موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

پاسپورت دومینیکا

براساس شاخص رتبه‌بندی پاسپورت در سال 2023، پاسپورت دومینیکا دارای رتبه 29 در جهان است که با آن می‌توان به 145 کشور بدون داشتن ویزا مسافرت کرد. دومینیکا (Dominica) به طور قانونی به افراد و خانواده‌های سراسر دنیا طبق شرایطی به مدت 3 الی 6 ماه پاسپورت دوم بدون نیاز به حضور فیزیکی اعطا می‌کند. اگر خواندن این مطلب از حوصله شما خارج است جهت دریافت اطلاعات کامل فرم مشاوره را پر کنید.

افرادی که به دنبال بهینه‌سازی مدیریت مالیات خود با استفاده از تابعیت دوم هستند، می‌توانند کشور دومینیکا را انتخاب کنند. با خرید پاسپورت دومینیکا می‌توان حتی شرایط برای اخذ ویزای آمریکا را هم فراهم کرد. در این مطلب قصد داریم همه اطلاعات مربوط به گذرنامه دومینیکا (Dominica passport) اعم از مزایا، شرایط، هزینه‌ها، روش‌های اخذ و معرفی کشورهایی که می‌توان با پاسپورت دومینیکا به آن‌ها سفر کرد را با جزییات دقیقی شرح دهیم.

 

روش های اخذ پاسپورت دومینیکا

مزایای خرید پاسپورت دومینیکا

خرید پاسپورت دومینیکا در چند سال اخیر به طور فزاینده‌ای در بین ایرانیان به عنوان پاسپورت دوم محبوب شده است. این کشور فرصت‌ها، مزایا و تجربیات جدیدی را در اختیار دارندگان پاسپورت خود قرار می‌دهد. در زیر مهم‌ترین مزایای خرید پاسپورت دومینیکا را آورده‌ایم:

 • مسافرت به 145 کشور بدون داشتن ویزا
 • داشتن حداقل مالیات بر ثروت و درآمد
 • امکان زندگی، کار و تحصیل در خود دومینیکا و کشورهای حوزه دریای کارائیب
 • فرصت سرمایه‌گذاری و همکاری در توسعه اقتصادی دومینیکا با مالیات‌های حداقل
 • امکان اخذ اقامت برای خانواده در عرض 4 الی 6 ماه
 • داشتن حداقل دانش زبان انگلیسی (نیاز به مدرک آیلتس با نمره بالا ندارید)
 • برخورداری از زندگی در بهترین کشور از نظر منظر طبیعی
 • امکان سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا و سایر کشورهای پیشرفته

سفر به ۱۴۵ کشور دنیا با پاسپورت دومینیکا، کافیست فرم مشاوره پر کنید.

درباره دومینیکا

کشور مشترک‌المنافع دومینیکا (Commonwealth of Dominica) یکی از زیباترین جزیره‌های حال حاضر جهان است که در شرق دریای کارائیب و در قاره آمریکا واقع شده است. پایتخت دومینیکا شهر روسو است. طبق آخرین سرشماری انجام شده دومینیکا 72,737 جمعیت دارد. نکته قابل توجهی که درباره دومینیکا وجود دارد اعتبار و ارزش پاسپورت آن است. اقتصاد دومینیکا به کشاورزی، گردشگری وابسته است و سالانه هزاران گردشگر برای بازدید از مناظر طبیعی این منطقه بازدید می‌کنند.

اطلاعات مربوط به کشور دومینیکا شامل جمعیت، آب و هوا، مذهب اقتصاد و زبان

 

روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا

راه‌های متعددی برای دریافت پاسپورت دومنیکا وجود دارد که در زیر به 2 روش پر تقاضا و سریع آن اشاره می‌کنیم. این 2 روش جزو راه‌های سرمایه‌گذاری در جهت دریافت پاسپورت دومینیکا هستند.

اخذ پاسپورت دومینیکا با اهدای کمک مالی به دولت (EDF)

صندوق تنوع اقتصادی (EDF) یک صندوق ویژه دولتی در دومینیکا است که برای دریافت کمک‌های مالی برای تأمین مالی پروژه‌های اقتصادی-اجتماعی ویژه با هدف پیشبرد توسعه کشور دومینیکا طراحی شده است. دولت مشترک‌المنافع دومینیکا با حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی در ازای اعطای پاسپورت این کشور و با شرط سرمایه‌گذاری در بخش‌های دولتی و خصوصی در جهت پیشرفت‌های اقتصادی گام برمی‌دارد. این کمک در ساخت و بازسازی مدارس، بیمارستان‌ها، استادیوم‌های ورزشی و ارتقای صنعت دریایی جزیره دومینیکا صرف می‌شود؛ و در بخش خصوصی در بخش‌های فناوری اطلاعات، گردشگری و کشاورزی این کشور متمرکز هستند.

برای واجد شرایط بودن جهت دریافت پاسپورت دومینیکا، متقاضیان باید کمکی غیرقابل استرداد به EDF بپردازند. هزینه مشارکت در کمک مالی بر اساس تعداد افراد تحت تکفل که در این روش همراه متقاضی اصلی همراه می‌شوند تعیین می‌شود.

هزینه پاسپورت دومینیکا با سرمایه‌گذاری در صندوق EDF در تصویر زیر معرفی شده است.

هزینه کمک مالی به دولت دومینیکا در ازای دریافت پاسپورت این کشور

این مبالغ که توسط سرمایه‌گذاران در ازای دریافت پاسپورت صرف می‌شود به طور قابل توجهی کمتر از سایر کشورهای سرمایه‌گذاری با این مدل سرمایه‌گذاری و دریافت شهروندی است.

دریافت پاسپورت دومینیکا با سرمایه‌گذاری تحت برنامه (CIU)

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری (CIU) یک فرآیند تقریباً آسانی دارد. بعد از انتخاب این روش نماینده‌ای مجاز برای رسیدگی به درخواست متقاضی انتخاب خواهد شد. پس از زمان ارسال درخواست، مدارک متقاضی معمولاً ظرف سه ماه توسط واحد شهروندی بررسی می‌شود. CIU ضمن بررسی دقیق سوابق زمانی موافقت خواهد کرد که متقاضی شرایط لازم را داشته باشد. پس از آن یک گواهی ثبت‌نام برای متقاضی صادر می‌شود و می‌تواند برای دریافت پاسپورت اقدام کند.

این روش از کم‌هزینه‌ترین روش‌های دریافت پاسپورت دومینیکا است که حدوداً متقاضی باید 100 هزار دلار هزینه کند.

اخذ پاسپورت دومینیکا با سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات

یکی دیگر از روش‌های خرید پاسپورت دومینیکا سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات است. دومینیکا یکی از ارزان‌ترین بازارهای املاک و مستغلات حوزه دریای کارائیب را دارد. با افزایش سالانه گردشگری در این منطقه، درحال حاضر سرمایه‌گذاری در بخش املاک در دومنیکا با سرمایه حدود 200 هزار دلار می‌توانید از پاسپورت دومینیکا بهره‌مند شوید.

برای واجد شرایط بودن جهت اخذ شهروندی دومینیکا با سرمایه‌گذاری در املاک، متقاضی باید املاک و مستغلات مورد تأیید دومینیکا را به قیمت حداقل 200000 دلار آمریکا خریداری کند و مالکیت خود را برای حداقل سه سال نگه دارد. اگر متقاضی به مدت پنج سال مالکیت خود را حفظ کند، می‌تواند ملک تحت مالکیت خود را به فروش برساند.

در قسمت هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا با سرمایه‌گذاری در حوزه املاک و مستغلات در جدول معرفی شده است.

یکی از روش های اخذ پاسپورت دومینیکا سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات در این کشور است

شرایط خرید پاسپورت دومینیکا

حداقل سن متقاضی اصلی پاسپورت دومینیکا باید 18 سال باشد. بعلاوه متقاضی نباید دارای هیچ‌گونه سوءسابقه کیفری یا بیماری وخیم باشد.

متقاضی همچنین باید اثبات کند که سرمایه لازم جهت سرمایه‌گذاری در روش‌های فوق را دارد. برای اطمینان در طول پروسه درخواست از متقاضیان مدارک مالی قابل استناد خواسته می‌شود که توسط CIU بررسی خواهند شد تا با استفاده از آن‌ها صلاحیت دریافت پاسپورت تأیید گردد. در زیر شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا را آوده‌ایم.

 • حداقل 18 سال سن
 • داشتن شخصیت نرمال اجتماعی
 • عدم سابقه جرم
 • داشتن مدرک زبان
 • داشتن وضعیت سلامتی نرمال
 • داشتن حداقل سرمایه 100 الی 250 هزار دلار

متقاضیان پاسپورت دومینیکا نه تنها برای خود بلکه برای سایر اعضای خانواده خود می‌توانند درخواست اخذ پاسپورت بدهند. این افراد می‌توانند همراه با متقاضیان اصلی پاسپورت دومینیکا را دریافت نمایند:

 • همسر
 • فرزندان زیر 30 سال
 • کودکان معلول
 • پدربزرگ و مادربزرگ
 • خواهر و برادر مجرد و بدون فرزند زیر 25 سال

این درخواست شامل بستگان متقاضی اصلی و همسر آن‌ها می‌شود. اعضای بزرگ‌سال خانواده باید ثابت کنند که متقاضی از نظر مالی آن‌ها را حمایت می‌کند در غیر این صورت نمی‌توانند پاسپورت بگیرند.

حتما بخوانید:
زندگی در دومینیکا

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا

بعد از اینکه متقاضی به‌طورکلی تمامی شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا را داشت باید مدارک زیر را آماده کند.

 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • عکس‌های متقاضی یا متقاضیان
 • فرم درخواست
 • مدارک مالی و سایر مدارک مربوط به تجارت و درآمد (از جمله اظهارنامه مالیاتی مربوطه)
 • رزومه
 • مدارک زبان
 • انگشت‌نگاری
 • گواهی عدم سو سابقه کیفری
 • مدارک تحصیلی
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • گواهی سلامت
 • پرینت گردش حساب

لطفاً توجه داشته باشید که لیست فوق کامل نیست و ممکن است بسته به ماهیت و شرایط درخواست متقاضی و نوع خاص سرمایه‌گذاری، مدارک بیشتری را درخواست کنند. در نهایت به خاطر داشته باشید که تمام فرم‌های درخواست باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

قیمت پاسپورت دومینیکا

قیمت پاسپورت دومینیکا تا حد زیادی به نوع سرمایه‌گذاری متقاضی و تعداد نفراتی که در این پروسه با شخص درخواست دهنده همراه می‌شوند بستگی دارد.

در مورد هزینه‌ پاسپورت دومینیکا در بالا به صورت خلاصه اشاره شده است اما در این قسمت قصد داریم تمام هزینه‌های پاسپورت دومینیکا را به صورت یکجا بیاوریم.

سفر به ۱۴۵ کشور دنیا با پاسپورت دومینیکا، کافیست فرم مشاوره پر کنید.

هزینه پاسپورت دومینیکا با سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات

در صورت اضافه شدن هر یک نفر به تعداد متقاضیان هزینه کمک مالی به ازای هر نفر 25000 دلار خواهد بود یا اگر برادر/خواهر 18 تا 25 ساله شما یا همسرتان باشد، هرکدام 50000 دلار دیگر به اضافه هزینه کارمزد بررسی پرونده 4000 دلار برای هرکدام (16 سال به بالا) برای شما هزینه خواهد داشت.

هزینه‌های مرتبطمتقاضی اصلی (یک نفر)زوجزوج به همراه 2 فرزند زیر 16 سال
خرید ملک200000 دلار200000 دلار200000 دلار
ارزیابی صلاحیت7500 دلار11500 دلار11500 دلار
کارمزد بررسی پرونده1000 دلار1000 دلار1000 دلار
هزینه دولتی25000 دلار35000 دلار35000 دلار
هزینه پاسپورت1200 دلار2400 دلار4800 دلار
تابعیت اکتسابی250 دلار500 دلار1000 دلار
کل 234950 دلار250400 دلار253300 دلار

هزینه پاسپورت دومینیکا با اهدای کمک مالی به دولت (EDF)

هزینه‌های مرتبطمتقاضی اصلی (یک نفر)زوجزوج به همراه 2 فرزند زیر 16 سال
کمک مالی100000 دلار150000 دلار175000 دلار
ارزیابی صلاحیت7500 دلار11500 دلار11500 دلار
کارمزد بررسی پرونده1000 دلار1000 دلار1000 دلار
هزینه دولتی25000 دلار35000 دلار35000 دلار
هزینه پاسپورت1200 دلار2400 دلار4800 دلار
تابعیت اکتسابی250 دلار500 دلار1000 دلار
کل234950 دلار250400 دلار253300 دلار

مالیات در دومینیکا چگونه است؟

اگر متقاضی با روش سرمایه‌گذاری پاسپورت دومینیکا را دریافت کرده باشد، درصورتی‌که در تمام مدت شهروندی خود در دومینیکا اقامت نداشته باشد تقریباً از مالیات در این کشور معاف است، بااین‌حال درصورتی‌که اقامت هم داشته باشد، مالیات ناچیزی دارد.

اگر متقاضی تصمیم داشته باشد به مدت 6 ماه یا بیشتر در دومینیکا اقامت بزند، مالیات بر درآمد جهانی الزامی است. برای اطلاعات بیشتر، پیشنهاد می‌کنیم مطلب مالیات در دومینیکا را مطالعه کنید.

قدرت پاسپورت دومینیکا

طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده در سال 2023 رتبه پاسپورت دومینیکا 34 جهان است که به دارندگان آن این امکان را می‌دهد که آزادانه به 145 کشور در سراسر جهان سفر کنند.

گذرنامه دومینیکا 10 سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. حتی اگر برنامه شهروندی اقتصادی کارائیب لغو شود، پاسپورت دومینیکا ملغی نخواهد شد. لازم به ذکر است که در صورت منقضی شدن پاسپورت متقاضی، آن را می‌توان به راحتی با هزینه اندکی در هر کنسولگری دومینیکا، سفارتخانه، دفتر کمیسیون عالی، یا در دفتر گذرنامه دومینیکا در روزو، پایتخت این کشور، تمدید کرد. اطلاعات تکمیلی را در صفحه تمدید پاسپورت دومینیکا بخوانید.

روند افزایش کشورهایی که می توان با گذرنامه دومینیکا به آنها مسافرت کرد

لیست کشورهایی که می‌توان با پاسپورت دومینیکا بدون ویزا به آن‌ها مسافرت کرد

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، پاسپورت دومینیکا یکی از چندین پاسپورت قدرتمند جهان است که با آن می‌توان به 145 کشور دنیا مسافرت کرد. در زیر لیست همه این کشورها را براساس قاره مرتب کرده‌ایم.

کشوروضعیت ویزا مدت اقامت
اتریش
بدون ویزا90 الی 180 روز
بلاروس بدون ویزا90 الی 180 روز
آلمانبدون ویزا90 الی 180 روز
یونان بدون ویزا90 الی 180 روز
دانمارک بدون ویزا90 الی 180 روز
اندورابدون ویزا90 الی 180 روز
بلژیک بدون ویزا90 الی 180 روز
بلغارستان بدون ویزا90 الی 180 روز
مجارستان بدون ویزا90 الی 180 روز
ایرلندبدون ویزا90 الی 180 روز
ایسلندبدون ویزا90 الی 180 روز
اسپانیابدون ویزا90 الی 180 روز
بوسنی و هرزگوینبدون ویزا90 الی 180 روز
ایتالیابدون ویزا90 الی 180 روز
قبرسبدون ویزا90 الی 180 روز
کوزووبدون ویزا90 الی 180 روز
جبل الطارقبدون ویزا90 الی 180 روز
انگلستانبدون ویزا90 الی 180 روز
واتیکانبدون ویزا90 الی 180 روز
لتونیبدون ویزا90 الی 180 روز
لیتوانیبدون ویزا90 الی 180 روز
مالتبدون ویزا90 الی 180 روز
مولداویبدون ویزا90 الی 180 روز
موناکوبدون ویزا90 الی 180 روز
لهستانبدون ویزا90 الی 180 روز
سان مارینوبدون ویزا90 الی 180 روز
صربستان بدون ویزا90 الی 180 روز
اسلوونیبدون ویزا90 الی 180 روز
اسلواکیبدون ویزا90 الی 180 روز
لیختن اشتاینبدون ویزا90 الی 180 روز
پرتغالبدون ویزا90 الی 180 روز
مقدونیه شمالیبدون ویزا90 الی 180 روز
لوکزامبورگبدون ویزا90 الی 180 روز
روسیهبدون ویزا90 الی 180 روز
هلند بدون ویزا90 الی 180 روز
نروژبدون ویزا90 الی 180 روز
فنلاندبدون ویزا90 الی 180 روز
کرواسیبدون ویزا90 الی 180 روز
جزایر فاروبدون ویزا90 الی 180 روز
جمهوری چکبدون ویزا90 الی 180 روز
اوکراین بدون ویزا90 الی 180 روز
فرانسهبدون ویزا90 الی 180 روز
مونته‌نگرو بدون ویزا90 الی 180 روز
سوئد بدون ویزا90 الی 180 روز
سوئیسبدون ویزا90 الی 180 روز
استونیبدون ویزا90 الی 180 روز

کشوروضعیت ویزامدت اقامت
مالزی بدون ویزا30 روز
هنگ کنکبدون ویزا90 روز
سنگاپوربدون ویزا30 روز
فیلیپینبدون ویزا30 روز
اسرائیلبدون ویزا90روز
اندونزیبدون ویزا30 روز
کره جنوبی بدون ویزا90 روز
ازبکستانبدون ویزا30 روز
بنگلادشبدون ویزا90 روز
چینبدون ویزا30 روز
فلسطینبدون ویزا21 روز
سریلانکاویزای الکترونیکی30 روز
نپالویزا در زمان ورود90 روز
مالدیوویزا در زمان ورود30 روز
ماکائوویزا در زمان ورود90 روز
لائوس ویزا در زمان ورود30 روز
کامبوج ویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
30 روز
ایرانویزا در زمان ورود
30 روز
اردنویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
30 روز
تیمور شرقیویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
30 روز

کشوروضعیت ویزامدت اقامت
جامائیکابدون ویزا180 روز
سن مارتنبدون ویزا30 روز
پانامابدون ویزا180 روز
هند غربیبدون ویزا90 الی 180 روز
سنت لوسیابدون ویزانامحدود
ترینیداد و توباگوبدون ویزا180 روز
سن کیتس و نویسبدون ویزا180 روز
جزایر
تورکس و
کایوس
بدون ویزا90 روز
سنت
وینست و گرنادین ها
بدون ویزانامحدود
کوراسائوبدون ویزا90 روز
کاستاریکابدون ویزا90 روز
بلیزبدون ویزا180 روز
برمودابدون ویزا21 روز
هائیتیبدون ویزا90 روز
گرنادابدون ویزا180 روز
آروبا بدون ویزا90 روز
باربادوسبدون ویزا180 روز
آنگویلابدون ویزا90 روز
باهامابدون ویزا120 روز
بونیربدون ویزا90 روز
کوبابدون ویزا30 روز
آنتیگوآ و
باربودا
بدون ویزا180 روز
جمهوری دومینیکنبدون ویزا90 روز
جزایر کیمنبدون ویزا180 روز
جزایر ویرجین بریتانیابدون ویزا180 روز
مونتسراتبدون ویزانامحدود
نیکاراگوئهبدون ویزا90 روز

کشور وضعیت ویزا مدت اقامت
آرژانتین بدون ویزا 90 روز
برزیل بدون ویزا 90 تا 180 روز
ونزوئلا بدون ویزا 90 روز
کلمبیا بدون ویزا 90 روز
پروبدون ویزا 90 روز
اروگوئه بدون ویزا 90 روز
گویان بدون ویزا 90 روز
گویان فرانسه بدون ویزا 90 روز
اکوادور بدون ویزا 90 روز
سورینام بدون ویزا 90 روز
بولیویبدون ویزا 90 روز

کشوروضعیت ویزامدت اقامت
بوتسوانا بدون ویزا 90 روز
اسواتینی (سوازیلند) بدون ویزا 30 روز
تانزانیا بدون ویزا 90 روز
زامبیا بدون ویزا 30 تا 90 روز
کنیا بدون ویزا 90 روز
گامبیا بدون ویزا 90 روز
لسوتو بدون ویزا 90 روز
مالاوی بدون ویزا 90 روز
موریس بدون ویزا 90 روز
اوگانداویزا در زمان ورود -
سنگال ویزا در زمان ورود 30 روز
رواندا ویزا در زمان ورود 30 روز
مصر ویزا در زمان ورود 90 روز
گینه بیسائو ویزا در زمان ورود -
ماداگاسکار ویزا در زمان ورود -
موریتانیویزا در زمان ورود 30 روز
موزامبیک ویزا در زمان ورود 90 روز
جزایر قمر ویزا در زمان ورود
کیپ ورد ویزا در زمان ورود 7 روز
توگو ویزا در زمان ورود -
سومالی ویزا در زمان ورود -
سیرالئون ویزا در زمان ورود -
سیشل ویزا در زمان ورود -

کشور وضعیت ویزا مدت اقامت
وانواتو بدون ویزا 30 روز
میکرونزی بدون ویزا 30 روز
نیوویبدون ویزا 30 روز
کالدونیای جدید بدون ویزا 90 تا 180 روز
جزایر کوک بدوبدون ویزا ن ویزا 31 روز
فیجی بدون ویزا 120 روز
پلی‌نزی فرانسه بدون ویزا 90 روز
پالائو ویزا در زمان ورود 30 روز
ساموآ ویزا در زمان ورود 60 روز
جزایر سلیمان ویزا در زمان ورود 90 تا 180 روز
تونگا ویزا در زمان ورود 31 روز
تووالو ویزا در زمان ورود 30 روز

جمع‌بندی

پاسپورت دومینیکا یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های حال حاضر در جهان است که با استفاده از آن می‌توان به 145 کشور دنیا از جمله آمریکا و کانادا مسافرت کرد. پاسپورت دومینیکا بین 3 الی 6 ماه با استفاده از روش‌های سرمایه‌گذاری صادر می‌شود و حداقل هزینه صدور آن از 100 هزار دلار شروع می‌شود.

دومینیکا از سال 1993 برنامه‌ای تحت عنوان (شهروندی اقتصادی از طریق سرمایه‌گذاری) طراحی کرده است که امکان اعطای پاسپورت را به افرادی که در توسعه دومینیکا یا در املاک و مستغلات مشارکت دارند، فراهم می‌کند. پاسپورت دومینیکا دسترسی و مسافرت بدون ویزا را به 145 کشور در سراسر جهان فراهم می‌کند.

به‌طورکلی از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری مثل اهدای کمک مالی به دولت (EDF) و سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات می‌توان گذرنامه دومینیکا را با پرداخت هزینه به دست آورد.

 

سوالات متداول

پاسپورت دومینیکا را می‌توان از طریق روش‌‌های مختلفی بدست آورد. اما سریع‌ترین راه خرید پاسپورت دومینیکا سرمایه‌گذاری است. متقاضیان می‌توانند با اهدای کمک مالی به دولت یا خرید املاک در این کشور گذرنامه دومینیکا را اخذ کرد.

هزینه و قیمت پاسپورت دومینیکا بین 100 هزار الی 250 هزار دلار است که به تعداد افراد خانواده نیز این عداد متفاوت است دلار می‌رسد.

حداقل سن 18سال، عدم سوء سابقه کیفری، داشتن سرمایه کافی و داشتن مدرک زبان حداقلی

پاسپورت دومینیکا مسافرت بدون ویزا را به 145 کشور دنیا فراهم می کند.

 

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال