موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ویزای توریستی کانادا (شرایط درخواست، هزینه‌ها و انوع)

جالب است بدانید در سالی که گذشت (سال 2023)، کانادا 1,923,148 ویزای توریستی (Visitor Visa) صادر کرد. در گزارشی که برای سال 2023 منتشر شده، 90% ویزاهای کانادا، توریستی و کاری بوده‌اند!

پس لازم است اطلاعات کاملی درباره آن داشته باشید. اما اگر به هر دلیلی فرصت خواندن این مطلب را ندارید، در کمتر از دو دقیقه فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا را پر کنید و منتظر تماس مشاورین ما باشید.

🔊آخرین اخبار ویزای توریستی کانادا

از تاریخ 10 اسفند 1401، اداره مهاجرت کانادا خبری منتشر کرد که طی آن اعلام شد، ایرانیان تا تاریخ 10 اسفند 1403، با اخذ ویزای توریستی کانادا، می‌توانند اپن ورک پرمیت (مجوز کار باز) دریافت کنند. اما برخلاف تبلیغات گسترده روی این خبر، ذکر این نکته اهمیت دارد که شاید این روش برای همه مناسب نباشد!

معرفی کلی ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا که به نام ویزای اقامت موقت (TRV) Temporary Resident Visa و ویزای ویزیتوری هم شناخته می‌شود، یک سند رسمی است که در پاسپورت شما چسبانده می‌شود. داشتن این ویزا بیانگر این است که شرایط لازم برای ورود به کشور کانادا را دارید. بسیاری از متقاضیانی که قصد ورود به کشور کانادا را دارند، به این ویزا نیاز دارند.

 • با هر بار ورود با این ویزا حق اقامت 6 ماهه در کانادا را دارید
 • مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا معمولا 10 ساله است
 • مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان (بدون احتساب انگشت‌نگاری) 107 روز است.
 • هزینه ویزای توریستی کانادا + انگشت‌نگاری، 185 دلار است
 • انگشت‌نگاری برای افراد زیر 14 سال و فردی که در 10 سال گذشته یک‌بار انگشت‌نگاری انجام داده، اجباری نیست

💡 توجه داشته باشید با ویزای توریستی 6 ماه اجازه ماندن در خاک کانادا را دارید، اما اگر تاریخ اعتبار پاسپورت‌تان زودتر از این 6 ماه به سر رسید، شما مجبور به ترک کانادا هستید.

تصویر صفحه اداره مهاجرت کانادا، از مدت‌زمان صدور ویزای توریستی برای ایرانیان (آپدیت 25 اردیبهشت 1403)
اگر می‌خواهید بدانید با اخذ این ویزا به جز کانادا کجا می‌توان رفت، مطلب با ویزای توریستی کانادا کجا میشه رفت را بخوانید!

شرایط ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا، داشتن شرایط زیر ضروری است:

 • پاسپورت معتبر داشته باشید
 • از سلامت کامل جسمانی برخوردار باشید
 • هیچ‌گونه سابقه کیفری و جرم و جنایت نداشته باشید
 • افسر اداره مهاجرت کانادا را نسبت به وابستگی خود به کشور ایران و بازگشت به وطن قانع کنید (برای اثبات باید اسنادی مانند ملک و زمین، فیش حقوقی و… ارائه کنید)
 • افسر اداره مهاجرت را مطمئن کنید که بعد از اتمام تاریخ اعتبار ویزای توریستی کانادا به وطن خود باز می‌گردید
 • پول کافی برای ماندن در کشور کانادا را داشته باشید (میزان پول به مدت زمان اقامت شما در کانادا، هتل یا محل اقامت و… بستگی دارد)
 • در صورت نیاز، دعوتنامه داشته باشید – هرچه فرد دعوت‌کننده به شما نزدیک‌تر باشد، احتمال ویزا شدن بیشتر است. (جزئیات انواع دعوتنامه و نوع نگارش آن را در صفحه دعوتنامه کانادا بخوانید)

💡میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

یکی از مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا، ارائه تمکن مالی و جزئیات حساب بانکی است. این سند تاییدی است بر توانایی شما در پرداخت هزینه‌های لازم 6 ماه اقامت در کانادا. این مبلغ در سال 2023، معادل 13 هزار دلار است. درصورت امکان، شخصی که برای شما دعوتنامه فرستاده است نیز می‌تواند مدارک تمکن مالی برای شماره ارائه کند. برای مشاهده جدول تمکن مالی کانادا بر اساس تعداد اعضای خانواده صفحه تمکن مالی کانادا را بخوانید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

از نظر اداره مهاجرت کانادا، سفرهای توریستی به این کشور شامل چند گروه زیر می‌شود:

 1. دیدار با اقوام و فرزندان خود در کانادا
 2. شرکت در کنفرانس‌های کاری
 3. تفریح و بازدید از مناطق دیدنی کانادا

به‌همین منظور مدارک لازم هم برای هر گروه ممکن است متفاوت باشد. اما لیست کامل این مدارک را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

نوع مدرکتوضیحات
سابقه سفرهای خارجیداشتن آن نشان‌دهنده این است که شما قبلا صلاحیت اخذ ویزای توریستی را داشته‌اید. کافی‌ست کپی پاسپورت‌های قبلی خود را ارائه کنید. (سفر به کشورهای شنگن، امریکا و کره جنوبی شانس شما را بسیار بیشتر می‌کند)
برنامه سفر یا Itineraryسندی است که مشخص می‌کند چه‌مدت می‌خواهید در کانادا بمانید و قصد انجام چه کاری را دارید گه شامل مواردی مانند کپی جزئیات پرواز، هتل محل اقامت و... است
تمکن مالیاین سند به اثبات توانایی مالی شما برای تامین مخارج‌تان در مدت زمان اقامت در کانادا کمک می‌کند و شامل نام بانک، جزئیات حساب و گردش مالی 6 ماهه، یا اسناد ملک و زمین است.
مدارک شناساییشامل تصویر کپی شفاف و رنگی از پاسپورت و کارت ملی نشان دهنده مشخصات فردی، ترجمه شناسنامه، سند ازدواج (درصورت وجود)، کارت پایان خدمت (در صورت وجود)
تکمیل فرم IMM 5476
برای اعضای خانواده و افرادی که قصد همراهی شما را دارند باید تکمیل شود. این فرم از سایت اداره مهاجرت کانادا قابل دانلود است.
فرم اطلاعات خانواده IMM 5645هر متقاضی بالای 18 سال باید این فرم را تکمیل کند. این فرم از سایت اداره مهاجرت کانادا قابل دانلود است.
مدارک مربوط به فرزندان زیر 18 سالبرای فرزندان زیر 18 سالی که قصد سفر با یکی از والدین خود را دارند، ارائه مدارک شناشایی ضروری است.
اطلاعات کارفرما (درصورتی که برای فرد دیگری کار می‌کنید)نامه‌ای است که از سمت کارفرمای شما صادر می‌شود و بیانگر این است که شما یک شغل ثابت دارید و قرار است بعد از این سفر به کار خود در وطن ادامه دهید. نامه باید سربرگ شرکتی باشد که در آن مشغول به کار هستید و شامل تاریخ، مشخصات کامل، جزئیات و شرح شغلی، میزان حقوق، اطلاعات تماس شرکت و مشخصات کامل کارفرما، امضای کارفرما یا منابع انسانی باشد.
اطلاعات شرکت یا بیزینس خود (درصورتی که برای خودتان کار می‌کنید)شامل مدارکی مانند جواز کسب، اسنامه شرکت، روزنامه رسمی، لیست پرداخت مالیات و بیمه
دعوتنامهنامه‌ای است که توسط اقوام شما در کانادا نوشته می‌شود و تائید می‌کند قصد سفر شما بازدید از او و کشور کاناداست. این سند تنها برای دیدار با اقوام و فرزندان خود در کانادا یا شرکت در سمینارها لازم است.
اثبات روابط فامیلیفردی که از شما برای اخذ ویزای توریستی کانادا دعوت می‌کند باید رابطه فامیلی خود را با شما اثبات کند. این سند می‌تواند شامل سند ازدواج، اطلاعات شناسنامه‌ای و یا هر مدرک معتبر و رسمی باشد و تنها برای دیدار با اقوام و فرزندان خود در کانادا لازم است.
انگشت‌نگاریانجام انگشت‌نگاری در یکی از مراکز VAC سفارت کانادا در کشورهای همسایه ایران و ارائه مدارک مربوط به آن
تست مدیکال و گواهی عدم سوءپیشینهاین دو مدرک برای ویزا شدن شما ضروری نیست، اما بودن آن‌ها روی پرونده شما، شانس‌تان را بیشتر می‌کند.

مروری بر ویژگی‌های دعوتنامه به‌عنوان یکی از مهمترین مدارک و فرد دعوت کننده:

فردی که برای شما دعوتنامه می‌فرستد حتما باید کارت اقامت دائم کانادا یا شهروندی این کشور را داشته باشد. در غیر این صورت لازم است که یکی از مجوزات استادی پرمیت یا ورک پرمیت یا نامه اشتغال به کار خود را ارائه کند.

علاوه‌براین موارد او باید ثابت کند از تمکن مالی خوبی برخوردار است و توانایی میزبانی شما را دارند. برای اداره مهاجرت کانادا فرد دعوت‌کننده حکم میزبان شما را در کانادا دارد.

در نامه دعوتنامه مشخصات کامل دعوت‌کننده و شما به همراه موارد زیر باید ذکر شده باشد:

 • آدرس و اطلاعات تماس هر دو
 • وضعیت فعلی اقامت دعوت‌کننده در کانادا
 • عنوان شغلی دعوت‌کننده
 • نسبت شما با دعوت‌کننده
 • توضیح هدف سفر شما به کانادا
 • مدت زمان اقامت‌تان در کانادا + زمان خروج از این کشور
 • اطلاعات مربوط به محل اسکان شما در کانادا
 • اطلاعات مربوط به منبع تامین هزینه‌ها در کانادا

💡یک نکته مهم

داشتن دعوتنامه ضروری نیست، اما نبود آن شانس شما را برای اخذ ویزای توریستی کاهش می‌ده. پس در صورت نداشتن دعوتنامه باید روی برنامه سفر خود تمرکز بیشتری کنید.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا: چگونه ویزای توریستی کانادا بگیریم؟

قبل از ثبت درخواست برای ویزای ویزیتوری کانادا باید: مدارک لازم را آماده کرده باشید، نیاز یا عدم نیاز به فرایند بیومتریک (شامل انگشت‌نگاری و تصویر چهره) را نیز بررسی کرده باشید. در ادامه مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا را کامل توضیح داده‌ایم:

گام اول: آماده‌سازی مدارک

براساس جدول بالا باید مدارک لازم را آماده کنید.

گام دوم: ثبت درخواست به‌صورت آنلاین

در این مرحله باید در سامانه IRCC کانادا، یک پروفایل ایجاد کنید، مدارک لازم را در آن آپلود کنید و در نهایت هزینه پردازش پرونده خود را پرداخت کنید (به مبلغ 100 دلار). در این مرحله ممکن است موارد زیر از شما خواسته شود:

 • شرکت در یک مصاحبه
 • ارسال اطلاعات تکمیلی بیشتر
 • نتیجه تست مدیکال
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

امکان ثبت درخواست به‌صورت کاغذی هم وجود دارد، اما توصیه خود اداره مهاجرت کانادا، ثبت آنلاین در سامانه این اداره است.

گام سوم: انجام فرایند بیومتریک

اگر بار اول است که درخواست ویزای توریستی می‌دهید، باید فرایند انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری که موسوم به بیومتریک است را در یکی از دفاتر انگشت‌نگاری یا VAC سفارت‌های کانادا در کشورهای همسایه، انجام دهید.

گام چهارم: اعلام نتیجه از سوی اداره مهاجرت کانادا

در صورت تکمیل تمامی موارد و مدارک خواسته شده، اخذ ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان 107 روز زمان می‌برد. در صورت تایید، اداره مهاجرت کانادا از شما می‌خواهید پاسپورت معتبر تان را ارسال کنید. در نهایت دستورالعمل‌های لازم را برای شما ارسال می‌کند.

در این مرحله 2 نامه از اداره مهاجرت کانادا دریافت خواهید کرد: نامه تایید یا رد درخواست شما + نامه دستورالعمل ثبت ویزا در پاسپورت

نمونه نامه دستورالعمل ثبت ویزای کانادا در پاسپورت

نمونه نامه دستورالعمل ثبت ویزای کانادا در پاسپورت

💡یک نکته مهم

در صورت عدم تایید درخواست شما برای اخذ ویزای توریستی کانادا، اداره مهاجرت این کشور نامه‌ای مبنی بر این موضوع به‌همراه علت ریجکتی ویزای شما ارسال می‌کند.

ریجکتی ویزای توریستی: دلایل رد شدن و نحوه اعتراض

درخواست شما برای ویزای توریستی کانادا به دلایل زیر ممکن است ریجکت یا رد شود:

 • داشتن سوءسابقه
 • ناقص بودن مدارک لازم
 • داشتن مشکلات جسمی
 • عدم ارائه تمکن مالی کافی
 • نداشتن سابقه سفرهای خارجی
 • ارائه مدارک ناقص از فرد دعوت کننده
 • نداشتن شغلی ثابت در ایران و عدم اثبات بازگشت به کشور
 • ارائه هرگونه اطلاعات و مدارک جعلی و غلط به اداره مهاجرت کانادا
 • شما جز افراد غیر قابل پذیرش موسوم به Inadmissible در کشور کانادا بوده‌اید. این افراد به دلایل مختلف امنیتی، سیاسی و پزشکی حق ورود به کانادا را ندارند.
 • افسر اداره مهاجرت احساس کرده، قصد شما از سفر به کانادا فراتر از موضوع گردشگری است و احتمال داده شما قرار است بیش از زمان قانونی ویزا در کانادا حضور داشته باشید

شما از همان لحظه که نامه ریجکتی ویزای خود را دریافت کرده‌اید می‌توانید برای درخواست مجدد اقدام کنید. اما درخواست مجدد اخذ ویزای توریستی کانادا با همان شرایط، باز هم منجر به ریجکت شدن می‌شود. پس از رفع نواقص پرونده باید از طریق کورت کانادا به ریجکتی ویزای خود از طریق وکیل اعتراض کنید. در مطلب رفع ریجکتی ویزای کانادا مراحل آن را با جزییات شرح دادیم.

درصورتی که اعتراض شما به اداره مهاجرت کانادا بی پاسخ ماند، با گرفتن حکم مانداموس کانادا نیز می‌توانید به ریجکتی خود اعتراض کنید. ذکر یک نکته هم اهمیت دارد که اگر فرد یا موسسه‌ای به شما وعده ویزای توریستی تضمینی داده‌است باید کمی درباره آن تامل کنید. هیچ تضمینی برای اخذ هیچ ویزایی وجود ندارد، چراکه پرونده‌های مهاجرتی ریزه‌کاری‌های زیادی دارند و مسیر هر فرد در پرونده‌شان متفاوت است.

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه ویزای توریستی کانادا مانند هر ویزای دیگری به چند بخش تقسیم می‌شود که جداگانه در دو جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید:

*این هزینه‌ها برای یک نفر محاسبه شده است

هزینه‌های قبل از ویزا شدن:
بررسی پرونده توسط اداره مهاجرت 100 دلار
انگشت نگاری
85 دلار
سفر به ترکیه برای انگشت‌نگاری400 دلار
بیمه مسافرتی 450 دلار
خرید بلیط رفت‌وبرگشت به مقصد ونکوور1150 دلار
پیکاپ ویزا100 دلار
ترجمه مدارک16 دلار
جمع کل:2301 دلار
جدول هزینه‌های بعد از ویزا شدن - ویزای توریستی کانادا
هزینه‌های بعد از ویزا شدن (برای 1 ماه)
اسکان2000 تا 4500 دلار
تفریحات300 تا 500 دلار
حمل و نقل عمومی150 تا 200 دلار
وعده‌های غذایی600 تا 900 دلار
جمع کلبین 3050 الی 6100

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پیکاپ ویزا کانادا (درج ویزا در پاسپورت در کشورهای همسایه) و بیمه مسافرتی کانادا صفحات مربوط به آن‌ها را بخوانید.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا به نوع آن بستگی دارد:

انواع ویزای توریستی کانادا

کانادا 3 نوع ویزای توریستی دارد:

 • ویزای سینگل (Single Visa) شش ماه اعتبار: با این ویزا متقاضی تنها اجازه یک بار ورود به کشور کانادا را دارد.
 • ویزای مولتیپل (Multiple Visa) پنج سال اعتبار: با این ویزا که به نام ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می‌شود، متقاضی تا زمانی که ویزا اعتبار دارد، می‌تواند بارها به کشور کانادا رفت‌وآمد کند.
 • سوپر ویزای کانادا (Super Visa) ده سال اعتبار: این ویزا ویژه والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های افرادی است که به روش‌های مختلف اقامت کانادا را اخذ کرده‌اند. جزئیات را در سوپر ویزای کانادا بخوانید.

💡یک نکته مهم

البته در زمان ثبت درخواست برای ویزای توریستی نیازی نیست که شما نوع ویزا را انتخاب کنید. به‌طور خودکار برای متقاضیان ویزای توریستی کانادا، ویزای مولتیپل صادر می‌شود. ویزای سینگل در معدود موارد و تنها در شرایط خاصی صادر می‌شود.

با این توضیحات مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا در نوع مولتیپل 10 سال است. البته میزان اعتبار به نظر افسر اداره مهاجرت کانادا بستگی دارد. در هر بار ورود با ویزای توریستی کانادا، به‌مدت 6 ماه می‌توانید در کانادا اقامت داشته باشید.

این نکته را مد نظر داشته باشید که پاسپورت‌های ایرانی 5 سال اعتبار دارند و به‌همین دلیل اعتبار این ویزا نیز 5 سال محاسبه می‌شود و برای استفاده از 5 سال بعدی مجبور به ترک کانادا و تمدید پاسپورت خود هستید.

نحوه افزایش مدت اقامت در کانادا با ویزای توریستی

ویزای توریستی کانادا در هر بار ورود 6 ماه اعتبار دارد. البته در بدو ورود به کانادا، افسر مربوطه ممکن است به شما اجازه اقامت بیشتر از 6 ماه و یا حتی کمتر از آن را صادر کند. در این صورت همان جا تاریخ دقیق بازگشت شما در پاسپورت‌تان درج خواهد شد. اگر قرار است بیشتر از 6 ماه با این ویزا در کانادا بمانید، علاوه بر ویزای ویزیتوری کانادا نیازمند سندی به نام Visitor Record هستید.

برای اخذ Visitor Record باید 30 روز قبل از تاریخ انقضای ویزای توریستی خود اقدام کنید. این سند شامل تاریخ دقیق ترک کشور کانادا نیز، هست.

تبدیل و تمدید ویزای توریستی کانادا

👈 اگر قصد دارید با ویزای توریستی وارد خاک کانادا شوید و سپس آن را به ویزای کاری تبدیل کنید، باید از الان به فکر نوع کار و نحوه پیدا کردن کار در کانادا باشید. چرا که این پروسه زمان‌بر است و شما با ویزای توریستی تنها 6 ماه فرصت دارید.

👈 اگر هم قصد دارید با ویزای توریستی در کانادا تحصیل کنید، باید به فکر انتخاب دانشگاه، بورسیه و اپلای باشید.

ما با جزئیات کامل در صفحه زیر به این موضوع پرداخته‌ایم:

💡یک نکته مهم

در خصوص تمدید ویزای توریستی هم باید بدانید، ویزای توریستی را نمی‌توان تمدید کرد. پس بعد از اتمام تاریخ اعتبار آن، باید مجددا برای اخذ این ویزا درخواست دهید. اما اگر تا قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا، درخواست خود را مبنی بر اقامت بیش از 6 ماه در کانادا به اداره مهاجرت کانادا اعلام کنید، با ارائه دلایل کافی می‌توانید ویزیتور ریکورد بگیرید و مدت زمان بیشتری در کانادا بمانید.

و اما مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

خود ویزای توریستی منجر به اخذ اقامت دائم کانادا نمی‌شود. بلکه همانطور که بالاتر هم عنوان کردیم، بدین منظور شما باید یا از طریق کار و ورک پرمیت اقدام کنید یا از طریق تحصیل و اِستادی پرمیت. برای مهاجرت به کانادا توصیه می‌کنیم راه‌های دیگری را امتحان کنید.

اگر هنوز هم سوالی درباره ویزای توریستی کانادا در ذهن دارید، سوالات زیر را مطالعه کنید و یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید:

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

از کجا بدانم برای رفتن به کانادا چه نوع ویزایی لازم دارم؟

هرکدام از موارد زیر که به شرایط شما نزدیک است را مطالعه کنید، تا مشخص شود برای رفتن به کانادا، به چه ویزایی نیاز دارید:

شما باید برای اخذ ویزای توریستی از نوع سوپر ویزا ویژه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها درخواست دهید. با این ویزا اجازه اقامت در کانادا بیش از 6 ماه را خواهید داشت. این ویزا 5 سال اعتبار دارد.

برای اخذ ویزای توریستی کانادا برای والدین باید:

 • یک نامه حمایت مالی از سوی فرزندان یا نوه‌های خود داشته باشید
 • نامه تایید توانایی پرداخت بیمه درمانی کانادا یا موسسات بیمه خارجی مورد تایید کانادا را اخذ کنید
 • یک بیمه‌نامه معتبر یک ساله از لحظه ورود به خاک کانادا داشته باشید
 • بیمه درمانی حداقل 100 هزار دلار هزینه‌ها را جبران کند
 • درخواست خود را برای اخذ سوپرویزای کانادا خارج از این کشور ثبت کرده باشید
 • هزینه 100 دلاری این ویزا را بپردازید

💡 اگر شرایط اخذ این ویزا را ندارید باید برای ویزای ویزیتوری یا توریستی ساده اقدام کنید. درضمن اگر با ویزای توریستی به کانادا رفته‌اید برای تبدیل آن به سوپر ویزا حتما باید خاک کانادا را ترک کنید.

شما باید بدین منظور برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کنید. با این ویزا حق اقامت 6 ماهه در این کشور دارید. هزینه اخذ این ویزا 100 دلار کانادا است. در کنار مدارک عمومی اخذ ویزای توریستی کانادا، اگر قصد سفر شما شرکت در کنفرانس است، باید یک نامه اطلاعات کارفرما هم تهیه کنید. این نامه که از سمت کارفرمای شما صادر می‌شود بیانگر این است که شما یک شغل ثابت دارید و قرار است بعد از این سفر به کار خود در وطن ادامه دهید.

اگر اداره مهاجرت کانادا درخواست شما برای اِستادی پرمیت یا ورک پرمیت را تایید کند، شما باید ویزای توریستی بگیرید. البته نیازی به ثبت درخواست برای ویزای توریستی ندارید. چرا که به‌طور خودکار بعد از ثبت درخواست برای Study permit یا Work permit برای شما ویزای توریستی صادر خواهد شد. البته حتما تایید ثبت اِستادی پرمیت/ورک پرمیت خود را در فرودگاه‌های کانادا، همراه داشته باشید.

هزینه اخذ ویزای توریستی با مجوز تحصیل یا مجوز کار در کانادا 100 دلار کاناداست و تا 10 سال اعتبار دارد.

تصویر زیر یکی از نمونه‌های ویزای توریستی مولتیپل است که برای یکی از مراجعین ما که قصد تحصیل در کانادا را داشته صادر شده است:

نمونه ویزای مولتی کانادا از پارسی کانادا

شما نیاز به ویزای توریستی کانادا دارید. اگر به‌زودی مجوز تحصیل یا کار شما در کانادا منقضی می‌شود، می‌توانید برای اخذ ویزای ویزیتوری جدید درخواست دهید. با این ویزا شما حق خروج و بازگشت به کانادا را خواهید داشت. البته قبل از ترک کانادا باید برای اخذ این ویزا درخواست دهید.

شما به ویزای توریستی نیاز دارید. هزینه اخذ این ویزا 100 دلار کاناداست.

شما به ویزای توریستی کانادا نیاز دارید. هزینه اخذ این ویزا 100 دلار کاناداست.

شما به ویزای توریستی کانادا + دعوتنامه نیاز دارید. شاید ارائه دعوتنامه برای اخذ ویزا برای شما ضروری نباشد، اما هدف شما را از سفر به کانادا شفاف‌تر می‌کند و امتیاز مثبتی برای پرونده شما خواهد بود.

👈اگر شما زیر 18 سال سن دارید باید با ویزای توریستی به پدر یا مادر خود بپیوندید و در مدت زمان اقامت در کانادا می‌توانید به‌صورت رایگان و بدون نیاز به مجوز تحصیلی در کانادا مشغول به درس خواندن شوید. اما اجازه کار در این کشور را ندارید. (البته شانس صدور ویزا برای فرزندان زیر 18 سال کم است مگر اینکه همراهی با یک ویزای معتبر داشته باشند)

👈اگر بین 18 تا 22 سال سن دارید، می‌توانید از ایران برای اخذ استادی پرمیت درخواست دهید و یا با ویزای توریستی به کانادا رفته و از آنجا برای مجوز تحصیل درخواست دهید. در این شرایط می‌توانید هم با پدر/مادر خود دیدار کنید و هم در کانادا تحصیل کنید. البته هزینه تحصیل برای شما رایگان نخواهد بود ولی هزینه‌ها کمتر از سایر دانشجویان بین‌المللی خواهد بود.

👈اگر بالای 22 سال سن دارید، باید از طریق اِستادی پرمیت یا ورک پرمیت به کانادا سفر کنید.

3 نکته مهم درباره ویزای توریستی کانادا

1️⃣ مراقب دعوتنامه‌های خریدنی سودجویان باشید، زیرا در صورتی که افسر اداره مهاجرت متوجه آن شود، تا 5 سال حق ورود به کانادا را نخواهید داشت!

2️⃣ دعوتنامه لزومی ندارد از سمت اقوام و وابستگان شما باشد، بلکه دعوتنامه از شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز مورد قبول است. آنچه در قبول درخواست ویزای شما تاثیر گذار است، هدف سفر شماست.

3️⃣ شما با ویزای توریستی کانادا، می‌توانید در این کشور ازدواج کنید و بعد از آن با تمدید و تبدیل ویزای توریستی کانادا، مدت زمان اقامت خود در این کشور را افزایش دهید.

سوالات متداول

سخت‌گیری برای افراد مجرد به‌دلیل داشتن وابستگی‌های کمتر به وطن‌شان در زمان صدور ویزای توریستی کانادا بیشتر است. اما اخذ این ویزا برای آن‌ها نشدنی نیست!

شما با اخذ ویزای توریستی کانادا می‌توانید در این کشور زایمان کنید و برای فرزند خود اقامت دائم کشور کانادا را بگیرید. بعد از رسیدن فرزندتان به سن 18 سالگی می‌توانید با ویزای اسپانسرشیپ اقامت کانادا را بگیرید. جزئیات را در صفحه زایمان در کانادا بخوانید.

اگر فرزند زیر 18 سال دارید، پاسخ بله است. برای تحصیل فرزندان بالای 18 سال در کانادا باید برای فرزندان‌تان اِستادی پرمیت (Study Permit) یا مجوز تحصیل در کانادا بگیرید.

بله. در اصل دعوت‌نامه یکی از مدارک اختیاری برای اخذ ویزای توریستی است و شما بدون آن و البته با ارائه دلایل قانع‌کننده می‌توانید ویزای توریستی کانادا را بگیرید.

اگر پاسخ واقع‌بینانه‌ای بخواهیم بدهید باید بگوییم خیر. تمام سخت‌گیری‌های دولت کانادا برای ارائه ویزای توریستی به‌دلیل همین موضوع پناهندگی است.

اگر قصد دارید به‌طور موقت از کانادا خارج شوید و مجوز کار و تحصیل موقت دارید، نیازی نیست که مجددا برای اخذ ویزای توریستی کانادا درخواست دهید. با همان ورک یا اِستادی پرمیت معتبر خود می‌توانید به کانادا بازگردید.

بله! خصوصا اگر ساکن اروپا باشید احتمال قبول درخواست شما بیشتر است. چراکه یکی از مواردی که آفیسر مهاجرت به آن توجه ویژه‌ای دارد، سابقه سفر به کشورهای شنگن است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال