موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ویزای خود اشتغالی کانادا

یکی از راه های مهاجرت به کشور امن و بی حاشیه کانادا، اخذ ویزای خود اشتغالی است. حتما نام این ویزا را زیاد شنیده اید، اما آیا می دانید چه افرادی می توانند از این ویزا استفاده کنند و یا شرایط اخذ آن چیست؟ در صورتی که به فکر مهاجرت به کانادا هستید، در این نوشته امروز همراه پارسی کانادا باشید تا تمامی اطلاعات مورد نیاز در خصوص این ویزا را دریافت کنید. قبل از هر چیزی بهتر است با تعریف خود اشتغالی آشنا شویم و بعد از آن به شرایط مورد نیاز اخذ ویزای خود اشتغالی بپردازیم. اما اجازه دهید قبل از این موارد ببینیم چرا تقاضا برای مهاجرت به کانادا انقدر زیاد شده است؟

چرا مهاجرت به کانادا؟

مهاجرت به کشور کانادا می تواند موقعیت بسیار عالی برای کار و زندگی شما فراهم کند. برای مثال کشور کانادا را می توانیم یکی از امن ترین کشور های جهان در نظر گرفت که به دور از حواشی سیاسی و اقتصادی می باشد. این کشور همیشه از جنگ و نا امنی به دور بوده است و به همین دلیل توانسته در آرامش کامل به رشد و توسعه خود در زمینه های مختلف بپردازد. علاوه بر این مردم کشور کانادا بسیار خونگرم، مهربان و مودب هستند و شما با خیال راحت می توانید در کنار کانادایی ها کار و زندگی کنید. اما از این حرف ها گذشته، کشور کانادا بیشتر به دلیل استاندارد های بالای زندگی از جمله خدمات درمانی و آموزشی رایگان و سطح بالا معروف است و به همین دلیل توجه بسیاری از مهاجرین را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. از طرفی دولت کانادا اهمیت بیشتری به مهاجرینی می دهد که همراه خانواده خود به این کشور سفر می کنند. بنابراین راحت تر و سریع تر می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید. در کنار این موارد نمی توانیم توسعه اقتصادی کشور کانادا را نادیده بگیریم. چرخه اقتصادی کشور کانادا حتی در بحران های اقتصادی جهانی و بین المللی نیز از کار نایستاده است و به همین دلیل اوضاع کار و زندگی در این کشور خوب است و افراد زیادی برای یافتن شغل مناسبی به این کشور سفر می کنند و در این کار موفق هم می شوند. از جمله روش هایی که می توانید برای کار در کانادا از آن استفاده کنید، اخذ ویزای خود اشتغالی این کشور است.

فرم ارزیابی مهاجرت

خود اشتغالی چیست؟

خود اشتغال فردی است که به عنوان یک نیروی کار خارجی شناخته می شود و البته باید تمامی شرایط لازم برای اخذ ویزای خود اشتغالی را داشته باشد. این افراد باید دارای سابقه ای خاص در یک سری فعالیت های خاص داشته باشند. تنها در این صورت می توانند از ویزای خود اشتغالی کانادا استفاده کنند. این فعالیت ها معمولا ورزشی، فرهنگی و یا هنری است. در هر حال وظیفه فرد خود اشتغال این است که آفیسر اداره مهاجرت کانادا را متقاعد کند که از توانایی کافی برخوردار است و می تواند در حوزه خود در کشور کانادا بهترین نقش را ایفا کند. برای اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا یا Self Employed باید دارای سابقه کار متبط در آن حوزه باشید. علاوه بر این باید به اداره مهاجرت کانادا ثابت کنید که تمایل به خود اشتغالی در این کشور را دارید و می خواهید به این روش اقامت کانادا را دریافت کنید. همچنین دولت کانادا برای افرادی که تمایل به کمک های تجاری به دولت کانادا را دارند نیز توجه ویژه ای دارند. از طرف دیگر باید بتوانید به دولت کانادا اثبات کنید که تمکن مالی کافی برای راه اندازی کسب و کارتان را دارید و خودتان می توانید برای خود یک فرصت شغلی در کشور کانادا ایجاد کنید. اما اینکه از چه طریق این کار را انجام دهید، خود مساله دیگری است که می توانید با تماس با مشاورین پارسی کانادا، درباره روش های آن اطلاعات بیشتری را دریافت کنید.

ارزیابی شرایط متقاضیان اخذ ویزای خود اشتغالی

افرادی که برای دریافت ویزای خود اشتغالی کشور کانادا درخواست می دهند، از سمت اداره مهاجرت کانادا مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند. اگر می خواهید از این روش مهاجرتی استفاده کنید، لازم است که در این ارزیابی ها بهترین امتیاز را کسب کنید. از جمله مواردی که مورد ارزیابی قرار می گیرد، شامل مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی، میزان تحصیلات، میزان سابقه کار، سن و سازگاری افراد است. در واقع درخواست شما مبنی بر اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا ابتدا بر پایه این موارد ارزیابی می شود و هر کدام یک معیار مشخص دارند که معمولا امتیاز این معیار ها هر ساله تنظیم و بازبینی می شوند.

اگر در این ارزیابی ها، امتیاز کافی را به دست آوردید آنگاه برای اخذ این ویزا حائز شرایط خواهید بود. اما در صورتی که نتوانستید امتیاز کافی را به دست آورید، درخواست شما از سوی اداره مهاجرت کانادا رد می شود.

اما بعد از آن باز هم شانس این را دارید که با استفاده از یک سری روش ها، امتیاز خود را بیشتر کنید به نحوی که با درخواست شما موافقت شود. این روش ها را می توانید از کارشناسان خبره مهاجرتی پارسی کانادا جویا شوید. آن ها می توانند بهترین مشاور شما در زمینه تقویت پرونده مهاجرتی تان به کشور کانادا باشند.

بد نیست بدانید هرچه تجربه شما در کاری که برای ویزای خود اشتغالی کانادا درخواست داده اید، بیشتر باشد به امتیاز بیشتری هم دست پیدا خواهید کرد. برای مثال اگر 5 سال سابقه کاری داشته باشید، می توانید 35 امتیاز کسب کنید و در صورتی که یک سال از آن کم شود، پنج امتیاز نیز از امتیاز قبلی کاسته می شود. مدارک دانشگاهی نیز امتیاز های ویژه ای دارند. مدارک بالاتر شامل دکتری و کارشناسی ارشد قطعا از امتیاز بیشتری برخوردارند اما می توانید روی مدارک هنرستان هم حساب کنید.

متداول ترین حرفه ها برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی

برای اینکه بتوانید از ویزای خود اشتغالی کانادا استفاده کنید، لازم است که در یک سری حرفه ها و تخصص ها مهارت داشته باشید. از میان مشاغل زیادی که می توانند از این روش برای مهاجرت به کانادا استفاده کنند، دو مورد بیشترین طرفدار را در میان متقاضیان ایرانی دارند. یکی مهاجرت هنرمندان و دیگری مهاجرت ورزشکاران. از آنجایی که کشور کانادا همیشه میزبان خوبی برای رویداد های ورزشی بوده است، ورزشکاران نگاه ویژه ای به این کشور داشته اند. لیگ های ورزشی بسیار معروف و مشهوری هر ساله در کشور کانادا برگزار می شوند و به همین دلیل ورزشکاران حرفه ای از سراسر جهان از جمله ایران، کانادا به عنوان مقصد مهاجرتی خود برای خود اشتغالی انتخاب می کنند. ورزشکارانی که به دنبال استفاده از این روش می باشند باید سابقه کاری مرتبط و حرفه ای در حوزه ورزشی خود داشته باشند که بهتر است این سابقه در پنج سال اخیر باشد. این فعالیت ها هم می تواند خود اشتغالانه باشد و هم در سطح جهانی و بین المللی. این شرایط برای هنرمندان نیز صدق می کند و آن ها نیز باید در پنج سال گذشته از خود سابقه کار مرتبط و حرفه ای به اداره مهاجرت کشور کانادا ارائه دهند. کشور کانادا به دلیل اینکه مهاجرین زیادی را از سراسر جهان پذیرفته است، امروزه تبدیل به یک جامعه چند فرهنگی شده است. این تلفیق فرهنگ های مختلف می تواند موقعیت بسیار عالی برای هنرمندانی فراهم آورد که آماده توسعه کارشان در سطح جهانی می باشند. جالب است بدانید کشور کانادا را از این لحاظ به نام "موزاییک فرهنگی" می شناسند.

مهاجرت به کانادا
معمولا اداره مهاجرت کانادا به دنبال هنرمندان و ورزشکاران جهانی می باشد. یعنی این افراد باید در سطح جهان شناخته شده باشند و دیگر ورزشکاران و هنرمندان در همان حوزه او را بشناسند. اما در برخی از موارد هم همین که ورزشکار یا هنرمند در کار خود در سطح عالی ظاهر شده باشد، باز هم می تواند از حمایت دولت کانادا برخوردار شود و به ویزای خود اشتغالی این کشور دست پیدا کند. البته موفقیت در این کار نیازمند تخصص های مهاجرتی می باشد که بهتر است درباره آن با تیم وکلای مهاجرتی پارسی کانادا مشورت کنید.

برای اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا از کجا شروع کنیم؟

تا اینجا درباره این ویزا و شرایط آن اطلاعاتی کسب کردیم. اما از کجا شروع کنیم؟ پروسه مهاجرت به هر روشی که باشد نیازمند صبر و حوصله می باشد و البته باید با اطلاعات کامل جامع برای آن اقدام کرد. به همین دلیل است که افراد زیادی به موسسات مهاجرتی مراجعه می کنند. این موسسات به دلیل تجربه ای که در این کار دارند به آخرین اطلاعات و شرایط مهاجرتی اشراف کاملی دارند و می توانند بهترین مسیر مهاجرتی را برای شما انتخاب کنند. پس برای شروع می توانید با دریافت نوبت مشاوره رایگان با موسسه پارسی کانادا آغاز کنید. سپس آن ها شرایط شما را ارزیابی می کنند و بهترین روش را برای تقویت امتیاز های تان بررسی می کنند. ابتدا مهارت و تخصص شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا باشد و سپس با ارسال درخواست، اداره مهاجرت کانادا به درخواست شما رسیدگی می کند و بر اساس امتیاز هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم به شما نمره می دهد. موسسه پارسی کانادا هم می تواند شما را در تقویت این امتیاز ها یاری کند. لازم به ذکر است که شما باید حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز لازم برای واجد شرایط بودن دریافت ویزای خود اشتغالی را کسب کنید. در نهایت اگر به این امتیاز دست پیدا کنید، پرونده ای در اداره مهاجرت کانادا برای شما ایجاد می شود و پس از ارزیابی مجدد، درخواست شما پذیرفته می شود. در این مرحله باید به سفارت کشور کانادا مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز را به آن ها ارائه دهید. در نهایت ویزای خود اشتغالی برای شما صادر می شود.

درصورتی که در هر قسمت مفاهیمی برای شما وجود دارد که ابهام آور است و یا سوالاتی برای شما مطرح می باشد تنها کافیست با ارسال کلمه ویزا به شماره 30006016 و یا با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی ما، منتظر تماس مشاوران ما از موسسه پارسی کانادا باشید. مشاوران ما آماده هستند که تمامی سوالات شما را پاسخ داده و در این مسیر راهنمای شما باشند.
ارسال نظرات