موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

جاب آفر استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر بوده که انواع ویزاها را برای افراد مختلف صادر می‌کند. برای دریافت هر یک از انواع ویزای استرالیا لازم است که واجد شرایط آن باشید. افراد متخصص، بامهارت و فارغ‌التحصیلان نیز می‌توانند با دریافت جاب آفر استرالیا اقامت دائم یا موقت این کشور را اخذ کنند.

برای دریافت ویزای جاب آفر استرالیا باید متقاضی یکی از مشاغل موردنیاز این کشور باشید و مدارک لازم را ارائه دهید. در ادامه توضیحات بیشتری در خصوص جاب آفر، شرایط دریافت، هزینه و لیست مشاغل موردنیاز برای این ویزا گفته شده است بنابراین تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تعریف ویزای جاب افر استرالیا

با اخذ جاب آفر استرالیا اقامت دائم یا موقت این کشور را بگیرید

ویزای جاب آفر استرالیا چیست؟

جاب آفر (job offer) استرالیا یا پیشنهاد کار، برای افرادی است که پیشنهاد کاری از طرف کارفرما در این کشور دارند. همچنین این ویزا برای افرادی است که توسط کارفرمای فعلی آن‌ها برای کار به استرالیا اعزام می‌شوند. از نظر مدت اقامت، ویزای جاب آفر استرالیا به دو دسته اقامت دائم و موقت تقسیم می‌شود. برای اخذ این ویزا، نه ‌تنها متقاضی مهاجرت به استرالیا، بلکه کارفرما نیز باید شرایط لازم را داشته باشد.

انواع ویزای جاب آفر استرالیا

اگر مهارت‌ها و قابلیت‌هایی برای پیشرفت اقتصاد و نیروی کار استرالیا دارید، ممکن است واجد شرایط مهاجرت به استرالیا با درخواست ویزای جاب آفر باشید. انواع ویزای جاب آفر با چندین ساب‌کلاس وجود دارد که اگر شما قصد مهاجرت به استرالیا را دارید می‌توانید متناسب با شرایط خود اقدام به اخذ یکی از این ویزاها کنید. در ادامه به معرفی هر یک از این ویزاها می‌پردازیم.

ویزای ساب‌کلاس 482 استرالیا

این ویزای موقت، به کارفرما اجازه می‌دهد تا از یک کارگر با مهارت مناسب، به‌دلیل کمبود نیروی ماهر در استرالیا حمایت مالی کند. اقامت مهاجران با این نوع ویزا با داشتن تعهد تجاری بین‌المللی (ITO) بین 2 تا 4 سال است. هزینه این نوع ویزا از 1290 دلار (AUD) شروع می‌شود. برای دریافت این ویزا متقاضی باید:

 • به عنوان یک کارگر ماهر توسط یک حامی تأیید شده نامزد شود.
 • مهارت‌های مناسب برای انجام کار را داشته باشد.
 • الزامات مربوط به زبان انگلیسی را ارائه کند.

ویزای ساب‌کلاس 187 استرالیا

این ویزا به کارگران ماهر که توسط کارفرمای خود در منطقه خاصی از استرالیا معرفی شده‌اند اجازه می‌دهد در استرالیا زندگی و کار کنند. مدت‌زمان اقامت با این نوع ویزا به طور دائم است و هزینه آن 4045 دلار است. افراد متقاضی برای دریافت این ویزا باید:

 • توسط یک کارفرمای استرالیایی تأیید شده و برای کار در منطقه خاصی از استرالیا نامزد شده باشد.
 • محدودیت سنی برای افراد زیر 45 سال است.
 •  مهارت‌ها، صلاحیت‌ها و الزامات زبان انگلیسی را داشته باشد.

لطفاً توجه داشته باشید که ویزای 187 برای درخواست جدید بسته شده است و با زیر کلاس 494 جایگزین شده است.

ویزای ساب‌کلاس 186 استرالیا

این ویزا به کارگران ماهر که توسط کارفرمای خود معرفی شده‌اند، اجازه می‌دهد در استرالیا زندگی و کار کنند. مدت‌زمان اقامت با این نوع ویزا دائمی است و هزینه آن از 4115 دلار است. افراد متقاضی برای دریافت این ویزا باید:

 • مهارت‌های لازم برای کار را داشته باشد.
 • توسط یک کارفرمای استرالیایی دعوت به کار شود.
 • شرایط سلامت جسمی و روانی لازم داشته باشد.
حتما بخوانید:
ویزای 186 استرالیا

ویزای ساب‌کلاس 491 استرالیا

این ویزا برای افراد ماهری است که توسط دولت ایالتی یا منطقه‌ای برای زندگی و کار در منطقه استرالیا معرفی شده‌اند. برای این ساب‌کلاس دو نوع ویزا وجود دارد که یکی برای شخص ماهر متقاضی کار در استرالیا و دیگری برای اعضای خانواده او است.

مدت اقامت برای دارندگان این ویزا به مدت 5 سال است. دارندگان این نوع ویزا می‌توانند پس از 3 سال اقامت در این کشور اقدام به دریافت ویزای دائمی کنند. هزینه این ویزا 4115 دلار است. افراد برای دریافت این ویزا باید:

 • توسط یک آژانس دولتی ایالتی یا منطقه‌ای درخواست داده باشند، یا یکی از بستگان واجد شرایط باید از متقاضی حمایت کنند.
 • یک شغل در لیست مشاغل ماهر مربوطه داشته باشند.
 • مهارت‌های مناسب برای شغل داشته باشند.
 • برای کار دعوت شوند.
 • امتیاز لازم را کسب کنند.

برای اطلاعات بیشتر درباره این ویزا، مطلب ویزای 491 استرالیا را مطالعه کنید.

ویزای جاب آفر استرالیا

ویزای جاب آفر استرالیا

شرایط اخذ جاب آفر استرالیا

برای دریافت انواع ویزای استرالیا شرایط خاصی در نظر گرفته شده است. شرایط ویزای جاب آفر (job offer) استرالیا برای افرادی که متقاضی کار در این کشور نیز مشخص شده و کارفرما و متقاضی مهاجرت باید مراحل ارزیابی را طی کنند. همچنین شرکت و پیشنهاد شغلی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. در همه موارد مهم است که متقاضی در مقایسه با یک کارمند استرالیایی بتواند ارزش افزوده‌ای در این کشور ایجاد کند.

همانند ویزای اسکیل ورکر (Skilled Worker)، لیست مشاغل موردنیاز برای این ویزا نیز ارائه می‌شود که باید متقاضی یکی از این مشاغل را داشته باشد. به‌عنوان شرایط کلی لازم است که افراد مهارت‌های زبان و یکی از مشاغل موردنیاز استرالیا را داشته باشند. انواع ویزای پیشنهاد کار استرالیا وجود دارد که ممکن است شما اطلاعات کافی در این باره نداشته باشید. در ادامه به بررسی دو نوع ویزای کار و شرایط آن‌ها می‌پردازیم.

ویزای کار موقت – ویزای TSS

شرایط این ویزا ابتدا به شغل شما بستگی دارد. اگر در شغلی کار می‌کنید که در فهرست مهارت‌های استراتژیک میان‌مدت و بلندمدت ذکر شده است، ممکن است در وهله اول واجد شرایط دریافت این ویزا باشید که چهار سال اعتبار دارد. پس از اینکه حداقل سه سال برای کارفرما کار کردید، درصورتی‌که شرایط لازم را داشته باشید می‌توانید ویزای دائمی را دریافت کنید.

اگر شغل شما در لیست مشاغل ماهر کوتاه‌مدت است و پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای استرالیایی دارید، می‌توانید ویزای موقت با اعتبار دو سال را دریافت کنید. پس از دو سال می‌توان ویزا را برای دو سال دیگر تمدید کرد. پس از گذشت چهار سال شما یا باید خاک استرالیا را ترک کنید یا در صورت داشتن شرایط، ویزای دائمی را دریافت کنید. علاوه بر شغل، ضروری است که مهارت زبان داشته باشید.

ویزای کار دائم

این ویزا برای کسانی است که دارای پیشنهاد شغلی در استرالیا و دارای معیارهای ویزای Skilled Worker هستند. برای دریافت این نوع ویزا باید شغل شما در لیست مشاغل موردنیاز باشد و مهارت‌های لازم برای آن شغل را داشته باشید. مهارت زبان یکی دیگر از شرایط ویزای کار استرالیا است که باید مدارک لازم ارائه شود. این ویزا محدودیت سنی دارد و حداقل سن 18 و حداکثر آن 45 سال است. در نهایت متقاضی نباید سابقه کیفری داشته باشد.

ویزای کار با حمایت منطقه‌ای

کارفرمایان در استرالیا می‌توانند نیروهای خود را از سراسر دنیا استخدام کنند. ویزای کار با حمایت منطقه‌ای از انواع ویزاهای کاری است. این نوع ویزا با سایر ویزاهای گفته شده تفاوت زیادی ندارد. ویژگی اصلی این نوع ویزای کار این است که پیشنهاد کاری شما باید در منطقه خاصی از استرالیا باشد. افراد با این ویزا می‌توانند پس از 3 سال تقاضای اقامت دائم استرالیا را ثبت کنند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

نحوه دریافت جاب آفر استرالیا

قبل از اقدام برای درخواست لازم است که تحقیقاتی در حوزه رشته و مهارت خود انجام دهید و بررسی کنید که در این کشور به مهارت و تخصص احتیاج داشته باشند. تقاضا برای برخی از مشاغل در استرالیا بیشتر و برای برخی کمتر است. هرچه بیشتر تحقیق کنید اطلاعات بیشتری از جایگاه شغل خود در آن کشور کسب می‌کنید.

مثلاً اگر مهارت‌هایی در حوزه دیجیتال و تجارت الکترونیک دارید یا مایل به کار در مناطق دوردست هستید، یافتن شغل برای شما آسان‌تر خواهد بود. توجه کنید که برای استخدام و حمایت شما لازم است که مهارت بالا در حوزه خود داشته باشید. افراد با مهارت بالا، از طرف کارفرمایان حمایت مالی شده و می‌توانند مدت کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشند.

برای اینکه موفق به اخذ ویزای job offer استرالیا شوید لازم است که تسلط کافی در زبان انگلیسی داشته باشید. آشنایی با فرهنگ و زبان استرالیایی در مصاحبه کاری می‌تواند امتیاز مثبتی برای شما باشد. رزومه خود را مناسب با قوانین و فرهنگ استرالیا تنظیم کنید. سعی کنید در رزومه مهارت‌هایی که متناسب با نیازهای شرکت موردنظر شماست را توضیح دهید.

کارفرمایان روزانه ممکن است با درخواست‌های زیادی روبرو باشند بنابراین مهم است که رزومه قوی داشته باشید. صرف‌نظر از اینکه شما یک خارجی جویای کار در این شرکت هستید باید روی مهارت‌های خود تمرکز کرده تا نظر کارفرمایان را جلب کنید. برای انجام مصاحبه بهتر است که با پلتفرم‌های لازم آشنایی و در هر یک حساب کاربری داشته باشید.

حتما بخوانید:
ویزای کار استرالیا

مدارک برای دریافت ویزای جاب آفر استرالیا

برای درخواست ویزای کار در استرالیا، باید مدارک لازم ارائه شود. برای هر یک از ساب‌کلاس‌ها، مدارک مختص خود باید ارائه شود اما مدارک اساسی برای دریافت ویزای پیشنهاد کار استرالیا به شرح زیر است:

 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • عکس‌هایی که به‌تازگی گرفته شده
 • نامه پیشنهاد کار
 • بیمه مسافرتی و سلامت
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • فرم 80 برای ارزیابی شخصیت
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی
 • اثبات صلاحیت تحصیلی

مشاغل موردنیاز جهت دریافت ویزای جاب آفر استرالیا

برای اینکه شانس بیشتری جهت دریافت ویزای جاب آفر استرالیا داشته باشید باید مهارت و شغل شما مطابق با مشاغل موردنیاز استرالیا باشد. بازار استرالیا بسیار رقابتی بوده و برای موفقیت بیشتر لازم است که مهارت‌هایی در سطح بالا داشته باشید. لیست 10 شغل پرتقاضای استرالیا در ادامه آمده است:

 • پرستاران
 • معلمان دبیرستان
 • برق‌کار
 • برنامه‌نویسان نرم‌افزار و برنامه‌های کاربردی
 • مدیران ساخت ‌وساز
 • نجار
 • نصب‌کننده ماشین‌آلات فلزی
 • اساتید و مدرسان دانشگاه
 • وکلای دادگستری
 • پزشکان عمومی
مشاغل مورد نیاز جاب آفر استرالیا

انواع مشاغل مورد نیاز برای دریافت جاب آفر استرالیا

هزینه اخذ جاب آفر استرالیا

برای دریافت انواع ویزای کاری کشور استرالیا نیاز به پرداخت هزینه است. هزینه جاب آفر متناسب با ساب‌کلاس‌ها متفاوت است. ویزای ساب‌کلاس 482 که برای به‌کارگیری نیروهای ماهر است، ارزان‌تر از سایر ساب‌کلاس‌ها بوده و هزینه آن 1290 دلار است. همانطور که قبلاً گفته شد، افراد با این ویزا می‌توانند به‌صورت موقت در استرالیا مشغول به‌کار شوند. هزینه ویزای ساب‌کلاس 187، 186 و 491 به ترتیب 4045، 4115 و 4115 دلار است.

سخن پایانی

جاب آفر استرالیا یکی از راه‌های اخذ اقامت در این کشور است. کارفرمایان استرالیایی به‌دلیل کمبود نیروی متخصص در برخی از حوزه‌ها اقدام به استخدام نیرو از دیگر کشورها می‌کنند. job offer استرالیا درواقع پیشنهاد کار از طرف کارفرمایان این کشور است، برخی از این مشاغل پرتقاضا شامل پرستاری، معلمی، برق‌کار و … است.

برای دریافت جاب آفر باید مدرک تحصیلی شما متناسب با مشاغل پرتقاضای این کشور باشد. ویزای جاب آفر استرالیا در انواع ساب‌کلاس‌ها صادر شده که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارد. هزینه‌های این ویزا متناسب با ساب‌کلاس آن متفاوت است، و ارزانترین آن، ویزای کار با ساب‌کلاس 482 است.

سوالات متداول

برای دریافت جاب آفر باید تحصیلاتی در حوزه موردنیاز استرالیا و مدرک زبان داشته باشید تا موفق به اخذ job offer شوید.

هزینه ویزا متناسب با نوع ساب‌کلاس آن متفاوت است و بین 1290 تا 4115 دلار متغیر است.

در حوزه بهداشت و درمان، تکنولوژی، آموزش و مهندسی از متقاضیان واجد شرایط دعوت به کار می‌شود.

مقدار دقیقِ هزینه‌ها باتوجه‌به شرایط شما، روشِ مهاجرتی، تعداد اعضای خانواده و قوانین استرالیا متغیر است. در این خصوص باید با وکلای مهاجرتی مشورت کنید.

راه‌های مختلفی برای پیداکردن شغل در استرالیا وجود دارد. با بررسی سایت‌های کاریابی می‌توانید شغل مناسب را پیدا کنید.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید