موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ویزای خانوادگی استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است. راه‌های زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که اخذ ویزای خانوادگی استرالیا یکی از این راه‌ها است. در ادامه در مورد ویزای خانوادگی و انواع آن اطلاعاتی ارائه شده است.

اگر قصد مهاجرت خانوادگی به استرالیا دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می‌شود. در ادامه جزئیاتی از مدت‌زمان و هزینه هر یک از این ویزاها آورده شده است.

در حال حاضر، این خدمت توسط مجموعه پارسی کانادا ارائه نمی‌شود. تلاشمان در این صفحه، تنها ارائه اطلاعات صحیح و به روز در این رابطه است. برای اطلاع از سایر خدمات ما و روش‌های دیگرِ مهاجرت، فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید.

مهاجرت خانوادگی به استرالیا

راه‌های زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که اخذ ویزای خانوادگی استرالیا یکی از این راه‌ها است.

ویزای خانوادگی استرالیا چیست؟

انواع ویزا برای مهاجرت به کشور استرالیا وجود دارد. ویزای خانوادگی یکی از انواع ویزای استرالیا است که به شهروندان، مقیم دائم یا شهروندان نیوزیلند اجازه می‌دهد تا اعضای خانواده خود را نیز به این کشور بیاورند.

با این ویزا می‌توان بچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، خواهر، برادر، همسر، والدین یا یکی از اعضای نزدیک خانواده خود که شرایط لازم را داشته باشند، به استرالیا برد. این ویزا ساب‌کلاس‌های مختلف و ویژگی‌های خاصی دارد.

مهاجرت خانوادگی به استرالیا زمانی امکان‌پذیر است که یکی از اعضای خانواده در این کشور، بتواند از دیگر اعضای خانواده برای گرفتن این نوع ویزا حمایت کند. پس از دریافت این ویزای خانوادگی می‌توان طی مدت اقامت، در استرالیا زندگی کرد.

انواع ویزای خانواده استرالیا

همان‌طور که گفته شد، ویزای خانوادگی یکی از راه‌های مهاجرت به استرالیا است. انواع مختلفی از ویزاهای خانوادگی وجود دارد که هرکدام مزایا و ویژگی‌هایی دارد. بسته به شرایط می‌توان برای یکی از انواع ویزای خانواده استرالیا درخواست داد. ویزای والدین، فرزندان و ازدواج از انواع این ویزاها است که چندین ساب‌کلاس دارد.

انواع ویزای خانوادگی استرالیا

ویزای والدین، فرزندان و ازدواج از انواع ویزای خانوادگی استرالیا است که هر کدام چندین ساب‌کلاس دارند

ویزای خانوادگی استرالیا برای والدین

والدین افرادی که اقامت دائم یا شهروندی کشور استرالیا را دارند می‌توانند ویزای خانوادگی این کشور را دریافت کنند. ویزای والدین استرالیا با ساب‌کلاس 103، 804، 864، 884، 143 و 173 به والدین اقامت دائم استرالیا را می‌دهد.

با این ویزا می‌توان در استرالیا به کار و تحصیل ادامه داد و در طرح مراقبت‌های بهداشتی آن، ثبت‌نام کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های ویزای خانوادگی استرالیا، کسب شهروندی استرالیا است که در صورت داشتن شرایط و با طی مراحل می‌توان آن را دریافت کرد.

پس از اخذ این ویزا، به مدت 5 سال می‌توان به استرالیا رفت‌وآمد و پس از اتمام اعتبار، آن را تمدید کرد. همچنین بازنشستگان نیز می‌توانند با این ویزا به استرالیا مهاجرت کنند.

 • والدین، برای مهاجرت خانوادگی به استرالیا باید شرایط آن را داشته باشند.
 • اگر شما به‌عنوان اسپانسر قصد دارید برای والدین خود تقاضای ویزا کنید باید نام همه اعضای خانواده، چه افرادی که قصد مهاجرت دارند و چه آنهایی که قصد مهاجرت را ندارند، ذکر کنید.
 • متقاضیان این ویزا، باید الزامات سلامت جسم و روان این کشور را داشته باشند. حتی در برخی موارد لازم است که دیگر اعضای خانواده که قصد مهاجرت ندارند نیز، شرایط سلامت و شخصیت را برآورده کنند.
 • افرادی واجد شرایط دریافت ویزای خانواده استرالیا هستند که فرزندان آنها مقیم دائم یا شهروند آنجا باشد.
 • این افراد باید تمام الزامات سلامت را داشته باشند
 • از قوانین این کشور پیروی کنند.
 • یکی دیگر از شرایط اخذ این ویزا این است که ویزا با ساب‌کلاس 870 را دریافت نکرده یا متقاضی آن نباشند.

ویزای خانوادگی استرالیا فرزندی

ویزای فرزند استرالیا، بچه‌های افرادی که اقامت دائم دارند، می‌توانند به استرالیا مهاجرت و با والدین خود زندگی کنند. این ویزا با ساب‌کلاس 101، 802، 837، 117، 102 و 445 اقامت دائمی را به فرزندان اعطا می‌کند.

فرزندان با این ویزا می‌توانند در استرالیا به کار و تحصیل ادامه دهند و برای اقوام خود نیز درخواست ویزا دهند. دارندگان این ویزا می‌توانند از خدمات بهداشتی این کشور بهره‌مند شده و در صورت داشتن شرایط، برای شهروندی درخواست دهند.

همچنین از زمان صدور این ویزا، افراد قادرند که به مدت 5 سال به استرالیا وارد یا از آن خارج شوند. درصورتی‌که شهروند این کشور شوند، می‌توانند با پاسپورت استرالیا سفر کنند. شرایط دریافت این ویزای خانوادگی استرالیا بدین صورت است که:

 • والدین باید شهروند یا دارای ویزای دائم استرالیا باشند.
 • کودک زیر 18 سال باشد.
 •  بالای 18 سال و زیر 25 سال، به‌صورت تمام‌وقت مشغول تحصیل باشد و از نظر مالی به والدین وابسته باشد.
 • فرزند بالای 18 سال باشد و به‌دلیل ناتوانی قادر به کار نباشد.
 • متقاضی باید مجرد و در هنگام درخواست، خارج از خاک استرالیا باشد.

برای اطلاعات بیشتر مقاله ویزای فرزندی استرالیا را مطالعه کنید.

ویزای خانوادگی استرالیا از طریق ویزای فرزندی

برای دریافت ویزای خانوادگی استرالیا از طریق فرزند، والدین باید شهروند یا دارای ویزای دائم استرالیا باشند.

ویزای خانوادگی استرالیا از طریق ازدواج

همسر افرادی که دارنده اقامت دائم یا شهروند استرالیا هستند، می‌توانند با ویزای دائم یا موقت ازدواج استرالیا، در این کشور زندگی کنند. ویزای موقت با ساب‌کلاس 820 و ویزای دائم با ساب‌کلاس 801 برای متقاضیان ویزای خانوادگی استرالیا صادر می‌شود. متقاضیان ویزای ازدواج استرالیا با اقامت دائم، لازم است که ابتدا ویزای 820 را دریافت کنند.

دارندگان ویزای موقت ازدواج،

 • می‌توانند در مدت اقامت خود در این کشور مشغول کار و تحصیل شوند.
 • این افراد مجوز سفر را دارند
 • درصورتی‌که واجد شرایط باشند، می‌توانند در کلاس‌های رایگان زبان انگلیسی که برای مهاجران است، شرکت کنند.
 • مشمول دریافت خدمات بهداشتی این کشور می‌شوند.
 • برای اخذ این ویزا باید شریک زندگی متقاضی، مقیم دائم یا شهروند استرالیا و رابطه آنها به‌صورت رسمی باشد.
 • متقاضی در زمان درخواست ویزای موقت باید در خاک این کشور باشد.

دارندگان ویزای دائمی ازدواج،

 • از تمام خدماتی که به دارندگان ویزای موقت ارائه می‌شود، بهره‌مند هستند.
 • علاوه بر این، افراد با این ویزا می‌توانند به‌صورت دائم در این کشور زندگی و در صورت واجد شرایط بودن، درخواست خود برای شهروندی را ثبت کنند.
 • به هنگام درخواست برای ویزای دائمی، می‌توان برای فرزندان تحت تکلف نیز درخواست ویزا با ساب‌کلاس 445 کرد.
 • شرایط اخذ این ویزا همانند ویزای موقت است با این تفاوت که داشتن ویزای 820 برای دریافت ویزای 801 الزامی است.

ویزای خویشاوندی استرالیا

مهاجرت خانوادگی به استرالیا برای خویشاوندان افرادی که اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را دارند، امکان‌پذیر است. ساب‌کلاس 114 و 838 برای افراد سالخورده‌ای است که به سن بازنشستگی رسیده باشند.

افراد برای اینکه واجد شرایط این ویزای 114 باشند باید هنگام ثبت درخواست، خارج از استرالیا و برای ویزای 838 در استرالیا حضور داشته و تحت حمایت حامی خود باشند. ویزا با ساب‌کلاس 116 و 836 نیز برای اقوام نزدیکی که به دلیل مشکلات جسمی مورد حمایت مقیم دائم یا شهروند هستند، صادر می‌شود.

متقاضیان در زمان ثبت درخواست باید خارج از استرالیا باشند. همچنین مهاجرت به استرالیا برای افرادی که همه خویشاوندان وی در استرالیا زندگی می‌کنند، امکان‌پذیر است و با ساب‌کلاس‌های 115 و 835 صادر می‌شود. متقاضیان این ویزا باید در زمان درخواست خارج از استرالیا حضور داشته و در 2 سال اول اقامت تحت حمایت مالی، حامی خود قرار گیرند.


مهاجرت به استرالیا برای افرادی که همه خویشاوندان وی در استرالیا زندگی می‌کنند، امکان‌پذیر است.

مدت‌زمان اخذ ویزای خانواده استرالیا

مدت زمانی که طول می‌کشد تا ویزای خانوادگی استرالیا صادر شود، بسته به نوع ویزا متفاوت است. اصولاً ویزاهای خانوادگی به دلیل تعداد بالای درخواست‌ها برای آن، ممکن است سال‌ها طول بکشد تا صادر شود. درمورد ویزای والدین استرالیا ، مدت‌زمان اخذ آن به تعداد درخواست‌ها بستگی دارد. هرچه میزان درخواست‌ها برای این ویزا بیشتر باشد، زمان بیشتری طول می‌کشد تا این ویزا صادر شود. اما به طور کلی:

 • زمان پردازش ویزای استرالیا فرزند، بین 9 تا 29 ماه طول می‌کشد.
 • مدت‌زمان اخذ ویزای موقت ازدواج بین 6 تا 33 ماه است.
 • مدت‌زمان برای ویزای دائم ازدواج از تاریخی که متقاضی واجد شرایط می‌شود، به مدت بین 3 تا 21 ماه و برای ویزای خویشاوندی ممکن است تا 50 سال طول بکشد.

مهاجرت خانوادگی استرالیا چقدر هزینه دارد؟

هزینه‌ها برای ویزای خانواده استرالیا متفاوت است. این هزینه دائماً در حال تغییر است و در جدول زیر جزئیات هزینه، هر یک از این ویزاها بیان شده است. ویزای فرزندان، کمترین و ویزای ازدواج بیشترین هزینه را دارد.

نوع ویزاهزینه برنامه پایههزینه اضافی متقاضی 18و به بالا
هزینه اضافی متقاضی زیر 18 سال
ویزای والدین4425 دلار استرالیا2215 دلار استرالیا1110 دلار استرالیا
ویزای فرزندان2710 دلار استرالیا1355 دلار استرالیا680 دلار استرالیا
ویزای ازدواج7850 دلار استرالیا3930 دلار استرالیا1965 دلار استرالیا

سخن پایانی

ویزای خانوادگی استرالیا یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است. برای دریافت این ویزا لازم است یک مقیم دائم یا شهروند استرالیا به‌عنوان حامی متقاضیان در این کشور زندگی کند. انواع ویزای خانواده استرالیا به ویزاهای والدین، کودک و خویشاوندان تقسیم می‌شود. هزینه‌ها و مدت‌زمان اخذ هر یک از این ویزاها متفاوت است.

افراد با مهاجرت خانوادگی به استرالیا و دریافت ویزای آن از مزایای تحصیل، کار، خدمات بهداشتی، کلاس زبان و مسافرت طی 5 سال بهره‌مند می‌شوند. علاوه بر این اگر افراد شرایط لازم را داشته باشند، می‌توانند برای شهروندی این کشور اقدام کنند.

سوالات متداول

افرادی که یکی از بستگان آنها مانند پدر، مادر، بچه، برادر، خواهر، همسر و … اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را داشته باشند، مشمول دریافت ویزای خانوادگی هستند.

ویزای والدین، فرزندان، ازدواج و خویشاوندان از انواع ویزای خانواده استرالیا محسوب می‌شوند.

 زیر 18 سال می‌توانند این ویزا را دریافت کنند. همچنین زیر 25 سال اگر به‌صورت تمام‌وقت مشغول تحصیل هستند مشمول دریافت این ویزا می‌شوند.

هزینه دریافت ویزای فامیلی استرالیا متفاوت و دائما در حال تغییر است، معمولا ویزای فرزندی کم‌هزینه‌ترین و ویزای ازدواج کشور استرالیا گران‌ترین است.

مدت‌زمان اخذ ویزای خویشاندی استرالیا با توجه به تعداد متقاضیان و نوع آن متفاوت است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال