موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

وکیل مهاجرت به استرالیا

وقتی که اسمِ وکیلِ مهاجرتی به گوشتان می‌خورد، ممکن است ناخودآگاه سوال‌ها و ابهامات زیادی در ذهنتان شکل بگیرد. سوالاتی که فارغ از کشورِ مقصد، همه یک مضمون دارند. مثلاً برای استرالیا بپرسید: «مگه برای مهاجرت به استرالیا حتما نیاز به وکیل دارم؟» یا «وکیل مهاجرت به استرالیا چه‌کاری می‌کنه که خودم نمی‌تونم انجام بدم؟» یا «بابا اینا هَمَش کَلَکِ پوله» و سوالات مشابه دیگر. بیایید بی‌پرده و کمی عمیق‌تر بررسی کنیم.

لزوم مشورت با وکیل مهاجرتی استرالیا

داشتن وکیل مهاجرتی استرالیا، پرونده شما را سریع‌تر به سرانجام می‌رساند

آیا داشتن وکیل برای مهاجرت به استرالیا الزامی است؟

انتظار دارید بگوییم بله؟! صددرصد خیر! هیچ لزومی بر وجود یک وکیل در پرونده شما نیست؛ اما وجود وکیل می‌تواند شانس شما را در اخذ ویزای استرالیا بالا ببرد. می‌پرسید چگونه؟

استرالیا یک کشور به‌شدت قانون‌مند است و به‌راحتی بَر سَرِ کوچک‌ترین موضوعات سخت‌گیری می‌کند. احتمالاً یادتان نرفته که ویزای مَرد اولِ تنیسِ جهان – نواک جوکوویچِ صِرب (Novak Djokovic) – به‌دلیل نزدن واکسن کرونا باطل و این ورزشکار نه‌تنها از شرکت در مسابقات تنیس آزاد محروم، بلکه از استرالیا دیپورت شد! پس فکر نکنید به این سادگی‌هاست یا استرالیا در مقابلِ ایرادات یا نواقص پرونده شما بخشش و مهربانی به‌خرج می‌دهد!

شما یک بار مهاجرت می‌کنید و چه‌بسا این تصمیم، مهم‌ترین تصمیم زندگیتان باشد. باتوجه‌به هزینه‌های مهاجرت، سختی‌ها و دشواریِ مسیر؛ آیا جایی برای آزمون‌وخطا و ریسک‌کردن وجود دارد؟ احتمالاً خودتان هم می‌دانید که داشتن سابقۀ ریجکتی، در تلاش‌های بعدی شما حتی برای کشوری دیگر هم ممکن است تاثیر منفی داشته باشد. احتمالاً این سوال به ذهنتان آمده:

وکیل مهاجرت به استرالیا واقعاً چه کارهایی برای ما می‌کند؟

یک وکیل مهاجرتی استرالیا، قوانین و آخرین تغییراتِ دستورالعمل‌ها را می‌داند و تجربه‌های مختلفی در رزومۀ خود دارد. می‌پرسید این موارد به‌ چه دردی می‎‌خورد؟! برآیند همۀ این موارد این است که وکیل با بررسی پروندۀ شما، بهترین روش مهاجرتی را جلویِ پایتان گذاشته، نقصِ مدارک را اطلاع داده، نکاتی برای افزایش امتیاز یا شانس اخذ ویزا در اختیار شما قرار می‌دهد و به بهترین روش و با کمترین ریسک، پرونده را به اداره مهاجرت استرالیا می‎فرستد.

توانایی‌های وکیل مهاجرتی استرالیا

وکیل مهاجرتی استرالیا، با قوانین آشنا است و شما را زودتر به هدف‌تان می‌رساند

حتی وکیل مهاجرتی می‌تواند برای تقویت رزومه، اخذ مدرک زبان، ترجمه مدارک، رزرو بلیط، رزرو هتل و مشکلاتِ پس از رسیدن به استرالیا هم به شما کمک کند. حالا که با اهمیت وجودِ وکیل مهاجرت استرالیا آشنا شدید، احتمالاً می‌پرسید:

وکیل مهاجرتی را از ایران بگیرم یا استرالیا؟

انتخاب با خودتان است! این‌که وکیل رسمی و حرفه‌ای در اختیار داشته باشید، مهم‌تر از این است که از کجا آن وکیل را بگیرید. البته به معنای این نیست که این موضوع اصلاً مهم نباشد! بعضی‌ها معتقدند وکیل رسمی در استرالیا معتبرتر و قابل‌اطمینان‌تر است. هرچند به‌دلیل دوری، در صورت بروز مشکل در پروسه مهاجرت یا سلب اطمینان، ممکن است دستِ متقاضی از بعضی پیگیری‌ها کوتاه باشد!

ولی حضور وکیل مهاجرت به استرالیا در ایران، دسترسی و اختیارعمل بیشتری به متقاضی می‌دهد. همچنین پیگیریِ روندِ پیشرفتِ پرونده و ارتباط بهتر با موسسه مهاجرتی یا خودِ وکیل آسان‌تر خواهد بود. سوال بعدی هم احتمالاً به ذهنتان آمده:

وکیل رسمی و حرفه‌ای مهاجرتی استرالیا را چگونه تشخیص دهم؟

رسمیتِ وکیل استرالیا را معمولاً از روی تاییدیۀ مارا (MARA) می‌شناسند. MARA مخفف “Migration Agents Registration Authority” و یک سازمانِ دولتی استرالیا برای تایید تخصص و رسمیتِ وکلای مهاجرتی است. برای اطلاعات بیشتر مطلب سازمان مارا استرالیا را مطالعه کنید.

تاییدیۀ مارا وکیل مهاجرتی استرالیا

تائیدیه مارا، نشانه حرفه‌ای بودن وکیل مهاجرتی استرالیا است

حرفه‌ای بودن وکیل مهاجرتی استرالیا را هم باید از پرونده‌های موفق و تجربیات موکلان فهمید. البته طبیعی است که یک وکیل که به‌تازگی به جمع وکلای مهاجرتی رسمی پیوسته، پرونده‌های متعددی در رزومه نداشته باشد؛ اما با مهارت، تخصص و دانش بالا به مشاوره و وکالت بپردازد. همۀ وکلای موفق هم روزی اولین مشتری و متقاضی را داشته‌اند!

پارسی کانادا، چه خدمتی در این زمینه به من ارائه می‌دهد؟

پارسی کانادا، با دراختیارداشتن وکلای مارا استرالیا، مجوز مشاوره شغلی و کاریابی خارجی و با پرونده‌های موفق متعدد، یک مشاورهِ خوب و یک وکالت حرفه‌ای را به شما تضمین می‌دهد.

پارسی کانادا، در ایران، دو دفتر در تهران و اصفهان دارد که می‌توانید برای مشاوره تخصصی مهاجرت به استرالیا به ما مراجعه کنید. اگر هم به‌دنبال وکیل مهاجرت به استرالیا در تهران و اصفهان هستید و در این شهرها زندگی می‌کنید، روی ما حساب کنید!

خدماتِ پارسی‌کانادا برای کشورِ استرالیا، تا به امروز شامل روش‌ها و لاین‌های زیر است:

درصورتی‌که نیاز به مشاوره دارید، با پرکردن فرم ارزیابی مهاجرت، منتظر تماس مشاوران ما باشید:

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

سخن پایانی

برای مهاجرت به استرالیا، هیچ الزامی به داشتن وکیل نیست و تصمیم به گرفتنِ وکیل مهاجرتی با خودتان است. با داشتنِ وکیل مهاجرت، شانس اخذِ ویزا را برای خود بالا می‌برید و ریزه‌کاری‌های پروسه را باتوجه‌به قوانینِ سخت استرالیا می‌فهمید.

انتخابِ وکیل مهاجرت به استرالیا در ایران یا خودِ استرالیا هم با خودتان است؛ هرچند با‌توجه‌به دسترسی بهتر و قابلیت پیگیری ساده‌تر، پیشنهادِ ما وکلای حاضر در ایران است. البته وکلای مدنظر شما باید وکیل مارا باشند و دانش و تخصص لازم را هم بدانند.

سوالات متداول

خیر. وجودِ وکیل شانس اخذ ویزا را باتوجه‌به قوانین سختِ استرالیا بالا می‌برد. همچنین وی می‌تواند در تکمیل و ترجمه مدارک و سایر مراحل اقدام هم به شما کمک کند.

مقدار دقیقِ هزینه‌ها باتوجه‌به شرایط شما، روشِ مهاجرتی، تعداد اعضای خانواده و قوانین استرالیا متغیر است. دراین‌خصوص باید با وکلای مهاجرتی مشورت کنید.

بهترین وکلای استرالیا باید تاییدیۀ MARA و دانش و تخصص لازم را در حوزه مهاجرت به استرالیا داشته باشند. وجود تجربه و پرونده‌های موفق متعدد هم می‌تواند نشان از حرفه‌ای بودن آن وکیل یا موسسه باشد.

انتخاب با خودتان است؛ هرچند با‌توجه‌به دسترسی بهتر و قابلیت پیگیری ساده‌تر، پیشنهادِ ما وکلای حاضر در ایران است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال