موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سازمان مارا استرالیا

سازمان مارا، به‌ انگلیسی “OMARA” یک سازمان دولتی در کشور استرالیاست که وظیفه ثبت و نظارت بر کارگزاران و وکلای مهاجرتی استرالیا را برعهده دارد. عبارت MARA یا OMARA مخفف “Office of the Migration Agents Registration Authority ” است و به نام این سازمان اشاره دارد.

وکلای رسمی مهاجرت برای کشور استرالیا باید عضویت این سازمان را گرفته و مجوز مارا داشته باشند. در واقع یکی از راه‌های سادۀ تشخیص رسمیت و اعتبار وکیل استرالیا، بررسی عضویت او در این سازمان است.

در ادامه نگاهی به تاریخچه این سازمان، وظایف سازمان مارا و نحوه بررسی اعتبار این وکلا می‌اندازیم و اطلاعات مفید دیگری هم در اختیار شما قرار خواهیم داد.

وکیل سازمان مارا

سازمان دولتی MARA یا OMARA، وظیفه ثبت و نظارت بر کارگزاران و وکلای مهاجرتی استرالیا را برعهده دارد.

تاریخچه سازمان مارا

تا قبل از سال 2009، مسئولیت نظارت بر امور مهاجرتی کشور استرالیا بر دوش ارگانی به‌نام موسسۀ مهاجرت استرالیا (Migration Institute of Australia Limited)، به‌اختصار MIA، بود. در سال 2009، وزیر اداره مهاجرت و شهروندی استرالیا، سناتور کریس اِوانس (Chris Evans)، قوانین جدید مهاجرتی و شهروندی برای این کشور تعیین کرد؛ که یکی از آن‌ها تشکیل سازمان مارا بود.

این سازمان زیرمجموعۀ اداره مهاجرت استرالیا و وزارت کشور استرالیاست و دفتر اصلی آن در شهر سیدنی (Sydney) واقع‌شده است؛ که از آن سال به‌بعد، تنها سازمان تایید و نظارت بر کارگزارن مهاجرتی استرالیاست.

دفتر اداره مهاجرت استرالیا

دفتر اداره مهاجرت استرالیا در شهر سیدنی

وظایف سازمان مارا

طبق قوانین استرالیا (قانون مهاجرت 1958، قسمت سوم)؛ هرشخصی که به‌شکل رسمی برای کمک به استرالیا کمک یا راهنمایی می‌کند، باید یک نمایندۀ ثبت‌شده باشد. کلمه «کمک» در این قانون به‌این معنی است:

«استفاده از دانش و تجربه در روند و امور مهاجرتی برای مشورت‌دادن به مردم یا کمک به‌ آن‌ها در روند فرم‌های ویزا، گرفتن ویزا، اسپانسرشیپ و حمایت‌های مالی و … .»

مهم‌ترین وظایف سازمان OMARA این موارد است:

  • ثبث و نظارت بر وکلای مهاجرتی استرالیا
  • کمک به متقاضیان مهاجرت به استرالیا برای شناخت حق‌وحقوق خود
  • تدوین و اجرای برنامه‌های مختلف برای به‌روز نگه‌داشتن دانش و مهارت‌های وکیل مهاجرت به استرالیا
  • رسیدگی به شکایات ثبت‌شده از وکلا و کارگزاران

شاید برای شما شما جالب باشد که بدانید حدود 4500 وکیل مارا در کشورهای مختلف فعال و مشغول ارائه مشاوره مهاجرتی هستند. خب در ادامه به شما می‌گوییم که چگونه رسمیتِ یک وکیل مهاجرت به استرالیا در لیست سازمان مارا بررسی کنید:

لیست وکلای مارا

برای بررسی اعتبار وکلای مهاجرت به استرالیا، می‌توانید در وب‌سایت مارا مشخصات وکلا را وارد کرده و عضویت آن‌ها را بررسی کنید. در این صفحه می‌توانید به لیست وکلای مارا دسترسی داشته باشید با استفاده از فیلترها و گزینه‌های مختلفِ سِرچ، آن‌ها را جستجو کنید.

بعد از پیدا کردن وکیل، با کلیک بر روی مشخصات آن می‌توانید عکس وکیل مهاجرتی، وب‌سایت، آدرس، شماره‌تلفن، نام بیزینس و بسیاری از جزئیاتِ دیگر وکیل مهاجرت را بررسی کنید.

انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا

اگر برای مهاجرت به استرالیا می‌خواهید وکیل بگیرید، طبیعتاً انتخاب وکیل یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های شماست. برای انتخاب بهترین وکیل مهاجرتی استرالیا، باید معیارهای مختلفی را درنظر بگیرید.

عضویت در OMARA یکی از این معیارهاست. داشتنِ پرونده‌های موفقِ متعدد، بررسی تجربیات موکلان، تسلط بر امور و قوانین مهاجرتی استرالیا و داشتن مجوزات داخلی برای فعالیت مهاجرتی ازجمله مهم‌ترین معیارها برای بررسی هستند. در مطلب وکیل مهاجرت به استرالیا وظایف وکلا، نحوه بررسی اعتبار آن‌ها و بسیاری جزئیات دیگر را توضیح داده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم به آن سَر بزنید.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

سخن پایانی

سازمان OMARA، یک سازمان دولتی در استرالیاست که وظیفه ثبت و نظارت بر کارگزارن و وکلای مهاجرتی را برعهده دارد. یکی از راه‌های بررسی رسمیت و اعتبار وکلای مهاجرتی برای کشور استرالیا، بررسی عضویت آن‌‎ها در سازمان مارا است.

سوالات متداول

مارا مخفف “The Migration Agents Registration Authority” و به‌معنی سازمان ثبت وکلای مهاجرتی است؛ که یک ارگان دولتی و زیرنظر وزرات کشور استرالیاست.

ثبت و نظارت بر عملکرد وکلای مهاجرتی استرالیا، رسیدگی به شکایات و آموزش و توسعه مهارت‌ها و دانش وکلای مهاجرتی استرالیا.

در این صفحه می‌توانید وکیل مدنظر خود را جستجو کرده و عضویت او در لیست وکلای مارا را بررسی کنید.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال