موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

هزینه مهاجرت به استرالیا

شاید مدام به فکر مهاجرت هستید اما تا پای هزینه ها به میان می آید، از تصمیم خود دست می کشید. این ترس و نگرانی کاملا طبیعی است.

اما همیشه هم نیاز نیست که ذهن خود را درگیر هزینه های زندگی در یک کشور دیگر کنید، حداقل اگر تصمیم به مهاجرت به استرالیا را دارید!!!

اگر قصدتان برای مهاجرت به این کشور جدی باشد بدون شک درحال حاضر هزینه های مهاجرت به استرالیا را در سرتان مرور می کنید، از وکیل مهاجرتی گرفته تا هزینه اخذ ویزا که البته این به انتخاب شما بستگی دارد و هریک از روش ها نیاز به میزان پول متفاوتی دارد.

البته همانطور که می دانید به دلیل نوسانات بازار ارز در ایران و سایر مسائل این چنینی، ما در این مقاله نمی توانیم عددی مشخص از هزینه های مهاجرت به شما بگوییم.

اما یادتان باشد که شما به اطلاعات کامل نیاز دارید و این مطلب می تواند به تمام سوالات شما پاسخ بدهد.

با ما همراه باشید تا قدم های تان را با آگاهی بیشتری بردارید!

نگران هزینه های مهاجرت به استرالیا نباشید

 

آیا از پس هزینه وکیل مهاجرت برمی‌آیم؟

درصورتی که شما هم مثل سایر افرادی که قصد مهاجرت دارند، به دلایل متعددی به فکر جا به جایی خانه و کاشانه ی خود هستید، مهم نیست آن دلایل چه باشند.

دلیل مهاجرت هر چه که باشد، لازم است درباره شرایط، روش های مهاجرت و متناسب بودن آن با اهداف و نیازهای تان و میزان سازگاری شما با فرهنگ کشور مقصد اطلاعات کافی کسب کنید.

این بدین معنا است که شما پس از این که تصمیم به مهاجرت می گیرید باید در اولین فرصت به یک وکیل مهاجرت استرالیا خبره و مطمئن رجوع کرده و تمام امور مربوطه را به او بسپارید بدون این که به هزینه های آن حتی فکر کنید.

یکی از هزینه های مهاجرت به استرالیا، هزینه وکیل مهاجرتی است

بسیاری از افراد تا حرف از وکیل مهاجرتی می شود از هزینه های آن می نالند درصورتی که نمی دانند مهاجرت به هیچ عنوان شبیه به یک سفر ساده نیست.

این زندگی و آینده شماست و باید برای آن برنامه ریزی درستی داشته و با آگاهی کامل قدم بردارید.

احتمالا حالا این سوال در ذهن تان به وجود می آید که هزینه وکیل برای مهاجرت  به استرالیا چقدر است؟ پاسخ این سوال یک عدد یا مبلغ ثابت نیست.

روش های مهاجرت به استرالیا

هزینه وکیل با توجه به روش و پرونده ی شما کاملا متفاوت است. باید ابتدا مشخص شود که شما چه از چه میزان تحصیلات، مهارت، سرمایه و … برخوردار هستید.

با توجه به این ها موارد، روش مهاجرتی شما انتخاب شده و سپس می توان از هزینه ها صحبت کرد.

 

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

 

هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق کار و تخصص

هنگامی که صحبت از مهاجرت کاری به استرالیا می کنیم، منظورمان تنها یک راه مهاجرت نیست.

ویزاهای کاری استرالیا به دو دسته موقت و دائم تقسیم می شوند. که هریک از آن ها دارای شرایطی خاص هستند.

شما به عنوان متقاضی کار برای مهاجرت به استرالیا امکان انتخاب هریک از این راه ها را بر اساس شرایط شخصی و توانایی مالی خود دارید.

اما برای مهاجرت باید مطمئن ترین راه و به صرفه ترین از نظر هزینه را انتخاب کنید. برای این کار هم همان طور که ذکر کردیم به کمک یک مشاور یا وکیل مهاجرتی نیاز دارید.


فراموش نکنید که ویزاهای کاری استرالیا به دو دسته موقت و دائم تقسیم می شود و هر یک شرایط و هزینه خاصی دارد.

 

یک مشاور مهاجرتی حرفه ای می تواند شما را از تمام بخش های هزینه مهاجرت کاری به استرالیا باخبر کند.

البته این که کدام موسسه و مشاور را برای انجام امور مربوطه انجام می دهید اهمیت زیادی دارد. چرا که نرخ دستمزد هریک از آن ها متفاوت است.

شاید هزینه ی مهاجرت کاری به استرالیا که دولت این کشور تعیین می کند یکسان باشد اما نرخ دستمزد هریک از این وکلا و مشاوران بایکدیگر متفاوت است.

هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا

اما اگر بخواهیم به هزینه اصلی مهاجرت کاری اشاره کنیم، باید بگوییم که این هزینه شامل ارزشیابی مدارک کاری و تحصیلی در استرالیا است.

در واقع سازمانی تخصصی، مسئولیت ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی متقاضیان را در استرالیا بر عهده دارد. این سازمان برای ارزیابی مدارک شغلی و تحصیلی با توجه به شغل و تحصیلات متقاضی تعرفه های خاص خود را دارد.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل چقدر پول نیاز داریم؟

استرالیا یکی از مقاصد جذاب تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان است. وجود 5 دانشگاه از میان 50 دانشگاه برتر در این کشور سبب شده که هرساله متقاضیان تحصیل از سراسر جهان وارد خاک استرالیا شوند.

اگر طرفدار تحصیل در استرالیا باشید، حتما این را می دانید که باید ابتدا ویزای آن را دریافت کنید. سپس اجازه ی این را دارید که در آن جا به اقامت و تحصیل بپردازید.

البته این تنها بخشی از ماجراست و هزینه های دریافت این ویزای پرطرفدار نیز بخش مهم دیگری از این پروسه است.

هزینه تحصیل در استرالیا

برای شروع و دادن درخواست ویزای تحصیلی استرالیا نیز باید دقیقا مانند ویزای کاری یک موسسه مهاجرتی و وکیل حرفه ای انتخاب کنید. در حقیقت اولین پولی که باید هزینه کنید همین است.

پس از پولی که به عنوان حق الزحمه به وکیل مهاجرتی خود پرداخت می کنید نوبت به هزینه های ارزشیابی مدارک و سفارت و … می رسد.

این نوع ویزا نیز مانند ویزای کار و تخصص استرالیا بیشتر هزینه هایش شامل ارزیابی مدارک می باشد.

از هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری نترسید!

سرمایه گذاری یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به کشورهای خارجی است. در این میان استرالیا نیز به عنوان بهشت سرمایه گذاری شناخته می شود و مثل بسیاری از کشورهای ثروتمند راه را برای ورود سرمایه گذاران باز نگه داشته است.

بسیاری از افراد که سرمایه ای در دست دارند با بررسی هایی که انجام داده اند تصمیم به مهاجرت به سرزمین کانگوروها از این طریق را گرفته اند.

البته اجرای این تصمیم نیز مانند سایر روش های مهاجرت هزینه هایی را در پی دارد.


این که شما کدام روش مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب می کنید تعیین کننده میزان پولی است که باید در این پروسه هزینه کنید.

 

افراد متقاضی سرمایه گذاری در استرالیا می توانند از طریق خرید ملک، ثبت شرکت و خرید اوراق قرضه اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نمایند.

شما با واگذاری امور به یک وکیل مهاجرتی حرفه ای و به کمک او می توانید بهترین روش و کم هزینه ترین آن ها را انتخاب کنید.

 تابعیت استرالیا از طریق تولد را با کمترین هزینه دریافت کنید

استرالیا نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر در اعطای تابعیت از طریق تولد از دو قانون خون و یا خاک پیروی می کنند.

البته اجرای این دو اصل بستگی به شرایط افراد متقاضی دارد چرا که قوانین استرالیا در این زمینه به شکل نسبی است.

هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق تولد بسیار ناچیز است

بسیاری از افراد براین باورند که هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق تولد، مانند سایر روش های مهاجرت به این کشور زیاد نیست. باید بگوییم که این باور عمومی کاملا درست است.

افراد متقاضی برای مهاجرت از این روش مبلغ زیادی را پرداخت نمی کنند و تا حدودی رایگان است زیرا این مسئله به طور خودکار صورت می گیرد و بیشتر هزینه های فرد صرف وکیل مهاجرتی و بلیط و … می شود.

با چه میزان پول می توانید از طریق ازدواج به استرالیا مهاجرت کنید؟

یکی دیگر از راه های مهاجرت به استرالیا ازدواج است که این خود به دو روش مختلف تقسیم می شود.

اگر شرایط ازدواج با یک شهروند استرالیایی را دارید و از این طریق می خواهید اقامت این کشور را دریافت کنید، باید بدانید که هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج اغلب شامل دفاتر ثبت ازدواج می شود.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

 

هزینه ترجمه مدارک برای مهاجرت به استرالیا

در بسیاری از روش هایی که در بالا آن ها را بررسی شد، ذکر کردیم که بخشی از مبلغی که به عنوان هزینه مهاجرت می بایست خرج کنید صرف ترجمه مدارک شما می شود.

البته نمی توان به طور دقیق از میزان هزینه ترجمه مدارک چیزی گفت. چرا که تقریبا غیر قابل پیش بینی است. مبلغی که باید برای این کار بپردازید، ارتباط مستقیمی با تعداد و حجم مدارک مورد نیاز جهت ترجمه دارد.

برای اطلاع بیشتر شما نیز باید بگوییم که ترجمه مدارک به دو صورت مورد قبول مراجع استرالیایی خواهد بود و هریک هزینه های متفاوت دارد:

  • ترجمه مدارک با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
  • ترجمه مدارک با مهر ناتی

هزینه ترجمه ناتی حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از هزینه ترجمه رسمی با تایید دادگستری است و به همین علت، اکثر متقاضیان مهاجرت به استرالیا از ترجمه ناتی استفاده می کنند.

 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

 

سوالات متداول

این هزینه‌ها بسته به نوع ویزای شما متفاوت هستند اما هزینه‌های ویزا، وکیل مهاجرت، خرید بلیط و مانند آن از هزینه‌های عمده مهاجرت هستند.
بله. افتتاح حساب در استرالیا کاملا ساده است. برخلاف بعضی از کشورها، برای انجام این کار لازم نیست در استرالیا باشید. اکثر موسسات امکان افتتاح حساب از طریق اینترنت یا از طریق تلفن را فراهم می‌کنند.
زندگی در استرالیا می‌تواند کمی برای شما پرخرج باشد. اما این که چه سبک زندگی را انتخاب می‌کنید و در کدام شهر اقامت دارید، تاثیر بسیار زیادی در هزینه‌های زندگی‌ در استرالیا دارد.
اما به صورت میانگین حداقل هزینه زندگی که شامل مسکن، پوشاک، خوراک و … می‌شود، برای یک نفر حدود 25 هزار دلار استرالیا در سال هست. دو نفر زوج حدود 30 هزار دلار استرالیا در سال و یک خانواده 3 نفره حدود 35 هزار دلار استرالیا در سال می‌باشد.
به طور کلی هزینه‌ها دو دسته‌اند، هزینه‌های ثابت که قابل کاهش نمی‌باشند مانند هزینه های دولتی و هزینه‌هایی که متغیر هستند مانند هزینه زندگی، وکیل، ترجمه مدارک و … . شما درصورت امکان می‌توانید در بخش هزینه‌های متغیر صرفه جویی کنید.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال