موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به استرالیا

فهرست راهنما

استرالیا یکی از مهم ترین مقاصد مهاجرتی خصوصا برای ایرانیان است که در کنار کشور کانادا، آمار بالایی در پذیرش مهاجران دارد. ادامه تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ادامه زندگی در یک کشور توسعه یافته و مرفه از مهم ترین دلایل مهاجرت به استرالیا است. این کشور با در اختیار داشتن شرایط ایده آل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، تحصیلی و استانداردهای بالای زندگی، یکی از کشورها محبوب برای متقاضیان مهاجرت است.

استرالیا کشوری مناسب برای کسانی است که دوست دارند از زندگی لذت ببرند اما در عین حال، می خواهند در کشوری کارآمد و پرتحرک زندگی کنند. مزایای زندگی در استرالیا، هزینه های زندگی در استرالیا، روش های مهاجرت به استرالیا، مدارک مورد نیاز و شرایط اقامت استرالیا از جمله مهم ترین مواردی است که در این راهنمای مهاجرت مورد بررسی قرار خواهد گرفت

استرالیا، یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی

مزایای اخذ اقامت استرالیا

مزایایی که متقاضیان مهاجرت را به سمت استرالیا می کشاند بسیار است. اما مهم ترین معیارهای متقاضیان در انتخاب این کشور در این موارد خلاصه می شود:

بهداشت و درمان

بیمه خدمات درمانی استرالیا تحت عنوان Medicare شناخته می شود که به صورت کاملا رایگان برای شهروندان در دسترس می باشد. فرقی ندارد شما اقامت دائم استرالیا را داشته باشید و یا تابعیت این کشور را، به هر حال می توانید از امتیازاتی که این بیمه دارد، استفاده کنید. مراقبت های بهداشتی قوی، سیستم درمانی با کیفیت، بیمارستان ها و مراکز پزشکی مجهز وکادر پزشکی ماهر، استرالیا را به یکی از سرآمدان سیستم درمانی دنیا بدل کرده است.

سیستم آموزشی قوی

استرالیا، سومین کشور جهان در جذب دانشجوهای خارجی است که با در اختیار داشتن 8 دانشگاه در میان 100 دانشگاه برتر دنیا، سیستم آموزشی استاندارد و حرفه ای، تنوع در دوره ها و رشته های دانشگاهی، وام و کمک های تحصیلی از جمله برنامه HELP و بسیاری مزایای دیگر، فرصت های استثنایی برای کسب علم و دانش و ادامه تحصیل برای دانشجویان را فراهم آورده است.

 

وضعیت اشتغال مناسب

استرالیا یک کشور گران است اما درآمد سرانه شاغلان نیز در آن بالا است. دولت این کشور برای پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه خود نیازمند نیروی کار است که از همین رو این نیاز را هر چند ساله در قالب لیست شغلی ارائه می دهد و متقاضیان بسیاری نیز با اهداف کاری به دنبال دریافت اقامت استرالیا هستند.

رفاه اجتماعی بالا

شاخص های توسعه انسانی بسیار بالا، درآمد های حمایتی، حقوق بالا، کمک هزینه های مختلف، بیمه قوی و شاخص های مختلف امنیت مانند امنیت شغلی، امنیت اجتماعی و امنیت فردی از جمله مهم ترین فاکتورهای رفاه اجتماعی در استرالیا است.

اقتصاد قوی

رشد اقتصادی بالا و متداوم، قدرت اقصادی بالا، تجارت امن، فرصت های سرمایه گذاری متعدد و مناسب، شاخص های توسعه انسانی بسیار همه بیانگر اقتصاد قوی استرالیا است. مردم استرالیا رتبه دوم ثروتمند ترین مردم دنیا از نظر سرمایه و دارایی به ازای هر فرد را دارند.

آب و هوای مناسب

اگر می خواهید طبیعتی بکر و منحصر به فرد را شاهد باشید وآب و هوایی کم نظیر را تجربه کنید، استرالیا بهترین گزینه است. استرالیا دارای تابستان های گرم و زمستان های معتدل بوده و منطقه ای استوایی، خوش آب و هوا و جذاب است.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

روش های مهاجرت به استرالیا

روش های مختلفی برای اخذ اقامت استرالیا وجود دارد و دولت این کشور ویزاهای مختلفی برای ورود مهاجران در دسترس قرار داده است. در ادامه با مهم ترین روش های مهاجرت به این کشور آشنا خواهیم شد.

روش های مختلفی برای اخذ ویزای استرالیا و مهاجرت به این کشور وجود دارد

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

کار در استرالیا یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت به این کشور است. نرخ بیکاری در استرالیا کمتر از 6 درصد است که این موضوع فرصت های شغلی بسیاری را در دسترس قرار داده است. استرالیا یکی از کشورهایی است که بیشترین حقوق را به نیروی کار پرداخت می کند و همین موضوع باعت افزایش مهاجرت کاری به استرالیا شده است.

اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کاری به استرالیا را در مطلب زیر بخوانید:

ویزای کاری استرالیا

کار در استرالیا مزایای بسیاری دارد که یکی از مهم ترین آن ها امکان اخذ ویزای همراه استرالیا برای مهاجرت همسر و فرزندان است. روش های مختلفی برای اخذ ویزای کار استرالیا و مهاجرت به این کشور وجود دارد که در ادامه با مهم ترین ویزاهای کاری استرالیا آشنا خواهیم شد:

ویزای 189 استرالیا

ویزای 189 استرالیا، یکی از محبوب ترین ویزاهای کاری استرالیا است. این ویزا مختص افرادی است که پیشنهاد کاری و حمایتی از جانب کارفرمایان استرالیایی نداشته و می خواهند طبق طبقه بندی کارگران ماهر در این کشور مشغول به کار شوند.

ادامه مطلب ویزای 189 استرالیا

ویزای 190 استرالیا

برای اخذ ویزای 190 استرالیا شما باید یک حامی یا اسپانسر داشته باشید. امتیاز شما بر اساس فاکتورهایی مانند سن، سوابق شغلی، تحصیلات و مهارت ها تعیین می شود و پس از دریافت این ویزا می توانید اعضای خانواده تان را نیز به همراه خود ببرید.

ادامه مطلب ویزای 190 استرالیا

ویزای 491 استرالیا

ویزای 491 استرالیا در سال 2019 جایگزین ویزای 489 شده است. کسانی که می خواهند در کشور استرالیا زندگی و یا کار کنند می توانند با استفاده از این ویزا به عنوان کارگر ماهر به استرالیا مهاجرت کنند. امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم استرالیا نیز وجود دارد

ادامه مطلب ویزای 491 استرالیا

ویزای 489 استرالیا

ویزای 489 استرالیا در واقع اقامت موقت چهار ساله ای است که به متقاضیان اجازه می دهد به مدت چهار سال در استرالیا زندگی کرده، کار کنند و درس بخوانند. این ویزا در سال 2019 بسته شده و ویزای 491 جایگزین آن شد.

ادامه مطلب ویزای 489 استرالیا

ویزای 476 استرالیا

ویزای 476 استرالیا مختص فارغ التحصیلان رشته های مهندسی از مراکز آموزشی مورد تایید کشور استرالیا است. این افراد می توانند به مدت 18 ماه در حوزه ی تخصصی خود در صنایع این کشور مشغول به کار شوند.

ادامه مطلب ویزای 476 استرالیا

ویزای 457 استرالیا

ویزای 457 استرالیا یک ویزای موقت می باشد و به شما این امکان را می دهد که به مدت 2 سال یا 4 سال برای یک کارفرمای مورد تایید استرالیایی کار کنید. این ویزا با ویزای 482 استرالیا یا ویزای TSS جایگزین شده است.

ادامه مطلب ویزای 457 استرالیا

سایر روش های مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

آمار بسیار قابل توجهی از مهاجران به استرالیا را دانشجویان تشکیل می دهند. با توجه به مزایای بسیاری که این کشور برای تحصیل دارد، دانشجویان بسیاری به دنبال تحصیل در استرالیا هستند. تحصیل در دانشگاه های مطرح، برخورداری از امکانات بالا، وجود امکان کار حین تحصیل، شانس بالای پیدا کردن کار و دریافت اقامت استرالیا پس از فارغ التحصیلی، برخورداری از وام ها و کمک هزینه های تحصیلی و تسهیلات دانشجویی متعدد از جمله مهم ترین مزایای تحصیل در استرالیا است.

ادامه مطلب تحصیل در استرالیا را در اینجا بخوانید

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در استرالیا نیز یکی از روش های مهاجرت به این کشور است. با توجه به اقتصاد توسعه یافته، وجود فرصت های سرمایه گذاری بسیار، امنیت خوب اقتصادی، رشد و سوددهی بالا و بسیاری از مزایای دیگر، متقاضیان بسیاری به دنبال اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا هستند. سه روش خرید ملک، کارآفرینی و ثبت شرکت از جمله مهم ترین روش های سرمایه گذاری در استرالیا است.

ادامه مطلب سرمایه گذاری در استرالیا را در اینجا بخوانید

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا برای افرادی صادر می شود که به طور موقت می خواهند به این کشور سفر کنند. برای انجام سفرهای کاری و شرکت در سمینارها یا جلسات، ملاقات با خانواده یا دوستان و گردش و تفریح می توانید این ویزا را دریافت کنید. امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم استرالیا و یا سایر ویزا ها وجود ندارد. اما اخذ این ویزا می تواند فرصتی برای آشنایی با استرالیا و محکی برای مهاجرت به استرالیا یا اخذ اقامت دائم آن باشد.

ادامه مطلب ویزای توریستی استرالیا را در اینجا بخوانید

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند

از دیگر راه های اخذ اقامت استرالیا، تولد فرزند در این کشور است. در صورتی که یکی از والدین تابعیت استرالیا را داشته باشد، فرزند آن ها نیز می تواند اقامت استرالیا را اخذ کند. یعنی کشور استرالیا به اصل خون پایبند است و حتما می بایست یکی از والدین تابیعت استرالیا را داشته باشد. در صورتی که هیچکدام از والدین در هنگام تولد فرزند تابعیت استرالیا را نداشته باشند و به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشند، به فرزند آن ها نیز اقامت موقت استرالیا داده می شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

ویزای ازدواج استرالیا از دیگر روش های مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت آن است. برای اخذ این نوع ویزا، همسر یا شریک زندگی شما می بایست شهروند استرالیا یا نیوزلند باشد و ازدواج شما نیز به صورت رسمی و مورد تایید دولت استرالیا باشد. همچنین یک اسپانسر مقیم استرالیا یا نیوزلند برای اخذ این ویزا لازم است. ویزای ازدواج استرالیا ابتدا به صورت موقت داده شده و سپس می توان آن را به نوع دائم تبدیل کرد. پس از اخذ این نوع ویزا، می توانید در استرالیا زندگی کرده، کار کنید، به تحصیل مشغول شوید و از سایر خدمات شهروندی این کشور نیز بهره مند شوید.

ویزای والدین استرالیا

طبق این برنامه که با نام ویزای والدین استرالیا شناخته می شود، افرادی که اقامت استرالیا دارند، می توانند نقش حامی یا اسپانسر خانواده خود را ایفا کرده و اقامت موقت یا دائم استرالیا را برای آن ها نیز اخذ کنند. برای اخذ ویزای والدین استرالیا، متقاضی باید حتما شهروند قانونی استرالیا یا نیوزلند بوده و درخواست خود را نیز خارج از مرزهای این کشور ثبت کند. ویزای 103، ویزای 143، ویزای 173 و ویزای 115 از جمله ویزاهایی است که در این بخش متقاضیان می توانند آن ها را دریافت کنند.

ادامه مطلب ویزای والدین استرالیا را در اینجا بخوانید

شرایط مهاجرت به استرالیا

شرایط اقامت استرالیا به روش مهاجرتی شما، وضعیت شما و بسیاری از معیارهای دیگر وابسته است. بسیاری از این شرایط پس از شروع روند مهاجرتی مشخص می شوند. از جمله مهم ترین شرایط مهاجرت به استرالیا که سوال بسیاری از شما نیز می باشد می توان به شرایط سنی، شرایط تمکن مالی و دریافت ویزای همراه برای همسر یا اعضای خانواده اشاره کرد.

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا برای هر کدام از روش های مهاجرت متفاوت است. برای مثال برای مهاجرت به این کشور با استفاده از ویزای 189 یا 190، سن شما می بایست زیر 45 سال باشد. در حالی که حداکثر سن برای ویزای 476، 31  سال بوده و ویزاهای 491 و سرمایه گذاری در استرالیا محدودیت سنی ندارند!

در خصوص اخذ ویزای همراه یا همسر و فرزندان، دولت استرالیا سخت گیری زیادی در این زمینه نداشته و همسر و فرزندان شما می توانند ویزای موقت استرالیا را اخذ کرده و در این کشور به شما بپیوندند. البته با توجه به تنوع ویزاهای استرالیا و وجود شرایط و بندهای مختلف، بهتر است در این زمینه با مشاوران و وکلای مجرب مشورت نمایید.

تمکن مالی هم یکی دیگر از شرایط اقامت استرالیا در برخی ویزاها است. دولت این کشور برای اطمینان از توانایی مدیریت زندگی و بر آمدن از پس هزینه های زندگی در استرالیا، از شما مدرک تمکن مالی یا اسپانسر مالی درخواست می کند.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

مدارک لازم برای مهاجرت به استرالیا

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به روش مهاجرتی شما به این کشور متفاوت است. به عنوان مثال اگر برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنید، می بایست علاوه بر مدارک عمومی، مدارک تحصیلی از جمله اصل مدرک، ریز نمرات، رزومه و سوابق تحصیلی، نامه پذیرش دانشگاه، مدرک زبان و سایر مدارک مورد نیاز را نیز ارائه دهید.

مهم ترین مدارک عمومی نیز که فارغ از روش مهاجرت، می بایست ارائه کنید شامل: پاسپورت(با حداقل 6 ماه اعتبار)، اصل شناسنامه و تعداد کافی عکس، اصل و کپی گزارش حساب بانکی و نامه تمکن مالی، تاییدیه حساب بانکی، فرم های مربوطه کامل شده، مدارک سوابق شغلی، رسیدهای پرداخت هزینه ها و … می شود. جدید ترین مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت این کشور را می توانید با توجه به روش مهاجرتی خود با مشورت و راهنمایی وکلا و مشاوران مهاجرتی جویا شوید.

هزینه مهاجرت و زندگی در استرالیا

یکی از مهم ترین و در عین حال سخت ترین بخش ها برای بررسی در مهاجرت به استرالیا، بخش هزینه زندگی در استرالیا است. تعیین میزان دقیق هزینه های زندگی در این کشور ساده نیست.

بدون شک این هزینه ها به شهر محل زندگی، موقعیت و شرایط خانه شما، تعداد افراد خانواده، سبک زندگی و بسیاری از معیارهای دیگر وابسته است. اما می توان گفت استرالیا یکی از گران ترین کشورهای دنیا برای زندگی است.  

هزینه مهاجرت به استرلیا نیز با توجه به روش مهاجرتی شما، نوع ویزا و بسیاری از عوامل دیگر متفاوت است. در نتیجه نمی توان رقمی دقیق برای آن گفت. برای اطلاع از دقیق ترین هزینه های زندگی در استرالیا و توضیحات بیشتر درباره هزینه های مهاجرت به استرالیا این دو مطلب را از دست ندهید:

هزینه های زندگی در استرالیا بالاست!

راهنمای کامل و جزئیات هزینه های مهاجرت به استرالیا را در مطلب زیر بخوانید:

هزینه های مهاجرت به استرالیا

اطلاعات کامل درباره هزینه های زندگی در استرالیا را در مطلب زیر بخوانید:

هزینه های زندگی در استرالیا

پاسپورت استرالیا

پاسپورت استرالیا یکی از معتبر ترین پاسپورت های دنیا است. طبق جدید ترین رتبه بندی موسسه Passport Index، پاسپورت استرالیا در کنار جمهوری چک، رتبه هفتم قدرتمندترین پاسپورت دنیا را در اختیار دارد. با در دست داشتن این پاسپورت می توانید بدون ویزا یا با دریافت ویزا پس از ورود، به 181 کشور دنیا سفر داشته باشید. روش های مختلفی برای اخذ پاسپورت استرالیا وجود دارد که قدم اول آن اخذ اقامت استرالیا است.

پاسپورت استرالیا، یکی از قوی ترین پاسپورت های دنیا

وکیل مهاجرت به استرالیا

مهاجرت یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی هر فردی است. فرآیند مهاجرت در عین لذت ها، شادی ها، انتظارات و شور و شعف خود، سختی ها، مشکلات و موانع بسیاری نیز داشته و استرس و نگرانی های خود را دارد. روند مهاجرت، مدت زمان و شرایط آن را نمی توان پیش بینی کرد. استرالیا نیز یکی از کشورهایی است که روند مهاجرت به آن با سختی ها و پیچیدگی هایی همراه است. به همین دلیل، بسیاری از متقاضیان اقامت در استرالیا، به دنبال وکیل مهاجرتی استرالیا هستند.

با کمک گرفتن از بهترین وکلای مهاجرتی استرالیا، می توانید از جدید ترین قوانین، تغییرات و شرایط مهاجرتی آگاه شده، بهترین روش مهاجرتی طبق شرایط خود را پیدا کرده و از تجربه و دانش او برای رسیدگی به امور مهاجرتی، حل مسائل حقوقی، تهیه مدارک مورد نیاز و پیگیری پرونده مهاجرتی خود استفاده کنید.

مشاوره مهاجرت به استرالیا پارسی کانادا

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سوالات متداول

بهترین روش مهاجرت به استرالیا با توجه به شرایط شما مشخص می شود. انتخاب درست و آگاهانه با توجه این شرایط می تواند بهترین روش مهاجرت به استرالیا باشد.

مشورت با مشاوران و وکلای مهاجرتی می تواند بهترین گزینه باشد. این افراد با آگاهی از قوانین، آخرین تغییرات و با تکیه بر تجربه و دانش خود، با توجه به شرایط شما بهترین روش مهاجرت به استرالیا را به شما پیشنهاد می دهند.

بله. بدون وکیل هم می توانید اقامت استرالیا را بگیرید. اما گرفتن وکیل می تواند روند مهاجرتی شما را تسریع کرده و احتمال پذیرش آن را بالا ببرد.

بله. انگلیسی زبان رسمی استرالیا بوده و  برای مهاجرت به این کشور حتما باید دانش زبان انگلیسی خود را اثبات کنید.

بسته به روش مهاجرتی و نوع ویزای شما، مدارک آزمون های IELTS، TOEFL iBT، PTE، OET و CAE(Cambridge) مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا است.

آدلاید Adelaide، کنز Cairns و سان شاین کوست Sunshine Coast از ارزان ترین شهرها و سیدنی Sydney ، کانبرا Canberra و ملبورن Melbourne از گران ترین شهرهای استرالیا برای زندگی هستند.

تعداد بسیار زیادی از درخواست های ویزای استرالیا توسط این کشور رد می شوند. دلایل بسیاری برای رد این ویزاها وجود دارد:

 • اقدام برای ویزای اشتباه
 • نقص اطلاعات و مدارک
 • ارائه اطلاعات غلط
 • تاخیر در ارائه مدارک یا ارسال درخواست
 • نداشتن تمامی شرایط و التزامات اخذ ویزای استرالیا
 • کمبود منابع مالی
 • و …

همان طور که گفته شد، دولت استرالیا برای صدور ویزا برای همسر و فرزندان چندان سختگیری نمی کند. اما اجازه کار و تحصیل در استرالیا بستگی به نوع ویزا و شرایط موجود دارد.

‫6 دیدگاه در “مهاجرت به استرالیا
 1. 2 ماه پیش

  قصد مهاجرت به استرالیا را دارم

  1. 3 هفته پیش

   سلام به شما همراه و دوست عزیز سایت پارسی کانادا. اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید برای اینکه کارشناسان ما از شرایط شما همچون سن، مدارک تحصیلی و سوابق کاری و ... اطلاع کسب کنند و بهترین روش مهاجرت به استرالیا را برای شما تعیین نمایند، ابتدا فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا را در سایت ما به آدرس https://parsicanada.com/assessment-enquiry/ مراجعه کنید. همچنین می توانید کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید تا کارشناسان ما به صورت رایگان به شما مشاوره های لازم را ارائه بدهند.

 2. نویدگفته
  2 ماه پیش

  با سلام من میخوام از طریق کار در استرالیا ویزا اخذ کنم اما مشکل من تسلط به زبان انگلیسی است من تسلط کافی ندارم آیا باید به تسلط کامل برسم؟؟؟؟ یه سوال دیگه میخوام بدونم هزینه کامل اخذ ویزای کاری استرالیا چقدر میشود؟؟؟ ممنون

  1. 3 هفته پیش

   سلام و عرض ادب به شما دوست عزیز. کشور استرالیا در رابطه با ارائه مدرک زبان با نمره بالای 7 تاکید دارد. اما ممکن است با روش هایی موفق به مهاجرت شوید. برای آگاهی از روش تضمینی و مطمئن برای خود، فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید تا کارشناسان ما به صورت رایگان به شما مشاوره های لازم را ارائه بدهند.

 3. علیرضاگفته
  1 هفته پیش

  سلام. سوالی داشتم. من الان 37 سالمه و لیسانس مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد تهران دارم. بعد از درسم توی چندتا شرکت خصوص کار کردم و سابقه کار دارم. یکمم پول تونستم پس انداز کنم. حالا میخوام بدونم که با این شرایط می تونم از طربق کار واسه مهاجرت به استرالیا اقدام کنم ؟ یا بهتره برای فوق لیسانس برم درس بخونم و بعد کار پیدا کنم و بتونم اقامت بگیرم؟

  1. 5 روز پیش

   درود بر شما - پاسخ به سوال شما بستگی به الویت های شما در زندگی داره، هدف تون چیه؟ ادامه تحصیل یا اخذ ویزای کاری؟ با توجه به اطلاعات مختصری که ارائه دادین شما تا حدودی میشه گفت شرایط مهاجرت کاری را دارا هستید، لطفا فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید تا مشاوران ما بتونند به صورت رایگان و البته اختصاصی شما را راهنمایی کنند. فرم ارزیابی مهاجرت

ارسال نظرات