موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ویزای خانواده استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است. راه‌های زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اگر به استرالیا مهاجرت کردید و قصد دارید اعضای خانواده را به استرالیا بیاورید می‌توانید از دسته ویزاهای خانواده استرالیا اقدام کنید. در ادامه این مطلب در مورد ویزای خانوادگی و انواع آن اطلاعاتی ارائه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می‌شود. در ادامه جزئیاتی از مدت‌زمان و هزینه هر یک از این ویزاها آورده شده است.

در حال حاضر، این خدمت توسط مجموعه پارسی کانادا ارائه نمی‌شود. تلاشمان در این صفحه، تنها ارائه اطلاعات صحیح و به روز در این رابطه است. برای اطلاع از سایر خدمات ما و روش‌های دیگرِ مهاجرت، فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید.

مهاجرت با انواع ویزای خانواده به استرالیا

راه‌های زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که اخذ ویزای خانوادگی استرالیا یکی از این راه‌ها است.

ویزای خانواده استرالیا چیست؟

انواع ویزا برای مهاجرت به کشور استرالیا وجود دارد. ویزای خانواده دسته‌ای از ویزاهای استرالیا است که به شهروندان، مقیم دائم یا شهروندان نیوزیلند واجد شرایط اجازه می‌دهد تا اعضای خانواده خود را نیز به این کشور بیاورند. با این ویزا می‌توان بچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، خواهر، برادر، همسر، والدین یا یکی از اعضای نزدیک خانواده خود که شرایط لازم را داشته باشند، به استرالیا برد.

مهاجرت از این طریق زمانی امکان‌پذیر است که یکی از اعضای خانواده در این کشور، بتواند از دیگر اعضای خانواده برای گرفتن این نوع ویزا حمایت کند.

انواع ویزای خانواده استرالیا

همان‌طور که گفته شد، این دسته از ویزای خانواده شامل ساب‌کلاس های مختلفی است که اعضای خانواده برای مهاجرت به استرالیا استفاده می‌کنند. ویزای والدین، فرزندان و ازدواج از انواع این ویزاها است که هر کدام چندین ساب‌کلاس دارند.

انواع ویزای خانوادگی استرالیا

ویزای والدین، فرزندان و ازدواج از انواع ویزای خانوادگی استرالیا است که هر کدام چندین ساب‌کلاس دارند

ویزای والدین استرالیا

والدین افرادی که اقامت دائم یا شهروندی کشور استرالیا را دارند می‌توانند ویزای والدین استرالیا را دریافت کنند. ویزای والدین استرالیا ساب‌کلاس‌های مختلفی دارد. از جمله ویزاهای 103، 804، 864، 884، 143 و 173 که به والدین واجد شرایط اقامت دائم استرالیا را می‌دهد.

از مزایای اخذ انواع ویزای والدین این است می‌توان که به کار و تحصیل ادامه داد و در طرح مراقبت‌های بهداشتی استرالیا، ثبت‌نام کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های ویزای خانوادگی استرالیا، کسب شهروندی استرالیا است که در صورت داشتن شرایط و با طی مراحل می‌توان آن را دریافت کرد. پس از اخذ این ویزا، به مدت 5 سال می‌توان به استرالیا رفت‌وآمد و پس از اتمام اعتبار، آن را تمدید کرد.

شرایط کلی برای دریافت انواع ویزای والدین عبارتند از:

 • والدین، برای مهاجرت خانوادگی به استرالیا باید شرایط آن را داشته باشند.
 • اگر شما به‌عنوان اسپانسر قصد دارید برای والدین خود تقاضای ویزا کنید باید نام همه اعضای خانواده، چه افرادی که قصد مهاجرت دارند و چه آنهایی که قصد مهاجرت را ندارند، ذکر کنید.
 • متقاضیان این ویزا، باید الزامات سلامت جسم و روان این کشور را داشته باشند. حتی در برخی موارد لازم است که دیگر اعضای خانواده که قصد مهاجرت ندارند نیز، شرایط سلامت و شخصیت را برآورده کنند.
 • افرادی واجد شرایط دریافت ویزای خانواده استرالیا هستند که فرزندان آنها مقیم دائم یا شهروند آنجا باشد.
 • این افراد باید تمام الزامات سلامت را داشته باشند
 • از قوانین این کشور پیروی کنند.

ویزای فرزند استرالیا

ویزای فرزند استرالیا، بچه‌های افرادی که اقامت دائم یا شهروندی استرالیا دارند، صادر می‌شود و شامل ساب‌کلاس‌های مختلف از جمله 101، 802، 837، 117، 102 و 445 است.

فرزندان با این ویزا می‌توانند در استرالیا به کار و تحصیل ادامه دهند و برای اقوام خود نیز درخواست ویزا دهند. دارندگان این ویزا می‌توانند از خدمات بهداشتی این کشور بهره‌مند شده و در صورت داشتن شرایط، برای شهروندی درخواست دهند.

همچنین از زمان صدور این ویزا، افراد قادرند که به مدت 5 سال به استرالیا وارد یا از آن خارج شوند. درصورتی‌که شهروند این کشور شوند، می‌توانند با پاسپورت استرالیا سفر کنند. شرایط دریافت این دسته از ویزای خانوادگی استرالیا بدین صورت است که:

 • والدین باید شهروند یا دارای ویزای دائم استرالیا باشند.
 • کودک زیر 18 سال باشد.
 •  بالای 18 سال و زیر 25 سال، به‌صورت تمام‌وقت مشغول تحصیل باشد و از نظر مالی به والدین وابسته باشد.
 • فرزند بالای 18 سال باشد و به‌دلیل ناتوانی قادر به کار نباشد.

برای اطلاعات بیشتر مقاله ویزای فرزندی استرالیا را مطالعه کنید.

ویزای خانوادگی استرالیا از طریق ویزای فرزندی

برای دریافت ویزای خانوادگی استرالیا از طریق فرزند، والدین باید شهروند یا دارای ویزای دائم استرالیا باشند.

ویزای ازدواج استرالیا

همسر افرادی که دارنده اقامت دائم یا شهروند استرالیا هستند، می‌توانند با ویزای دائم یا موقت ازدواج استرالیا، در این کشور زندگی کنند. ویزای موقت با ساب‌کلاس 820 و ویزای دائم با ساب‌کلاس 801 برای متقاضیان ویزای ازدواج استرالیا صادر می‌شود. متقاضیان ویزای ازدواج استرالیا با اقامت دائم، لازم است که ابتدا ویزای 820 را دریافت کنند. برای اخذ این ویزا باید شریک زندگی متقاضی، مقیم دائم یا شهروند استرالیا و رابطه آنها به‌صورت رسمی باشد.

اگر خارج از استرالیا باشید و بخواهید با فردی که اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را دارد ازدواج کنید باید با ویزای نامزدی یا 300 استرالیا به این کشور مهاجرت کنید.

با ویزای ازدواج می‌توانید:

 • در مدت اقامت خود در این کشور مشغول کار و تحصیل شوید
 • بدون محدودیت سفر کنید
 • درصورتی‌که واجد شرایط باشید، می‌توانید در کلاس‌های رایگان زبان انگلیسی که برای مهاجران است، شرکت کنید
 • مشمول دریافت خدمات بهداشتی این کشور شوید

ویزای خویشاوندی استرالیا

مهاجرت خانوادگی به استرالیا برای خویشاوندان افرادی که اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را دارند، امکان‌پذیر است. ساب‌کلاس 114 و 838 برای افراد سالخورده‌ای است که به سن بازنشستگی رسیده باشند.

افراد برای اینکه واجد شرایط این ویزای 114 باشند باید هنگام ثبت درخواست، خارج از استرالیا و برای ویزای 838 در استرالیا حضور داشته و تحت حمایت حامی خود باشند. ویزا با ساب‌کلاس 116 و 836 نیز برای اقوام نزدیکی که به دلیل مشکلات جسمی مورد حمایت مقیم دائم یا شهروند هستند، صادر می‌شود.

متقاضیان در زمان ثبت درخواست باید خارج از استرالیا باشند. همچنین مهاجرت به استرالیا برای افرادی که همه خویشاوندان وی در استرالیا زندگی می‌کنند، امکان‌پذیر است و با ساب‌کلاس‌های 115 و 835 صادر می‌شود. متقاضیان این ویزا باید در زمان درخواست خارج از استرالیا حضور داشته و در 2 سال اول اقامت تحت حمایت مالی، حامی خود قرار گیرند.

مدت‌زمان اخذ ویزای خانواده استرالیا

مدت زمانی که برای انواع ویزای خانواده استرالیا طول می‌کشد بسته به نوع ویزا متفاوت است. برخی از این ویزاها به دلیل تعداد بالای درخواست‌ها برای آن، ممکن است سال‌ها طول بکشد تا صادر شود. برای مثال:

 • زمان پردازش ویزای استرالیا فرزند، بین 9 تا 29 ماه طول می‌کشد
 • مدت‌زمان اخذ ویزای موقت ازدواج بین 6 تا 33 ماه است
 • مدت‌زمان برای ویزای دائم ازدواج از تاریخی که متقاضی واجد شرایط می‌شود، به مدت بین 3 تا 21 ماه است

مهاجرت خانوادگی استرالیا چقدر هزینه دارد؟

هزینه‌ها برای ویزای خانواده استرالیا متفاوت است. این هزینه دائماً در حال تغییر است و در جدول زیر جزئیات هزینه دولتی صدور ویزا توسط اداره مهاجرت استرالیا، بیان شده است. ویزای فرزندان، کمترین و ویزای ازدواج بیشترین هزینه را دارد.

نوع ویزاهزینه برنامه پایههزینه اضافی متقاضی 18و به بالا
هزینه اضافی متقاضی زیر 18 سال
ویزای والدین4425 دلار استرالیا2215 دلار استرالیا1110 دلار استرالیا
ویزای فرزندان2710 دلار استرالیا1355 دلار استرالیا680 دلار استرالیا
ویزای ازدواج7850 دلار استرالیا3930 دلار استرالیا1965 دلار استرالیا

سخن پایانی

ویزاهای خانواده استرالیا از راه‌های مهاجرت به این کشور برای اعضای خانواده است و شامل ویزاهای والدین، کودک، ازدواج و خویشاوندان می‌شود. هزینه‌ها و مدت‌زمان اخذ هر یک از این ویزاها متفاوت است.

از مزایای دریافت این دسته از ویزاها می‌توان به امکان تحصیل، کار، دریافت خدمات بهداشتی، ورود و خروج بدون محدودیت طی 5 سال بعد از دریافت ویزا اشاره کرد. علاوه بر این اگر افراد شرایط لازم را داشته باشند، می‌توانند برای شهروندی این کشور اقدام کنند.

همچنین علاوه بر روش‌های فوق، ممکن است افراد خانواده‌تان بتوانند از طریق ویزای توریستی استرالیا به دیدار شما بیایند.

سوالات متداول

افرادی که یکی از بستگان آنها مانند پدر، مادر، بچه، برادر، خواهر، همسر و … اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را داشته باشند، مشمول دریافت ویزای خانوادگی هستند.

ویزای والدین، فرزندان، ازدواج و خویشاوندان از انواع ویزای خانواده استرالیا محسوب می‌شوند.

هزینه دریافت ویزای فامیلی استرالیا متفاوت و دائما در حال تغییر است، معمولا ویزای فرزندی کم‌هزینه‌ترین و ویزای ازدواج کشور استرالیا گران‌ترین است.

مدت‌زمان اخذ ویزای خویشاندی استرالیا با توجه به تعداد متقاضیان و نوع آن متفاوت است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال