موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ویزای کار استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا یکی از ساده‌ترین روش‌های اخذ اقامت این کشور است. مطلب پیشِ رو، راهنمای کامل درباره ویزای کار استرالیا در سال 2023 است که از منابع موثق و معتبر تهیه شده است.

اگر خواندن این مطلب از حوصله شما خارج است، فرم ارزیابی مهاجرت را پُر کرده تا مشاوران با شما تماس بگیرند.

اخذ ویزای کار استرالیا با توجه به تنوع ویزاها و شرایط آن‌ها کمی پیچیده می‌شود. اما وجود شرایطی مانند حقوق بالا و امکانات زندگی خوب این کشور را مقصدی ارزشمند برای مهاجرت کاری ساخته است. با کمبود نیروی کار و شیوع کرونا استرالیا بخشی از نیروی کار خود را از طریق مهاجران تامین خواهد کرد.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق یک تخصص یا مهارت را دارید با استفاده از ویزاهای کاری استرالیا می‌توانید اقدام کنید. اما اینکه کدام ویزای کار مناسب شما است را در ادامه متوجه خواهید شد.

در این مطلب با انواع مهاجرت کاری به استرالیا، شرایط، هزینه‌ها و مواردی که در مورد مهاجرت به استرالیا از طریق کار لازم است بدانید آشنا خواهید شد.

نکته‌ای که باید قبل از ادامه مطالعه این مقاله بدانید این است که موسسه پارسی کانادا در حال حاضر فقط چهار خدمت زیر را در کشور استرالیا ارائه می‌دهد. روی هر لینک کلیک کنید و اطلاعات لازم را دریافت کنید:

ویزای کاری استرالیا

شرایط اخذ ویزای کاری استرالیا برای ایرانیان

ممکن است برای شما سوال باشد استرالیا به چه مشاغلی نیازمند است؟ در ادامه با مهم‌ترین حوزه‌های شغلی نیازمند نیروی کار در استرالیا آشنا می‌شوید.

لیست مشاغل ویزای کار استرالیا

قبل از مهاجرت به خارج باید نگاهی به لیست مشاغل مورد‌نیاز آن کشور بیندازید. در زیر فهرستی از مشاغل مورد نیاز در استرالیا که می‌توان با آن‌ها ویزای کار استرالیا را دریافت کنید به شما معرفی می‌کنیم.

مشاغل مورد نیاز استرالیا

مهمترین شغل های مورد نیاز استرالیا

دسته‌های مشاغلی که در زیر معرفی کردیم مطابق آخرین به روزرسانی‌های اداره مهاجرت استرالیا است. لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا در تاریخ 5 مارس 2019 توسط اداره مهاجرت استرالیا منتشر شده و تا اکنون یعنی سال 2023 تغییر خاصی نداشته است.

مهم‌ترین حوزه‌های شغلی نیازمند نیروی کار در استرالیا
حوزه آموزش حوزه علوم بهداشت و سلامت حقوق و مشاوره
مهندسی و فنی ادبیات و هنر مدیریت و امور مالی مشاغل متفرقه

لیست کامل مشاغل مورد نیاز استرالیا در حوزه‌های کاری مختلف را در مطلب زیر مطالعه کنید:

ویزای کار استرالیا انواع مختلفی دارد و اخذ هر کدام هم شرایط خاص خود را دارد. در ادامه انواع ویزای کار استرالیا را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

انواع ویزای کاری استرالیا

استرالیا مقصدی بسیار محبوب برای افراد متخصص و حرفه‌ای است. افراد زیادی هستند که تمایل دارند برای شروع یک زندگی بهتر این کشور را برای ادامه زندگی و کار انتخاب کنند.

به طور کلی بیش از 10 ویزا برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار وجود دارد. ما در اینجا کاربردی‌ترین ویزاها را نام بردیم اما در حقیقت 4 ویزای 189، ویزای 190، ویزای 491 و ویزای 476 برای ایرانیان قابل استفاده است.

انواع ویزای کاری استرالیا

انواع ویزای کاری استرالیا و درصد استقبال از هر برنامه

به طور کلی ویزای کاری استرالیا شامل 2 نوع موقت و دائمی است که در زیر آنها را معرفی خواهیم کرد.

ویزای کار استرالیا موقتویزای کار استرالیا دائم
ویزای 491
ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت و اسپانسر فامیلی
ویزای 186
ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا
ویزای 188
ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری
ویزای 187
ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق «کم‌جمعیت»
ویزای 485
اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا
ویزای 189
ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقل
ویزای 476
اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص
ویزای 190
ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی
-

ویزای تلنت
ویزای نخبگان و استعداد درخشان استرالیا
-ویزای 482
ویزای مهارتی اقامت موقت یا tss

ویزای کاری موقت استرالیا

یکی از انواع ویزای کار استرالیا ویزای کاری موقت است یعنی برای زمان مشخصی با مهاجرت به استرالیا می‌توانید کار کنید. ممکن است این ویزا دارای شرایطی باشد که به شما فقط اجازه کار با کارفرمای خاص را بدهد. ویزای موقت استرالیا مسیر رسیدن به ویزای دائمی را نیز فراهم می‌کند.

ویزاهای کاری موقت استرالیا خود شامل موارد زیر هستند:

ویزای 491 استرالیا

ویزای Skilled Work Regional (Provisional) (ساب‌کلاس 491) از ویزاهای کاری موقت است که به‌نام اسکیل ورکر استرالیا هم شناخته می‌شود. این نوع ویزا در جهت برنامه‌های دولت استرالیا برای توسعه نواحی کم جمعیت و جلوگیری از افزایش نیروی کار مهاجر در شهرهای بزرگ استرالیا ایجاد شده است. برای درخواست این نوع ویزای کاری استرالیا، باید مهارت شما در لیست شغل‌های واجد شرایط استرالیا باشد.

مشخصات ویزای 491 استرالیا
کاربردتوسعه نواحی کم جمعیت
نیاز به معرفدارد
امکان کار و تحصیل5 سال
امکان اقامتبعد 3 سال
شرایط سنیزیر 45 سال
امتیاز حداقل 65

در ادامه برای درخواست ویزای دائم می‌توانید از طریق ویزای 191 استرالیا اقدام نمایید.

حتما بخوانید:
ویزای 491 استرالیا

ویزای 188 استرالیا

ویزای نوآوری و سرمایه گذاری استرالیا Business Innovation and Investment (Provisional) از جمله ویزاهای سرمایه گذاری در استرالیا نیز به حساب می‌آید. این ویزا در 5 استریم یا لاین متفاوت در حال اجرا است و برای افرادی است که می‌خواهند رهبری و مدیریت یک کسب‌وکار قدیمی یا جدید را در استرالیا برعهده بگیرند. برخی لاین های این ویزا مسیری برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آیند.

 • استریم نوآوری بیزینس Business Innovation stream
 • استریم سرمایه‌گذاری معمولی Investor stream
 • استریم سرمایه‌گذاری عمده Significant Investor stream
 • استریم سرمایه‌گذاری کلان Premium Investor stream (بسته شده)
 • استریم کارآفرینی Entrepreneur stream
مشخصات ویزای 188 استرالیا
کاربردمدیریت کسب‌وکار قدیمی یا جدید
نیاز به معرفدارد
امکان کار و تحصیل4 سال
امکان اقامتبعد 2 تا 4 سال
شرایط سنیزیر 55 سال
امتیاز حداقل 65

این ویزا برای 4 سال صادر می‌شود و امکان تمدید یا تبدیل به ویزای دائم سرمایه گذاری را هم دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد  روش‌های سرمایه گذاری مطلب  ویزای سرمایه گذاری در استرالیا را مطالعه کنید. شرایط و نکات مربوط به ویزای 188 استرالیا را در لینک زیر معرفی کردیم.

حتما بخوانید:
ویزای 188 استرالیا

ویزای 485 استرالیا

لطفا توجه داشته باشید که ویزای 485 برای درخواست‌های جدید بسته شده است و ویزای 491 جایگزین آن شده است.

ویزای 476 استرالیا

ویزای Skilled—Recognised Graduate visa (ساب‌کلاس 476) یکی از ویزاهای کاری مخصوص فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است. افرادی که از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی مورد تایید استرالیا و در رشته‌های مهندسی فارغ التحصیل شده باشند، می‌توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند. این ویزا به متقاضیان امکان می‌دهد نهایتاً تا 18 ماه در استرالیا به کار یا تحصیل مشغول شوند. امکان تمدید این ویزا وجود ندارد اما می‌توان آن را تبدیل کرد.

رشته‌های مورد تایید برای اخذ ویزای 476 استرالیا این موارد هستند:

رشته‌های مورد تایید استرالیا برای اخذ ویزای 476
مهندسی عمران مهندسی سازه مهندسی شیمی
مهندسی محیط‌زیست مهندسی برق و الکترونیک مهندسی مکانیک
مهندسی معدن مهندسی صنایع مهندسی تولید
مهندسی مواد

دارندگان مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و پست دکترا در این رشته‌ها، تا قبل از 31 سالگی می‌توانند با اخذ این ویزا برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقدام کنند. دانشگاه‌های حاضر در لیست تفاهم‌نامه آکورد واشنگتن (Washington Accord) و بعضی دانشگاه‌های دیگر در لیست مراکز آموزشی مورد تایید استرالیا هستند.

از ایران هم دو دانشگاه در این لیست هستند:

دانشگاه‌های ایرانی مورد تایید استرالیا برای اخذ ویزای 476
دانشگاه امیرکبیر
Amir Kabir University of Technology
دانشگاه تهران
University of Tehran

اطلاعات بیشتر درباره ویزای 476 استرالیا را در مطلب زیر مطالعه کنید:

حتما بخوانید:
ویزای 476 استرالیا

نوع دوم: ویزای کار استرالیا دائم

دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق نیرو کار متخصص و ماهر، اقامت نامحدود، زندگی و کار در این کشور را برای متقاضی فراهم می‌کند. برخی از ویزاهای کاری دائم استرالیا مستلزم معرفی شدن توسط کارفرمای استرالیایی است. ویزاهای کاری دائم استرالیا شامل موارد زیر هستند:

ویزای 186 استرالیا

ویزای Employer Nomination Scheme visa (ساب‌کلاس 186) به متقاضیان امکان می‌دهد با داشتن پیشنهاد شغلی و دعوت‌نامه، اقامت کاری دائم استرالیا را اخذ کنند. متقاضیان می‌توانند از طریق یکی از 3 روش زیر اقدام به دریافت ویزا کنند:

 • ورود مستقیم (Direct Entry)
 • تغییر اقامت موقت (Temporary Residence Transition Stream)
 • توافق کاری (Labour agreement)

برای مهاجرت به استرالیا با اخذ ویزای 186 و روش ورود مستقیم، باید حداقل 3 سال تجربه کاری داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این ویزا، مطلب ویزای 186 استرالیا را مطالعه کنید.

مشخصات ویزای 186 استرالیا
کاربرداستخدام نیروی ماهر با حداقل 3 سال تجربه کاری
نیاز به معرفدارد
امکان کار و تحصیلدائم
امکان اقامتدائم
شرایط سنیزیر 45 سال
امتیاز ندارد

ویزای 187 استرالیا

ویزای Regional Sponsored Migration Scheme visa (ساب‌کلاس 187) این امکان را به متقاضیان می‌دهد که در یکی از مناطق استرالیا کار کنند. این ویزا اقامت دائم استرالیا را به‌همراه دارد و برای اخذ آن باید یک پیشنهاد شغلی و یک دعوت‌نامه از یک کارفرمای استرالیایی داشته باشید. داشتن اسپانسر و حامی هم از شرایط اخذ این ویزا است. این ویزا، متقاضیان را از دو روش به استرالیا می‌فرستد.

 • ورود مستقیم (Direct Entry)
 • تغییر اقامت موقت (Temporary Residence Transition Stream)

برنامه ورود مستقیم در سال 2019 بسته شد و جای خود را به ویزای 494 استرالیا داد. اطلاعات بیشتر درباره ویزای 494 این کشور را در مطلب زیر مطالعه کنید:

حتما بخوانید:
ویزای 494 استرالیا

برنامه تغییر اقامت موقت هم مختص افرادی است که ویزای TSSیا 482 استرالیا را در اختیار دارند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

ویزای 189 استرالیا

ویزای مهارتی مستقل استرالیا Skilled independent visa (ساب‌کلاس 189) یا به اختصار ویزای 189 استرالیا یکی از پرطرفدارترین ویزاهای کاری این کشور است. افرادی که از مهارت و تخصص مورد نظر برخوردارند، می‌توانند با استفاده از این ویزا، اقامت استرالیا را اخذ کرده و در این کشور به کار و تحصیل مشغول شوند.

مشخصات ویزای 189 استرالیا
کاربرداستخدام نیروی ماهر در لیست MLTSSL
نیاز به معرفندارد
نیاز به دعوت نامهارسال EOI و دریافت دعوتنامه
امکان اقامتدائم
شرایط سنیزیر 45 سال
امتیاز کسب حداقل 65

سن زیر 45 سال، در اختیار داشتن یک دعوت‌نامه، تکمیل فرم EOI و کسب نمره حدنصاب در سیستم امتیازبندی استرالیا (SkillSelect) از جمله شرایط اخذ ویزای 189 استرالیا است. شرایط و نکات ویزای 189 استرالیا را در لینک زیر مطالعه کنید.

حتما بخوانید:
ویزای 189 استرالیا

ویزای 190 استرالیا

ویزای Skilled Nominated visa (ساب‌کلاس 190) یا به‌اختصار ویزای 190 استرالیا، یکی ویزای کاری استرالیا با امکان اخذ اقامت دائم است. بر خلاف ویزای 189، برای اخذ این ویزا باید یک اسپانسر یا حامی در استرالیا داشته باشید. بقیه شرایط این ویزا مشابه ویزای 189 است.

البته با استفاده از این ویزا، متقاضی می‌تواند برای اعضای خانواده خود هم ویزای همراه بگیرد. شرایط و نکات بیشتر را در لینک زیر بخوانید.

حتما بخوانید:
ویزای 190 استرالیا

ویزای تلنت استرالیا

ویزای تلنت یکی از بهترین ویزاهای کاری استرالیا با اقامت دائم اما شرایط خاص است. ویزای Global Talent visa (ساب‌کلاس 858) به‌نام ویزای نخبگان استرالیا هم شناخته‌ می‌شود و به افرادی که موفقیت چشمگیر و دستاورد قابل توجهی در سطح جهانی دارند اعطا می‌شود.

این موفقیت باید در حوزه‌های کاری، ورزشی، هنری، تحصیلات آکادمیک و علمی باشد. برای اخذ ویزای تلنت استرالیا باید یک اسپانسر داشته باشید. همچنین باید ثابت کنید مهارت شما برای استرالیا سود اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی دارد یا به افزایش اعتبار بین‌المللی این کشور در حوزه‌های علمی، هنری و ورزشی منجر می‌شود.

اطلاعات بیشتر درباره ویزای استعداد درخشان استرالیا و شرایط اخذ آن را در مطلب زیر مطالعه کنید:

حتما بخوانید:
ویزای تلنت استرالیا

ویزای 482 استرالیا

این ویزای کار استرالیا امکان اقامت 2 تا 4 ساله را برای افرادی که پیشنهاد شغلی برایشان ارسال شده فراهم می‌شود. این ویزا از سال 2018 جایگزین ویزای 457 شده است. ویزای کمبود نیروی ماهر متخصص با نام ویزای TSS ۴۸۲ استرالیا نیز شناخته می‌شود. دقت کنید که در این ویزا درخواست شغلی باید از سمت کارفرما برای شما ارسال شود.

متقاضیان علاوه بر تخصص و مهارت در شغل مورد نیاز کارفرما، بایستی حداقل دو سال سابقه کار مرتبط با رشته‌ی تحصیلی خود داشته باشد. اطلاعات بیشتر درباره ویزای 482 استرالیا را در مطلب زیر مطالعه کنید:

حتما بخوانید:
ویزای 482 استرالیا

شرایط اخذ ویزای کار استرالیا

برای درخواست ویزای کار استرالیا متقاضی باید برای شغلی درخواست بدهد که حتما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا ذکر شده باشد. شرایط دیگری که برای درخواست ویزای کاری لازم است در دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی قرار می‌گیرند. شرایط اختصاصی در توضیحات هر کدام از ویزای کار استرالیا ذکر شد. شرایط عمومی ویزای کاری استرالیا شامل:

 • داشتن شرایط جسمی و روحی برای کار در کشور استرالیا
 • شرایط سنی حداقل 18 و حداکثر 45 سال
 • تسلط به زبان انگلیسی (آیلتس 6 یا مداک معتبر مورد تایید دیگر)
 • داشتن سوابق قابل قبول و مرتبط با شغل درخواستی
 • ارائه و تکمیل مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری
لیست مشاغل پرطرفدار ویزای کاری در استرالیا

مشاغل پر طرفدار در استرالیا براساس آمار

جاب آفر استرالیا

جاب آفر استرالیا یا اقامت دائم با اسپانسر شغلی یکی از شیوه‌های مهاجرت به استرالیا از طریق کار است. دقت کنید که این اصطلاح با ویزای کاری استرالیا متفاوت است. در روش جاب آفر استرالیا با درخواست کارفرما پیشنهاد کاری برای شما ارسال می‌شود. اما این درخواست شرایط ویژه‌ای دارد. یعنی کارفرما باید مراحل ارزیابی را طی کند و همچنین اثبات کند فردی با تخصص مورد نظر در کشور خود نیافته است.

این ویزا می‌تواند از طریق ویزای 482 استرالیا، ویزای 186 استرالیا و ویزای 187 استرالیا انجام شود.

نکته: شغل درخواستی معمولا جز مشاغل با مهارت خاص است.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

جدول امتیاز ویزای کار استرالیا

برای اخذ ویزای کاری شرایط متقاضیان توسط اداره مهاجرت استرالیا بررسی می‌شود و امتیازی محاسبه می‌شود. متقاضیان اخذ ویزای 188، 189، 190، 489 و 491  باید از طریق سیستم امتیازبندی استرالیا اقدام کنند. در این سیستم معیارهایی مانند؛ سن، تحصیلات، دانش زبان، سابقه کار، میزان سرمایه، داشتن دعوت‌نامه و … در نظر گرفته می‌شود. با وجود شباهت‌ها در جدول امتیازات، امتیاز مهاجرت به استرالیا برای هر ویزا متفاوت است. معمولا باید حداقل نمره 65 از 100 برای اخذ ویزای استرالیا بگیرید.

اگر یک نیروی کار ماهر هستید که قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، بعد از تهیه مدارک و ارزیابی شدن از سوی سازمان یا شرکت مورد نظر باید از سایت SkillSelect برای ابراز علاقه (EOI) و تمایل خود برای اقامت در این کشور استفاده کنید.


EOI مخفف Expression Of Interest است. فرم EOI در واقع فرم ابراز تمایل برای اخذ ویزای استرالیا است که متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا باید پر کنند.

مهاجرت کاری به استرالیا در برخی روش ها با کسب حداقل امتیاز ممکن می‌شود. این امتیاز به موارد مختلفی بستگی دارد که هر کدام از این موارد در زیر شرح داده شده‌اند.

امتیاز سن

به متقاضیان بر اساس گروه سنی در زمان درخواست خود امتیاز داده می‌شود. بین 25 تا 32 سال بیشترین امتیاز را کسب می‌کنند. در حالی که افراد 45 سال به بالا امتیازی در این قسمت نمی‌گیرند.

سن امتیاز
18 تا 24 25
25 تا 32 30
33 تا 39 25
40 تا 44 15
45 تا 49 0

امتیاز مدارک تحصیلی

امتیاز فقط برای بالاترین مدرک متقاضی اعطا می‌شود. به عنوان مثال، اگر متقاضی هم دکترا داشته باشد و هم مدرک لیسانس فقط برای دکترا امتیاز کسب می‌کند.

برای اعطای امتیاز، هر گونه شرایط باید مربوط به شغل معرفی شده متقاضی باشد و باید قابل مقایسه با مدارک استرالیا باشد. این معمولاً در هنگام ارزیابی مهارت برای شغل معرفی شده متقاضی تأیید می‌شود.

میزان تحصیلات امتیاز
دکترا 20
لینانس یا فوق لیسانس 15
فوق دیپلم 10
دیپلم 10

امتیاز مهارت زبان انگلیسی

بیشتر متقاضیان کار در استرالیا باید در آزمون IELTS شرکت کنند. امتیازبندی دانش زبان انگلیسی برای مهاجرت کاری به استرالیا از این قرار است:

نمره آیلتس امتیاز
سطح عالی (Superior) = آیلتس 8 20
سطح خوب (Proficient) = آیلتس 7 10
سطح متوسط (Competent) = آیلتس 6 0

امتیاز سابقه کار

به هر فرد متقاضی برای دریافت ویزای کار استرالیا، بر اساس سابقه کاری که در داخل و یا خارج از استرالیا طی 10 سال گذشته داشته، امتیاز داده می‌شود. این سابقه باید متناسب با شغلی باشد که برای آن درخواست داده شده است. حداکثر امتیاز کلی برای سابقه کار 20 امتیاز است.

سابقه کار خارج از استرالیا (در 10 سال گذشته)سابقه کار در استرالیا (در 10 سال گذشته)
سال امتیازسال امتیاز
کمتر از 3 سال00-1 سال0
3-4 سال51-2 سال5
5-7 سال103-4 سال10
8-10155-7 سال15
-8-1020

اطلاعات کامل درباره امتیازبندی ویزای کار استرالیا را در مطلب زیر مطالعه کنید:

مدت زمان اخذ ویزای کار استرالیا

برای اخذ ویزای کار استرالیا نمیتوان زمان دقیقی را مشخص کرد، حتی در سایت مهاجرت آن زمانی برای طی شدن فرایند مهاجرت قید نشده است. این زمان می تواند براساس مواردی نظیر امتیاز فرد متقاضی و ساب کلاس مورد تقضا دارد. اما نکته ای که مشخص است این است که هرچه امتیاز شما بیشتر باشد احتمال کاهش این زمان بیشتر خواهد بود. اطلاعات بیشتر درباره مدت‌زمان دریافت ویزای استرالیا را در مطلب زیر مطالعه کنید:

جمع آوری مدارک می تواند نهایتا در طی 5 ماه برای متقاضی به طول بیانجامد. ولی زمان برای هر ساب کلاس متفاوت است. مثلا برای  ویزای 189 می‌تواند 14 تا 24 ماه و برای ویزای 190 استرالیا بین 6 تا 9 ماه متغیر باشد البته بسته به شرایط شخص باز هم این زمان ممکن است کم یا زیادتر شود.
اگر قصد مهاجرت به این کشور را از طریق کار دارید، بد نیست خدماتی که وکیل مهاجرت به استرالیا می‌تواند در این خصوص به شما ارائه کند را در مطلب پیشنهادی زیر نیز بخوانید:

هزینه ویزای کار در استرالیا

هر کدام از ویزای‌های کاری استرالیا که در بالا به آنها اشاره کردیم دارای هزینه و کسب حداقل امتیازهایی است که در زیر هریک را معرفی خواهیم کرد.

لازم به‌ذکر است این هزینه‌های دولتی صدور ویزا است و جدای از هزینه‌های وکلای مهاجرتی و پیگیری پرونده است:

نوع ویزا حداقل امتیاز هزینه به دلار استرالیا
برای متقاضی اصلی متقاضی فرعی بالا 18 سال متقاضی فرعی کمتر از 18 سال
ویزای 491 65 امتیاز 4045 2,025 1,010
ویزای 188 65 امتیاز 5,375 2,685 1,345
ویزای 485 1535 765 385
ویزای 476 60 امتیاز 405 200 100
ویزای 187 4,045 2,025 1,010
ویزای 189 65 امتیاز 4,045 2,020 1,015
ویزای 186 4,045 2,025 1,010

شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان

در سال‌های گذشته، کشور استرالیا به دلیل داشتن فرصت‌های شغلی زیاد و سطح بالای زندگی به مقصد اصلی مهاجرت برای ایرانیان تبدیل شده است. کار در استرالیا به دلیل سرعت اخذ اقامت فوری از اهمیت بیشتری برای ایرانیان برخوردار است. استرالیا به علت داشتن نظام کاملا پیشرفته در زمینه کاری، حقوق کارگران و کارفرمایان را در همه عرصه‌ها رعایت کرده و برای حفظ آن استانداردهایی را در چارچوب مقرارت بهداشتی، بیمه، خدمات درمانی و رفاه دوران بازنشستگی تعیین کرده است.

وضعیت معیشت مردم استرالیا بنابر گزارش اداره آمار استرالیا در سال جاری در بهبود کامل است، به طوری که میانگین درآمد هر شهروند استرالیایی حدود 90800 دلار استرالیا در سال است. همین موارد باعث شده استرالیا بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان در قاره آسیا-اقیانوسیه انتخاب شود. معمولا افرادی که مهاجرت از طریق کار به استرالیا را جزء برنامه های آینده خود دارند از این آمار قابل قبول شگفت زده خواهند شد.

درآمد ایرانیان در استرالیا

همانطور که در بالا ذکر کردیم وضعیت درآمد شهروندان استرالیایی در یک شرایط کاملا نرمال و ایده آل است به طوری که در 12 ماه اخیر درآمدها به اندازه 2.6 درصد افزایش یافته که این میزان بهبود شامل ایرانیان ساکن استرالیا نیز می شود.

پیدا کردن کار در استرالیا برای ایرانیان نیز همانند بقیه شهروندان این کشور راحت است، به طوری که متقاضیان ایرانی اگر دارای مدرک و تخصص کافی باشند می‌توانند با امتیاز مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص از فرصت‌های شغلی بی نظیری در استرالیا بهره مند خواهند شد. در این مقاله می‌توانید بهترین شهرهای استرالیا برای کار را هم ببینید و با اگاهی از پتانسیل هر شهر برای کار دراین کشور اقدام کنید.


دستمزد یک کارگر معمولی در ازای هر ساعت کار در استرالیا تقریبا 20 دلار است که این نشان دهنده توجه ویژه دولت به وضعیت کار در این کشور است.

میانگین میزان دریافت حقوق در استرالیا از 23000 دلار تا 405،000 دلار در سال متغیر است. به طور متوسط در استرالیا هر فردی که 10 سال سابقه کاری دارد دوبرابر حقوق دریافت می کند. میزان دریافت حقوق در استرالیا باتوجه به شهرها و جاهای گوناگون بر اساس مدرک تحصیلی متفاوت است.

به عنوان مثال نیروهای کاری که دارای مدرک دیپلم هستند به طور متوسط 17 درصد بیشتر از افرادی که تحصیلات خود را در دبیرستان رها کرده اند حقوق دریافت می کنند و یا کارکنانی که دارای مدرک لیسانس هستند 24٪ بیشتر از کسانی که فقط مدرک دیپلم خود را اخذ کردند درآمد دارند.

جمع بندی

مهاجرت به استرالیا از طریق کار یکی از روش‌های گرفتن اقامت این کشور است. افرادی که می‌خواهند به استرالیا مهاجرت کنند باید ویزای کاری استرالیا را اخذ کنند، که ما در این نوشته، انواع ویزای کار، شرایط اخذ هر کدام و امتیاز لازم برای آن ها را به طور کامل شرح دادیم.

همانطور که مطالعه کردید، شرایط کار در کشور استرالیا برای ایرانیان مطلوب است و با درآمدی که از کار در این کشور خواهید داشت، می توانید یک زندگی نرمال و راحتی داشته باشید و از مزایای فوق العاده زندگی در استرالیا بهره مند شوید. در میان روش‌های ذکر شده برای مهاجرت کاری، ویزای 188 و ویزای تلنت به شرط داشتن شرایط مورد نظر برای شما مناسب است. با این حال اگر هنوز سوالی دارید با پرکردن فرم زیر مشاوران ما در پارسی کانادا پاسخگو سوالات شما هستند:

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

سوالات متداول

پاسخ این سوال به شرایط و امتیاز شما بستگی دارد. شما باید با توجه به جدول امتیاز بندی، امتیاز شخصی خود را به دست آورده، با توجه به آن برای ویزای مناسب اقدام کنید.
زمان رسیدگی به پرونده‌های ویزای کار استرالیا در هر ساب کلاس متفاوت است. این زمان عموما بین ۷ تا ۱۲ ماه.
بله، در صورتی که مدرک تحصیلی نداشته باشید نمی توانید در سیستم امتیاز بندی امتیاز کافی کسب کنید.
برای مهاجرت کاری به استرالیا از طریق نیروی کار متقاضی باید امتیاز 65 و حداقل نمره آیلتس 6 و یا مدارک معادل آن را بدست بیاورید.
مشاور عمومی، متخصص بیهوشی، جراح، مدیر ارشد فناوری (CTO)، مدیر فروش، مدیر ارشد مالی (مدیر مالی)، مدیر کل و متخصص طب داخلی تعدادی از پردرآمدترین مشاغل استرالیا هستند.
شما با یک سال سابقه در دوسال گذشته می توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید. اما در این صورت هیچ امتیازی از این قسمت شامل شما نمی شود.
پیدا کردن در استرالیا آسان است، مشروط بر اینکه اولین شغل شما در این کشور نباشد و تجربه محلی داشته باشید. این بدین معناست که شما تجربه کار در استرالیا یا با مشتریان استرالیایی را دارید. تقریباً 95٪ از اوقات کافرما از شما می پرسد که آیا تجربه محلی دارید؟

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال