ویزای کار استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا یکی از ساده‌ترین روش‌های اخذ اقامت این کشور است. اخذ ویزای کاری استرالیا با توجه به انواع ویزاها و شرایط آن‌ها کمی پیچیده است.

دولت استرالیا با توجه به برنامه ریزی‌ها و شرایط بهبود بازار کار پس از شیوع ویروس کرونا، در نظر دارد برای جبران کمبودها نیروهای بیشتری را وارد بازار کار کند. بخشی از این نیروی کار هم از طریق مهاجران تامین خواهد شد.

این مطلب راهنمای کامل مهاجرت به استرالیا از طریق کار است. در ادامه با انواع مهاجرت کاری به استرالیا، شرایط، هزینه‌ها و … آشنا خواهید شد.

ویزای کاری استرالیا

شرایط اخذ ویزای کاری استرالیا برای ایرانیان

کار در استرالیا برای ایرانیان

در سال های گذشته، کشور استرالیا به دلیل داشتن فرصت های شغلی زیاد و سطح بالای زندگی به مقصد اصلی مهاجرت برای ایرانیان تبدیل شده است. کار در استرالیا به دلیل اخذ مجوز اقامت فوری از اهمیت بیشتری برای ایرانیان برخوردار است.

استرالیا به علت داشتن نظام کاملا پیشرفته در زمینه کاری، حقوق کارگران و کارفرمایان را در همه عرصه ها رعایت کرده و برای حفظ آن استانداردهایی را در چارچوب مقرارت بهداشتی، بیمه، خدمات درمانی و رفاه دوران بازنشستگی تعیین کرده است.

وضعیت معیشت مردم استرالیا بنابر گزارش اداره آمار استرالیا در سال جاری در بهبود کامل است، به طوری که میانگین درآمد هر شهروند استرالیایی حدود 90800 دلار استرالیا در سال است. همین موارد باعث شده شده است استرالیا بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان در قاره آسیا-اقیانوسیه انتخاب شود.

از مشاوره رایگان تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره رایگان را پر کنید.

بنابراین طبیعی است که درخواست ها برای ویزای کاری استرالیا روند صعودی داشته باشد.

طبق گزارش CNBC؛ اشتغال زایی در استرالیا تا به الان بسیار فراتر از حد پیش بینی ها بود و بیکاری به پایین ترین نرخ خود در یک سال گذشته رسید است.

تعداد افراد شاغل از اوج قبل از همه گیری کرونا افزایش پیدا کردند که این خود نوید وضعیت ثبات و رو به بهبود در اقتصاد استرالیا را نشان می دهد.

معمولا افرادی که مهاجرت از طریق کار به استرالیا را جزء برنامه های آینده خود دارند از این آمار قابل قبول شگفت زده خواهند شد.

شرایط کار و درآمد در استرالیا برای ایرانیان

حقوق و درآمد کار در استرالیا برای ایرانیان

شرایط درآمد ایرانیان در استرالیا

همانطور که در بالا ذکر کردیم وضعیت درآمد شهروندان استرالیایی در یک شرایط کاملا نرمال و ایده آل است به طوری که در 12 ماه اخیر درآمدها به اندازه 2.6 درصد افزایش یافته که این میزان بهبود شامل ایرانیان ساکن استرالیا نیز می شود.

پیدا کردن کار در استرالیا برای ایرانیان نیز همانند بقیه شهروندان این کشور راحت است به طوری که متقاضیان ایرانی اگر دارای مدرک و تخصص کافی باشند می توانند با امتیاز مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص از فرصت های شغلی بی نظیری در استرلیا بهره مند خواهند شد.


دستمزد یک کارگر معمولی در ازای هر ساعت کار در استرالیا تقریبا 20 دلار است که این نشان دهنده توجه ویژه دولت به وضعیت کار در این کشور است.

میانگین میزان دریافت حقوق در استرالیا از 23000 دلار تا 405،000 دلار در سال متغیر است. به طور متوسط در استرالیا هر فردی که 10 سال سابقه کاری دارد دوبرابر حقوق دریافت می کند.

میزان دریافت حقوق در استرالیا باتوجه به شهرها و جاهای گوناگون بر اساس مدرک تحصیلی متفاوت است.

به عنوان مثال نیروهای کاری که دارای مدرک دیپلم هستند به طور متوسط 17 درصد بیشتر از افرادی که تحصیلات خود را در دبیرستان رها کرده اند حقوق دریافت می کنند و یا کارکنانی که دارای مدرک لیسانس هستند 24٪ بیشتر از کسانی که فقط مدرک دیپلم خود را اخذ کردند درآمد دارند.

از مشاوره رایگان تا اقامت

کنارتان هستیم کافیست. فرم مشاوره رایگان را پر کنید.

ممکن است برای شما سوال باشد استرالیا به چه مشاغلی نیازمند است؟ در ادامه با مهم‌ترین حوزه‌های شغلی نیازمند نیروی کار در استرالیا آشنا می‌شوید.

لیست مشاغل ویزای کار استرالیا

اکنون که با انواع ویزای کاری استرالیا آشنا شدید در زیر فهرستی از مشاغل مورد نیاز در استرالیا که می توان با آنها ویزاهای فوق را دریافت کنید به شما معرفی می کنیم. لازم به ذکر است در این روزها که کشورها با کرونا دست و پنجه نرم میکنند، پرستاری یکی از مهمترین مشاغل مورد نیاز استرالیا شده است. مهاجرت پرستاران به استرالیا، می تواند یک فرصت ایده آل برای اخذ اقامت کشور استرالیا باشد.

مشاغل مورد نیاز استرالیا

مهمترین شغل های مورد نیاز استرالیا

دسته های مشاغلی که در زیر معرفی کردیم مطابق آخرین به روز رسانی های اداره مهاجرت استرالیا است. لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا در تاریخ 5 مارس 2019 توسط اداره مهاجرت استرالیا منتشر شده و تا سال 2021 تغییر خاصی نداشته است.

مهم‌ترین حوزه‌های شغلی نیازمند نیروی کار در استرالیا
حوزه آموزش حوزه علوم بهداشت و سلامت حقوق و مشاوره
مهندسی و فنی ادبیات و هنر مدیریت و امور مالی مشاغل متفرقه

لیست کامل مشاغل مورد نیاز استرالیا در حوزه‌های کاری مختلف را در مطلب زیر مطالعه کنید:

ویزای کار استرالیا انواع مختلفی دارد و اخذ هر کدام هم شرایط خاص خود را دارد. در ادامه انواع ویزای کار استرالیا را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

انوع ویزای کاری استرالیا

استرالیا مقصدی بسیار محبوب برای افراد متخصص و حرفه ای است. افراد زیادی هستند که تمایل دارند برای شروع یک زندگی بهتر این کشور را برای ادامه زندگی و کار انتخاب کنند.

به طور کلی ویزای کاری استرالیا شامل 2 نوع موقت و دائمی است که در زیر آنها را معرفی خواهیم کرد.

ویزای کاری موقت استرالیا

ویزای کار موقت استرالیا جز برنامه ویزای کار استرالیا است و  به شما این را امکان می دهد که برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقدام کنید.

ممکن است این ویزا دارای شرایطی باشد که به شما فقط اجازه کار با کارفرمای خاص را بدهد. ویزای موقت استرالیا همچنین می تواند مسیر رسیدن به اخد ویزای دائمی را برای شما فراهم می کند.

ویزاهای کاری موقت استرالیا خود شامل موارد زیر هستند:

انواع ویزای کار استرالیا

انواع ویزاهای کاری و مهارتی استرالیا

ویزای 491 استرالیا

ویزای Skilled Work Regional (Provisional) (ساب‌کلاس 491) از ویزاهای کاری است که به‌نام اسکیل ورکر استرالیا هم شناخته می‌شود.

این نوع ویزا در جهت برنامه های دولت استرالیا برای توسعه نواحی کم جمعیت و جلوگیری از افزایش نیروی کار مهاجر در شهرهای بزرگ استرالیا ایجاد شده است.

برای اخذ این ویزا، علاوه بر داشتن مهارت لازم، باید پیشنهاد کاری و دعوت‌نامه یا یک اسپانسر منطقه‌ای داشته باشید.

مدت اقامت در استرالیا 5 سال است و بعد از گذشت 3 سال از اقامت، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام کنید.

برای اخذ این ویزا باید در سیستم امتیازبندی SkillSelect شرکت کنید.

حتما بخوانید:
ویزای 491 استرالیا

ویزای 188 استرالیا

ویزای نوآوری و سرمایه گذاری استرالیا Business Innovation and Investment (Provisional) یکی از ویزاهای سرمایه‌گذاری در استرالیا است.

این ویزا در ایران به‌نام ویزای بیزینس استرالیا شناخته می‌شود و برای افرادی است که می‌خواهند رهبری و مدیریت یک کسب‌وکار قدیمی یا جدید را در استرالیا برعهده بگیرند.

این ویزا برای 4 سال صادر می‌شود و امکان تمدید یا تبدیل به ویزای دائم سرمایه گذاری را هم دارد.

از مهم‌ترین شرایط ویزای سرمایه گذاری استرالیا این موارد است:

 • داشتن حداقل سرمایه 800 هزار دلار استرالیا
 • کسب نمره حدنصاب در سیستم امتیازبندی SkillSelect
 • در اختیار داشتن بیزنس پلن و مدارک موفقیت های طرح تجاری
 • سن زیر 55 سال.
حتما بخوانید:
ویزای 188 استرالیا

ویزای 485 استرالیا

ویزای Temporary Graduate visa (ساب‌کلاس 485) به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا اجازه می‌دهد تا حداکثر 4 سال در استرالیا به کار یا تحصیل مشغول شوند.

این ویزا 3 برنامه دارد:

 • Graduate Work stream

باید قبلاً ویزای استرالیا گرفته باشید و حداکثر 6 ماه از فارغ‌التحصیلی شما گذشته باشد. حداکثر مدت اقامت هم 18 ماه است.

 • Post-Study Work stream

باید از یکی از دانشگاه‌ها یا مراکز آموزشی مورد تایید وزارت آموزش استرالیا CRICOS فارغ‌التحصیل شده باشید. حداکثر مدت اقامت هم 4 سال و غیر قابل تمدید است.

 • Second Post-Study Work stream

باید از یکی از دانشگاه‌ها یا مراکز آموزشی مورد تایید وزارت آموزش استرالیا CRICOS فارغ‌التحصیل شده باشید.

باید حداقل 2 سال در مناطق مشخص شده استرالیا زندگی کرده باشید. حداکثر مدت اقامت این ویزای منطقه‌ای هم 2 سال است.

از مشاوره رایگان تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره رایگان را پر کنید.

ویزای 476 استرالیا

ویزای Skilled—Recognised Graduate visa (ساب‌کلاس 476) یکی از ویزاهای کاری مخصوص فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

افرادی که از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی مورد تایید استرالیا و در رشته‌های مهندسی فارغ لتحصیل شده باشند، می‌توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند.

این ویزا به متقاضیان امکان می‌دهد نهایتاً تا 18 ماه در استرالیا به کار یا تحصیل مشغول شوند. امکان تمدید این ویزا وجود ندارد اما می‌توان آن را تبدیل کرد.

رشته‌های مورد تایید برای اخذ ویزای 476 استرالیا این موارد هستند:

رشته‌های مورد تایید استرالیا برای اخذ ویزای 476
مهندسی عمران مهندسی سازه مهندسی شیمی
مهندسی محیط‌زیست مهندسی برق و الکترونیک مهندسی مکانیک
مهندسی معدن مهندسی صنایع مهندسی تولید
مهندسی مواد

دارندگان مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و پست‌دکترا در این رشته‌ها، تا قبل از 31 سالگی می‌توانند با اخذ این ویزا برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند.

دانشگاه‌های حاضر در لیست تفاهم‌نامه آکورد واشنگتن (Washington Accord) و بعضی دانشگاه‌های دیگر در لیست مراکز آموزشی مورد تایید استرالیا هستند.

از ایران هم دو دانشگاه در این لیست هستند:

دانشگاه‌های ایرانی مورد تایید استرالیا برای اخذ ویزای 476
دانشگاه امیرکبیر
Amir Kabir University of Technology
دانشگاه تهران
University of Tehran

اطلاعات بیشتر درباره ویزای 476 استرالیا را در مطلب زیر مطالعه کنید:

حتما بخوانید:
ویزای 476 استرالیا

ویزای کاری دائم استرالیا

برای دریافت اقامت استرالیا از طریق تخصص نیروهای کار متخصص و ماهر می توانند برای مدت نامحدود در استرالیا زندگی و به کار مشغول شوند.

برخی از ویزاهای کاری دائم استرالیا مستلزم معرفی شدن توسط کارفرمای استرالیایی مورد تایید است. این ویزاها شامل سه قسمت اقامت موقت، Direct Entry (ورود مستقیم) و توافق نامه است. ویزاهای کاری دائم استرالیا شامل موارد زیر هستند:

ویزای 186 استرالیا

ویزای Employer Nomination Scheme visa (ساب‌کلاس 186) به متقاضیان امکان می‌دهد با داشتن پیشنهاد شغلی و دعوت‌نامه، اقامت کاری دائم استرالیا را اخذ کنند.

متقاضیان می‌توانند از طریق یکی از 3 روش: ورود مستقیم (Direct Entry)، تغییر اقامت موقت (Temporary Residence Transition Stream) و توافق کاری (Labour agreement) این ویزا را اخذ کنند.

برای مهاجرت به استرالیا با اخذ ویزای 186 و روش ورود مستقیم، باید حداقل 3 سال تجربه کاری داشته باشید.

همچنین برای هر 3 برنامه، سن زیر 45 سال و داشتن حامی و اسپانسر در استرالیا الزامی است.

ویزای 187 استرالیا

ویزای Regional Sponsored Migration Scheme visa (ساب‌کلاس 187) این امکان را به متقاضیان می‌دهد که در یکی از مناطق استرالیا کار کنند.

این ویزا اقامت دائم استرالیا را به‌همراه دارد و برای اخذ آن باید یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر و یک دعوت‌نامه از یک کارفرمای استرالیایی داشته باشید.

داشتن اسپانسر و حامی هم از شرایط اخذ این ویزا است. این ویزا، متقاضیان را از دو روش ورود مستقیم (Direct Entry) و تغییر اقامت موقت (Temporary Residence Transition Stream) به استرالیا می‌فرستد. برنامه ورود مستقیم در سال 2019 بسته شد و جای خود را به ویزای 494 استرالیا داد.

برنامه تغییر اقامت موقت هم مختص افرادی است که ویزای TSS، ویزای 457 یا ویزای بریجینگ استرالیا در اختیار دارند.

از مشاوره رایگان تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره رایگان را پر کنید.

ویزای 189 استرالیا

ویزای مهارتی مستقل استرالیا Skilled independent visa (ساب‌کلاس 189) یا به اختصار ویزای 189 استرالیا یکی از پرطرفدارترین ویزاهای کاری این کشور است.

افرادی که از مهارت و تخصص مورد نظر برخورداند، می‌توانند با استفاده از این ویزا، اقامت استرالیا را اخذ کرده و در این کشور به کار و تحصیل مشغول شوند.

سن زیر 45 سال، در اختیار داشتن یک دعوت‌نامه، تکمیل فرم EOI و کسب نمره حدنصاب در سیستم امتیازبندی استرالیا (SkillSelect) از جمله شرایط اخذ ویزای 189 استرالیا است.

حتما بخوانید:
ویزای 189 استرالیا

ویزای 190 استرالیا

ویزای Skilled Nominated visa (ساب‌کلاس 190) یا به‌اختصار ویزای 190 استرالیا، یکی دیگر از ویزاهای کاری این کشور با امکان اخذ اقامت دائم است.

بر خلاف ویزای 189، برای اخذ این ویزا باید یک اسپانسر یا حامی در استرالیا داشته باشید. بقیه شرایط این ویزا مشابه ویزای 189 است.

البته با استفاده از این ویزا، متقاضی می‌تواند برای اعضای خانواده خود هم ویزای همراه بگیرد.

حتما بخوانید:
ویزای 190 استرالیا

ویزای تلنت استرالیا

ویزای Global Talent visa (ساب‌کلاس 858) یکی از ویزاهای کاری استرالیا با امکان اخذ اقامت دائم است.

این ویزا به‌نام ویزای نخبگان استرالیا هم شناخته‌ می‌شود و به افرادی که موفقیت چشمگیر و دستاورد قابل توجهی در سطح جهانی دارند اعطا می‌شود.

این موفقیت باید در حوزه‌های کاری، ورزشی، هنری، تحصیلات آکادمیک و علمی باشد. برای اخذ ویزای تلنت استرالیا باید یک اسپانسر داشته باشید.

همچنین باید ثابت کنید مهارت شما برای استرالیا سود اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی دارد یا به افزایش اعتبار بین‌المللی این کشور در حوزه‌های علمی، هنری و ورزشی منجر می‌شود.

اطلاعات بیشتر درباره ویزای استعداد درخشان استرالیا و شرایط اخذ آن را در مطلب زیر مطالعه کنید:

حتما بخوانید:
ویزای تلنت استرالیا

جاب آفر استرالیا

ویزای جاب آفر استرالیا یا اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا یکی از شیوه های مهاجرت به استرالیا است.

افرادی که این نوع ویزا را برای اقامت دائم یا مهاجرت انتخاب می کنند معمولا بعد از بررسی و مشاهده لیست مشاغل استرالیا پی می برند که تخصص و مدرک آنها در هیچ کدام از این مشاغل ارائه شده وجود ندارد و یا اینکه امتیاز لازم برای گرفتن اقامت دائم استرالیا را ندارند.

بنابراین این افراد باید یک اسپانسر کارفرما یا پشنهاد شغلی در استرالیا پیدا کنند.

نه تنها فرد متقاضی جاب آفر استرالیا، بلکه کارفرمای استرالیایی نیز باید برای فراهم کردن این نوع ویزا چندین شرط را داشته باشند.

نخست هر دو طرف باید مراحل مورد نیاز ارزیابی را طی کنند. دوم اینکه شرکت و پیشنهاد شغلی (جاب آفر) در استرالیا بررسی خواهند شد.

متعاقباً مشخصات فرد متقاضی ارزیابی می شود. در همه موارد شما به عنوان یک کارمند استرالیایی که می توانید دارای ارزش افزوده ای برای یک سازمان استرالیایی باشید هم مورد ارزیابی قرار می گیرد.

از مشاوره رایگان تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره رایگان را پر کنید.

امتیاز ویزای کار استرالیا

سیستم امتیاز بندی استرالیا برای رتبه‌بندی متقاضیان و نمره دادن به آن‌ها برای صدور ویزا به‌کار می‌رود.


متقاضیان اخذ ویزای 188، 189، 190، 489 و 491  باید از طریق سیستم امتیازبندی استرالیا اقدام کنند.

این سیستم با توجه به معیارهایی مانند؛ سن، تحصیلات، دانش زبان، سابقه کار، میزان سرمایه، داشتن دعوت‌نامه و … به متقاضیان نمره می‌دهد.

با وجود شباهت‌ها در جدول امتیازات، امتیاز مهاجرت به استرالیا برای این ویزاها متفاوت است. معمولا باید حداقل نمره 65 از 100 برای اخذ ویزای استرالیا بگیرید.

اگر یک نیروی کار ماهر یا بیزنسمن هستید که قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، بعد از تهیه مدارک و ارزیابی شدن از سوی سازمان یا شرکت مورد نظر باید از سایت SkillSelect برای ابراز علاقه (EOI) و تمایل خود برای اقامت در این کشور استفاده کنید.


EOI مخفف Expression Of Interest است. فرم EOI در واقع فرم ابراز تمایل برای اخذ ویزای استرالیا است که متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا باید پر کنند.

برای برخی از برنامه های ویزایی ممکن است از شما خواسته شود در آزمون ارزیابی مهارت یا آزمون امتیاز شرکت کنید.

شما می توانید حتی اگر نمره قبولی را در این آزمون ها بدست نیاورید EOI را تکمیل کنید، اما واجد شرایط دعوت شدن برای درخواست ویزا نخواهید بود.

پس از تکمیل EOI ، موارد تکمیلی در سایت SkillSelect ذخیره و ثبت می شود و به مدت 2 سال اعتبار دارد.

EOI ناقص هم به مدت 2 سال در سایت اسکیل سلکت ذخیره می شود، اما فرد متقاضی واجد شرایط دریافت دعوت نامه نخواهد بود.

شما نیز می توانید در صورت داشتن شرایط زیر EOI خود را ویرایش و به روز رسانی کنید:

 • در صورت بدست آوردن تجربه کاری جدید
 • در صورت کسب ارتقای شغلی
 • در صورتی که در تعداد و افراد خانواد شما تغییراتی به وجود آمد
 • در صورتی که مهارت ربان انگلیسی شما ارتقا یافته است

لازم به ذکر است این تغییرات و به روز رسانی ها ممکن است بر روی امتیاز شما تأثیر بگذارد و باعث بهبود رتبه شما شود.

در صورتی که فرد متقاضی اطلاعات نادرست و گمراه کننده ای در روند ثبت EOI درج کند مسئولیت آن با خود شخص است و امکان این وجود دارد که در خواست فرد از سوی اداره مهاجرت استرالیا رد شود.

EOI شما ممکن است از سایت اسکیل سلکت به خاطر این موارد حذف شود:

 • در صورتی که دو دعوتنامه دریافت کنید و در پاسخ به هیچ یک از آنها لاج نکرده باشید.
 • در صورتی که برای لاج یک درخواست ویزای دائمی یا موقت، دعوتنامه دریافت کنید و متعاقبا دوباره آن ویزا را بپذیرید.

جدول امتیازبندی مهاجرت به استرالیا از طریق کار

سن

به متقاضیان بر اساس گروه سنی در زمان درخواست خود امتیاز داده می‌شود. بین 25 تا 32 سال بیشترین امتیاز را کسب می‌کنند. در حالی که افراد 45 سال به بالا امتیازی در این قسمت نمی‌گیرند.

سن امتیاز
18 تا 24 25
25 تا 32 30
33 تا 39 25
40 تا 44 15
45 تا 49 0

مدارک تحصیلی

امتیاز فقط برای بالاترین مدرک متقاضی اعطا می‌شود. به عنوان مثال، اگر متقاضی هم دکترا داشته باشد و هم مدرک لیسانس فقط برای دکترا امتیاز کسب می‌کند.

برای اعطای امتیاز، هر گونه شرایط باید مربوط به شغل معرفی شده متقاضی باشد و باید قابل مقایسه با مدارک استرالیا باشد. این معمولاً در هنگام ارزیابی مهارت برای شغل معرفی شده متقاضی تأیید می‌شود.

میزان تحصیلات امتیاز
دکترا 20
لینانس یا فوق لیسانس 15
فوق دیپلم 10
دیپلم 10

مهارت در زبان انگلیسی

بیشتر متقاضیان کار در استرالیا باید در آزمون IELTS شرکت کنند. امتیازبندی دانش زبان انگلیسی برای مهاجرت کاری به استرالیا از این قرار است:

نمره آیلتس امتیاز
سطح عالی (Superior) = آیلتس 8 20
سطح خوب (Proficient) = آیلتس 7 10
سطح متوسط (Competent) = آیلتس 6 0

سابقه کار

به هر فرد متقاضی برای دریافت ویزای کار استرالیا، بر اساس سابقه کاری که در داخل و یا خارج از استرالیا طی 10 سال گذشته داشته، امتیاز داده می‌شود.

این سابقه باید متناسب با شغلی باشد که برای آن درخواست داده شده است. حداکثر امتیاز کلی برای سابقه کار 20 امتیاز است.

سابقه کار خارج از استرالیا (در 10 سال گذشته) امتیاز
کمتر از 3 سال 0
3-4 سال 5
5-7 سال 10
8-10 15
سابقه کار در استرالیا (در 10 سال گذشته) امتیاز
0-1 سال 0
1-2 سال 5
3-4 سال 10
5-7 سال 15
8-10 20

اطلاعات کامل درباره امتیازبندی ویزای کار استرالیا را در مطلب زیر مطالعه کنید:

ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان

اداره مهاجرت استرالیا به داشتن مدرک زبان انگلیسی برای مهاجران حساسیت زیادی دارد و لازمه اقامت در این کشور را منوط به داشتن مدرک زبان می داند.

افراد زیادی هستند که اکثر شرایط کار در استرالیا را دارند ولی به علت نداشتن مدرک زبان انگلیسی و تسلط به این زبان در روند مهاجرت آنها موانع متعددی بوجود می آید.

البته برای اخذ برخی از ویزاها می توان از طریق بعضی روش ها بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی اقدام کرد ولی برای دریافت ویزای کاری استرالیا شما الزما باید امتیاز 65 و حداقل نمره آیلتس 6 و یا مدراک معادل آن را بدست بیاورید.

هزینه ویزای کار در استرالیا

هر کدام از ویزای های کاری استرالیا که در بالا به آنها اشاره کردیم دارای هزینه و کسب حداقل امتیازهایی است که در زیر هریک را معرفی خواهیم کرد.

لازم به‌ذکر است این هزینه‌های دولتی صدور ویزا است و جدای از هزینه‌های وکلای مهاجرتی و پیگیری پرونده است:

نوع ویزا حداقل امتیاز هزینه به دلار استرالیا
برای متقاضی اصلی متقاضی فرعی بالا 18 سال متقاضی فرعی کمتر از 18 سال
ویزای 491 65 امتیاز 4045 2,025 1,010
ویزای 188 65 امتیاز 5,375 2,685 1,345
ویزای 485 1535 765 385
ویزای 476 60 امتیاز 405 200 100
ویزای 187 4,045 2,025 1,010
ویزای 189 65 امتیاز 4,045 2,020 1,015
ویزای 186 4,045 2,025 1,010

جمع بندی

مهاجرت به استرالیا از طریق کار یکی از روش های گرفتن اقامت این کشور است. افرادی که می خواهند به استرالیا مهاجرت کنند باید ویزای کاری استرالیا را اخذ کنند، که ما در این نوشته، انواع ویزای کار، شرایط اخذ هر کدام و امتیاز لازم برای آن ها را به طور کامل شرح دادیم.

همانطور که مطالعه کردید، شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان مطلوب است و با درآمدی که از کار در این کشور خواهید داشت، می توانید یک زندگی نرمال و راحتی داشته باشید و از مزایای فوق العاده زندگی در کشور استرالیا بهره مند شوید.

 

سوالات متداول

پاسخ این سوال به شرایط و امتیاز شما بستگی دارد. شما باید با توجه به جدول امتیاز بندی، امتیاز شخصی خود را به دست آورده، با توجه به آن برای ویزای مناسب اقدام کنید.
زمان رسیدگی به پرونده‌های ویزای کار استرالیا در هر ساب کلاس متفاوت است. این زمان عموما بین ۷ تا ۱۲ ماه.
بله، در صورتی که مدرک تحصیلی نداشته باشید نمی توانید در سیستم امتیاز بندی امتیاز کافی کسب کنید.
برای مهاجرت کاری به استرالیا از طریق نیروی کار باید متقاضی حداقل امتیاز ۶ در هر چهار مهارت آیلتس را کسب کرده باشد.
مشاور عمومی، متخصص بیهوشی، جراح، مدیر ارشد فناوری (CTO)، مدیر فروش، مدیر ارشد مالی (مدیر مالی)، مدیر کل و متخصص طب داخلی تعدادی از پردرآمدترین مشاغل استرالیا هستند.
شما با یک سال سابقه در دوسال گذشته می توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید. اما در این صورت هیچ امتیازی از این قسمت شامل شما نمی شود.
پیدا کردن در استرالیا آسان است، مشروط بر اینکه اولین شغل شما در این کشور نباشد و تجربه محلی داشته باشید. این بدین معناست که شما تجربه کار در استرالیا یا با مشتریان استرالیایی را دارید. تقریباً 95٪ از اوقات کافرما از شما می پرسد که آیا تجربه محلی دارید؟

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

 1. شکوفه رضایی

  با سلام
  من مدرک بین المللی آرایشگری دارم ۳۰ سالمه دو سال سابقه دارم . میتونم برای مهاجرت کاری اقدام کنم؟

  • علیزاده

   شکوفه عزیز سلام، برای استرالیا از طریق پروسه های بیزنسی میتوانید اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 2. saeid gholami

  .. سلام شرایط خوب کاری تحصیلی مالی دارم و نیاز به مشاور که هدایتم کنه به سمت انتخاب درست. ممنون

  • علیزاده

   سعید عزیز سلام، خیلی خوبه که شرایط مناسبی دارید اما در گام اول باید شرایط و رزومه شما به صورت کامل توسط کارشناسان بررسی شود و سپس بر اساس فاکتورهای اصلی لاین قابل اقدام برای شما تعیین گردد ، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 3. م شفقی

  سلام من دیپلم بهیاری دارم ۴۳ساله هستم و ۲۵ سال سابقه دارم امسال بازنشسته میشم زبان در حد متوسط میدونم برادرم هم اقامت استرالیا دارد آیا میتونم به همراه فرزند ۱۲ ساله ام برای اقامت کاری اقدام کنم

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام، با توجه به شرایط سنیتون در ارتباط با استرالیا میتواند از طریق ویزای 188 اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 4. سهیل

  سلام میخواستم بپرسم برای سابقه کاری حتما بایستی بیمه ارائه کرد؟لطفا راهنمایی کنید

  • علیزاده

   سهیل عزیز سلام، داشتن بیمه اجباری نیست اما باید سابقه کار باید واقعی باشد ، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 5. اکبری

  درود.برای شغل هایی مثل جوشکاری هم میشه اقدام کرد برای مهاجرت؟من 45ساله هستم و 16ساله که در همین زمینه فعالیت دارم.راهی برای مهاجرت بنده هست؟

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام ، با توجه به شرایطتون می توانید از طریق پروسه های بیزنسی اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 6. محمد رضا

  سلام خسته نباشید من تازه درسم تموم شده و میخوام مدرک فنی حرفه ای کولر گازی بگیرم برای مهاجرت ۳ سال هم صابقه کاردارم زبانمم متوسطه امکانش هست ؟

  • علیزاده

   محمدرضا عزیز سلام ،بستگی به شرایط سنیتون داره ، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 7. سعید خنجری

  سلام عرض ادب
  سعید هستم.لیسانس تاسیسات .۵سال سابقه کار نگهداری وتعمیرات تاسیسات دارم.زبان انگلیسی ضعیف امکان اقامت استرالیا هست و هزینش چقدره؟؟؟ممنون

  • علیزاده

   سعید عزیز سلام، برای تعیین لاین قابل اقدام جهت اخذ اقامت باید رزومه کامل شما بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 8. مهدی یزدیان

  درود برشما/ من پارسال توریستی اقدام کردم برای استرالیا ولی ریجکت شدم..الان میتونم برای کاری اقدام کنم؟36 سالمه و مجردم و کار شبکه انجام میدم

  • علیزاده

   سلام مهدی عزیز، باید دلیل ریجکتی شما مشخص بشه و رزومه شما کامل مورد بررسی قرار بگیره جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 9. ابراهیم رشیدی

  سلام من حدود هشت ساله برقکار و سیم کش ساختمان هستم و دنبال سفر و کار به استرالیا هستم ایا واجد شرایط هستم ؟!

  • علیزاده

   ابراهیم عزیز سلام ، برای تعیین لاین قابل اقدام برای شما باید رزومه کامل شما باید توسط کارشناسان بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 10. افسون

  عرض ادب.برای آرایشگران هم امکان اقدام هست؟8سال سابقه کار آرایشگری دارم .کاشت ناخن و مژه هم انجام میدم..میتونم اقدام بکنم؟

  • علیزاده

   افسون عزیز سلام ، رزومه شما باید به صورت کامل توسط کارشناسان بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان می توانید از طذریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 11. احسانی

  درود.بنده ارشد زبان انگلیسی دارم و معلم هستم..از طریق رشته خودم میتونم اقدام کنم؟

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام، بستگی به شرایط سنی و دیگر آیتم های رزومتون داره که باید توسط کارشناسان بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتونید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 12. فاطمه نقیبی

  سلام خسته نباشید.
  در خصوص ویزای همراه چیزی نگفتید!! .
  این که من و همسرم از طریق کاری همسرم اقدام کنیم من ب عنوان همراه همزمان میتونم با همسرم برم استراایا؟؟؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  • علیزاده

   سلام فاطمه عزیز اگر همسر شما از طریق پروسه های نیروی کار متخصص اقدام کنن شما هم داخل پرونده همسرتون قرار میگیرید و اقامت خودتون دریافت میکنید جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتونید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 13. فاطمه

  سلام خسته نباشید
  من 28 سالمه کارشناس مامایی هستم
  3 سال سابقه کار دارم زبانم خوب هست
  شانس برای گرفتن جاب افر دارم؟

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام، با توجه به شرایط سنیتون میتونید از طریق نیروی کار اقدام کنید، اما رزومه شما باید توسط کارشناسان بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 14. آریا

  عرض ادب .من 32 ساله هستم.آیلس 6 دارم و ارشد روانشناسی با 5 سال سابقه کار.آیا میتونم برای ویزای کاری استرالیا اقدام کنم؟؟

  • علیزاده

   سلام آریا عزیز شرایط اقدام برای رشته های روانشانسی باید در آزمون های ریجستری شرکت کنید و باید شرایط شما مورد بررسی قرار بگیره جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 15. ناصر صالحی جوشن

  با سلام بنده در مهارت و خدمات کشاورزی از جمله تاسیسات و طراحی ابیاری قطره ای و اجرای طرح پر فشار و اجرای صفر تا ۱۰۰ خدمات باغی و پرورش و داشت و برداشت مزرعه ،میتوانم کاری تر و تمیز و قابل تایید ارائه بدهم لطفا در صورت صلاحیت مهاجرتم به کشور کانادا یا استرالیا راهنمای و پاسخ دهید ممنون

  • علیزاده

   سلام ناصر عزیز، باید شرایط اولیتون بدونم جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتواننید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک: فرم ارزیابی مهاجرت

 16. سیاوش زارع

  سلام خسته نباشید… من سی سالمه و تسلط کامل به زبان انگلیسی دارم و مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم و ۶ سال تدریس زبان انگلیسی کردم اما سابقه کارم کمتر از ۳ ساله. آیا امکان مهاجرت من به استرالیا هست؟

  • علیزاده

   سیاوش عزیز سلام ، در رابطه با کشور استرالیا باید سابقه کار مرتبط با رشتتون 5 سال باشد تا بتوانید اقدام کنید ، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم ماوره رایگان می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 17. نیلوفر رنجبری

  سلام دخترم پزشک عمومی از دانشگاه تهران است 32 سال دارد، می‌خواهد برای کار یا ادامه تحصیل به استرالیا برود، چه اقدامی بکند، خواهش میکنم دقیق راهنمایی کنید، سپاسگزارم.

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام ، برای اقدام از طذیق پروسه های کاری ویا تحصیلی در قدم اول باید رزومه شخصی و تحصیلی ایشون توسط کارشناسان بررسی و بهترین لاین تعیین بشه، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 18. محسن

  توضیحاتون واقعا بی نظیر بودن .ممنون ازتون دمتون گرم

  • علیزاده

   محسن عزیز خوشحالم که جواب سوالتون رو گرفتید، انجام وظیفه بود.

 19. امید سپهریان

  سلام من راننده پایه یک هستم زبان انگلیسی هم بلد نیستم میشه رفت استرالیا واسه شغل رانندگی ممنون از شما

  • علیزاده

   امید عزیز سلام، برای تعیین لاین قابل اقدام باید رزومه کاملی ا زشما در دسترس باشد ،جهت بررسی فرم ارزیابی و دریافت مشاوره رایگان در این خصوص می توانید از طریق آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت با ما در ارتباط باشد.

 20. حمید

  سلام من نصاب کاغذدیواری و پارکت هستم،بصورت تجربی در رشته مکانیک و تراشکاری هم مهارت دارم،امکان مهاجرت هست؟

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام ، رزومه شما باید به صورت کامل توسط کارشناسان ما باید بررسی شود، جهت بررسی رزومه و دریافت مشاوره رایگان در این خصوص می توانید از طریق آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت با ما در ارتباط باشید.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید