موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا

سرمایه گذاری ریسک پذیر یا سرمایه گذاری خطرپذیر (Venture Capital Fund) نوعی سرمایه‌گذاری است که در استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا، با پتانسیل رشد بالا اما ریسک زیاد انجام می‌شود. بسیاری از استارتاپ‌ها و شرکت‌ها، در مراحل اولیه شکل‌گیری از ونچر کپیتال‌ها برای شروع کار کمک‌ می‌گیرند.

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، برای راه اندازی استارتاپ در کانادا، باید یک سرمایه گذار کانادایی را متقاعد کنید که از بیزینس شما حمایت کند. یکی از انواع این سرمایه گذاران، سرمایه گذاران خطر پذیر هستند.

سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا برای اخذ ویزای استارتاپ

سرمایه گذار خطرپذیر در مراحل اولیه رشد از استارتاپ‌ها حمایت می‌کند.

تعداد 22 ونچر کپیتال برای صدور ویزای استارتاپ کانادا مورد تایید این کشور هستند. در این مطلب با لیست سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا آشنا می‌شوید. اما قبل از آن بهتر است مفهوم سرمایه گذاری ریسک پذیر را بهتر درک کنیم.

سرمایه گذاری ریسک پذیر چیست و نحوه فعالیت این سرمایه گذاران چگونه است؟

بسیاری از استارت آپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا که ایده‌های خلاقانه و جدیدی دارند، برای شکل گیری نیاز به سرمایه دارند. با توجه به ریسک بالای این ایده‌ها و احتمال زیاد شکست در مراحل مختلف، معمولا سرمایه گذاران، بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی از آن‌ها حمایت نمی‌کنند.

سرمایه گذاران خطر پذیر یا وی سی فیرم‌ها (VC Firms) صندوق‌هایی هستند که در این استارتاپ‌های پرریسک سرمایه ‌گذاری می‌کنند. معمولا کسب و کارهای فعالی در حوزه فناوری مورد حمایت سرمایه گذاران جسور قرار می‌گیرند.

تاریخچه این نوع سرمایه گذاری به قبل از جنگ جهانی دوم برمی‌گردد. بعد از جنگ جهانی دوم، ونچر کپیتال‌ها رشد کردند و استارتاپ‌های متعددی را حمایت کردند. رشد دره سیلیکون آمریکا (Silicon Valley) – مرکز انفورماتیک دنیا – توسط صندوق‌های سرمایه‌ گذار جسور انجام گرفت.

صندوق‌های سرمایه گذار خطر پذیر معمولا در ازای حمایت از استارتاپ شما، بخشی از سهام بیزینس را برای خود برمی‌دارند یا در سود نهایی شریک می‌شوند.

سرمایه گذاران خطرپذیر کانادا

همان‌طور که می‌دانید برای راه اندازی استارتاپ در کانادا، یکی از شروط اصلی این است که باید از یک سرمایه‌گذار کانادایی نامه حمایت بگیرید. این سرمایه‌گذار باید یکی از انواع زیر باشد:

در حدود 330 سرمایه گذار ریسک پذیر در کانادا وجود دارد. از این تعداد، 22 ونچر مورد تایید اداره مهاجرت کانادا برای صدور نامه حمایتی استارتاپ کانادا هستند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری این صندوق‌‌ها برای حمایت از کسب و کار شما 200,000 دلار کاناداست.

لیست سرمایه گذاران خطرپذیر کانادا را در زیر می‌بینید:

سخن پایانی

سرمایه گذاران خطرپذیر (Venture Capital Firms) سرمایه گذارانی هستند که در استارتاپ های با پتانسیل و رشد بالا اما ریسک زیاد سرمایه گذاری می کنند. در ازای این حمایت، آن‌ها در سهام یا سود شرکت شما سهیم می‌شوند.

یکی از سه نوع سرمایه گذاری که برای راه اندازی استارتاپ در کانادا باید از آن‌ها نامه حمایت دریافت کنید، همین سرمایه گذاران ونچر کپیتال هستند. تعداد سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا زیاد است ولی تنها 22 مورد آن‌ها برای صدور ویزای استارت آپ مورد تایید هستند که لیست آن‌ها را در مطلب مطالعه کردید.

سوالات متداول:

سرمایه گذاران خطرپذیر یا جسور (Venture Capital Firms) شرکت‌هایی هستند که در استارتاپ‌های نوپا با پتانسیل رشد خوب اما پر ریسک سرمایه گذاری می‌کنند.

سه گروه سرمایه گذار برای اخذ نامه حمایتی مورد تایید است: سرمایه گذاران فرشته (Angel Investors)، سرمایه گذاران ریسک پذیر (Venture Capital Funds) و مراکز رشد (Incubators).

تعداد 22 سرمایه گذار ریسک پذیر در کانادا برای گرفتن نامه حمایتی مورد تایید هستند که لیست کامل آن‌ها را در مطلب آورده‌ایم.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال