موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

جاب آفر استرالیا

اگر قصد دارید از طریق کار به استرالیا مهاجرت کنید، شغل شما در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا است و از همه مهم‌تر اینکه از طرف یک کارفرمای استرالیایی پیشنهاد کار دارید می‌توانید از طریق ویزاهای کار استرالیا با اسپانسر شغلی (Employer Sponsored Visas) اقدام کنید.

جاب آفر استرالیا، در استرالیا با عنوان ویزای اسپانسر شغلی (Employer Sponsored Visas) شناخته شده است و به کارفرمایان استرالیایی این امکان را می‌دهد تا نیروی کار ماهر را برای تامین نیازهای تجاری خود تامین کنند. پیشنهاد کاری که از طرف یک کارفرما برای شما ارسال می‌شود، شرایط خاص خودش را دارد؛ یعنی کارفرما باید مراحل ارزیابی را طی کند و همچنین اثبات کند که فردی با تخصص و مهارت مناسب را در کشور خود نیافته است.

در ادامه ویزاهایی که در این دسته قرار می‌گیرند را معرفی می‌کنیم.

تعریف ویزای جاب افر استرالیا

اگر شغل شما جز مشاغل با مهارت خاص است می‌توانید به استرالیا مهاجرت کنید

معرفی ویزاهای اسپانسر شغلی استرالیا

اگر مهارت‌ها و قابلیت‌هایی برای پیشرفت اقتصاد و نیروی کار استرالیا دارید، ممکن است واجد شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق پیشنهاد شغلی باشید. چندین ویزا وجود دارد که اگر شما قصد مهاجرت به استرالیا را دارید می‌توانید متناسب با شرایط خود اقدام به اخذ یکی از این ویزاها کنید. در ادامه به معرفی هر یک از این ویزاها می‌پردازیم.

ویزای موقت کمبود مهارت (ساب‌کلاس 482)

این ویزای موقت، به کارفرما اجازه می‌دهد تا از یک کارگر با مهارت مناسب، به‌دلیل کمبود نیروی ماهر در استرالیا حمایت مالی کند. حداقل اقامت مهاجران با این نوع ویزا بین 2 تا 4 سال است. برای دریافت این ویزا باید:

 • توسط یک کارفرمای استرالیایی حمایت مالی و کاری شوید
 • شغل شما در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا باشد
 • حداقل نمره زبان انگلیسی یعنی آیلتس 4.5 یا 5 را (با توجه به شغل) ارائه دهید
 • حداقل 2 سال سابقه کار در شغل نامزد شده در 5 سال گذشته داشته باشید
 • بعد از حضور در استرالیا بیمه سلامت اخذ کنید

از مزایای این ویزا عبارتند از:

 • امکان کار، تحصیل و زندگی در استرالیا
 • امکان مهاجرت با خانواده (با ویزای 482)
 • رفت و آمد به استرالیا بدون محدودیت
 • امکان تبدیل ویزا و اخذ اقامت دائم (در صورت واجد شرایط بودن)

هزینه این نوع ویزا از 1290 دلار (AUD) شروع می‌شود. اگر شرایط این ویزا را دارید برای اطلاعات بیشتر، مطلب زیر را مطالعه کنید:

حتما بخوانید:
ویزای 482 استرالیا

ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی (ساب‌کلاس 186)

برای اخذ این ویزای باید حداقل 3 سال سابقه کار در شغل موردنظر داشته باشید و توسط یک کارفرمای استرالیایی اسپانسر شوید. مدت‌زمان اقامت با این نوع ویزا دائمی است و هزینه آن از 4115 دلار به بالاست است. برای دریافت این ویزا باید:

 • زیر 45 سال باشید
 • توسط یک کارفرمای استرالیایی دعوت به کار شود
 • شغل شما در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا (MLTSSL) باشد
 • حداقل 3 سال سابقه کار در شغل موردنظر داشته باشید
 • حداقل آیلتس 6 داشته باشید (یا معادل آن)

از مزایای این ویزا :

 • امکان کار در استرالیا به طور نامحدود
 • امکان تحصیل در استرالیا
 • رفت و آمد به استرالیا به مدت 5 سال
 • امکان ثبت نام در Medicare
 • حمایت از بستگان درجه یک برای آمدن به استرالیا
 • اخذ شهروندی استرالیا بعد از گذشت 4 سال (در صورت واجد شرایط بودن)

برای اطلاعات بیشتر درباره این ویزا، مطلب زیر را مطالعه کنید.

حتما بخوانید:
ویزای 186 استرالیا

ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق کم‌جمعیت (ساب‌کلاس 187)

این ویزا به کارگران ماهری که توسط کارفرمای خود در مناطق کم‌جمعیت استرالیا نامزد شده‌اند اجازه می‌دهد در استرالیا زندگی و کار کنند. مدت‌زمان اقامت با این نوع ویزا به طور دائم است و هزینه آن 4045 دلار است.

این ویزا دارای دو برنامه مختلف است:

 • جریان مستقیم: در حال حاضر برای درخواست‌های جدید بسته شده و ساب‌کلاس 494 جایگزین آن شده است.
 • جریان انتقالی : ویژه دارندگان ویزای 457 یا 482 که حداقل دو یا سه سال برای کارفرمای خود کار کرده‌اند، از این طریق می‌توانند اقامت دائم اخذ کنند.
ویزای جاب آفر استرالیا

ویزای جاب آفر استرالیا

شرایط اخذ جاب آفر استرالیا یا اسپانسر شغلی

کارفرما و متقاضی مهاجرت از این روش، باید مراحل ارزیابی را طی کنند. همچنین شرکت و پیشنهاد شغلی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. در همه موارد مهم است که متقاضی در مقایسه با یک کارمند استرالیایی بتواند ارزش افزوده‌ای در این کشور ایجاد کند.

به‌عنوان شرایط کلی لازم است که افراد مهارت‌های زبان و یکی از مشاغل موردنیاز این کشور را داشته باشند. با مراجعه به سایت اداره مهاجرت استرالیا می‌توانید این لیست مشاغل را ببینید.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

نحوه دریافت پیشنهاد کار از استرالیا

قبل از اقدام برای درخواست کار لازم است که تحقیقاتی در حوزه رشته و مهارت خود انجام دهید و بررسی کنید که در این کشور به مهارت و تخصص احتیاج داشته باشند. تقاضا برای برخی از مشاغل در استرالیا بیشتر و برای برخی کمتر است.

مثلاً اگر مهارت‌هایی در حوزه دیجیتال و تجارت الکترونیک دارید یا مایل به کار در مناطق دوردست هستید، یافتن شغل برای شما آسان‌تر خواهد بود. توجه کنید که برای استخدام و دریافت حمایت از کارفرما لازم است که مهارت بالا در حوزه خود داشته باشید. افراد با مهارت بالا، از طرف کارفرمایان حمایت مالی شده و می‌توانند مدت کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشند.

همچنین ممکن است لازم باشد که تسلط کافی در زبان انگلیسی داشته باشید. آشنایی با فرهنگ و زبان استرالیایی در مصاحبه کاری می‌تواند امتیاز مثبتی برای شما باشد. رزومه خود را مناسب با قوانین و فرهنگ استرالیا تنظیم کنید. سعی کنید در رزومه مهارت‌هایی که متناسب با نیازهای شرکت موردنظر شماست را توضیح دهید.

کارفرمایان روزانه ممکن است با درخواست‌های زیادی روبرو باشند بنابراین مهم است که رزومه قوی داشته باشید. صرف‌نظر از اینکه شما یک خارجی جویای کار در این شرکت هستید باید روی مهارت‌های خود تمرکز کرده تا نظر کارفرمایان را جلب کنید. برای انجام مصاحبه بهتر است که با پلتفرم‌های لازم آشنایی و در هر یک حساب کاربری داشته باشید.

در مطلب زیر، برای پیداکردن کار در استرالیا، 4 روش خوب معرفی کردیم که پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:

حتما بخوانید:
کاریابی استرالیا

مشاغل موردنیاز جهت دریافت ویزای جاب آفر استرالیا

برای اینکه شانس بیشتری جهت دریافت ویزای جاب آفر استرالیا داشته باشید باید مهارت و شغل شما مطابق با مشاغل موردنیاز استرالیا باشد. بازار استرالیا بسیار رقابتی بوده و برای موفقیت بیشتر لازم است که مهارت‌هایی در سطح بالا داشته باشید. لیست 10 شغل پرتقاضای استرالیا در ادامه آمده است:

ما در مطلب لیست مشاغل موردنیاز استرالیا، شغل‌های پرتقاضا را معرفی کردیم و به شما کمک می‌کنیم تا دیدِ بهتری نسبت به بازارِ کار این کشور و نیازهای آن داشته باشید.

مشاغل مورد نیاز جاب آفر استرالیا

انواع مشاغل مورد نیاز برای دریافت جاب آفر استرالیا

سخن پایانی

جاب آفر استرالیا یکی از راه‌های اخذ اقامت در این کشور است. کارفرمایان استرالیایی به‌دلیل کمبود نیروی متخصص در برخی از حوزه‌ها اقدام به استخدام نیرو از دیگر کشورها می‌کنند. job offer استرالیا درواقع پیشنهاد کار از طرف کارفرمایان این کشور است، برخی از این مشاغل پرتقاضا شامل پرستاری، معلمی، برق‌کار و … است.

برای دریافت جاب آفر باید مدرک تحصیلی شما متناسب با مشاغل پرتقاضای این کشور باشد. ویزای جاب آفر استرالیا در انواع ساب‌کلاس‌ها صادر شده که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارد. هزینه‌های این ویزا متناسب با ساب‌کلاس آن متفاوت است، و ارزانترین آن، ویزای کار با ساب‌کلاس 482 است.

سوالات متداول

برای دریافت جاب آفر باید شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد. کارفرما و متقاضی باید مراحل ارزیابی را طی کنند.

در حوزه بهداشت و درمان، تکنولوژی، آموزش و مهندسی از متقاضیان واجد شرایط دعوت به کار می‌شود.

راه‌های مختلفی برای پیداکردن شغل در استرالیا وجود دارد. با بررسی سایت‌های کاریابی می‌توانید شغل مناسب را پیدا کنید.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال