موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

اسکیل ورکر کانادا

اگر تجربه و تخصص کافی در زمینه ی شغلی خود دارید و فکر می کنید که جز افراد ماهر زمینه ی شغلی خویش به حساب می آیید و تمایل دارید که ویزا اسکیل ورکر کانادا را دریافت کنید، خبر خوشی برای تان داریم.

تمامی کشورهای جهان به نوعی در جستجوی افراد متخصص و ماهر در زمینه های مختلف هستند تا بتوانند تیم کاری خودشان را به بهترین شکل ممکن تکمیل کنند.

در حال حاضر، این خدمت توسط مجموعه پارسی کانادا ارائه نمی‌شود. تلاشمان در این صفحه، تنها ارائه اطلاعات صحیح و به روز در این رابطه است. برای اطلاع از سایر خدمات ما و روش‌های دیگرِ مهاجرت، فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید.

از آنجایی که معمولا افراد حرفه ای و ماهر در زمینه های مختلف تعدادشان معدود است، لذا کلیه کشورها از جمله کشور کانادا برای تکمیل نیروی کاری متخصص خودشان اقدام به پذیرش و ارزیابی متخصصین در زمینه های مختلف از سرتاسر جهان با در نظر گرفتن شرایط خاص کرده اند.

 

و اما خبر خوش ما برای افراد حرفه ای و ماهر در هر زمینه ای، امکان مهاجرت آنها به کانادا است.

مهاجرت به این کشور توسعه یافته و دارای استانداردهای بالای زندگی، قطعا آرزوی هر فردی است که دوست دارد زندگی اش را به بهترین شکل ممکن و با استانداردهای بالا سپری کند.

ویزای اسکیل ورکر کانادا (skilled worker) چیست؟

ویزای skilled worker کانادا، یک نوع ویزای تخصصی کارگران ماهر فدرال است که بر اساس توانایی نیروهای کار به منظور رفع کمبود کارگر متخصص در کانادا صادر می شود.

به منظور استفاده از این برنامه، باید از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا اقدام کنید.

به طور کلی شرایط و قابلیت های تمامی کارگران ماهر متقاضی ویزای اسکیل ورکر کانادا مطابق با عوامل و فاکتورهای خاص و از پیش تعیین شده ای ارزیابی می شود.

این عوامل هم می توانند شانس پذیرفته شدن کارگران و اخذ اقامت دائم کانادا را افزایش دهند.

فاکتورها مشتمل برمیزان تجربه کاری متقاضیان، تسلط زبانی و میزان و نوع تحصیلات آنها است.

اسکیل ورکر کانادا

برای متقاضیان با تجربه و ماهر، ویزای اقامت دائم کانادا صادر می شود که امکان اخذ ویزای کاری کانادا را برای این دسته از افراد مهیا می کند.

در واقع برای کارگران ماهر، شرایط اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده فراهم می شود که مطابق با آن تمامی افراد خانواده ی آنها از حقوق شهروندی و تابعیت کانادا برخوردار می شوند.

در واقع شرایط امکان استفاده از کلیه ی حقوق شهروندی کانادا که شامل تحصیل رایگان، خدمات بهداشتی و درمانی، اخذ پاسپورت کانادایی و … برای شان فراهم می شود.

تمامی افراد ماهر و متخصص با اخذ اقامت کانادا به صورت دائم، دارای حقوقی شهروندی می شوند که توسط منشور حقوق و آزادی کانادا پیش بینی شده است.

همچنین با اخذ تابعیت کانادایی خود از مزایای بیشتر حقوق اجتماعی کانادایی ها نیز برخوردار می شوند. یکی از برنامه‌های زیرمجموعه اسکیل ورکر کانادا، اسکیل ورکر کبک است. جزئیات بیشتر را می‌توانید در مطلب زیر بخوانید:

حتما بخوانید:
اسکیل ورکر کبک

شرایط اسکیل ورکر کانادا

تمامی کارگران ماهر فدرال (fsw) متقاضی اخذ ویزای skill worker کانادا بایستی شرایط خاصی داشته باشند که عبارتند از:

  • داشتن سابقه ی کاری مفید و مرتبط

شرط اصلی و ابتدایی کارگران ماهر به منظور اخذ ویزای skilled worker کانادا داشتن سابقه ی کاری است.

البته به این صورت که کارگران بایستی سابقه ی حداقل یک سال سابقه ی کار مداوم تمام وقت و یا معادل نیمه وقت آن، در زمینه ی تخصصشان در 10 سال گذشته داشته باشند.

کلیه ی کارگرانی که چنین شرایطی دارند بایستی یا در یکی از 50 مشاغل انتخابی از سوی دولت فدرال تبحر داشته باشند و یا پیشنهاد کاری معتبر (جاب آفر فدرال) و یا سابقه ی تحصیل در کانادا داشته باشند.

در واقع برای مورد سوم، متقاضیان بایستی مدرک معتبری از یک دانشگاه کانادایی داشته باشند تا بتوانند از طریق آن موفق به اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا شوند.

  • داشتن مهارت زبانی نسبتا خوب

در هر سه شرایط فوق، متقاضیان کارگر ماهر خارجی باید در هر چهار زمینه ی مهارت های زبان (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن) تسلط داشته باشند و بتوانند به یکی از زبان های فرانسه و یا انگلیسی با سایرین ارتباط برقرار کنند.

  • داشتن مدرک تحصیلی مرتبط ارزیابی شده توسط دولت کانادا

کلیه متقاضیان بایستی به منظور تقاضای ویزای اسکیل ورکر کانادا، مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط با مهارت شان داشته باشند که توسط دولت کانادا ارزیابی و تایید شده است.

جاب آفر فدرال

با دریافت پیشنهاد کار از سمت کارفرماهای کانادایی شانس این را خواهید داشت که در هر استان از کانادا مشغول به فعالیت شوید و اقامت pr کانادا را اخذ کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد ما به شما این است که مقاله جاب آفر کانادا را مطالعه کنید و کاملا با این روش عالی مهاجرت به کانادا آشنا شوید.

کار در کانادا

امتیاز بندی ویزای اسکیل ورکر کانادا چگونه است؟

متقاضیانی که شرایط فوق را دارند، توسط دولت فدرال کانادا بر اساس 6 فاکتور انتخابی ارزیابی می شوند.

متقاضیان کارگر ماهر فدرال با نمره 67 امتیاز یا بالاتر، واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستند.

به منظور امتیاز بندی و اخذ نمره لازم برای اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا، 6 فاکتور مهم ارزیابی می شوند که عبارتند از:

  • تحصیلات (که از سوی برنامه ی کارگر ماهر فدرال کانادا برای آن حداکثر 25 امتیاز در نظر گرفته شده است).
  • مهارت زبانی (در صورت تسلط داشتن به زبان های فرانسه و انگلیسی حداکثر 28 امتیاز برای فرد متقاضی در نظر گرفته می شود).
  • سابقه کار (حداکثر 15 امتیاز برای داشتن سابقه کار مناسب در 10 سال گذشته در نظر گرفته می شود).
  • سن (حداکثر 12 امتیاز برای سن مناسب در نظر گرفته می شود).
  • سازگاری (برای این فاکتور انعطاف پذیری و سازگاری فردی حداکثر 10 امتیاز در نظر گرفته می شود).
  • داشتن جاب آفر (باعث اضافه شدن 10 امتیاز به سایر امتیازات متقاضی می شود. که البته کارفرما بایستی قبل از ارائه ی پیشنهاد کاری، گواهی LMIA را از سازمان کار و ارزیابی کانادا دریافت کند).

LMIA چیست؟

LMIA کانادا گزارشی رسمی و موثق است که سازمان کار و امور توسعه انسانی کانادا در پذیرش و یا رد پیشنهاد های شغلی ارائه شده از سمت کارفرمایان کانادایی به متقاضیان خارجی می دهد.

بعد از ارزیابی چندین فاکتور مهم به منظور امتیازدهی، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، از متقاضیان ویزای اسکیل ورکر کانادا، خواستار ارائه گواهی حساب بانکی می شود.

این برای اطمینان از این موضوع است که متقاضیان می توانند بعد از مهاجرت به کانادا تا مدت زمان مناسبی قبل از استخدام در کانادا از عهده هزینه های خود و خانواده اشان بر آیند.

البته انجام معاینات پزشکی و ارائه ی گواهی سلامت به این سازمان یکی دیگر از موارد خواسته شده توسط دولت فدرال کانادا است.

بعد از اینکه هر فرد از نظر این فاکتورها سنجیده شد، به مرحله ی دوم ارزیابی وارد می شود.

به مرحله دوم ویزای Skilled Worker در اصطلاح رایج Pool گفته می شود. در طی این مرحله متقاضیان بعد از ارزیابی می توانند 1200 امتیاز را از آن خود کنند.

از این 1200 امتیاز 600 تای آنها به عوامل فردی تعلق می گیرد و 600 تای آنها به پیشنهاد های کاری اختصاص داده می شود.

زمان رسیدگی به ویزای اسکیل ورکر کانادا چگونه است؟

زمان پردازش و رسیدگی به اینگونه پرونده ها به این بستگی دارد که در کدام دفتر ویزای مهاجرت به کانادا پرونده ی مذکور در حال پردازش است.

و البته هزینه ی رسیدگی به این نوع پرونده ها به منظور اخذ ویزای skill worker کانادا بسته به نرخ ارز کاملا متفاوت است.

 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سوالات متداول

دولت فدرال کانادا یک سیستم امتیازبندی برای جذب نیروی کار خارجی به نام “اسکیل ورکر” طراحی کرده است. این سیستم به شما کمک می کند که درصورت کسب امتیاز کافی، اقامت دائم کانادا را اخذ کنید.
متقاضیانی که شرایط فوق را دارند، توسط دولت فدرال کانادا بر اساس 6 فاکتور انتخابی ارزیابی می شوند. متقاضیان کارگر ماهر فدرال با نمره 67 امتیاز یا بالاتر، واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستند. به منظور امتیاز بندی و اخذ نمره ی لازم برای اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا، 6 فاکتور مهم ارزیابی می شوند. که اگر می خواهید از این فاکتورها اطلاع یابید، متن کامل را مطالعه کنید.
داشتن سابقه ی کاری مفید و مرتبط، داشتن مهارت زبانی نسبتا خوب و داشتن مدرک تحصیلی مرتبط ارزیابی شده توسط دولت کانادا مهمترین شروط دریافت این ویزا است.
بله. متقاضی می تواند به طور همزمان برای هر دو طرح مهاجرت استانی و اسکیل ورکر فدرال اقدام کند، اما شرایط امتیازدهی و قوانین آن با یکدیگر متفاوت است.
خیر. باتوجه به جدول امتیازبندی، متقاضیان بدون مدرک دانشگاهی و مدرک زبان نمی توانند به حداقل امتیاز ورودی برای شرکت در پول اکسپرس اینتری برسند و واجد شرایط تلقی نمی شوند.
نمی توان بازه دقیقی برای این برنامه مهاجرتی کانادا داد. اما به طور معمول بین 6 ماه تا دو سال این زمان متغیر است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال