موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ویزای خوداشتغالی کانادا

کانادا یکی از آرام ترین کشور های کشورهای دنیاست و همیشه از حواشی سیاسی و جنگ دور بوده است. علاوه بر این سیاست های اقتصادی و همینطور قوانین این کشور طوری است که زمینه را برای دستیابی مهاجران به موقعیت کاری و تحصیلی عالی فراهم کرده است. البته رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی در این کشور هم در این مورد تاثیر زیادی داشته است.

زندگی در کانادا برای مهاجران می تواند بسیار لذت بخش باشد. کانادایی ها به مهربانی، خونگرمی و ادب معروفند و با مهاجران هم رفتار خیلی خوبی دارند. به همین دلیل هم هست که افرادی که به کانادا مهاحرت می کنند با هر ملیت و فرهنگی خیلی راحت می توانند با مردم این کشور ارتباط برقرار کرده و در کنار آنها کار و زندگی کنند.

درهای کانادا به روی هنرمندان و ورزشکاران باز است!

از همه این تعاریف که بگذریم، دولت کانادا توجه زیادی به استاندارد های زندگی از جمله خدمات آموزشی و درمانی دارد و برنامه های مهاجرتی خوبی را نیز برای خارجیانی که به هر دلیل قصد زندگی در این کشور را دارند در نظر گرفته است.

یکی از مطمئن ترین آنها مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی است. شاید تا امروز در مورد آن زیاد شنیده باشید اما اینکه ماهیت ویزای خود اشتغالی در واقع چیست و چه مزایایی دارد همان چیزی است که ما در اینجا به آن می پردازیم.

مشاوره رایگان مهاجرتی

ویزای خوداشتغالی کانادا چیست ؟

یک از روش های مطمئن برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور، self employed یا همان دریافت ویزای خود اشتغالی است. این برنامه مهاجرتی برای ان دسته از افرادی مناسب است که در زمینه های هنری و یا ورزشی در کشور خود دارای سوابق درخشان هستند.

آنها می توانند با ارائه مستنداتی در مورد سوابق فرهنگی، ورزشی و هنری خود درخواست ویزای خوداشتغالی کانادا کنند. این ویزا را می توان به نوعی مهاجرت کاری به کانادا دانست که افراد با توجه به مهارت های خود می توانند اقامت کانادا را دریافت کرده و در کانادا فعالیت کنند. 

افراد متقاضی باید بتوانند مقامات اداره مهاجرتی کانادا را متقاعد کنند که از توانمندی های خوبی برخوردار هستند و همینطور سابقه کار مرتبط نیز دارند. البته ارائه دلایل و مستندات کافی برای دریافت ویزای خود اشتغالی در کانادا، سود آور بودن کسب و کار و همینطور استطاعت مالی لازم برای انجام این کار هم ضروری است.

اگر شما هم هنرمند یا ورزشکار هستید و سوابق کاری هم در این زمینه دارید می توانید برای مهاجرت به کانادا از این راه استفاده کنید. برای این کار کافی است با مشاوران و وکلای سایت پارسی کانادا تماس بگیرید. آنها به شما کمک می کنند با روش های کاملا قانونی و مطمئن آینده بهتری را برای خود و خانواده تان در کانادا بسازید.

فعالیت های ورزشی یا هنری پل عبور شما از ویزای خود اشتغالی کانادا

فعالیت های ورزشی یا هنری پل عبور شما از ویزای خود اشتغالی کانادا خواهند بود

پیش تر گفتیم که اگر کسی بخواهد برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی در خواست بدهد لازم است سوابق و تجربه کاری هنری و یا ورزشی قابل قبولی در کشور خود داشته باشد.

مدت این سابقه کار باید حداقل دو سال بوده و بیش از پنج سال نیز از آن نگذشته باشد. به علاوه فرد باید بتواند ثابت کند که دریکی از این رشته های هنری و یا ورزشی می تواند کسب و کار موفقی در کانادا راه اندازی کند. در اینجا جدولی ارائه داده ایم که نشان دهنده این رشته های هنری یا ورزشی است.

ورزش یا هنر عبور از پل ویزای خود اشتغالی کانادا مساله این است!

در صورت اقدام برای استفاده از این برنامه مهاجرتی باید امتیاز لازم را در سیستم جامع رتبه بندی CRS طبق معیارهای اعلام شده به دست آورید. هرچه امتیاز CRS شما بیشتر باشد، احتمال پذیرفته شدن درخواست شما در مقایسه با رقبایتان بیشتر خواهد بود.

از جمله عواملی که بر امتیاز شما تاثیر زیادی دارند عبارتند از:

 • سن متقاضی و البته همسر او. هرچه سن کمتر باشد امتیاز بیشتری خواهد داشت زیرا افراد جوان تر می توانند برای مدت بیشتری به پیشرفت اقتصادی کانادا کمک کنند. البته اصلا منظور ما این نیست که افراد مسن تر شانسی برای دریافت این نوع ویزا ندارند، ولی امتیاز انها کمتر خواهد بود.
 • میزان سابقه کار. هرچه سال های تجربه کار بیشتر باشد، امتیاز بهتری را به همراه خواهد داشت. از طرف دیگر در رشته های ورزشی مثل دو و میدانی حضور در مسابقات بین المللی بسیار مهم است. اگر متقاضی جایزه ای را که ارزش جهانی دارد دریافت کرده و یا مدت زمانی تحت آموزش حرفه ای قرار گرفته این برای او به منزله یک امتیاز مثبت خواهد بود.
 • مورد دیگری که اهمیت دارد سطح تحصیلات است، مخصوصا اگر سن متقاضی کم بوده و یا تجربه کاری زیادی نداشته باشد. علاوه بر این اگر می خواهید با استفاده از ویزای خود اشتغالی به کانادا مهاجرت کنید بهتر است مهارت های زبانی خود را در انگلیسی و فرانسه ارتقا دهید زیرا این دو به عنوان زبان رسمی کانادا مورد استفاده قرار می گیرند.
 • آخرین موردی که می تواند امتیاز شما را افزایش دهد میزان سازگاری تان است. کشور کانادا دارای تنوع وسیع فرهنگی است و افراد زیادی در این کشور در کنار یکدیگر برای پیشرفت اقتصادی کشور تلاش می کنند. البته این معیار تنها در صورتی اعمال می شود که شما قبلا مدتی را در کانادا زندگی کرده و یا خود و یا همسرتان تحصیلات خود را در کانادا گذرانده باشید.
مشاوره رایگان مهاجرتی

مزایایی که مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی به شما هدیه می کند

یکی از ویژگی های منحصر به فرد خوداشتغالی کانادا که باعث میشود بهتر از سایر روش های مهاجرتی از جمله ویزای کارآفرینی باشد این است که هیچ مبلغی به عنوان پیش شرط در خواست برای آن مشخص نشده است . هرچند اگر متقاضی استفاده از این برنامه هستید باید بودجه لازم برای طی کردن مراحل عادی ویزا را داشته باشید.این یعنی تامین هزینه های خود، همسر و فرزندانتان که همراه شما به کانادا می آیند.

یک تیر و چند نشان با اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا

با این حساب شما می توانید کسب و کار خود را با شرایطی که مناسب می دانید راه اندازی کنید و با هر روشی که از نظر شما بهتر است بر اقتصاد کانادا تاثیر مثبتی داشته باشید، بدون اینکه بابت میزان حاشیه سود و یا ایده شرکت تحت فشار قرار بگیرید.

از طرف دیگر وقتی برای دریافت ویزای خود اشتغالی اقدام می کنید نیازی نیست که گواهی پیشنهاد شغلی داشته باشید و اصلا لازم نیست قبل از ورود به کانادا کسب و کاری را راه اندازی کنید. به محض اینکه درخواست شما تایید شود، شما اقامت دائمی کانادا را دریافت خواهید کرد.

فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت پارسی کانادا تکمیل کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

فرم ارزیابی مهاجرت

در پروسه دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا گزینه های انتخابی هم وجود دارد. مثلا اگر در حال حاضر به عنوان عکاس فعالیت کاری دارید ولی در زمان حضور در کشور خود در یک رشته هنری دیگر هم سابقه کاری مفید داشته اید می توانید هر کدام از زمینه های کاری که برای شما مناسب تر است را انتخاب کنید.

مدت زمان سابقه کار را می توان از دیگر خوبی های این برنامه مهاجرتی دانست. کافی است که تنها دوسال در رشته فرهنگی هنری یا ورزشی انتخابی خود سابقه کار داشته باشید. همین به شما امکان می دهد برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی اقدام کنید.

هنرمندان جایگاه ویژه ای در ویزای خود اشتغالی دارند

ویزای خود اشتغالی پنجره ای رو به مهاجرت هنرمندان

کشور کانادا کلکسیونی است از فرهنگ ها و مشاغل مختلف . در واقع این کشور را می توان یک تابلوی پازلی دانست که هر تکه این پازل را یکی از این فرهنگ ها تشکیل داده و وقتی کنار هم قرار می گیرند یک منظره زیبا را نشان می دهند. البته که هنر مندان هم جایگاه ویژه ای در این تابلوی منحصربه فرد دارند.

به همین خاطر است که دولت کانادا هم ویزای خود اشتغالی را جز برنامه های مهاجرتی هنرمندان در نظر گرفته است. برای آنکه هر هنرمند حرفه ای شایستگی دریافت ویزا در این طرح را داشته باشد باید مراحل سه گانه آزمایشی را که شامل تست تجربه، تست هوش و توانمندی و تست مشارکت چشمگیر است را پشت سر بگذراند.

روش مهاجرتی خود اشتغالی هنرمندان یک متر فدرال است. به این معنی که متقاضی می تواند پس از دریافت این ویزا در هر یک از ایالت های کانادا به جز ایالت کبک زندگی کند.

برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی باید مطمئن شوید که امتیاز کافی برای استفاده از این طرح را کسب می کنید. به این منظور می توانید روی کمک کارشناسان و وکلای حقوقی سایت پارسی کانادا حساب کنید. ​

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی در یک نگاه

کسانی که از طریق ویزای خود اشتغالی به کانادا مهاجرت می کنند عموما هنرمندا، ورزشکاران و یا فعالان فرهنگی هستند که دارای سابقه کاری هستند. سوابق کاری این افراد معمولا در زمینه های ورزشی، فرهنگی و یا هنری است.

در هر حال وظیفه فرد خود اشتغال این است که آفیسر اداره مهاجرت کانادا را متقاعد کند که از توانایی کافی برخوردار است و می تواند در این زمینه از لحاظ اقتصادی درآمد زایی کند. برای اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا یا Self Employed باید دارای سابقه کار مرتبط در آن رشته باشید.

علاوه بر این باید به اداره مهاجرت کانادا ثابت کنید که تمایل به خود اشتغالی در این کشور را دارید و می خواهید به این روش اقامت کانادا را دریافت کنید. دولت کانادا هم به افرادی که تمایل دارند در رشد اقتصادی کانادا نقش داشته باشند، توجه ویژه ای دارد.

از طرف دیگر باید بتوانید به دولت کانادا اثبات کنید که تمکن مالی کافی برای راه اندازی کسب و کارتان را دارید و خودتان می توانید برای خود یک فرصت شغلی در کشور کانادا ایجاد کنید. البته سقفی برای این کار مشخص نشده است.

اما اینکه از چه طریق این کار را انجام دهید، مساله مهمی است که بهتر است با تماس با مشاورین سایت پارسی کانادا، درباره روش های آن اطلاعات بیشتری را دریافت کنید و یا به آدرس www.Parsicanada.com مراجعه نمایید.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سوالات متداول

یک از روش های مطمئن برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور، self employed یا همان دریافت ویزای خود اشتغالی است. این برنامه مهاجرتی برای ان دسته از افرادی مناسب است که در زمینه های هنری و یا ورزشی در کشور خود دارای سوابق درخشان هستند . انها می توانند با ارائه مستنداتی در مورد سوابق فرهنگی، ورزشی و هنری خود درخواست ویزای خود اشتغالی کانادا کنند.

عدم نیاز به مبلغی خاص به عنوان پیش شرط، عدم نیاز به پیشنهاد شغلی،امکان فعالیت همزمان در دو رشته هنری یا ورزشی و یا تغییر رشته و بسیاری موارد دیگر از مزایای خود اشتغالی کانادا هستند.

سن، میزان تحصیلات، سابقه کار و غیره از جمله عواملی هستند که باعث افزایش امتیاز در رتبه بندی CRS می شوند.

‫10 دیدگاه در “ویزای خود اشتغالی
 1. صفاییگفته
  2 ماه پیش

  سلام من چندسالیه که در زمینه طراحی با یک شرکت کانادایی به صورت فریلنسری کار میکنم. می خواستم بدونم این سال هایی که من برای این شرکت کار کردم جزو سابقه کار کانادایی بنده محسوب میشه و تو امتیازم برای مهاجرت تاثیری داره؟

  1. مینا نجفیگفته
   2 ماه پیش

   سلام و ارادت به شما دوست گرامی. بله سال هایی که شما به شکل فریلنسری کار کردید به عنوان سوابق کار کانادایی برای شما ثبت میشه و یک فاکتور امتیازگیری برای مهاجرت شما به حساب میاد. به طور کلی شما زمانی که برای شرکتی در کانادا کار می کنید، پرونده ای براتون تشکیل میشه و سوابق فعالیت هاتون به شکل کامل ثبت و نگهداری میشه. برای بررسی جزئیات دقیق تر و اطلاعات تکمیلی در این زمینه، کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و مشاوره رایگان آن ها را دریافت کنید.

 2. گلنوشگفته
  2 ماه پیش

  سلام بر شما- من مدت زمان زیادی در زمینه تولید ویدئو بصورت فریلنسر کار میکنم ولی هیچ گونه قراردادی ندارم، از طرفی مدرک لیسانس بنده هم مدیریت بوده و مرتبط با شغلم نیست. آیا نمونه کار رو میشه به صورت جایگزین برای ارائه قرارداد کاری استفاده کنم؟

  1. مینا نجفیگفته
   2 ماه پیش

   سلام به شما همراه سایت پارسی کانادا. به طور کلی باید بدانید که در کانادا برای کار یا می تونید به واسطه تخصصی که دارید از روش مهارت کاری skilled worker اقدام کنید و یا از یک کارفرمای کانادایی job offer (پیشنهاد شغلی) دریافت کنید. نمونه کار را نمی توان به جای قرارداد کاری ارائه کرد و برای استخدام باید حتما مدرک دانشگاهی معتبر، برای بعضی مشاغل مدرک فنی حرفه ای و یا مدرک گذراندن یک دوره آموزشی در کانادا را ارائه کنید. چنانچه اطلاعات بیشتری می خواهید کلمه ویزا را به شماره 30006016 پیامک کنید و یا فرم ارزیابی مهاجرت را در آدرس https://parsicanada.com/assessment-enquiry/ تکمیل نمایید تا کارشناسان ما راهنمایی کاملی به شما ارائه دهند.

 3. مهسانگفته
  2 ماه پیش

  با سلام من و همسرم هر دو ورزشکار تکواندو کار هستیم، علاوه بر این رشته ورزشی من تربیت بدنی و همسرم معماری است. همچنین مدارک مربیگری و داوری تکواندو نیز داریم، آیا امکان مهاجرت از این طریق برای ما وجود داره؟

  1. مینا نجفیگفته
   2 ماه پیش

   سلام. با توجه به شرایط ذکر شده، می توانید از برنامه خوداشتغالی استفاده کرده و اقامت کانادا را اخذ نمایید، ولی باید شرایط بصورت دقیق تر بررسی شود. توصیه می کنیم فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا شرایط بصورت تخصصی تر توسط کارشناسان بررسی شود و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

 4. اردلان واعظیگفته
  2 ماه پیش

  با سلام اگر من بخوام از طریق موسسه شما برای ویزای خوداشتغالي اقدام كنم، برای مشاوره با وکیل مهاجرتی به ازای تک تک اعضای خانواده باید هزینه ای مجزا پرداخت کنم؟

  1. مینا نجفیگفته
   2 ماه پیش

   سلام. خیر شما یک هزینه پرداخت می کنید. البته هزینه های مربوط به انگشت نگاری و ... برای هر نفر جداگانه باید پرداخت شود.

 5. مشهدیگفته
  2 ماه پیش

  درود فراوان، من در رشته نقاشی تحصیل کردم و در چند سال اخیر از کارهای خودم چندین بار گالری برگزار کردم، آیا امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید؟

  1. مینا نجفیگفته
   2 ماه پیش

   سلام بر شما. اطلاعاتی که شما از خودتون در اختیار ما قرار دادید خیلی مختصر بود، از شما درخواست می کنیم تا اطلاعات دقیق خود را در فرم ارزیابی مهاجرت در لینک https://parsicanada.com/assessment-enquiry/ وارد کنید تا کارشناسان ما شما را به صورت رایگان راهنمایی کنند. همچنین می توانید کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید.

ارسال نظرات