موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

استارتاپ در کانادا

مهاجرت از طریق استارتاپ | ویزای استارتاپ کانادا چیست؟ در مورد آن چه اطلاعاتی دارید؟ برای معرفی ویزای استارتاپ کانادا در این مقاله در ابتدا به مفهوم اصلی استارتاپ و همچنین پروژه های استارتاپی اشاره می کنیم و بعد از آن در مورد ویزای استارتاپ کانادا صحبت خواهیم کرد و به این امر خواهیم پرداخت که چه کسانی می توانند با استفاده از این ویزا برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند؟

مهاجرت از طریق استارتاپ
مهاجرت از طریق استارتاپ

استارت آپ

منظور از استارت آپ، راه اندازی کسب و کارهای نوپا است که بر اساس یک ایده پایه ریزی شده است. یک ایده خلاقانه که با شناسایی نیازهای جوامع در تلاش است که با راه اندازی یک کسب و کار در راستای حل آن ها در واقع به درآمد برسد. افرادی که به فکر ایده پردازی هستند بایستی به خاطر بسپارند که در این مسیر برای موفقیت حتماً باید فراتر از زمان خود فکر کنند و با نگاه به آینده به بیان ایده بپردازند. برای اینکه بهترین ایده را انتخاب کنید بهتر است که ایده هایی که به ذهن تان و دهن دیگران می رسد را یادداشت کرده و بعد از آن یک طرح اولیه از ایده خود داشته باشید. این طرح اولیه را به افراد زیادی نشان دهید و از همه برای برطرف کردن نقص های احتمالی طرح شان نظرخواهی کنید. بعد از این مرحله شخص بهتر است که برای خوش شریکی در این مسیر پیدا کرده و بعد از آن به دنبال ثبت ایده خود باشد. البته حضور یک سرمایه گذار برای راه اندازی یک کسب و کار بسیار الزامی است. اما چنانچه این امکان وجود نداشت، می توانید به بانک ها مراجعه کنید و برای دریافت وام اقدام کنید. بعد از این مرحله بایستی به دنبال کاربر و یا مشتری باشید. آیا دیگران جذب ایده شما می شوند؟ در صورتی که با واکنش منفی بقیه روبرو شدید می توانید مجددا ایده خود را معرفی کرده و با همگان به اشتراک بگذارید و این کار را تا زمانی ادامه دهید که کاربری ثابت برای خود داشته باشید، اما اگر واکنشی دریافتی، مثبت بود، به فکر باشید که هر هفته به تعداد کاربران خود افزوده و این کار را تا مدت ۴ سال ادامه دهید. اگر تمام مراحلی که گفته شد را دنبال کنید می توانید امیدوار باشید که در کسب و کار خود موفق خواهید بود.

همانطور که گفتیم پروژه های استارتاپی معمولاً از یک ایده شروع شده، زمانی که فرد طرح اولیه خود را ارائه کرده و تیم خود را تشکیل داده باشد، بعد از این خواهد توانست کسب و کار خود را راه اندازی کند. اما همانطور که می دانید کار های استارتاپی در واقع به عنوان یک کار نوپا شناخته می شود که برای کاهش درصد شکست شان، بهتر است که در این مسیر، شخصی وجود داشته باشد که بر تمامی فعالیت ها نظارت و به گونه ای آن ها را مدیریت کند. این شخص بهتر است که با تمامی تکنیک های مدیریتی آشنا باشد تا بتواند پروژه را در مسر درستی قرار دهد.

چه چیزی موجب شکست پروژه های استارتاپی می‌شود؟

شاید بتوان گفت مهمترین دلیلی که می تواند منجر به شکست یک پروژه استارتاپی شود به تلاش و پیگیری مستمر اعضای تیم بر می گردد. برای مثال در نظر بگیرید که شما می خواهید که یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید. طبیعتا در ابتدا یک فروشگاه اینترنتی طراحی خواهید کرد و بعد از آن به تولید محتوا خواهید پرداخت. سپس به تبلیغ و معرفی فعالیت خود و جذب مشتری مشغول می شوید و در نهایت به مرور زمان در تلاش خواهید بود که فروش خود را افزایش دهید. اگر در نیمه کار دست از تلاش کردن بردارید چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ قطعا پیشرفتی حاصل نخواهد شد و در نتیجه با شکست روبرو خواهید شد. به خاطر بسپارید که برای معرفی هر چه بهتر محصول خود با مسیر سختی رو به رو هستید که بایستی دست از تلاش برندارید تا به موفقیت برسید.

مهاجرت از طریق استارتاپ
مهاجرت از طریق استارتاپ

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

پروژه های استار تاپی نقش بسیار موثری در اقتصاد جهان داشته اند. چه بسا پروژه های بسیار کوچکی که از یک ایده شروع شده و بعد از آن تبدیل به شرکت های بین المللی در کانادا شده و میلیون ها دلار سود وارد چرخه اقتصاد کشور خود کرد است. یکی از روش های مهاجرت به کانادا اخذ ویزای استارتاپ کانادا است. البته مهاجران نقش بسیار موثری در راه اندازی کسب و کار های استارتاپی داشتند و بنابر بررسی هایی که انجام شده نیمی از این استارتاپ ها بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارند. یرخی از کشورها در تلاش هستند تا موقعیت های مناسبی را برای راه اندازی بیزینس های کوچک و کسب و کار های استارتاپی فراهم کنند تا افرادی که احساس می کنند می توانند در این زمینه موفق باشند ایده تجاری خود را به کشور مورد نظرش برده و در نهایت منجر به ایجاد اشتغال، درآمد زایی و در نهایت رونق اقتصادی کشور شود. در حال حاضر کشورهای کانادا، استرالیا و برخی از کشورهای اروپایی از کارآفرینانی که به دنبال مهاجرت به این کشورها و راه اندازی یک استارتاپ هستند استقبال می کند.

برای مثال کشور کانادا در حال حاضر ویزای استارتاپ را برای کارآفرینانی طراحی کرده است که ایده های تجاری و نو در سر دارند و می خواهند به کشور کانادا مهاجرت کرده و در این کشور کسب و کار خود را راه بیندازند. بنابراین افرادی که ایده های تجاری ناب و جدیدی در سر داشته باشند می توانند به همراه خانواده شان برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

با توجه به اینکه پروژه های استارتاپی در واقع کسب و کارهای جدیدی هستند که راه اندازی می شوند، می توانند با شکست روبرو شوند و همین امر منجر به این می شود که افراد برای مهاجرت از این طریق ترس داشته باشند چراکه راه اندازی یک کسب و کار جدید در کشوری که سابقه کار در آن را نداشته باشند کمی استرس زاست. اما خبر خوب این است که دولت کانادا قبول دارد که کارآفرینان در این مسیر با استرس بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنند از این رو شرایطی را فراهم آورده است که اگر کار شما با موفقیت روبرو نشد و در مسیر خود از ادامه پروژه منصرف شدیم اقامت شما لغو نشود و بتوانید پروژه جدیدی را راه اندازی کنید و یا اینکه در یک شرکت مشغول به کار شوید.

برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا چه مسیری در پیش رو خواهید داشت؟

در قدم اول بایستی از یکی از سازمان های دولت کانادا نامه حمایتی دریافت کنید. به این منظور بایستی ایده کسب و کار خود را توسعه بخشید. ایده باید نو و جدید باشد و این قابلیت را داشته باشد که در سطح بین المللی توسعه یابد و همچنین در نهایت منجر به اشتغال زایی شود. منظور از ایده نو این نیست که شما کاری را انجام دهید که تاکنون وجود نداشته باشد! بلکه اگر شما کاری را به شکلی جدید انجام دهید و با روشی ارزان تر و سریع تر نسبت به رقبا بتوانید به خدمت و یا محصولی برسید این ایده می تواند ایده ای جدید و نوع تلقی شود.

از طرفی بایستی در این بین به این مسئله پرداخته شود که چگونه تکنولوژی می تواند در کیفیت و همچنین رضایت بیشتر مشتری نقش موثری ایفا کند و در نتیجه منجر به ارتقاء ایده شما شود. همچنین باید بازار هدف خود را در کانادا مشخص کنید. طبیعتا افرادی که ایده و طرح اولیه شما را مطالعه می کنند به دنبال این هستند که ببینند شما چه بازار هدفی را در کشور کانادا مد نظر دارید که این خود می تواند نشانگر جدیت کار شما باشد.

علاوه بر این بایستی تلاش کنید تا در مدل کار تجاری خود به روشی تکیه کنید که محصول و یا خدمت شما راحت تر و با هزینه کمتر و در زمانی کوتاه به دست مشتری برسد و از طرفی تقاضا های ناخواسته حذف شود. اما برای اینکه با تقاضای ناخواسته بیشتر آشنا شوید به یک مثال اشاره می کنیم. در نظر بگیرید که شما برای اینکه محصولی را خریداری کنید پکیجی را سفارش داده اید. یعنی شما به دنبال محصول خاصی بوده اید اما برای دسترسی به آن یک پکیج کلی خریداری کرده اید، برای مثال وقتی که شما یک مجله و یا روزانه می خرید قیمت کل را پرداخت می کنید. در صورتی که ممکن است شما تنها علاقه مند به حل جدول این مجله باشید! اگر بتوانید برنامه ای داشته باشید که با استفاده از تکنولوژی بتوانید تنها آنچه مورد نظر مشتری است را در اختیار او قرار دهید این طرح از پذیرش بالایی برخوردار خواهد بود. از طرفی تلاش کنید که با استفاده از تکنولوژی امکان عرضه تولیدات خود را در بازار به شکل وسیع تری داشته باشید.

به طور کلی برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا بایستی که ایده تجاری خود را ارائه کنید و بعد از اینکه از یکی از سازمان های مورد تایید برنامه ویزای استارتاپ کانادا نامه حمایت دریافت کردید سایر کارهای اداری را انجام دهید. فراموش نکنید که برای اخذ این ویزا نیز باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشید و برای اثبات توانایی خود در استفاده از زبان انگلیسی بایستی که در آزمون آیلتس شرکت کنید.

زمانی که شما کاری را در کانادا راه اندازی می کنید بایستی که هر کدام از متقاضیان ویزای استارتاپ، حداقل مالکیت ۱۰ درصد از کار تجاری را داشته باشند. همچنین بایستی که قسمت اصلی کار در خاک کانادا باشد و زمانی که متقاضی اقامت را دریافت می کند کار تجاری خود را در داخل کانادا اداره کند. شخص بایستی در زمان دریافت اقامت بیزینس خود را در کانادا ثبت کرده باشد. حداکثر افرادی که می توانند برای یک پروژه استارتاپی اقدام به اخذ ویزای استارتاپ کانادا کنند پنج نفر می باشد. از طرفی متقاضی بایستی که حداقل هزینه مورد نیاز برای زندگی در کانادا را داشته باشد. از این رو تمامی متقاضیان ویزا به محض ورود بایستی ثابت کنند که استطاعت مالی دارند.

به خاطر بسپارید که ثبت درخواست و مراحل دریافت نامه حمایت در سازمان ها متفاوت است. مشاوران پارسی کانادا می توانند در این زمینه به خوبی شما را راهنمایی کنند و از صفر تا صد کار شما را در کمترین زمان ممکن به انجام برسانند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید کلمه “ویزا استارتاپ” را به شماره ۳۰۰۰۶۰۱۶ پیامک کنید تا با شما تماس بگیریم و یا اینکه با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی ما منتظر تماس مشاوران پارسی کانادا باشید.

ارسال نظرات