موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

وکیل مهاجرت به کانادا

دنبال پیدا کردن بهترین وکیل مهاجرت به کانادا هستید؟ اصلاً می‌خواهید بدانید وکیل مهاجرتی کیست و چه‌ کاری برای مهاجرتِ شما می‌کند که خودتان نمی‌توانید انجام دهید؟ می‌خواهید بدانید چطور می‌توان وکلای رسمی مهاجرتی کانادا را استعلام کرد؟

در این موضوع دنبال هرچیزی که باشید، جای درستی آمدید! این مطلب، راهنمای کامل وکیل مهاجرت به کاناداست. با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی درباره وکیل مهاجرتی کانادا در اختیارتان قرار دهیم. با این سؤال شروع می‌کنیم:

ارتباط با پارسی کانادا

جهت ارتباط با وکلای موسسه پارسی کانادا، از طریق سایت و اینستاگرام این موسسه اقدام کنید

آیا برای مهاجرت به کانادا نیازی به وکیل است؟

سؤال جالبی است. داشتن وکیل الزامی است؟ خیر. به داشتن وکیل نیاز است؟ بستگی دارد! الزام یک موضوع است و نیاز موضوعی دیگر. الزامی به حضورِ یک وکیل مهاجرتی کانادا در پرونده شما نیست. اما حضور آن مزایایی به‌همراه دارد.

نیازداشتنِ آن هم بستگی به شرایط شما دارد. بعضی افراد باتوجه‌به شرایطشان به وکیل مهاجرتی نیاز دارند یا بهتر است که یک وکیل بگیرند. چه افرادی؟

چه‌کسانی بهتر است وکیل مهاجرت به کانادا بگیرند؟

اگر جزو این دسته افراد هستید، بهتر است یک وکیل رسمی برای مهاجرت به کانادا بگیرید:

 • اگر سابقه ریجکت‌شدن ویزا دارید.
 • اگر سوء‌پیشینه دارید.
 • اگر با تاخیر زیاد، هنوز ویزایتان نیامده.
 • اگر روشِ مهاجرتی شما نرخ ریجکتیِ بالایی دارد.
 • اگر کارفرما هستید و قصد استخدام نیروی‌کار مهاجر دارید.
 • اگر دانش و توانایی لازم برای اقدام را ندارید.
 • اگر سوادِ کار با اینترنت و انجام مراحل آنلاین مهاجرت را ندارید یا کسی را ندارید برایتان این کار را بکند.
 • اگر وقت و حوصله کاغذ‌بازی‌ها و پیگیری روندِ مهاجرت را ندارید.
 • و درنهایت اگر می‌خواهید شانس اخذ ویزای کانادا را برای خود بیشتر کنید.

حتی جزو این افراد نباشید باز هم می‌توانید یک وکیل کانادا بگیرید و پرونده مهاجرت خودتان را به او بسپارید. خب در ادامه بررسی می‌کنیم که وکیل کانادا چه وظایف و اختیاراتی دارد.

وکیل مهاجرت به کانادا چه کارهایی برای ما می‌کند؟

خب واقعیت را بخواهید، وکیل مهاجرت کانادا از همان ابتدا، یعنی از زمان گرفتنِ تصمیم مهاجرت، تا سال‌ها پس از مهاجرت و زندگی در کانادا، یعنی تا گرفتن اقامت دائم و پاسپورت می‌تواند به شما کمک کند! البته همۀ وکلای مهاجرتی کانادا تمام این خدمات را ارائه نمی‌دهند و فقط بخشی از این موارد جزو خدمات آن‌هاست.


به‌هرحال دستِ وکیل برای صفر تا صد مهاجرت و اقامتِ شما باز است و باتوجه‎‌به تجربه و ارتباطاتی که دارد، می‌تواند در خیلی از مراحل به شما کمک کند.

در زیر مهم‌ترین کارها و خدماتی که وکیل می‌تواند انجام دهد را آورده‌ایم:

 • پیشنهاد بهترین روش مهاجرت به کانادا باتوجه‌به شرایط شما
 • بررسی پرونده و اطلاع دادن نقصِ مدارک
 • کمک به شما برای افزایش امتیاز و شانس اخذ ویزا
 • کمک به شما در تقویت رزومه، ترجمه و معادل‌سازی مدارک و گرفتن مدرک زبان
 • ارسال پرونده به اداره مهاجرت کانادا با کمترین ریسک
 •  شکایت از اداره مهاجرت کانادا ( مانداموس کانادا ) جهت اعتراض به تاخیر نتیجه پرونده
 • کمک به شما برای افزایش شانس قبولی در مصاحبه با آفیسر و سفارت
 • کمک به شما در رزرو بلیط و هتل
 • کمک به شما در مشکلات و سردرگمی‌های بعد از رسیدن به کانادا
 • کمک به شما در پیداکردن کار یا ثبت‌نام برای تحصیل در کانادا
 • کمک به شما در گرفتنِ اقامت دائم و شهروندی کانادا
 • کمک به شما در گرفتن پاسپورت کانادا
 • و ….

یک نکته مهم: این که از چه کسی خدمات وکالت کانادا را می‌گیرید مهم‌تر از این است که چه خدماتی می‌گیرید! به‌دنبال وکلای رسمی و معتبر باشید، تا علاوه‌ بر گرفتن خدمات مناسب، خیالتان از بابتِ کار راحت باشد. احتمالاً این سوال به ذهنتان آمده که «چطور وکلای رسمی کانادا را شناسایی کنیم؟!» در ادامه بررسی می‌کنیم.

وکلای مهاجرت به کانادا پارسی کانادا

یکی از راه‌های شناسایی وکلای معتبر مهاجرتی، کد CICC است

چطور وکیل معتبر مهاجرت به کانادا را شناسایی کنیم؟

وکلای رسمی مهاجرت به کانادا یک تاییدیه و کُد CICC دارند. CICC سازمانی‌ است دولتی برای نظارت بر فعالیت وکلای مهاجرتی کانادا. برای استعلام رسمیت و اعتبار وکیل مهاجرت کانادا، کُد عضویت یا تاییدیۀ CICC او را بررسی کنید.

البته انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به کانادا کمی سخت‌تر است! یعنی هر وکیل یا موسسۀ‌ای که عضو CICC بود، به‌معنی بهترین بودن آن وکیل یا موسسه نیست! برای انتخاب حرفه‌ای‌ترین و بهترین وکیل کانادا، بهتر است نگاهی به پرونده‌های موفق، نظرِ مشتریان، نحوه عملکرد و خدمات آن وکیل یا موسسه انداخت.

همچنین پروانه یا مجوز موسسۀ حقوقی، مجوز کاریابی خارجی و اعزام دانشجو به خارج را هم برای وکلا و موسسات بررسی کنید. تسلط به شرایط و قوانین مهاجرت به کانادا هم نشان دهنده حرفه‌ای بودن وکیل و دانش و تخصص اوست. جمعِ همۀ این موارد روی‌هم به‌علاوه تجربۀ شما از دیدار و مشورت با وکیل یا موسسۀ مهاجرتی می‌تواند دلیلِ کافی برای سپردن یا نسپردن پرونده مهاجرت به آن موسسات یا وکلا را به شما بدهد.

خب به یکی از پرتکرارترین سوالات شما در بحث وکیل مهاجرت به کانادا رسیدیم:

هزینه وکیل مهاجرت به کانادا

هزینه وکیل مهاجرت به کانادا، براساس خدماتی که وکلا ارائه می‌کنند، متفاوت است

هزینه وکیل مهاجرت به کانادا چقدر است؟

این سؤال از سؤالات سخت است! یادتان هست بالاتر گفتیم هر وکیل یا موسسه یک یا چند مورد از خدمات مهاجرتی را ارائه می‌دهد؟ خب یکی از موارد تعیین کنندۀ هزینه وکالت همین خدمات هستند. کیفیتِ ارائۀ آن خدمات هم بر روی قیمت تاثیر می‌گذارد.

علاوه‌ بر این‌ها، شرایط شما، روشِ مهاجرتی، تعداد افراد خانواده و تغییرات قوانین مهاجرتی هم در تعیین هزینه وکیل برای مهاجرت به کانادا موثر هستند. البته بررسی پرونده شما توسط اداره مهاجرت کانادا و صدور ویزا هم هزینه‌هایی دارد؛ که ممکن است وکیل یا موسسۀ همان ابتدا از شما این مبلغ را دریافت کند.

درکل توصیه می‌کنیم برای فهمیدنِ میزان دقیق هزینه وکیل جهت مهاجرت به کانادا، به یک وکیل خوب یا موسسۀ مهاجرتی معتبر مراجعه کنید. خب به یک سوال پرتکرار دیگر می‌رسیم:

وکیل خود را از ایران بگیریم یا کانادا؟

بعضی افراد معتقدند وکیل رسمی در کانادا معتبرتر و قابل‌اطمینان‌تر است. هرچند در خودِ ایران هم وکیل معتبر و قابل‌اطمینان هست؛ اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که فقط بحث رسمیت و قابل‌اطمینان بودن مطرح نیست.

بالاتر گفتیم، وکالت حرفه‌ای کانادا، چیزی فراتر از رسمیت و اعتبار است. داشتن ارتباط با وکیل و دسترسی ساده به او یکی از مهم‌ترین معیارها در انتخاب بهترین وکیل کاناداست. مهاجرت به‌خودی‌خود یک روند پیچیده، پر از سؤال، ابهام، سردرگمی، نگرانی و استرس است. لازم است شما در این روند با وکیل یا مشاور مهاجرتی خود در ارتباط باشید، سؤالات و ابهامات خود را بپرسید و از روند پیشرفت پرونده مطلع شوید.

حضور مشاور یا وکیل مهاجرتی کانادا در ایران، دسترسی ساده‌تر و بهتری برای ارتباطات دوطرفه و بررسی روند پرونده به شما می‌دهد. از آن طرف هم، درصورت بروز مشکل یا سلب اطمینان، پیگیری امور برای وکلای خارج از ایران کمی سخت است. در هر صورت، انتخاب این مورد با خودتان است.

وکلای مهاجرت به کانادا، پارسی کانادا

وکلای رسمی CICC پارسی کانادا، متناسب با شرایط شما، بهترین روش مهاجرت به کانادا را پیشنهاد می‌دهند

خدمات پارسی کانادا در زمینه وکالت مهاجرت به کانادا چیست؟

پارسی کانادا، با دراختیارداشتن وکلای رسمی CICC کانادا، مجوز مشاوره شغلی و کاریابی خارجی و با پرونده‌های موفقِ متعدد، یک مشاورهِ خوب و یک وکالت حرفه‌ای را به شما تضمین می‌دهد.

پارسی کانادا، در ایران، دو دفتر در تهران و اصفهان دارد که می‌توانید برای مشاوره و وکالت مهاجرت به کانادا به ما مراجعه کنید. موسسه مهاجرتی پارسی کانادا، تا به امروز در روش‌ها و لاین‌های زیر آماده ارائه خدمات مهاجرتی و اقامتی برای کشور کاناداست:

درصورتی‌که نیاز به مشاوره دارید، فرم ارزیابی زیر را پرکرده تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند:

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

سخن پایانی

داشتن وکیل برای مهاجرت به کانادا الزامی نیست؛ هرچند حضور آن می‌تواند شانس اخذ ویزا و موفقیت پرونده مهاجرتی شما را بیشتر کند. از گرفتنِ تصمیم برای مهاجرت تا گرفتن پاسپورت، وکیل می‌تواند به شما کمک کند. برای انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به کانادا، تاییدیۀ یا کُد CICC، مجوزات موسسۀ حقوقی، مجوز کاریابی خارجی، پرونده‌های موفق، خدمات و تسلط آن‌ها به قوانین مهاجرتی را بررسی کنید.

تعیین هزینه دقیق وکیل کانادا بدون مشاوره ممکن نیست و بهتر است برای این مورد یک مشاورۀ حضوری داشته باشید. در آخر هم برای دسترسی بهتر و خیالی آسوده‌تر، پیشنهاد می‎‌کنیم وکیل مهاجرتی کانادا را از ایران بگیرید.

سؤالات متداول:

خیر؛ اما داشتن آن می‌تواند شانسِ اخذ ویزا و موفقیت پرونده را بیشتر کند. البته بعضی افراد باتوجه‌به شرایطشان بهتر است وکیل کانادا بگیرند، مانند افرادی که سابقه ریجکتی دارند.

از طریق بررسی تاییدیۀ یا کد CICC کانادا، مجوزات موسسۀ حقوقی، مجوز کاریابی خارجی و اعزام دانشجو، پرونده‌های موفق، نظریات مشتریان و تسلط به امور و قوانین مهاجرتی کانادا.

میزان هزینه‌ها باتوجه‌به شرایط و پرونده شما و خدمات موسسه یا وکیل مهاجرتی متفاوت است. برای تعیین میزان دقیق هزینه‌ها یک جلسه مشاوره حضوری با وکلای معتبر مهاجرتی کانادا بگیرید.

انتخاب با خودتان است؛ هرچند گرفتن وکیل در ایران شرایط دسترسی بهتری برای ارتباطات دوطرفه، بررسی روندِ پیشرفت پرونده و پیگری امور در صورت بروز مشکل به شما می‌دهد.

guest
16 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها