موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ویزای توریستی کانادا

چقدر اهل سفر و گشت و گذار هستید؟ آیا برای تان پیش آمده که برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت خود به کشورهای خارجی سری بزنید؟ تا به حال به کانادا سفر کردید؟ اگر پاسخ تان به این سوالات منفی است پس لازم است که بگوییم درصورت داشتن مقداری پول و شرایط لازم بد نیست به فکر اخذ ویزای توریستی کانادا باشید.

با ویزای توریستی کانادا از مناظر شگفت انگیز آن لذت ببرید

گشت و گذار در شهرهای کانادا، خوردن غذهای خوشمزه کانادایی و لذت بردن از طبیعت بینظیر اتاوا، ونکوور یا ادمونتون، همه دلایلی هستند که پای هر فردی را به کانادا می کشانند. اگر هم شانس آمدن به کانادا را نداشته باشند، این موارد چیزهایی هستند که فکر هرکسی را مشغول می کند.

شاید شما هم با دیدن یک یا دو عکس از شهرهای کانادا هوش از سرتان پریده باشد و مدام به این فکر می کنید که حداقل برای یکبار هم که شده به کانادا بروید و قدم زدن در خیابان های اتاوا یا ونکوور را تجربه کنید. پس خواندن این مطلب را از دست ندهید.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا شامل سه نوع ویزای سینگل، مولتیپل و سوپر ویزای کانادا می شود که در زیر شرایط هریک را برای تان بازگو خواهیم کرد:

ویزای سینگل کانادا

ویزای سینگل و یا یک بار ورود به معنای این است که شما تنها یک بار به کمک این ویزا می توانید وارد خاک کانادا شوید و تا زمانی که ویزای تان اعتبار داشته باشد می توانید در کانادا بمانید.

به خاطر داشته باشید که در صورتی که از خاک کانادا خارج شوید ویزای شما بی اعتبار خواهد شد مگر اینکه به طور مستقیم به ایلات متحده و یا سنت پیر و میکلون سفر کرده باشید.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

ویزای مولتی کانادا

ویزای مالتیپل کانادا یا به گفته بعضی های مولتیپل کانادا ویزای است که به چند بار ورود نیز نامیده می شود به این معنا است که شما می توانید تا زمان اعتبار ویزای تان به صورت نامحدود به خاک کانادا رفت و آمد داشته باشید و با هر ورودتان 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید.

زمانی که این فرصت 6 ماهه به اتمام رسید تنها کافیست چند ساعت از خاک کانادا خارج شوید و به محض ورود مجددا 6 ماه می توانید در کانادا بمانید.

در صورتی که تمایل به افزایش اعتبار 6 ماهه خود دارید می توانید درخواست خود را با بیان علت تان ارائه دهید و در صورتی که دلیل تان قانع کننده بود با درخواست شما موافقت می شود.

میزان اعتبار این نوع ویزا بسته به میزان اعتبار گذرنامه شما می باشد و از آن جایی که اعتبار گذرنامه های ایرانی 5 ساله می باشد، با نام ویزای 5 ساله کانادا شهرت یافته است.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا یکی دیگر از انواع ویزای توریستی این کشور است که مناسب برای پدر بزرگ، مادر بزرگ و یا پدر و مادر فردی است که ضمن برخورداری از اقامت دائم کانادا، سن بالای ۱۸ سال دارد. چنانچه فرزندان و یا نوه های شما شهروند کانادایی هستند و یا اقامت دائمی این کشور را دارند به شما مژده می دهیم که می توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید.

سوپر ویزای کانادا 10 سال اعتبار دارد اما همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم اعتبار گذرنامه های ایرانی تنها 5 سال است، بنابراین با داشتن این ویزا نیز می توانید به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید و با هر ورود خود به مدت 2 سال متوالی در کانادا بمانید.

کامل بودن مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا شانس پذیرفته شدن درخواست تان در سفارت را بالا می برد

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا

اگر قصد سفر به کانادا را داشته باشید حال برای تفریح یا انجام کاری در مدت زمان کوتاه، به هر حال این فکر به ذهن تان می رسد که ارائه مدارک دقیق و کامل نمی تواند تضمین کند که صد در صد ویزای مولتیپل کانادا یا همان ویزای 5 ساله کانادا را دریافت کنید، شاید این طور باشد.

اما یادتان باشد که نقص مدارک می تواند به طور قطع باعث منفی شدن جواب ویزای تان باشد. پس هرگز در این راه سرخودانه تصمیم نگیرید و عمل نکنید. انتخاب یک وکیل معتبر و حرفه ای برای دریافت این ویزا مهم است چرا که بسیار دیده شده که افراد با قدم های اشتباه، پس از صرف زمان و هزینه های گزاف، نتیجه ای نمی گیرند و از هدف شان که اخذ ویزای توریستی کاناداست دور و دورتر می شوند.

برای اطلاع بیشتر بد نیست نگاهی کلی به لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای مالتی کانادا بیاندازید:

 • فرم ویزای درخواست ویزا 5 ساله کانادا به طور کامل شده​
 • داشتن پاسپورت معتبر و عکس پاسپورتی حداقل با 6 ماه اعتبار​
 • اسناد تمکن مالی​
 • دعوتنامه از فرد یا سازمانی در کانادا یا ارائه برنامه دقیق بازدید از کانادا (این مدارک شانس دریافت ویزا را بالا می برد)​
 • پرداخت هزینه های قانونی مربوط به اخذ ویزای توریستی کشور کانادا​
 • انجام انگشت نگاری سفارت کانادا​
 • ارائه کامل اسناد مربوط به دارایی های فرد متقاضی​
 • اسنادی که نشان دهد شخص متقاضی به کشور خود بازمی گردد (مانند اسناد مالکیت و نامه هایی مانند اشتغال به کار و اشتغال به تحصیل در ایران)​
 • ارائه کامل سوابق شغلی اعم از نامه های اشتغال به کار و فیش حقوقی و مرخصی​
 • رکورد ویزای های شما به کشورهای قبلی

البته لیستی که در بالا مشاهده می کنید به صورت کلی می باشد و هر فرد با توجه به شرایط خود باید مدارک لازم را ارائه دهد. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که قبل از هرچیز با یکی از مشاوران موسسه مهاجرتی پارسی کانادا ارتباط برقرار کرده و از دانش و راهنمایی شان  در این زمینه بهره ببرید.

مراحل اخذ ویزای 5 ساله کانادا

اگر به دنبال دریافت ویزای کوتاه مدت کانادا هستید تا به این کشور سفر، با دوستان یا خانواده تان دیدار و یا در کنفرانس های علمی شرکت کنید و به طور کلی با کانادا آشنا شوید، در هر صورت باید مراحل زیر را طی کنید:

آماده سازی مدارک براساس لیست ارائه شده

سعی کنید تمام مدارک که پیش تر به آن ها اشاره شد را کامل کنید و بدون کم و کاست آن را به سفارت ارائه دهید. اما ممکن است این کار برای تان سخت یا پیچیده باشد. فراموش نکنید که نام ویزای توریستی کانادا شاید به نظر ساده باشد اما برای دریافت آن نباید خطایی داشته باشید به همین دلیل حتما با یک فرد خبره مشورت کنید.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

ترجمه مدارک به زبان انگلیسی

حال که تمام مدارک آماده شد وقت آن می رسد که همه ی آن ها را ترجمه شده و سپس به سفارت ارائه شود.

اخذ وقت سفارت و مراجعه به آن

پس از تکمیل مدارک لازم و ترجه آن ها نوبت به این می رسد که از سفارت وقت بگیرید. البته همان طور که می دانید در ایران سفارت کانادا وجود ندارد و باید به یکی از شهرهای آنکارا، استانبول، دبی و … مراجعه نمایید تا انگشت نگاری را نیز انجام دهید.

خوشبختانه این بخش از مراحل اخذ ویزای مولتی کانادا را نیز می توانید با یک مشاور مهاجرتی هماهنگ کرده تا بدون دردسر آن را پشت سر بگذارید.

یکی از مراحل اخذ ویزای مولتی کانادا مراجعه به سفارت برای انجام انگشت نگاری می باشد

دریافت پاسخ سفارت

پس از گذشت مدت زمانی که حدودا بین سه تا چهار ماه می باشد پاسخ از سوی سفارت ارسال می شود. ممکن است این پاسخ مثبت و یا منفی باشد. اگر پاسخی که دریافت کردید منفی باشد می توانید بلافاصله با برطرف کردن دلیل ریجکتی دوباره اقدام کنید.

تمدید ویزای توریستی کانادا

بسیاری از افراد با دریافت ویزای 5 ساله کانادا ذهن شان به این موضوع مشغول می شود که پس از تمام شدن اعتبار آن چطور می توانند آن را تمدید کنند. این کار سختی نیست تنها لازم است که به موقع جهت تمدید آن اقدام شود.

برای تمدید ویزای توریستی کانادا باید 30 روز قبل از اتمام آن اقدام کنید

اگر گردشگر هستید و قصد تمدید ویزای توریستی کانادا را دارید باید پیش از اتمام تاریخ انقضای ویزا اقدام کنید. شما به عنوان متقاضی باید 30 روز قبل از تمام شدن اعتبار ویزا جهت تمدید به سفارت کانادا مراجعه نمایید.

در صورت تایید شدن تمدید ویزا از سوی دولت کانادا، پرونده ی بازدید به شما ارائه می شود که در آن پرونده، مدت حضور مجاز و زمان خروج از خاک کانادا توضیح داده خواهد شد که در صورت خارج نشدن فرد پس از اتمام تاریخ اعلام شده، دولت کانادا با فرد برخورد و جریمه ای را صادر می کند.

تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت دائم

اگر بخواهید نگاهی خوشبینانه به این مسئله داشته باشید و به دنبال راهی برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم داشته باشید باید بگوییم زمانی که شخصی به عنوان توریست به کشوری ورود پیدا می کند اجازه اقامت دائم برای او صادر نمی شود.

اما می توان از طرق متفاوت شانس مهاجرت به کانادا یا دریافت اقامت دائم خود را بیشتر کنید. می پرسید چطور؟ بسیار ساده است. شما می توانید از 3 روش زیر راهی برای دریافت اقامت دائم کانادا داشته باشید:

 • خرید بیزنس در کانادا (سرمایه گذاری)
 • یافتن شغل و کار در کانادا
 • راه اندازی شرکت و ایجاد کار در کانادا (کارآفرینی)

رویای مهاجرت به کانادا را با اخذ ویزای توریستی واقعی کنید! شما به یک بررسی و ارزیابی نیاز دارید پس همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید

فرم ارزیابی مهاجرت

هزینه اخذ ویزای 5 ساله کانادا

هزینه همیشه یکی از مهم ترین دغدغه های افراد برای دریافت انواع ویزای مختلف بوده و هست. صحبت هزینه ویزای توریستی کانادا نیز جدید نیست و متقاضیان اخذ آن به این فکر بوده و هستند که پروسه دریافت ویزای 5 ساله کانادا چقدر هزینه دارد و به چه مقدار پول نیاز است؟

با توجه به شرایط حال حاضر کشور و نوسان قیمت ارز نمی توان اطلاعات دقیقی درباره هزینه دریافت این ویزا ارائه داد اما به طور کلی بهتر است بدانید که این هزینه شامل هزینه سفارت، ارزیابی مدارک و بیومترک (انگشت نگاری و عکس) می شود.

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

 • باید در سلامتی کامل باشید.
 • دارای سوابق کیفری و جرم و جنایت نباشید.
 • برای امنیت کشور کانادا خطری نداشته باشید.
 • دارای گذرنامه (پاسپورت) معتبر و تائید شده باشید.
 • قصد اقامت دائم کانادا و عدم ترک آن را نداشته باشید.
 • اثبات نمایید که به واسطه شغل، دارایی ها، خانه و یا خانواده تان به کشور خود باز می گردید.
 • اثبات نمایید که بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده تان را در طول اقامت دارید.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سوالات متداول

یکی از شرایط مهم برای دریافت ویزای 5 ساله کانادا داشتن تمکن مالی فرد متقاضی است. البته نمی توان مطمئن از این میزان پول صحبت کرد چرا که بسته به نوع ویزای دریافتی و میزان اموال و دارایی افراد مراجعه کننده، متفاوت می باشد.

خیر، متقاضیان با دریافت این ویزا حق کار در کانادا را ندارند. اگر فردی به کار در این کشور علاقه مند است می تواند با توجه به بخش تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم که پیش تر توضیح دادیم، ویزای کار در کانادا را دریافت کند و به صورت کاملا قانونی مشغول به کار شود.

بله، افراد علاقه مند به اقامت بیشتر در کانادا این امکان را دارند که 30 روز پیش از اتمام اعتبار ویزای خود برای تمدید مجدد آن اقدام کنند. آن ها برای این کار می توانند به کنسولگری کانادا مراجعه کنند.

شاید در دست داشتن دعوت نامه ای از سوی اقوام در کانادا تاثیر زیادی بر مثبت بودن پاسخ سفارت جهت اخذ ویزای توریستی این کشور داشته باشد اما متقاضیان با ارائه مدارک کامل و داشتن شرایط لازم می توانند بدون داشتن دعوتنامه نیز به کانادا سفر کنند. افرادی که در مدارک شان دعوت نامه رسمی از سوی دولت کانادا وجود ندارد می بایست ثابت کنند که توانایی پرداخت تمامی هزینه های سفر را دارند.

کامل بودن مدارک و داشتن شرایط کافی جهت دریافت ویزای 5 ساله کانادا، تاثیر زیادی در پذیرش و یا رد درخواست متقاضیان دارد. به طور کلی عواملی مثل عدم مشخص کردن هدف سفر به کانادا، عدم اثبات برخورداری از تمکن مالی، عدم مشخص کردن هدف سفر به کانادا، برخورداری از سوابق سوء پیشینه و یا ارائه هرگونه اطلاعات جعلی و دروغی، با به شک انداختن ماموران، باعث رد درخواست افراد می شود.

افراد پس از اعلام ریجکتی درخواست شان می توانند دلایل رد شدن را برطرف نموده و مجدد با پرداخت هزینه ای برابر متقاضی که برای اولین بار درخواست می دهد، برای بار دوم درخواست دهد.

‫10 دیدگاه در “ویزای توریستی کانادا
 1. مریم مقدمگفته
  5 روز پیش

  سلام و عرض ادب. من دخترم داره واسه تحصیل میره تورنتو ولی نمیتونم تنها بذارمش تا خیالم از کاراش راحت نشه. میشه همزمان ویزای توریستی کانادا بگیرم تا باهاش برم ؟؟ یا راهی هست که بشه منم همراهش باشم تا چند ماه ورودش؟

  1. پریسا انصاری پورگفته
   4 روز پیش

   درود بر شما - در حال حاضر که مرزها بسته است، بعد از باز شدن مرزها میتونید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید، اما اگه به فکر همراهیی دخترتان هستید لطفا فرم ارزیابی مهاجرت ما را پر کنید تا مشاوران ما بتوانند در خصوص سوالی که مدنظر دارید شما را راهنمایی کنند.فرم ارزیابی مهاجرت

 2. صادقیگفته
  3 هفته پیش

  با سلام در لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای مالتی کانادا گفته شده بود که باید اسنادی داشت که تضمین کنه شخص متقاضی به کشورش برمیگرده. اگه کسی چنین مدارک و اسنادی نداشته باشه باید چیکار کنه؟

  1. مینا نجفیگفته
   3 هفته پیش

   سلام به شما دوست عزیز. به طور کلی با توجه به اینکه دریافت ویزای توریستی کانادا در سال های اخیر به یکی از روش های ماندگاری افراد در کشور کانادا تبدیل شده و دولت فدرال کانادا تمایل دارد که افراد متقاضی مهاجرت با روش های مشخص شده به کانادا ورود پیدا کنند، بنابراین در بررسی اسناد و مدارک فرد برای اخذ هر گونه ویزا توجه ویژه ای را نشان می دهد. ویزای مالتی کانادا مجوزی برای ورود شما به خاک کانادا محسوب می شود و اگر مدارک کافی برای بازگشت به کشورتان را ارائه نکنید از ورود شما ممانعت به عمل می آید. چنانچه می خواهید به کلی با ویزاهای کانادا و شرایط دریافت آن ها آشنا شوید، لطفا کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید تا کارشناسان ما به صورت رایگان به شما مشاوره بدهند.

 3. پرواز پرستوگفته
  3 هفته پیش

  سلام و خسته نباشید، صفر تا صد اخذ ویزای توریستی چقدر طول میکشه؟

  1. مینا نجفیگفته
   3 هفته پیش

   سلام دوست عزیز. مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا بر اساس اعلام سایت رسمی سفارت کانادا بین ۴۱ تا ۱۲۱ روز کاری طول می کشد. اما صفر تا صد اخذ آن بسته به اینکه مدارک شما کامل باشد و شرایط خاصی در این روند پیش نیاید، متغییر است. برای کسب اطلاعات کامل کافیست کلمه ویزا را به شماره 30006016 بفرستید تا کارشناسان ما به رایگان با شما تماس بگیرند و راهنمایی تان کنند.

 4. خوشنامگفته
  3 هفته پیش

  سلام. می خواستم بدونم امکانش هست ویزای مولتی کانادا را دریافت کنم و بعد از رفتن به این کشور دنبال کار بگردمو ویزای کاری این کشورو بگیرم؟

  1. مینا نجفیگفته
   3 هفته پیش

   سلام به شما دوست عزیز. معمولا ویزای توریستی کانادا به صورت چندبار ورود Multiple است که به آن ویزای مولتی کانادا می گویند. مدت زمان اعتبار این ویزا بین 6 ماه تا 5 سال می باشد که به متقاضی این امکان را می دهد که 6 ماه در سال را در کانادا حضور داشته باشد. در جدیدترین قوانین کانادا ذکر شده که نمی توانید ویزای مولتی را به ویزای کار تبدیل کنید. ولی این قانون چندین تبصره نیز دارد که تحت شرایطی امکان کار برای شما را فراهم می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر کلمه ویزا را به شماره 30006016 بفرستید تا از مشاروه رایگان کارشناسان پارسی کانادا برخوردار شوید و یا اگر قصد بررسی روش های مهاجرتی مناسب خود را دارید فرم ارزیابی مهاجرت ما را در لینک https://parsicanada.com/assessment-enquiry/ پر کنید تا شرایط شما به خوبی سنجیده شود.

 5. Saifuddin Kaihaanگفته
  2 ماه پیش

  سلام من سیف الدین کیهان هستم از کشور افغانستان می باشم 21 سال سن دارم و فارغ دبیرستان هستم من می خواهم ویزه توریستی کشور کانادا را بگیرم من می خواهم شما در رابطه ویزه توریستی کانادا معلومات دهید یعنی هزینه ویزه، سفر ، تکت، هوتل وغیره معلومات دهید

  1. مینا نجفیگفته
   4 هفته پیش

   سلام به شما دوست عزیز. برای اطلاع از هزینه های ویزا، بلیط و هتل و ... باید با موسسه پارسی کانادا به شماره 02191300008 تماس بگیرید و یا کلمه ویزا را به شماره 30006016 پیامک کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

ارسال نظرات