موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ویزای استارتاپ انگلیس

به راهنمای جامع ویزای استارتاپ انگلیس خوش آمدید! فصل بهار سال 2019 بود که انگلیس به وعدۀ خود عمل کرد و برای افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور، برنامۀ استارتاپ انگلستان (UK Startup Visa) را معرفی کرد.

گرفتن ویزای استارتاپ انگلستان یک معاملۀ دوسَربُرد است. هم سیستم اقتصادی این کشور رونق می‌گیرد و هم متقاضیان می‌توانند در یک فضای تجاریِ متعادل و توسعه‌یافته به کار مشغول شوند، بیزنس آن‌ها توسعه پیدا کند و حتی مهم‌تر از آن، اقامت انگلیس را بگیرند و با خانواده‌شان در این کشور زندگی کنند.

ذکر این نکته لازم است که اطلاعات موجود در این صفحه، صرفاً جهت افزایش اطلاعات عمومی شما تهیه شده است و جزو خدمات پارسی کانادا نیست. اگر فکر مهاجرت از طریق راه‌اندازی استارتاپ هستید، پیشنهاد ما کشور کانادا است. به‌این منظور صفحه ویزای استارتاپ کانادا را مطالعه کنید.

ویزای استارتاپ انگلیس

پس اگر ایده‌های خلاقانه‌ای در ذهن دارید و به‌دنبال گرفتن ویزای استارتاپ و راه‌اندازی یک کسب‌وکار در خارج هستید، این فرصت را از دست ندهید! کشور انگلیس بهترین گزینه برای شماست.

با این سوال شروع می‌کنیم:

ویزای استارتاپ انگلیس برای چه‌افرادی مناسب نیست؟

این برنامه برای همۀ کارآفرینان، ایده‌پردازان و صاحبان ایده‌های تجاریِ ناب و دست‌نخورده که می‌خواهند در انگلیس کسب‌وکاری راه‌بیندازند، مناسب است. اما برای شما مناسب نیست، اگر:

 • می‌خواهید به یک بیزنس در انگلستان ملحق شوید
 • می‌خواهید در یک کسب‌وکاری که قبلاً در این کشور راه‌اندازی شده، سرمایه‌گذاری کنید
 • می‌خواهید یک شعبۀ از شرکت یا بیزنس خود را در انگلیس راه‌اندازی کنید
 • قبلاً یک کسب‌وکار در انگلیس راه‌اندازی کرده‌اید و می‌خواهید بار دیگر این کار را بکنید

با این ویزا شما می‌توانید:

 • در کشور انگلیس به کار و تجارت مشغول شوید
 • همسر و فرزندانتان را هم با خود به انگلیس ببرید
 • در یک شغل دیگر، همزمان با استارتاپ خودتان، کار کنید (به‌جز مشاغل ورزشی)
 • به دفعات متعدد به انگلیس خروج/ ورود داشته باشید
 • ویزایتان را بعد از 2 سال، تبدیل، و بعد از 3 سال دیگر به اقامت دائم تبدیل کنید

با این ویزا شما نمی‌‎توانید:

 • از تسهیلات دولتی انگلیس مانند بیمۀ بازنشستگی، تخفیف‌های مالیاتی و کمک‌هزینۀ مسکن استفاده کنید. (بعد از گرفتن اقامت می‌توانید استفاده کنید)
 • در مشاغل ورزشی کار کنید. (در صورتی که می‌خواهید شغل دوم در کنار کسب‌‍وکار خودتان داشته باشید)

حالا نگاهی به شرایط گرفتن این ویزا می‌اندازیم:

شرایط گرفتن ویزای استارتاپ انگلیس چیست؟

اول از همه خلاصه‌ای از مهم‌ترین شرایط موردنیاز را در جدول زیر آورده‌ایم. بعد از آن هرکدام از شرایط مفصل‌تر بررسی می‌کنیم.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ انگلیس
سنبالای 18 سال
مدرک تحصیلیمهم نیست
مدرک زبان انگلیسیحداقل B2، معادل آیلتس 6.5-5.5
تمکن مالیالزامی
نامۀ تاییدیه (Endorsement Letter)الزامی (توسط یکی از مراجع مورد تایید)

شرایط چندان سختی به‌نظر نمی‌رسد! درست است؟ در ادامه هرکدام از شرایط را توضیح می‌دهیم:

نامۀ تاییدیۀ استارت‌آپ انگلیس چیست و از چه کسی باید این نامه را بگیریم؟

یکی از مهم‌ترین شرایط راه‌اندازی استارت‌آپ در انگلستان این است که بیزینس‌پلنِ شما به تایید یک موسسۀ آموزشی، یک سازمان تجاری، یک شتاب‌دهنده یا سرمایه‌گذار معتبر در انگستان برسد.

این سازمان یا به‌اصطلاح Endorsement Body، طرحِ تجاری شما را بررسی می‌کند و در صورت تایید، یک نامه به‌نام Endorsement Letter به شما می‌دهد. بدون این نامه، درخواست ویزای شما درجا رد خواهد شد.

بیش از 100 سازمان تجاری و دانشگاه در انگلستان، موردِ تایید اداره مهاجرت این کشور برای صدور این نامه هستند. لیست همۀ آن‌ها را می‌توانید در لینک مراجع صادرکنندۀ نامۀ استارتاپ انگلستان در وب‌سایت اداره مهاجرت این کشور مشاهده کنید.

یادتان نرود که این مراجع، هر طرحِ تجاری و ایده‌ای را تایید نمی‌کنند و قوانین سفت‌وسختی برای آن دارند. در ادامه توضیح داده‌ایم:

گرفتن Endorsement Letter چه شرایطی دارد؟

بیزنس‌پلن شما باید سه شرط اصلیِ زیر را داشته باشد تا توسط مراجع تایید شود و دستتان به این نامۀ حیاتی برسد:

طرح تجاریِ شما، اصیل و منحصر‌به‌فرد باشد؛ یعنی این ایده کپیِ یک ایدۀ دیگر نباشد و نمونۀ آن هم در انگلستان قبلاً اجرا نشده باشد. همچنین باید ایده‌تان را خلاقانه، مطابق نیازهای بازار و دارای مزیت رقابتی تعریف کنید.

نگران نباشید! قرار نیست یک عدد گردن‌کلفت جلوی شما بگذارند و بگویند تا آخر سال باید به آن برسی! در این مرحله قرار است نگاهی به قدوقوارۀ ایدۀ شما بیندازند و ببینند آیا خیلی طرحتان تخیلی نیست و می‌توان آن را اجرا کرد؟ منابع کافی برای رسیدن به اهداف را دارید و اصلا آیا شما و تیم‌تان دانش و تخصص لازم را دارید که بخواهید وارد گودِ رقابت‌ها بشوید؟

در این بخش، پتانسیل رشد برنامه شما سنجیده می‌شود. می‌خواهند ببینند پشت ایدۀ شما، ساختار و برنامه‌ای برای توسعه وجود دارد یا نه. می‌تواند شغل ایجاد کند و به‌عنوان یک کسب‌وکار موفق وارد بازارها و رقابت‌های تجاری شود؟

این‌ها را نگفتیم که نگران شوید! خواستیم بگوییم که کاشتنِ یک ایدۀ تجاری در خاکِ انگلیس به همین سادگی‌ها نیست و باید دستِ بزرگان علم و تجارت این کشور به شانۀ شما بخورد و رضایت آن‌ها را جلب کنید.

گرفتن نامۀ تایید و این که اصلاً برای گرفتن آن به‌سراغ کدام مرجع باید بروید و چگونه باید آن را ارائه کنید، ریزه‌کاری‌های زیادی دارد.

تا یادمان نرفته این نکته را هم بگوییم که نامۀ تاییدیۀ استارتاپ فقط 3 ماه اعتبار دارد. یعنی باید حداکثر 3 ماه قبل از درخواست ویزا صادر شده باشد.

مبلغ تمکن مالی چقدر است؟

باورتان می‌شود اگر بگوییم برای گرفتن ویزای استارت‌آپ انگلیس، برخلاف خیلی از کشورهای دیگر، نیازی به سرمایۀ اولیه ندارید؟! این سرمایه را مراجع تاییدکنندۀ طرح و سرمایه‌گذاران تامین خواهند کرد.

برای راه‌اندازی استارتاپ در انگلستان فقط باید نشان دهید تمکن مالی برای هزینه‌های زندگی در این کشور را دارید که مبلغ آن هم بسیار مناسب است.

تمکن مالی برای مهاجرت به انگلیس از طریق استارتاپ
متقاضی اصلی1,270 پوند
همسر متقاضی285 پوند
فرزند متقاضی315 پوند
هر فرزند اضافه200 پوند

این مبالغ را باید به‌مدت 28 روز متوالی قبل از درخواست ویزا در حساب خود داشته باشید و صورت‌حساب آن را هم ارائه کنید.

البته این نکته را به شما بگوییم که بعضی از مراجع صادرکنندۀ نامه تاییدیۀ، ممکن است برای صادرکردن آن از شما سرمایه درخواست کنند.

چه مدرک زبان و نمره‌ای باید داشته باشیم؟

برای مهاجرت به انگلیس از طریق برنامۀ استارتاپ، باید نشان دهید در سطح B2 به زبان انگلیسی مطابق استاندارد CEFR مسلط هستید. آزمون‌ها و حداقل نمرات موردتایید برای شما:

مدرک زبان انگلیسی موردتایید برای استارتاپ انگلیس
آیلتس (آکادمیک یا جنرال یا Life Skills)حداقل 6.5-5.5
پی‌تی‌ای – PTE (آکادمیک یا Home)حداقل 59 در هر مهارت
سِلت - SELTنمرۀ pass در هر مهارت
ESOLحداقل 33.50 در هر مهارت

اگر هم در یک مقطع تحصیلی، در رشتۀ زبان انگلیسی درس‌خوانده‌باشید، نیازی به ارائۀ مدرک زبان ندارید! فقط کافیست مدرک تحصیلی و درس‌های گذرانده‌شده را معادل‌سازی کنید.

نکتۀ مهم:

داشتن همۀ شرایط بالا، برای گرفتن این ویزا الزامی است. با داشتنِ هرکدام از شرایط، یک امتیاز به شما داده می‌شود و فقط در صورتی که امتیاز کامل (70) بگیرید، ویزا برای شما صادر می‌شود:

معیارامتیاز
بیزنس‌تان نوآورانه، سودده و قابل‌رشد است
(همان سه شرط اصلی طرح‌ تجاری)
25 امتیاز
قبلاً در انگلیس بیزنسی راه‌اندازی نکرده‌اید25 امتیاز
زبان انگلیسی را حداقل در سطح B2 بلدید10 امتیاز
تمکن مالی لازم را دارید10 امتیاز
جمع70 امتیاز

در ادامه، نگاهی به جایگاه کشور انگلستان و وضعیت آن برای راه‌اندازی یک بیزنس می‌اندازیم و بعد از آن هم همۀ سوال‌ها و ابهامات شما را پاسخ می‌دهیم:

چرا ایدۀ استارتاپی‌ام را به انگلیس ببرم؟ چرا کشورهای دیگر نه؟

خلاصه بگوییم: انگلیس در چند سال اخیر، خیلی از پیچیدگی‌ها و قوانینِ دست‌وپاگیر برای راه‌اندازی بیزنس را برداشته و الان، جزو راحت‌ترین کشورها برای شروع یک کسب‌وکار است. این را ما نمی‌گوییم، آمار و ارقام می‌گویند. به آمار «شاخص پیچیدگی کسب‌وکارهای جهانی» یا “Global Business Complexity Index” در سال 2022 توسط TMF Group دقت کنید:

انگلیس یکی از بهترین کشورها برای استارتاپ

انگلستان، جزو 10 کشور برتر دنیا در زمینه سادگی قوانین راه‌اندازی و مدیریت کسب‌وکار در سال 2022 است. اگر دقت کنید، می‌بینید که انگلیس از سال 2020 تا 2022، هر سال تقریباً 15-10 پله صعود داشته است.

از طرف دیگر، شهر لندن (London)، از سمت موسسۀ Startupheatmap اروپا، به‌عنوان بهترین شهرِ قارۀ سبز برای راه‌اندازی استارت‌آپ انتخاب شده است. نمرات این شهر در شاخص‌های مختلف:

انگلیس، بهترین کشور اروپا برای راه اندازی استارتاپ

شاخص‌ها و نمرات شهر لندن در راه‌اندازی استارتاپ طبق Startupheatmap
رشد سرمایه‌گذاری92/100
ارزش نسبت به پول57/100
دیده‌شدن برند100/100
راحتیِ انجام کار89/100
ایجاد شغل100/100
ارتباطات بین‌المللی100/100
میزان محبوبیت99/100
نمره کلی88

همان‌طور که می‌بینید، انگلیس یکی از بهترین کشورها برای راه‌اندازی استارتاپ است. طرحِ تجاری شما امروز یک ایدۀ خام است و فردا یک شرکت چند میلیاردی پرسود در انگلیس! این شرایط را دستِ‌کم نگیرید. خب به‌سراغ سوالات مهم می‌رویم:

هزینۀ صدور ویزای استارتاپ انگلیس چقدر است؟

هزینۀ صدور این ویزا برای متقاضی اصلی و همۀ همراهان یکسان است. برای هر ویزا باید مبلغی بین 378 تا 473 پوند هزینه کنید؛ عددِ دقیق با توجه به پرونده و شرایط شما حین درخواست ویزا مشخص می‌شود.

همچنین برای انگشت‌نگاری هم هزینۀ برای هرنفر تقریباً 20 پوند محاسبه می‌شود.

برای گرفتن ویزا باید چه مدارکی داشته باشیم؟

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک شخصی و هویتی و ترجمۀ آن‌ها
 • نامۀ بانک برای تایید تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی (بیشتر از 2 سال از تاریخ گرفتن آن نگذشته باشد)
 • نامۀ تاییدیۀ استارتاپ یا Endorsement Letter (بیشتر از 3 ماه از تاریخ صدور آن نگذشته باشد)

طبیعیست که مدارکی از شما خواسته شود که در این لیست نباشد. قبل از اقدام، با کمک یک مشاور یا وکیل استارتاپ انگلیس، مدارک ضروری و احتمالیِ موردنیاز را بررسی کنید و آن‌ها را آماده داشته باشید.

بیزینس پلن برای استارتاپ اروپا

مراحل اخذ ویزای استارت‌آپ انگلستان:

 1. گرفتن مشاوره، بررسی شرایط و ایدۀ اولیه شما
 2. نوشتن و آماده‌کردن یک بیزنس‌پلن قوی که سه شرط اصلی (نوآوری، سوددهی و رشد) را دارد.
 3. ارتباط با مراجع تاییدکننده و ارائه طرح برای گرفتن نامۀ تاییدیه
 4. گرفتن تاییدیۀ استارتاپ و درخواست ویزا
 5. دریافت ویزا و مهاجرت به انگلستان

برای فهمیدن اهمیت مرحلۀ یک، باید به شما بگوییم که با داشتن یک طرح تجاری کم‌نقص و خلاقانه، نصف راه را رفته‌اید! خلاصه بگوییم؛ هرچقدر بیزنس‌پلن شما خلاقانه‌تر، قوی‌تر و منحصر‌به‌فرد باشد، مراجع هم اقبال بیشتری برای حمایت از شما نشان می‌دهند و راحت‌تر می‌توانید نامه تاییدیه و ویزا را بگیرید.

پارسی کانادا، با توجه به سابقۀ طولانی در مشاوره و وکالتِ لاین‌های سرمایه‌گذاری و ویزای استارتاپ، در مسیر طراحی یک بیزنس‌پلن قوی شما را همراهی می‌کند.

پاسخ به مهم‌ترین سوالات شما:

بعضی از سوالات و ابهامات شما مهم‌تر از آن بودند که در آخر مطلب آن‌ها را قرار دهیم. در ادامه این سوالات پرتکرار و مهم را، که کم هم نیستند، جواب داده‌ایم:

ویزای استارت‌آپ انگلستان چندساله است و با آن می‌توان اقامت گرفت؟

ویزای استارتاپ انگلیس 2 ساله است و قابل تمدید هم نیست. در صورتی که شما و بیزینس‌تان شرایط لازم را داشته باشید، بعد از 2 سال، می‌توانید ویزای خود را به ویزای مبتکر انگلیس (Innovator Visa) تبدیل کنید.

ویزای مبتکر 3 ساله است؛ یعنی بعد از تبدیل ویزا، 3 سال دیگر هم در انگلیس می‌مانید و در سال پنجم هم برای اقامت انگلیس درخواست می‌دهید.

یعنی گرفتن مستقیمِ اقامت انگلیس از طریق استارتاپ ممکن نیست ولی با آن می‌توان ویزای مبتکر و با ویزای مبتکر می‌توان اقامت را گرفت. حتما الان می‌پرسید:

شرایط تبدیل ویزای استارتاپ به ویزای مبتکر (Innovator) چیست؟

دو حالت دارد:

 1. می‌خواهید با یک بیزنسِ جدید ویزای مبتکر بگیرید
 2. می‌خواهید با همین بیزنسی که از طریق استارتاپ راه‌انداختید، ویزای نوآور بگیرید.

حالت اول که داستان مفصلی دارد. در حالت دوم سه شرط اصلی را باید داشته باشید:

 • سازمان تاییدکنندۀ شما، شرایط را ارزیابی کرده و با این تصمیم موافق است
 • کسب‌وکار شما فعال است، وضعیت پایداری دارد و از زمان راه‌اندازی، پیشرفت قابل‌توجهی کرده است
 • شما به‌شکل فعال در مدیریت روزانۀ آن نقش داشته‌اید

چه‌قدر طول می‌کشد تا ویزای استارتاپ انگلیس را بگیریم؟

بعد از تکمیل مدارک، انگشت‌نگاری و درخواست ویزا، معمولاً 4-3 هفته طول می‌کشد تا ویزای شما صادر شود. طبیعی است که مواردی باعث کم یا زیاد شدن این مدت‌زمان شوند.

این نکته را فراموش نکنید که این مدت‌زمان، فقط مختص گرفتن ویزاست. مراحل دیگر مثل نامۀ تاییدیۀ استارتاپ را هم مدنظر داشته باشید. در صورتی که این مدت‌زمان بیشتر طول بکشد یا نیاز به اطلاعات بیشتر باشد، اداره مهاجرت انگلیس با شما ارتباط می‌گیرد. مانند موارد زیر:

 • اگر نیاز باشد با شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان مصاحبه انجام شود
 • اگر مدارک شما ناقص یا نیاز به تایید داشته باشند
 • اگر سوءپیشینه یا ایراد دیگری در پروند داشته باشید

شرایط به‌همراه‌بردن همسر و فرزدان چیست؟

شما می‌توانید همسر، نامزد، پارتنر و فرزند خود همراه خودتان به انگلیس ببرید. در صورتی که ازدواج کرده‌اید، سند ازدواج و در صورتی که ازدواج نکرده‌اید باید سابقۀ زندگی حداقل 2ساله را با پارتنر خود اثبات کنید.

اگر فرزند شما بالای 16 سال سن دارد، فقط در صورتی که شرایط زیر را داشته باشد می‌تواند شما را در این روشِ مهاجرتی همراهی کند:

 • با شما زندگی کند (مگر درحال تحصیل در جایی دیگر باشد)
 • مجرد باشد و فرزندی نداشته باشد
 • از نظر مالی تحت تکفل شما باشد

تعداد افراد برای استارتاپ انگلیس

آیا می‌توان به‌صورت یک تیم ویزای استارت‌آپ انگلیس را گرفت؟

بله. چه یک نفر و چه یک تیم، می‌توانید ایدۀ خلاقلانۀ خودتان را در انگلیس به یک کسب‌وکار تبدیل کنید. البته اگر به‌شکل تیمی می‌خواهید اقدام کنید، هر کدام از اعضای تیم باید جداگانه نامۀ تاییدیۀ استارتاپ را بگیرند. یعنی Endorsement Letter به تیم داده نمی‌شود، به فرد تعلق می‌گیرد.

برای بالابردن شانس قبولی بیزنس‌پلن چه‌کار کنیم؟

در هر بخش از ارزیابی، با پرسیدن چند سوال می‌توانید یک سنجش ساده و کارآمد روی ایدۀ استارتاپی خودتان داشته باشید. تکرار می‌کنیم: قبل از اقدام، تا جایی که می‌توانید ایدۀ تجاری‌تان را بهبود دهید و با یک طرح حرفه‌ای وارد میدان شوید. در این مسیر هم از تجربه و نکات مشاوران و وکلای استارتاپ انگستان غافل نشوید.

سوالاتی که لازم است از خود بپرسید:

 1. آیا نیاز و خواسته‌ای در بازار انگلستان وجود دارد که تا الان از سمت ایده‌ها و کسب‌وکارهای مشابه برآورده نشده باشد؟
 2. آیا ایدۀ شما قرار است خدمات و محصولاتی جدید که تا الان در بازار انگلستان نبوده را عرضه کند؟
 3. آیا ایدۀ استارتاپی شما چیزی بیشتر از یک رقابت ساده با بقیه استارتاپ‌های انلستان در آستینِ خود دارد؟

 1. آیا تحقیق بازار (Market research) انجام داده‌اید؟
 2. آیا می‌دانید مشتریان شما چه کسانی هستند و چه نیازهایی دارند؟
 3. آیا ایدۀ شما اهداف واقع‌گرایانه و پایدار و برنامه‌ریزی‌های دقیق را دارد؟
 4. آیا یک برنامۀ بلندمدت برای کسب‌وکار خودتان دارید؟

 1. آیا طرح شما واقعاً بیزنسی است که پتانسیل رشد و توسعه داشته باشد؟
 2. آیا بیزنس شما توانایی واردشدن به بازارهای ملی کشور انگلیس و رقابت با استارتاپ‌های قَدَر در این کشور را دارد؟
 3. آیا طرح شما پتانسیل رشد از نظر تعداد ایجاد شغل و کارمندان را دارد؟

برای گرفتن نامۀ تاییدیۀ استارتاپ، سراغ کدام سرمایه‌گذار بروم؟

همان‌طور که بالاتر گفتیم؛ بیش از 100 شتاب‌دهنده، دانشگاه و سازمان تجاری در انگلیس می‌توانند استارتاپ شما را تایید کنند.

این‌که سراغ کدام سازمان بروید و کدام را انتخاب کنید، خیلی مهم است و بستگی به نوع بیزنس شما، ایدۀ تجاری شما، شهری که برای شروع فعالیت انتخاب کرده‌اید، نوع حمایتی که می‌خواهید دریافت کنید، دارد.

آیا در طول مدت داشتن این ویزا باید همیشه در انگلستان باشم؟

نگران نباشید! نه اداره مهاجرت انگلیس شما را غُل‌وزنجیر می‌کند و نه سرمایه‌گذار! می‌توانید از انگلیس خارج شوید و حتی مدتی از راه دور کسب‌وکارتان را مدیریت کنید. اما، اما، اما!

یادتان نرود که سرمایه‌گذار باید مدام مدیریت و فعالیت شما را بررسی کند و شما هم باید مدام روند رشد و توسعه را نشان دهید. در صورتی که مشخص شود شما در کشور دیگر مشغول کاری دیگر شده‌اید و استارتاپ‌تان را به‌ حال خودش رها کرده‌اید، ممکن است مشکل برایتان به‌وجود بیاید.

آیا می‌توانم در کنار کسب‌وکار خودم، به یک کار دیگر هم مشغول شوم؟

باز هم بله. هم اداره مهاجرت انگلیس این اجازه را به شما می‌دهد و هم سرمایه‌گذار، هرچند اینجا هم اما داریم!

 1. اگر به کار دوم مشغول شوید و از آن طرف استارتاپ‌تان را رها کنید و سرمایه‌گذار روند رشد و توسعه و فعالیت مناسب را از شما نبیند، باز هم برایتان مشکل به‌وجود می‌آید. در صورتی سراغ کار دوم بروید که مطمئن باشید این کار به فعالیت مناسب و رشد نسبی کسب‌وکارتان صدمه نمی‌زند.
 2. شغل دومتان نباید در مشاغل ورزشی باشد. (مثلاً ورزشکار حرفه‌ای یا داور ورزشی)

آیا وقعا برای ویزای استارتاپ انگلستان نیازی به سرمایۀ اولیه ندارم؟

خیر، نیازی به سرمایۀ اولیه ندارید، اما بعضی سرمایه‌گذاران داشتن سرمایه را برای شرط‌های سوددهی (Viability) و رشد و توسعه (Scalability) در طرح تجاری یک پیش‌نیاز می‌دانند. یعنی باید بتوانید ثابت کنید سرمایۀ لازم برای رشد ایده‌تان را دارید تا طرح شما را تایید کنند.

از آن طرف هم بعضی سرمایه‌گذاران برای صدور نامۀ تایید، از شما یک سرمایۀ اولیه می‌گیرند. در این باره بهتر است حتما با وکیل یا مشاور صحبت کنید.

خدمات مهاجرت از طریق استارتاپ به کشورهای زیر را نیز می‌توانید از پارسی کانادا دریافت کنید و یا مطلب مهاجرت به کانادا یا انگلیس را بخوانید:

در ادامه، خلاصه‌ای از مطلب را آورده و به چند سوال متداول هم جواب می‌هیم:

سخن پایانی

اگر ایدۀ خلاقانه‌ای در ذهن دارید و به‌دنبال تبدیل‌کردن آن به یک استارتاپ موفق و سودآور هستید، ما به شما انگلیس را پیشنهاد می‌کنیم. درصد بالایی از متقاضیان گرفتن ویزای استارتاپ اروپا، به‌دلیل مزایای بالا و شرایط راحتِ گرفتن ویزا، انگلیس را انتخاب می‌کنند.

گرفتن ویزای استارتاپ انگلیس سخت نیست و فقط چند شرط ساده دارد: داشتن یک بیزنس‌پلن قوی و گرفتن نامۀ تاییدیۀ استارتاپ، دانش زبان انگلیسی در سطح آیلتس 5.5 و تمکن مالی نه‌چندان زیاد.

سوالات متداول:

این ویزا مناسب همۀ افرادی است که ایده‌های خلاقانۀ ناب و قوی در ذهن دارند و به‌دنبال ایجاد یک کسب‌وکار در خارج هستند.

مهم‌ترین شرایط: داشتن یک بیزنس‌پلنِ قوی و خلاقانه، گرفتن نامۀ تاییدیۀ استارتاپ از یک مرجع موردتایید، تمکن مالی و دانش زبان انگلیسی در حد آیلتس 6.5-5.5

اگر سرمایه‌گذار به‌هر دلیلی حمایت خود را قطع کرد، ممکن است مدت اعتبار ویزای شما را هم کم کنند. اگر می‌خواهید در انگلیس بمانید، باید قبل از تمام‌شدن اعتبار ویزا، یک تاییدیۀ جدید از یک سرمایه‌گذار بگیرید. این تاییدیۀ جدید هم 2 سال اعتبار دارد.

این ویزا 2 ساله است و قابل تمدید هم نیست. بعد از دو سال، می‌توانید این ویزا را به ویزای مبتکر انگلستان (Innovator Visa) تبدیل کنید و 3 سال دیگر هم در انگلیس بمانید. درنهایت در سال پنجم هم می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

این ویزا 2 ساله است و قابل تمدید هم نیست. بعد از دو سال، می‌توانید این ویزا را به ویزای مبتکر انگلستاننه به شکل مستقیم. ویزای استارتاپ به اقامت ختم نمی‌شود؛ ولی با آن می‌توانید ویزای مبتکر انگلستان (UK innovator Visa) و با ویزای مبتکر می‌توانید اقامت دائم بگیرید.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال