موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سرمایه گذاران فرشته کانادا

سرمایه گذار فرشته (Angel Investor) سرمایه‌گذاری است که سرمایه مورد نیاز شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌ها را برای شروع به‌کار فراهم می‌کند. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا باید از 3 نوع سرمایه گذار مورد تایید اداره مهاجرت نامه حمایت بگیرید.

سرمایه گذاران فرشته ویزای استارتاپ کانادا

سرمایه گذار فرشته، سرمایه اولیه شروع بیزینس شما را تامین می کند.

یک نوع از این سرمایه گذاران، سرمایه گذار آنجل است که در فارسی به آن فرشته سرمایه گذار یا سرمایه گذار فرشته می‌گویند. قبل از آشنایی با لیست گروه سرمایه گذاران فرشته کانادایی برای اخذ ویزا، به‌طور خلاصه با مفهوم سرمایه گذاری فرشته و تاریخچه آن آشنا می‌شویم.

سرمایه گذار فرشته کیست و چگونه کار می‌کند؟

سرمایه گذاران فرشته، فرشته‌های نجاتی هستند که در مراحل اولیه راه اندازی کسب و کار و زمانی که کفگیر شما به ته دیگ خورده و نیاز به حمایت مالی دارید، به کمک بیزینس شما می‌آیند.
البته این فرشته‌ها رایگان کار نمی‌کنند! آنجل اینوستر سرمایه مورد نیاز شما برای راه اندازی استارت آپ و بیزینس را تامین می‌کند و در ازای آن درصدی از سهام یا ارزش بیزینس را برای خود برمی‌دارد.

سرمایه گذاران فرشته معمولا کارآفرینان، ثروتمندان، مدیران بازنشسته و به‌طور کلی افرادی هستند که بخشی از سرمایه شخصی خود را در کسب‌وکارها و استارت آپ‌ها تزریق می‌کنند و در سود آن شریک می‌شوند. عکس زیر به درک نحوه کار سرمایه گذار آنجل کمک می‌کند:

نحوه فعالیت سرمایه گذار فرشته

نحوه کار سرمایه گذار فرشته

اصطلاح “سرمایه گذار فرشته” را اولین بار دکتر ویلیام وتزل (William Wetzel) – استاد دانشگاه نیوهمپشایر آمریکا – در سال 1978 در یک مطالعه تحقیقاتی به‌کار برد و پس از آن این اصطلاح رایج شد.

تعداد گروه‌ های سرمایه گذار فرشته کانادایی

تعداد دقیق سرمایه گذاران آنجل در کانادا مشخص نیست، اما تخمین زده می‌شود بین 20 هزار تا 50 هزار فرشته سرمایه گذار در کانادا وجود داشته باشد.

همان‌طور که می‌دانید برای راه اندازی استارتاپ در کانادا، یکی از شروط اصلی این است که باید از یک سرمایه گذاری کانادایی نامه حمایت بگیرید. این سرمایه‌گذار باید یکی از انواع زیر باشد:

9 گروه سرمایه گذاری فرشته برای صدور ویزای استارتاپ کانادا، مورد تایید دولت این کشور هستند. یعنی برای ارائه بیزینس‌پلن، جلب رضایت و گرفتن نامه حمایتی استارتاپ کانادا از آنجل اینوستورها، فقط 9 آنجل مورد تایید اداره مهاجرت کانادا هستند. در ادامه لیست این فرشته‌ها را آورده‌ایم:

سرمایه گذاران فرشته کانادا مورد تایید برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

9 سرمایه گذار فرشته مورد تایید برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

لیست سرمایه گذاران فرشته کانادا برای اخذ ویزای استارتاپ

حداقل مبلغ سرمایه گذاری این فرشته‌ها در استارتاپ شما باید 75,000 دلار کانادا باشد.

سخن پایانی

سرمایه گذاران فرشته، افرادی هستند که در استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا سرمایه‌گذاری کرده و در ازای آن در سهام یا سود شریک می‌شوند.

در مطلب خوانیدم که برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا حتما باید نامه حمایت از یک سرمایه گذار داشته باشیم که یکی از گزینه‌های ما آنجل اینوستورها هستند. کانادا تعداد 9 فرشته سرمایه گذار را برای مهاجرت از طریق استارتاپ قبول دارد که لیست آن را با هم دیدیم.

سوالات متداول

سرمایه گذاران فرشته معمولا کارآفرینان، ثروتمندان، مدیران بازنشسته و به‌طور کلی افرادی هستند که بخشی از سرمایه شخصی خود را در کسب‌وکارها و استارت آپ‌ها تزریق می‌کنند و در سود آن شریک می‌شوند.

سه گروه سرمایه گذار برای اخذ نامه حمایتی مورد تایید است: سرمایه گذاران فرشته (Angel Investors)، سرمایه گذاران ریسک پذیر (Venture Capital Funds) و مراکز رشد (Incubators).

تعداد 9 سرمایه گذار فرشته در کانادا برای گرفتن نامه حمایتی مورد تایید هستند که لیست کامل آن‌ها را در مطلب آورده‌ایم.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال