اسکیل ورکر کانادا

اگر تجربه و تخصص کافی در زمینه ی شغلی خود دارید و فکر می کنید که جز افراد ماهر زمینه ی شغلی خویش به حساب می آیید و تمایل دارید که ویزا اسکیل ورکر کانادا را دریافت کنید، خبر خوشی برای تان داریم.

تمامی کشورهای جهان به نوعی در جستجوی افراد متخصص و ماهر در زمینه های مختلف هستند تا بتوانند تیم کاری خودشان را به بهترین شکل ممکن تکمیل کنند.

از آنجایی که معمولا افراد حرفه ای و ماهر در زمینه های مختلف تعدادشان معدود است، لذا کلیه کشورها از جمله کشور کانادا برای تکمیل نیروی کاری متخصص خودشان اقدام به پذیرش و ارزیابی متخصصین در زمینه های مختلف از سرتاسر جهان با در نظر گرفتن شرایط خاص کرده اند.

 

و اما خبر خوش ما برای افراد حرفه ای و ماهر در هر زمینه ای، امکان مهاجرت آنها به کانادا است.

مهاجرت به این کشور توسعه یافته و دارای استانداردهای بالای زندگی، قطعا آرزوی هر فردی است که دوست دارد زندگی اش را به بهترین شکل ممکن و با استانداردهای بالا سپری کند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم کافیست فرم مشاوره را پر کنید

 

ویزای اسکیل ورکر کانادا (skilled worker) چیست؟

ویزای skilled worker کانادا، یک نوع ویزای تخصصی کارگران ماهر فدرال است که بر اساس توانایی نیروهای کار به منظور رفع کمبود کارگر متخصص در کانادا صادر می شود.

به منظور استفاده از این برنامه، باید از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا اقدام کنید.

به طور کلی شرایط و قابلیت های تمامی کارگران ماهر متقاضی ویزای اسکیل ورکر کانادا مطابق با عوامل و فاکتورهای خاص و از پیش تعیین شده ای ارزیابی می شود.

این عوامل هم می توانند شانس پذیرفته شدن کارگران و اخذ اقامت دائم کانادا را افزایش دهند.

فاکتورها مشتمل برمیزان تجربه کاری متقاضیان، تسلط زبانی و میزان و نوع تحصیلات آنها است.

اسکیل ورکر کانادا

برای متقاضیان با تجربه و ماهر، ویزای اقامت دائم کانادا صادر می شود که امکان اخذ ویزای کاری کانادا را برای این دسته از افراد مهیا می کند.

در واقع برای کارگران ماهر، شرایط اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده فراهم می شود که مطابق با آن تمامی افراد خانواده ی آنها از حقوق شهروندی و تابعیت کانادا برخوردار می شوند.

در واقع شرایط امکان استفاده از کلیه ی حقوق شهروندی کانادا که شامل تحصیل رایگان، خدمات بهداشتی و درمانی، اخذ پاسپورت کانادایی و … برای شان فراهم می شود.

تمامی افراد ماهر و متخصص با اخذ اقامت کانادا به صورت دائم، دارای حقوقی شهروندی می شوند که توسط منشور حقوق و آزادی کانادا پیش بینی شده است.

همچنین با اخذ تابعیت کانادایی خود از مزایای بیشتر حقوق اجتماعی کانادایی ها نیز برخوردار می شوند.

ویزای اسکیل ورکر کانادا

شرایط اسکیل ورکر کانادا

تمامی کارگران ماهر فدرال (fsw) متقاضی اخذ ویزای skill worker کانادا بایستی شرایط خاصی داشته باشند که عبارتند از:

 • داشتن سابقه ی کاری مفید و مرتبط

شرط اصلی و ابتدایی کارگران ماهر به منظور اخذ ویزای skilled worker کانادا داشتن سابقه ی کاری است.

البته به این صورت که کارگران بایستی سابقه ی حداقل یک سال سابقه ی کار مداوم تمام وقت و یا معادل نیمه وقت آن، در زمینه ی تخصصشان در 10 سال گذشته داشته باشند.

کلیه ی کارگرانی که چنین شرایطی دارند بایستی یا در یکی از 50 مشاغل انتخابی از سوی دولت فدرال تبحر داشته باشند و یا پیشنهاد کاری معتبر (جاب آفر فدرال) و یا سابقه ی تحصیل در کانادا داشته باشند.

در واقع برای مورد سوم، متقاضیان بایستی مدرک معتبری از یک دانشگاه کانادایی داشته باشند تا بتوانند از طریق آن موفق به اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا شوند.

 • داشتن مهارت زبانی نسبتا خوب

در هر سه شرایط فوق، متقاضیان کارگر ماهر خارجی باید در هر چهار زمینه ی مهارت های زبان (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن) تسلط داشته باشند و بتوانند به یکی از زبان های فرانسه و یا انگلیسی با سایرین ارتباط برقرار کنند.

 • داشتن مدرک تحصیلی مرتبط ارزیابی شده توسط دولت کانادا

کلیه متقاضیان بایستی به منظور تقاضای ویزای اسکیل ورکر کانادا، مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط با مهارت شان داشته باشند که توسط دولت کانادا ارزیابی و تایید شده است.

جاب آفر فدرال

با دریافت پیشنهاد کار از سمت کارفرماهای کانادایی شانس این را خواهید داشت که در هر استان از کانادا مشغول به فعالیت شوید و اقامت pr کانادا را اخذ کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد ما به شما این است که مقاله جاب آفر کانادا را مطالعه کنید و کاملا با این روش عالی مهاجرت به کانادا آشنا شوید.

کار در کانادا

امتیاز بندی ویزای اسکیل ورکر کانادا چگونه است؟

متقاضیانی که شرایط فوق را دارند، توسط دولت فدرال کانادا بر اساس 6 فاکتور انتخابی ارزیابی می شوند.

متقاضیان کارگر ماهر فدرال با نمره 67 امتیاز یا بالاتر، واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستند.

 

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم کافیست فرم مشاوره را پر کنید

 

به منظور امتیاز بندی و اخذ نمره لازم برای اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا، 6 فاکتور مهم ارزیابی می شوند که عبارتند از:

 • تحصیلات (که از سوی برنامه ی کارگر ماهر فدرال کانادا برای آن حداکثر 25 امتیاز در نظر گرفته شده است).
 • مهارت زبانی (در صورت تسلط داشتن به زبان های فرانسه و انگلیسی حداکثر 28 امتیاز برای فرد متقاضی در نظر گرفته می شود).
 • سابقه کار (حداکثر 15 امتیاز برای داشتن سابقه کار مناسب در 10 سال گذشته در نظر گرفته می شود).
 • سن (حداکثر 12 امتیاز برای سن مناسب در نظر گرفته می شود).
 • سازگاری (برای این فاکتور انعطاف پذیری و سازگاری فردی حداکثر 10 امتیاز در نظر گرفته می شود).
 • داشتن جاب آفر (باعث اضافه شدن 10 امتیاز به سایر امتیازات متقاضی می شود. که البته کارفرما بایستی قبل از ارائه ی پیشنهاد کاری، گواهی LMIA را از سازمان کار و ارزیابی کانادا دریافت کند).

جزئیات دقیق امتیازات اخذ ویزای اسکیل ورکر و جدول های امتیاز بندی آن ها را می توانید در مطلب زیر مطالعه کنید:

امتیاز بندی اکسپرس اینتری

 

LMIA چیست؟

LMIA کانادا گزارشی رسمی و موثق است که سازمان کار و امور توسعه انسانی کانادا در پذیرش و یا رد پیشنهاد های شغلی ارائه شده از سمت کارفرمایان کانادایی به متقاضیان خارجی می دهد.

بعد از ارزیابی چندین فاکتور مهم به منظور امتیازدهی، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، از متقاضیان ویزای اسکیل ورکر کانادا، خواستار ارائه گواهی حساب بانکی می شود.

این برای اطمینان از این موضوع است که متقاضیان می توانند بعد از مهاجرت به کانادا تا مدت زمان مناسبی قبل از استخدام در کانادا از عهده هزینه های خود و خانواده اشان بر آیند.

البته انجام معاینات پزشکی و ارائه ی گواهی سلامت به این سازمان یکی دیگر از موارد خواسته شده توسط دولت فدرال کانادا است.

بعد از اینکه هر فرد از نظر این فاکتورها سنجیده شد، به مرحله ی دوم ارزیابی وارد می شود.

به مرحله دوم ویزای Skilled Worker در اصطلاح رایج Pool گفته می شود. در طی این مرحله متقاضیان بعد از ارزیابی می توانند 1200 امتیاز را از آن خود کنند.

از این 1200 امتیاز 600 تای آنها به عوامل فردی تعلق می گیرد و 600 تای آنها به پیشنهاد های کاری اختصاص داده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره LMIA، مقاله زیر را مطالعه کنید:

گزارش LMIA کانادا

 

زمان رسیدگی به ویزای اسکیل ورکر کانادا چگونه است؟

زمان پردازش و رسیدگی به اینگونه پرونده ها به این بستگی دارد که در کدام دفتر ویزای مهاجرت به کانادا پرونده ی مذکور در حال پردازش است.

و البته هزینه ی رسیدگی به این نوع پرونده ها به منظور اخذ ویزای skill worker کانادا بسته به نرخ ارز کاملا متفاوت است.

اگر می خواهید به طور کلی شرایط مورد لزوم برای مهاجرت به کانادا را بسنجید می توانید فرم ارزیابی مهاجرت را تکمیل کنید تا از شرایط خود و امتیاز دریافتی مطلع شوید.

فرم ارزیابی مهاجرت

 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سوالات متداول

دولت فدرال کانادا یک سیستم امتیازبندی برای جذب نیروی کار خارجی به نام “اسکیل ورکر” طراحی کرده است. این سیستم به شما کمک می کند که درصورت کسب امتیاز کافی، اقامت دائم کانادا را اخذ کنید.
متقاضیانی که شرایط فوق را دارند، توسط دولت فدرال کانادا بر اساس 6 فاکتور انتخابی ارزیابی می شوند. متقاضیان کارگر ماهر فدرال با نمره 67 امتیاز یا بالاتر، واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستند. به منظور امتیاز بندی و اخذ نمره ی لازم برای اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا، 6 فاکتور مهم ارزیابی می شوند. که اگر می خواهید از این فاکتورها اطلاع یابید، متن کامل را مطالعه کنید.
داشتن سابقه ی کاری مفید و مرتبط، داشتن مهارت زبانی نسبتا خوب و داشتن مدرک تحصیلی مرتبط ارزیابی شده توسط دولت کانادا مهمترین شروط دریافت این ویزا است.
بله. متقاضی می تواند به طور همزمان برای هر دو طرح مهاجرت استانی و اسکیل ورکر فدرال اقدام کند، اما شرایط امتیازدهی و قوانین آن با یکدیگر متفاوت است.
خیر. باتوجه به جدول امتیازبندی، متقاضیان بدون مدرک دانشگاهی و مدرک زبان نمی توانند به حداقل امتیاز ورودی برای شرکت در پول اکسپرس اینتری برسند و واجد شرایط تلقی نمی شوند.
نمی توان بازه دقیقی برای این برنامه مهاجرتی کانادا داد. اما به طور معمول بین 6 ماه تا دو سال این زمان متغیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. افشین

  سلام من ۳۳ سالمه متاهل و یک فرزند دارم
  ده سال سابقه آتش نشانی حرفه ای دارم چگونه میتونم اقامت کانادا رو بگیرم .ممنونم از راهنمائیتون

  • علیزاده

   افشین عزیز سلام، حرفه ی شما برای کشور آلمان مناسبتر است، البته باید رزومه شما به صورت کامل توسط کارشناسان بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 2. کیهان روزه

  سلام پرستار میباشم متاهل دوپسر11و7ساله دارم 19سال سابقه پرستاری دارم سه میلیارد تمکن مالی دارم خانمم لیسانس زبان انگلیسی است برای مهاجرت به کانادا چه راهی رو پیشنهاد میدید

  • علیزاده

   کیهان عزیز سلام، بستگی به شرایط سنی شما داره، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

   پارسی کانادا (https://parsicanada.com/assessment-enquiry/)

 3. 09337027013

  سلام
  مدرک از فنی حرفه ای معتبر هست یا نه…

  • علیزاده

   سلام، بله دیپلم های فنی و حرفه‌ای معتبر هستند.

 4. ساناز عباسی

  سلام ، سوالی داشتم ، برای اسکیل ورکر استانی تمکن مالی هم مهم هست ؟ یعنی در مرحله ای مورد ارزیابی قرار میگیره ؟

  • علیزاده

   ساناز عزیز سلام، بله زمانی که دعوت نامتون اومد باید تمکن مالی ارائه بدبد ، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 5. علی احمدی

  وقتتون بخیر
  من ۲۳ سالمه و مجردم
  دیپلم برق دارم و ۲ مدرک فنی و حرفه ای برق صنعتی درجه ۲ و ۱ دارم
  آیلتس ۷.۵ دارم
  ۵ سال سابقه کار در زمینه نصب درب های اتوماتیک و سقف های متحرک دارم (جوشکاری و برق )
  سرمایه هم حدود ۱۵۰۰۰ دلار دارم
  لطف میکنید بگید چه برنامه ای برای مهاجرت به کانادا مناسب من هستش؟

  • علیزاده

   علی عزیز سلام، با توجه به شرایط سنیتون میتوانید از طریق پروسه های تحصیلی اقدام کنید. جهت بررسی فرم ارزیابی و دریافت مشاوره در این خصوص می توانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشد.

 6. z

  سلام وقت بخیر
  من 26 سالمه و آیلتس 7.5 دارم. مدرک لیسانسم مدیریت بازرگانی و ارشد مهندسی نرم افزار دارم. یه سال سابقه کار برنامه نویسی بعد از اخذ مدرک نرم افزارم دارم ولی از قبل از گرفتن مدرک هم 2 سال کار میکردم
  با این شرایط چقدر شانس گرفتن ویزای اسکیلد ورکر به عنوان برنامه نویس دارم و اگه شانسم کمه چیکار باید بکنم برای بهتر شدن شرایطم؟

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام، با توجه به شرایط سنی ، مدرک تحصیلی و مدرک زبانتون شرایط خوبی برای اقدام از طریق نیروی کار دارید ، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره در این خصوص میتوانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 7. سعید مولایی

  جوشکار ماهر با مدرک فنی حرفه ای و تست فرم پیمانکار پایپینگ

  • علیزاده

   سعید عزیز سلام، باید رزومه شما بر اساس آیتم های مهم مثل سن ، تحصیلات ، سطح زبان، سابقه کار و … بررسی شود. جهت هماهنگی تایم مشاوره در این خصوص میتونید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 8. اریو اقبالی

  پیشنهاد کار از طرف یکی از اقوام که شرکت ساختمانی داره و منم معماری تا لیسانس خوندم بهم طعلق میگیره

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام ، هم شرایط شما و شرایط جاب آفر باید بررسی شود ، جهت بررسی شرایط و دریافت مشاوره ی رایگان می توانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 9. اریو اقبالی

  سلام علی اقبالی هستم . ۴۰ ساله مجرد. ویک دختر ده ساله که با مادرشه
  خودم مکانیک خوندم کارشناسی گرفتم . همسر سابقم کارشناسی گرافیک گرفته
  تجره کاریم در تعمیرات صنایع نفت . اورهال پالایشگاه ها و پتروشیمی و نیروگاهای حرارتی و استاد کار مکانیک شرکت رامپکو با سابقه بالی ۵۰ سال رو دارم و همچنین با خود تعمیرات پالایشگاه.
  اگه ازدواج مجدد کنیم شانس بیشتری داریم . یا مجرد باشم وبعد اگه همسر سابقم دوست داشت بیاد ؟
  در ضمن مدرک خواصی برای زبان احتیاج هست که امتیاز بیارم

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام ، رزومه تحصیلی و شغلی شما باید به صورت کامل بررسی شود ، جهت سنجش شرایط و دریافت مشاوره می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان ما پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 10. ایمان

  با سلام
  من در زمینه تعمیرات تاسیسات حرارتی فعالیت میکنم در حالی که رشته تحصیلی من برق الکترونیک است، با توجه به این موضوع ایا من شانسی دارم؟

  • علیزاده

   ایمان عزیز سلام ، رزومه شما باید از تمام آیتم های مهم بررسی شو. جهت بررسی رزومه و دریافت مشاوره ، می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   می توانید برای پاسخگویی سریع تر از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید