موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ویزای کاری استرالیا

افراد برای برخورداری از شرایط بهتر کاری تخصص ها و مهارت های جدیدی را می آموزند. بسیاری از افراد ماهر نیز دلشان می خواهند از امکانات بهتری در زندگی برخوردار بوده یا تجربه های جدیدی کسب کنند. یکی از راه هایی که مخصوصا نیروی کارجوان برای دستیابی به فرصت های شغلی مناسب تر انتخاب می کنند، مهاجرت به یک کشور دیگر است.

استرالیا یکی از کشورهایی است که در چند سال گذشته مورد توجه جوانان جویای کار قرار گرفته است. با توجه به اینکه اقتصاد استرالیا رو به پیشرفت است، کار در استرالیا می تواند نوید بخش آینده خوبی برای نیروی ماهر مهاجر به این کشور باشد. البته برای رسیدن به این منظور دریافت ویزای کاری استرالیا ضروری است.

بر همین اساس دولت این کشور هم برنامه ها مهاجرتی را  مشخص کرده و راهی را پیش پای افراد می گذارد که می توانند با مهاجرت به استرالیا از طریق کار زندگی خود را تغییر دهند.

طبق این برنامه ها افراد با شرایط مختلف سنی و مهارتی، می توانند گزینه های متفاوتی را برای رفتن به استرالیا برای کار امتحان کنند.

البته ناگفته نماند فرآیند مهاجرت به خودی خود زمان بر و گیج کننده بوده و البته بسیار سرنوشت ساز است. عاقلانه است قبل از هر تصمیمی با افرادی که کاملا در این مورد آگاهی دارند مشورت شود.

اگر شما هم به هر دلیلی به مهاجرت کاری به استرالیا یا هر کشور دیگری  فکر می کنید، روشی هست که می توانید بفهمید شانس شما برای موفقیت در این کار چقدر است.

پیدا کردن کار در استرالیا

کسی که به سرزمین کانگوروها مهاجرت می کند برای اینکه بتواند شغل مناسبی برای خودش پیدا کند، باید حتما ویزای کار استرالیا داشته باشد.با توجه به اینکه همه انواع ویزاها شرایط کار در این کشور را ایجاد نمی کنند، جدا گانه به بررسی انواع ویزای کار استرالیا می پردازیم.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

انواع ویزای کار استرالیا

برای مهاجرانی که می خواهند پس از رفتن به استرالیا، در این کشور کارکنند دو نوع ویزا در نظر گرفته شده است که عبارتند از ویزای موقت کار برای افراد ماهر ( زیر مجموعه ویزای 457) و ویزای مستقل نیروی ماهر( زیر مجموعه ویزای 189)، ویزای 190 و ویزای 491.

ویزای 457 استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا با این ویزا برای کارگران ماهر امکان پذیر می شود. البته مشروط به اینکه حامی مالی یا اسپانسر انها شغل مورد تاییدی داشته و بقای شغل تا بیش از چهار سال تضمین شود. 

البته در ماه آوریل سال 2018 میلادی مقامات استرالیایی اعلام کردند که ویزای کارموقت کارگر ماهر که زیر کلاس ویزای 457 است، از درجه اعتبار ساقط شده و ویزای جدیدی تحت عنوان TSS زیر گروه ویزای 482 جایگزین آن می شود. این نوع ویزا که بر مبنای کمبود نیروی کار موقتی یا همان Temporary Skill Shortage برنامه ریزی شده است، باعث رفع نیازهای واقعی مهارتی در بازار کسب و کار استرالیا خواهد شد.

ویزای 189 استرالیا

کارگران ماهری را در نظر بگیرید که قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارند ولی مورد حمایت مالی  اعضای خانواده و کارفرما نبوده و مقامات دولتی و ایالتی هم آنها را تایید نکرده اند. این افراد می توانند برای کار در استرالیا از این ویزا که نوعی ویزای کار استرالیا است، استفاده کنند. ویزای 189 استرالیا امکان اقامت دائم را به متقاضی مهاجرت خواهد داد.

ویزای TSS

این ویزا به کارفرمایان  امکان می دهد که نیاز کمبود نیروی انسانی در بازار کار استرالیا را با آوردن کارگر ماهر خارجی جبران کنند. این نوع اشتغال در لیست مشاغل کوتاه مدت ماهر طبقه بندی شده است.

فرم ارزیابی مهاجرتی ما در سایت پارسی کانادا را پر کنید و منتظر تماس کارشناسان باشید.

فرم ارزیابی مهاجرت

ویزای کوتاه مدت

با این ویزا به کارگر ماهر امکان داده می شود حداکثر 2 یا 4 سال با اعمال تعهد نامه تجاری بین المللی در استرالیا اقامت داشته باشد. البته برای کسانی که گذرنامه هنگ کنگی دارند این مدت تا حداکثر 5 سال افزایش می یابد. مدت زمان پردازش این نوع ویزا برای 75 درصد متقاضیان بیش از 5 ماه و برای 90 درصد آنها حدود 7 ماه خواهد بود.

ویزای ورود ثانویه

این ویزا برای اعضای خانواده های دارندگان ویزای TSS و زیرکلاس 457 در نظر گرفته شده که جداگانه برای ویزای TSS خود اقدام کرده اند و می خواهند به یکی از دارندگان ویزای TSS و یا 457 اولیه بپیوندند.

با این ویزا فرد می تواند تا پایان اعتبار آن در استرالیا بماند.هیچ زمانی برای رسیدگی به این نوع ویزا مشخص نشده است.

ویزای 190 استرالیا

ویزای 190 نوعی ویزای کار در استرالیا است که امکان اقامت دائم دراین کشور را نیز برای متقاضیان فراهم می کند. دارندگان آن علاوه بر امکان کار و تحصیل به صورت هم زمان، می توانند از برنامه بهداشت عمومی استرالیا هم استفاده کنند. البته کسانی که ویزای 190 استرالیا را دارند می توانند بستگان خود را مورد حمایت مالی قرار داده و آنها را به استرالیا بیاورند.

این افراد اجازه دارند تا مدت 5 سال آزادانه به قاره اقیانوسیه رفت و آمد کرده و چنانچه واجد شرایط باشند حتی شهروندی استرالیا را دریافت کنند. البته آنهایی که به تازگی وارد استرالیا شده اند، برای برخورداری از بعضی مزایا و پرداخت های دولتی باید کمی صبورتر باشند.

کار در استرالیا مزایای بسیاری دارد

ویزای 491 استرالیا

این ویزای مهارتی که امکان اجازه موقت کار را فراهم می کند نوعی ویزای منطقه ای موقت مهارتی برای کار در استرالیا است. این ویزای کار استرالیا به کارگران ماهر امکان می دهد در مناطق مختلف استرالیا که برای آنها مشخص شده کار و زندگی کنند.

افراد ضمن این که می توانند با داشتن ویزای 491 استرالیا 5 سال در این کشور بمانند، می توانند در هرمنطقه ای ازاین کشور گرمسیری که برای آنها مشخص شده است به زندگی، کار و تحصیل خود ادامه دهند.

شرایط مهاجرت کاری به استرالیا

درست است که تنها کشور قاره اقیانوسیه تمهیداتی برای مهاجرت خارجیان در نظر گرفته و به افراد ماهر و متخصص برای کار در استرالیا باغ سبز نشان می دهد، ولی این طور هم نیست که دروازه های این کشور به روی همه باز باشد.

بنابراین تنها کسانی شرایط گرفتن ویزای کار استرالیا را دارند که :

 • کمتر از 45 سال سن داشته باشند.
 • مهارت و صلاحیت آنها مورد تایید قرار بگیرد.
 • گواهی سلامت جسمی و روحی ارائه دهند.
 • اعتبار بانکی آنها به تایید رسیده باشد.
 • گواهی سوء پیشینه کیفری داشته باشند.
 • به زبان انگلیسی مسلط باشند.
 • بسته به نوع ویزا گاهی لازم است فرد حساب خود را باز کند.

شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان

 در سال های گذشته  فشارهای اقتصادی باعث شده پدیده مهاجرت در بین جوانان تحصیل کرده و یا ماهر افزایش زیادی داشته باشد. برخی از دلایل این اتفاق اوج گیری تورم ، رشد نرخ بیکاری، رکود اقتصادی، تحریم های ظالمانه علیه ایران و همین طور زیاد شدن  بیش از حد نیروی کار تحصیل کرده و جوان است.

 چیزی که باعث شده جوانان این مرز و بوم حتی اگر موفق به پیدا کردن کار هم بشوند، باز هم دستمزد ناچیزی بابت آن دریافت کنند. تازه اگر خوش شانس باشند و در شرکتی کار پیدا کنند که قوانین اداره کار در آن رعایت شود.

از نظر ایرانی ها استرالیا کشوری است که شرایط اقتصادی و بازار کار در آن رونق بسیار خوبی دارد. اما کم نیستند جوانانی که اغلب به خاطر شرایط سنی و البته جوانی و ناپختگی، بدون آنکه چیزی در مورد شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان بدانند، دل خود را به دریا می زنند و می خواهند از هر راهی شده حتی غیرقانونی خود را به آنجا برسانند.

ولی این بدترین راهی است که می توان در پیش گرفت. فکر گرفتن ویزای کار استرالیا برای ایرانیان می تواند راه حل خوبی برای فرار از بیکاری و بی پولی باشد. ولی فراموش نکنیم که بار کج به منزل نمی رسد. جوانان باید عاقل باشندو سر آینده خود قمار نکنند.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

ایرانیان باید برای  مهاجرت به استرالیا از طریق کار چه کنند؟

گاها گفته می شود که برای مهاجرت به کشوری پیشرفته مثل استرالیا باید هفت خان رستم را طی کنیم. البته تا حدودی هم این گفته درست است. زیرا پروسه مهاجرت قانونی مخصوصا اگر به خاطر دریافت ویزای کار استرالیا باشد، بسیار دقیق و زمان بر است و هر اشتباهی خواسته یا ناخواسته تمام نقشه های متقاضی را برای ساختن آینده اش نقش بر آب می کند.

جوانان ایرانی که دارای مهارت کاربردی هستند و می خواهند از این راه ویزای کار استرالیا بگیرند، باید این مراحل را پشت سر بگذارند:

 • شغل یا مهارت خود را که مورد نیاز بازار کار استرالیا هم هست مشخص کنند.
 • در فهرست شاخص مهاجرتی استرالیا حداقل 65 امتیاز کسب کنند.
 • نتیجه تست ارزیابی مهارت های آنها مثبت شود.
 • در آزمون زبان انگلیسی نمره قبولی کسب کنند.
 • فرم ابراز تمایل خود را ارائه دهند که در اصطلاح با آن لاج کردن هم گفته می شود.
 • دعوت نامه درخواست را دریافت کنند.
 • در خواست رسمی خود را ارائه یا همان لاج کنند.
 • کنترل های پلیسی و امنیتی در مورد انها انجام شود.
ویزای کار استرالیا هم فال است و هم تماشا

مزایای مهاجرت کاری به استرالیا

استرالیا یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی در سطح جهان است. بازار کار این کشور هم ظرفیت دارد. نیروهای متخصص و ماهر را از هر کجای کره زمین به سواحل اقیانوس آرام بکشاند. به همین خاطر است که این روزها بازار مهاجرت به استرالیا از طریق کار داغ است. 

 استرالیا می تواند برای ایرانیان بهترین کشور برای مهاجرت باشد. این خبر خوبی است برای فارغ التحصیلان و متخصصان ماهری که می خواهند از فرصت ها بیشترین استفاده را بکنند. زیرا می توانند برای دریافت ویزای کار استرالیا  اقدام کنند.

البته به همین راحتی ها هم نیست. به قول معروف “هر که طاووس خواهد جور هندستان کشد.” مهاجرت کاری به استرالیا کار نسبتا سختی است، اما اگر کسی بتواند موفق به انجام آن شود، بهترین شرایط کار و زندگی را در پیشرفته ترین شهرهای دنیا تجربه خواهد کرد.

مثلا ملبورن و سیدنی هر دو در فهرست بیست شهر برتر دنیا هستند و کمتر کسی دلش می خواهد چنین موقعیت فوق العاده ای را از دست بدهد.

کشور استرالیا به عنوان کوچکترین قاره جهان، فقط 25 میلیون نفر جمعیت دارد. نرخ بیکاری دراین جزیره اقیانوسی کمتر از 5 درصد است. بنابراین جای تعجب ندارد که فارغ التحصیلان دانشگاهی و نیروهای ماهر کاری بیشترین حقوق را دریافت می کنند.

همه اینها مزایایی هستند که هر جوانی را به فکر مهاجرت به استرالیا از طریق کار می اندازد.

جدا از همه اینها شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان طوری است که می توانند از اوقات فراغت خود هم به بهترین شکل استفاده کنند. 

روحیه ما ایرانی ها طوری است که عاشق هوای آفتابی و گردش در ساحل هستیم. در سراسر خاک استرالیا جاذبه های طبیعی زیادی برای بازدید وجود دارد. فکر کردن به اقیانوس آبی بیکران، رانندگی در جاده های زیبا، صخره های سرخ رنگ و حتی خانه اپرای سیدنی به شما انگیزه خواهد داد که اگر مهارت خاصی دارید، برای دریافت ویزای کار استرالیا اقدام کنید.

جالب اینجاست که فقط با ارسال یک پیامک می توانید این راه پر پیچ و خم را شروع کنید! پارسی کانادا در موقعیت های سخت  همراه شما خواهد بود.  

عدد 16 را به شماره 30006016 پیامک کنید. کارشناسان پارسی کانادا سریعا با شما تماس خواهند گرفت.

تماس با ما

مهاجرت برای کار در استرالیا را چگونه می توان جمع بندی کرد؟

 استرالیا یکی از مهاجرپذیر ترین کشورهای پیشرفته دنیاست. دولت این کشور هم سیاست های مهاجرتی خوبی را در سال های گذشته در پیش گرفته است. به طوری که هر ساله هزاران نفر از افراد تحصیل کرده و یا کارآزموده که دارای مهارت شغلی هستند، به امید ساختن آینده ای جدید تصمیم می گیرند برای کار در استرالیا مهاجرت کنند.

دولت استرالیا نه تنها برنامه هایی برای رفاه مردم کشور خودش در نظر گرفته است، بلکه راه مهاجرت را هم برای تاجران، دانشجویان و حتی نیروهای ماهر کاری باز گذاشته است.

علاوه بر این طبق قوانین افراد متقاضی مهاجرت و خانواده هایشان می توانند با استفاده از سیستم کاملا سازمان دهی شده مهاجرتی استرالیا، در کنار هم در این کشور به کار و زندگی خود ادامه دهند.

شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان طوری است که فرصت دارند پس از مدتی اقامت دائم این کشور را دریافت کرده و حتی در صورت انطباق با بعضی معیارهای مشخص شده، تابعیت این قاره را هم دریافت کنند.

اگر شما هم به مهاجرت علاقمند شده اید و برای داشتن زندگی بهتر و رسیدن به آرزوهایتان می خواهید این راه را امتحان کنید، باید کاملا هوشیار باشید.

کارشناسان و وکلای حقوقی سایت پارسی کانادا مثل یک رفیق همپا در تمام طول این مسیر خطیر مشاور و راهنمای شما خواهند بود. کافی است لب تر کنید.

با پارسی کانادا در مسیر مهاجرت تنها نخواهید بود.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سوالات متداول

کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق کار را دارند، باید کمتر از 45 سال سن داشته و صلاحیت آنها هم مورد تایید قرار گرفته باشد.

بله، در شرایط خاصی متقاضی مهاجرت کاری به استرالیا می تواند برای همسر خود نیز ویزا دریافت کند.

شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان طوری است که فرصت دارند پس از مدتی اقامت دائم این کشور را دریافت کرده و حتی در صورت انطباق با بعضی معیارهای مشخص شده، تابعیت این قاره را هم دریافت کنند.

‫2 دیدگاه در “ویزای کاری استرالیا
 1. زهرا نبیگفته
  1 هفته پیش

  درود. الان متن رو خوندم و دیدم که شرایط من و همسرم به ویزای کاری استرالیا 189 می خوره. چون نه اسپانسری داریم نه موقعیت کاری واسمون جور شده. اما هم خودم سابقه کار اداری دارم و هم همسرم تکنسین هست و تجربه داره . کل سرمایه زندگیمون رو هم با فروش آپارتمانمون به 1 میلیارد می رسه. حالا با این مبلغ میشه مهاجرت کرد؟؟

  1. پریسا انصاری پورگفته
   1 هفته پیش

   سلام بر شما، شما شرایط مهاجرت به استرالیا را دارید مشروط بر اینکه مسیر درستی را انتخاب کنید. مفتخریم که در این مسیر مهاجرتی شما را راهنمایی کنیم. لطفا کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

ارسال نظرات