد
نیاز به دعوت‌نامهارسال EOI و دریافت دعوت‌نامه
امکان اقامتدائم
شرایط سنیزیر 45 سال
امتیازکسب حداقل 65

ویزای دائم مهارتی 190 استرالیا با اسپانسر ایالتی

ویزای 190 استرالیا، یکی انواع ویزای اسکیل ورکر با امکان اخذ اقامت دائم است. بر خلاف ویزای مستقل 189، برای اخذ این ویزا باید یک اسپانسر ایالتی در استرالیا داشته باشید. بقیه شرایط این ویزا مشابه ویزای 189 است. البته با استفاده از این ویزا، متقاضی می‌تواند برای اعضای خانواده خود هم ویزای همراه بگیرد. شرایط و نکات بیشتر را در مطلب ویزای 190 استرالیا بخوانید.

مشخصات ویزای 190 استرالیا
کاربرداستخدام نیروی ماهر
نیاز به اسپانسردارد
نیاز به دعوت‌نامهارسال EOI و دریافت دعوت‌نامه
امکان اقامتدائم
شرایط سنیزیر 45 سال
امتیازکسب حداقل 65

ویزای دائم نخبگان یا تلنت استرالیا

ویزای تلنت یکی از ویزاهای کاری استرالیا با اقامت دائم اما شرایط خاص است. ویزای Global Talent visa (ساب‌کلاس 858) به‌نام ویزای نخبگان استرالیا هم شناخته‌ می‌شود و به افرادی که موفقیت چشمگیر و دستاورد قابل توجهی در سطح جهانی دارند اعطا می‌شود. این موفقیت باید در حوزه‌های ورزشی، هنری، تحصیلات آکادمیک و علمی باشد. برای اخذ ویزای تلنت استرالیا باید یک اسپانسر داشته باشید. همچنین باید ثابت کنید مهارت شما برای استرالیا سود اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی دارد یا به افزایش اعتبار بین‌المللی این کشور در حوزه‌های علمی، هنری و ورزشی منجر می‌شود.

مشخصات ویزای 858 استرالیا
کاربردافراد دارای سوابق شناخته شده بین المللی از دستاوردهای استثنایی
نیاز به اسپانسردارد (یک سازمان استرالیایی یا یک فرد دارای شهرت ملی در همان زمینه شما)
سنبدون محدودیت سنی
امکان اقامتدائم
امتیاز_

اطلاعات بیشتر درباره ویزای استعداد درخشان استرالیا و شرایط اخذ آن را در مطلب ویزای تلنت استرالیا مطالعه کنید.

لیست مشاغل ویزای کار استرالیا کدامند؟

استرالیا هر ساله لیست مشاغل موردنیاز خود را در اداره مهاجرت استرالیا اعلام می‌کند. می‌توانید لیست مهم‌ترین مشاغل موردنیاز این کشور را در حوزه‌های کاری مختلف، در مطلب لیست مشاغل موردنیاز استرالیا مطالعه کنید. مهم‌ترین حوزه‌های شغلی نیازمند نیروی کار در استرالیا به شرح زیر است:

 • ساخت‌وساز
 • مهندسان
 • پزشکان
 • پرستار ثبت‌نام شده
 • مراقبت از سالمندان
 • سرآشپز
 • گردشگری
 • معلمان

امتیازبندی ویزای کار استرالیا

برای اخذ ویزاهای کاری 190، 189، 491 و 188، شرایط متقاضیان توسط سیستم امتیازبندی استرالیا بررسی و امتیازی محاسبه می‌شود. در این سیستم معیارهایی مانند؛

 • سن
 • تحصیلات
 • دانش زبان
 • سابقه کار
 • میزان سرمایه
 • داشتن دعوت‌نامه
 • و …

در نظر گرفته می‌شود. با وجود شباهت‌ها در جدول امتیازات، امتیاز برای هر ویزا متفاوت است. معمولا باید حداقل نمره 65 از 100 برای اخذ ویزای استرالیا بگیرید. هر کدام از این موارد به شرح زیر است:

به متقاضیان بر اساس گروه سنی در زمان درخواست خود امتیاز داده می‌شود. بین 25 تا 32 سال بیشترین امتیاز را کسب می‌کنند. در حالی که افراد 45 سال به بالا امتیازی در این قسمت نمی‌گیرند.

 • سن 18 تا 24: 25 امتیاز
 • سن 25 تا 32: 30 امتیاز
 • سن 33 تا 39: 25 امتیاز
 • سن 40 تا 44: 15 امتیاز
 • سن 45 تا 49: 0 امتیاز

امتیاز فقط برای بالاترین مدرک متقاضی اعطا می‌شود. به عنوان مثال، اگر متقاضی هم دکترا داشته باشد و هم مدرک لیسانس فقط برای دکترا امتیاز کسب می‌کند. برای اعطای امتیاز، هر گونه شرایط باید مربوط به شغل معرفی شده متقاضی باشد و باید قابل مقایسه با مدارک استرالیا باشد. این معمولاً در هنگام ارزیابی مهارت برای شغل معرفی شده متقاضی تأیید می‌شود. در ادامه امتیاز هر مدرک تحصیلی را بررسی کرده‌ایم:

 • دکترا: 20 امتیاز
 • لیسانس و فوق لیسانس: 15 امتیاز
 • دیپلم: 10 امتیاز

بیشتر متقاضیان کار در استرالیا باید در آزمون IELTS یا معادل آن شرکت کنند. امتیازبندی دانش زبان انگلیسی برای مهاجرت کاری به استرالیا از این قرار است:

 • سطح عالی (Superior) معادل آیلتس 8 (یا تافل 113، پی تی ای 79، او ای تی A، کمبریج 200): 20 امتیاز
 • سطح خوب (Proficient) معادل آیلتس 7 (یا تافل 98، پی تی ای 65، او ای تی B، کمبریج 185): 10 امتیاز
 • سطح متوسط (Competent) معادل آیلتس 6 یا (تافل 64، پی تی ای 36، او ای تی B، کمبریج 154): 0 امتیاز

به هر فرد متقاضی برای دریافت ویزای کار استرالیا، بر اساس سابقه کاری که در داخل و یا خارج از استرالیا طی 10 سال گذشته داشته، امتیاز داده می‌شود. این سابقه باید متناسب با شغلی باشد که برای آن درخواست داده شده است. حداکثر امتیاز کلی برای سابقه کار 20 امتیاز است.

سابقه کار خارج از استرالیا (در 10 سال گذشته)سابقه کار در استرالیا (در 10 سال گذشته)
سالامتیازسالامتیاز
کمتر از 3 سال00-1 سال0
3-4 سال51-2 سال5
5-7 سال103-4 سال10
8-10155-7 سال15
-8-1020

مدت زمان اخذ ویزای کاری استرالیا

برای اخذ ویزای کار استرالیا نمی‌توان زمان دقیقی را مشخص کرد. این زمان می‌تواند براساس مواردی نظیر امتیاز فرد متقاضی و ساب‌کلاس مورد تقاضا متفاوت باشد. اما در سایت اداره مهاجرت استرالیا، زمان بررسی پرونده و صدور ویزا توسط دولت استرالیا، به صورت تقریبی قید شده است که می‌توانید در مطلب مدت زمان اخذ ویزای استرالیا مطالعه کنید. مثلا پردازش ویزای 189، می‌تواند 14 تا 24 ماه و برای ویزای 190 استرالیا بین 6 تا 9 ماه متغیر باشد. البته بسته به شرایط شخص، باز هم این زمان ممکن است کم یا زیادتر شود و هرچه امتیاز شما بیشتر باشد احتمال کاهش این زمان بیشتر خواهد بود.

هزینه ویزای کار در استرالیا

در ادامه هزینه دولتی بررسی پرونده و صدور هر کدام از ویزای‌های کاری استرالیا که در بالا به آن‌ها اشاره کرده‌ام توسط اداره مهاجرت را بررسی کرده‌ایم. لازم به‌ذکر است این هزینه‌های دولتی صدور ویزا توسط اداره مهاجرت استرالیا است و جدای از سایر هزینه‌هایی مانند هزینه وکلای مهاجرتی و … است:

نوع ویزابرای متقاضی اصلیهمراه بالا 18 سالهمراه کمتر از 18 سال
ویزای مهارتی 491464023201160
ویزای مهارتی 190464023201160
ویزای مهارتی 189464023201160
ویزای 18833101660825
ویزای 482 (جریان کوتاه مدت) 14551455365
ویزای 482 (جریان میان مدت، جریان قرارداد کار)30353035760
ویزای 186464023201160
ویزای 476465230115
ویزای 4851895950475

مراحل اخذ ویزای کاری استرالیا

مراحل درخواست برای هر نوع ویزای کاری متفاوت است؛ اما مراحل کلی به صورت زیر است:

 1. بررسی شرایط؛ بررسی لیست مشاغل موردنیاز استرالیا و اطمینان از وجود شغل در این لیست، بررسی شرایط سنی، تجربه‌کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و …؛
 2. انتخاب نوع ویزای مناسب بر اساس شرایط فردی؛
 3. جمع‌آوری تمام مدارک مورد‌نیاز از جمله:
  • پاسپورت معتبر،
  • ارزیابی مهارت‌ها از سازمان ارزیابی مربوطه،
  • مدرک زبان انگلیسی،
  • مدارک تحصیلی و سوابق شغلی،
  • مدرک اسپانسر مالی یا پیشنهاد شغلی (برای ویزاهایی مانند 482 و 186)
  • و …
 4. درخواست ویزا به صورت آنلاین در وب سایت ImmiAccount؛ یک حساب کاربری ایجاد کنید، فرم آنلاین درخواست ویزا را تکمیل کرده و تمام مدارک لازم را پیوست و هزینه‌های درخواست ویزا را پرداخت کنید.
 5. انجام تست سلامت و بیومتریک (در صورت نیاز)؛
 6. منتظر بررسی پرونده و صدور ویزا توسط اداره مهاجرت استرالیا باشید؛ زمان پردازش ویزا بسته به نوع آن و سایر عوامل مانند کامل بودن درخواست می‌تواند متفاوت باشد.
 7. دریافت ویزا و سفر به استرالیا.
درخواست ویزا به صورت آنلاین در وب سایت ImmiAccount

درخواست ویزا به صورت آنلاین در وب سایت ImmiAccount

شرایط کار و درآمد در استرالیا برای ایرانیان

در سال‌های گذشته، کشور استرالیا به دلیل داشتن فرصت‌های شغلی زیاد و سطح بالای زندگی به مقصد اصلی مهاجرت برای ایرانیان تبدیل شده است. وضعیت معیشت مردم استرالیا بنابر گزارش اداره آمار استرالیا در سال جاری در بهبود کامل است، به طوری که میانگین درآمد هر شهروند استرالیایی حدود 90000 دلار استرالیا در سال است. به طور متوسط در استرالیا هر فردی که 10 سال سابقه کاری دارد دوبرابر حقوق دریافت می‌‎کند. البته میزان دریافت حقوق در استرالیا باتوجه به شهرهای گوناگون بر اساس مدرک تحصیلی متفاوت است. به عنوان مثال نیروهای کاری که دارای مدرک دیپلم هستند به طور متوسط 17 درصد بیشتر از افرادی که تحصیلات خود را در دبیرستان رها کرده‌اند حقوق دریافت می‌کنند و یا کارکنانی که دارای مدرک لیسانس هستند 24٪ بیشتر از کسانی که فقط مدرک دیپلم خود را اخذ کردند درآمد دارند.

پیدا کردن کار در استرالیا برای ایرانیان نیز همانند بقیه شهروندان این کشور راحت است، به طوری که متقاضیان ایرانی اگر دارای مدرک و تخصص کافی باشند می‌توانند با امتیاز مهاجرت از طریق تخصص از فرصت‌های شغلی بی نظیری در استرالیا بهره‌مند خواهند شد. در این مقاله می‌توانید بهترین شهرهای استرالیا برای کار را هم ببینید و با آگاهی از پتانسیل هر شهر برای کار دراین کشور اقدام کنید.

سخن پایانی

مهاجرت کاری به استرالیا یکی از روش‌های گرفتن اقامت این کشور است. افرادی که می‌خواهند به استرالیا مهاجرت کنند باید ویزای کار استرالیا را اخذ کنند، که ما در این مطلب، انواع ویزای کار، شرایط اخذ هر کدام و امتیاز لازم برای آن‌ها را به‌طور کامل شرح داده‌ایم. همانطور که مطالعه کردید، شرایط کار در این کشور مطلوب است و با درآمدی که از کار در این کشور خواهید داشت، می‌توانید یک زندگی نرمال و راحتی داشته باشید. با این حال اگر هنوز سوالی دارید با پرکردن فرم زیر مشاوران ما در پارسی کانادا پاسخگو سوالات شما هستند:

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

سوالات متداول

برای اکثر ویزاهای کاری و مهارتی استرالیا محدودیت سنی وجود دارد و معمولاً باید زیر 45 یا 50 سال داشته باشید. با این حال، برای برخی از ویزاهای کاری، شرط سنی وجود ندارد که در این مطلب بررسی شده است.

پاسخ این سوال به شرایط و امتیازات شما بستگی دارد. شما شرایط، سن، تخصص و امتیاز شخصی خود را بررسی کرده و با توجه به آن برای ویزای مناسب اقدام کنید.

مدت زمان اخذ ویزا بسته به نوع ویزا و شرایط هر فردی متفاوت است. زمان تقریبی بررسی پرونده و صدور ویزا توسط اداره مهاجرت استرالیا در وب‌سایت دولتی این سازمان به صورت تقریبی مشخص شده است که این زمان به‌طور میانگین برای بسیاری از دسته‌های رایج ویزای کاری 6 تا 10 ماه است.

برای هر نوع ویزا متفاوت است. برای مثال برای اخذ ویزاهای مهارتی باید حداقل امتیاز 65 و حداقل نمره آیلتس 6 و یا مدارک معادل آن را بدست بیاورید.

اگر در مشاغل موردنیاز این کشور تخصص داشته باشید می‌توایند از طریق سایت‌های کاریابی آنلاین شغل مناسبی پیدا کنید.

خیر. برای اکثر ویزاهای کاری و مهارتی، باید حداقل سطحی از زبان انگلیسی داشته باشید.(مانند آیلتس، تافل، PTE یا OET). مثلا برای ویزاهای مهارتی 189، 190 و 491 باید حداقل آیلتس 6 یا معادل آن را داشته باشید. البته برای برخی از ویزاهای کار موقت مانند ویزای سرمایه‌گذاری 188 و ویزای کمبود مهارت موقت 482، نیاز به نمره پایین‌تری دارید.

برخی از منابع معتبر: Working in Australia، Temporary work visas، Skilled migration program

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال