موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به استرالیا از طریق والدین (ویزای والدینی)

مهاجرت به کشوری دیگر درصورتی که سنجیده انجام شود می تواند شانس بزرگی برای پیشرفت کاری و تحصیلی باشد.

از جمله کشور هایی که امروزه بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است، استرالیا می باشد.

از آنجایی که بسیاری از جوانان به منظور کار و تحصیل و بهره مندی از خدمات اجتماعی و رفاهی بیشتر به این کشور سفر کرده اند، سیستم مهاجرتی استرالیا برنامه ای ترتیب داده است که به کمک آن خانواده ها نیز بتوانند به همراه تمامی اعضای خود به این کشور زیبا مهاجرت کرده و از مزایای کار، تحصیل و زندگی در آن لذت ببرند.

این برنامه مهاجرتی همان مهاجرت از طریق والدین می باشد که به کمک آن فردی که دارای صلاحیت های خاص می باشد، می تواند به عنوان حامی و اسپانسر اعضای خانواده خود، آن ها را با خود به استرالیا ببرد و اقامت دائم و یا موقت این کشور را دریافت کنند.

افرادی که صلاحیت دریافت این ویزا را داشته باشند، می توانند به راحتی با تمامی اعضای خانواده خود به استرالیا سفر کنند.

از نکاتی که درباره این ویزا باید مد نظر قرار دهید این است که متقاضی این ویزا باید در زمان ارائه درخواست خود خارج از کشور استرالیا باشد.

تنها در صورتی فرد می تواند در استرالیا چنین درخواستی بدهد که ویزای موقت او اجازه درخواست ویزای دیگری را به او داده باشد

 

مهاجرت به استرالیا از طریق والدین (ویزای والدینی)

 

بر اساس این برنامه مهاجرتی والدین در صورتی که فرزند شان شهروند قانونی استرالیا باشد می توانند به واسطه آن ها در استرالیا اقامت داشته باشند.

متقاضیان این ویزا باید دارای شرایط خاصی باشند. برای مثال باید شهروند قانونی استرالیا و یا شهروند قانونی نیوزیلند باشند، و می توانند در صورتی که والدین شان تمایل به مهاجرت به استرالیا را داشته باشند، برای اخذ این ویزا درخواست دهند. ویزای والدین شامل موارد زیر می شود:

 • ویزای معمولی والدینی که ساکن خارج از استرالیا هستند، زیر گروه ۱۰۳
 • ویزای اقامت موقت والدین استرالیا با پرداخت هزینه – زیر گروه ۱۷۳:

این ویزا درواقع شانس اقامت دائم را به شما می دهد و از نظر هزینه ها بسیار ارزان قیمت تر می باشد. اما به خاطر داشته باشید که زمان بررسی پرونده مهاجرتی شما و دریافت این ویزا بسیار طولانی باشد.

با اخذ این ویزا بعد از دو سال می توانید از طریق ویزای زیر گروه 143 استرالیا نسبت به اخذ اقامت دائم کشور استرالیا اقدام کنید تا برای همیشه بتوانید در این کشور بمانید.

 • ویزای اقامت دائم والدین استرالیا با پرداخت هزینه – زیرگروه ۱۴۳:

این ویزا نیاز به هزینه های مالی زیادی دارد و مدت زمان بررسی پرونده و اخذ آن بین 49 الی 55 ماه می باشد اما شواهد نشان داده است که معمولا بسیاری از پرونده های مهاجرتی این ویزا در مدت زمان 18 ماه بررسی و تایید می شود.

نکته ای که درباره این ویزا باید بیان کنیم این است که اگر یکی از والدین فرد متقاضی بیش از 65 سال سن داشته باشد می توانند از این طبقه بندی استفاده کنند و این شانس را دارند که در زمان بررسی پرونده مهاجرتی شان با دریافت ویزای بریجینگ در استرالیا بمانند.

 • ویزای آخرین فرد بازمانده استرالیا _ زیر گروه ۱۱۵:

می توان گفت این ویزا مخصوص افرادی است که تمامی افراد خانواده و اقوام درجه یک شان به همراه همسر (در صورت تاهل) دارای اقامت دائم استرالیا باشند و فقط فرد متقاضی اقامت استرالیا را نداشته باشد.

اما نکته مهم این ویزا این است که تمامی این افراد باید حتما به صورت قانونی وارد کشور استرالیا شده باشند و چنانچه خلاف آن برای دولت استرالیا ثابت شود، فرد بازمانده نیز نمی توانند به استرالیا مهاجرت کند.

 

درخواست مشاوره رایگان

 

شرایط لازم اخذ ویزای والدین استرالیا

معمولا برای اخذ این ویزا متقاضیان باید دارای شرایط زیر باشند:

 • متقاضی باید والدین فرزندی باشد که شهروند قانونی دائمی و یا موقت استرالیا یا نیوزیلند باشد.
 • فرزند متقاضی باید در استرالیا حداقل به مدت دو سال اقامت داشته باشد.
 • متقاضی باید از سلامت کامل جسمی و روحی برخوردار باشد.
 • والدین باید در آزمون تراز خانواده شرکت کرده باشند، به این معنا که حداقل نیمی از فرزندان آن ها در کشور استرالیا اقامت داشته باشند. و یا اینکه تعداد فرزندان مقیم استرالیای آن ها برابر با تعداد فرزندانی باشد که در کشور دیگری زندگی می کنند.
 • شرط دیگر داشتن ضمانت شخص اسپانسر (یا فرزند) می باشد.
 • فرد متقاضی باید در زمان ارائه درخواست ویزای والدین، یک همراه معرفی کند مانند: همسر، فرزندان خود یا فرزندان همسر و دیگر خویشاوندان وابسته.

در نهایت با احراز تمامی این شرایط، با ویزای والدین، خانواده ها می توانند به منظور زندگی در کنار فرزندان شان در کنار آن ها در کشور استرالیا زندگی کنند، به این منظور باید توسط فرزند شان که شهروند استرالیا می باشد، اسپانسر شود.

 

 

مزایای اخذ ویزای والدین استرالیا

با اخذ این ویزا می توانید از مزایای زیادی در کشور استرالیا بهره مند شوید، که در ادامه به ذکر آن ها پرداخته ایم:

 • اخذ اقامت دائم کشور زیبا و پر جاذبه استرالیا
 • شانس کار و تحصیل در کشور استرالیا
 • بهره مندی از خدمات پزشکی و درمانی رایگان یا همان Medicare
 • اسپانسر بستگان واجد شرایط خود شوید و آن ها را نیز در کنار خود در استرالیا داشته باشید.
 • یکی دیگر از مزایای دریافت این ویزا این است که ، والدین فرد متقاضی می توانند از حقوق بیکاری به مدت دو سال و یا بهره مندی از حقوق از کار افتادگی یا سالخوردگی به مدت ده سال استفاده کنند.

 

پارسی کانادا و اخذ ویزای مهاجرت از طریق والدین به استرالیا

تصمیم گیری درباره مهاجرت به کشوری دیگر، یکی از بزرگترین تصمیمات هر فرد در زندگی می باشد که باید با درایت گرفته شود.

خوشبختانه وکلای متخصص  موسسه مهاجرتی پارسی کانادا با تجربه زیادی که در این زمینه دارند می توانند بهترین مشاور و راهنمای شما در این زمینه باشند.

شما را با موانع و احتمالات پیش روی تان در مسیر اخذ انواع ویزا های مهاجرتی راهنمایی کنند تا در کمترین زمان ممکن بتوانید ویزای متناسب با شرایط خود را دریافت کنید و هر چه سریع تر از زندگی در کشور استرالیا در کنار خانواده خود، لذت ببرید.

این موسسه که بدون اغراق یکی از بزرگترین موسسات مشاوره در زمینه مهاجرت به کشور های کانادا و استرالیا محسوب می شود، توانسته است با کمک تجهیزات پیشرفته و سیستم مشاوره ای جدیدی که دارد، توجه متقاضیان زیادی را به خود جلب کند و در کنار آن با جلب رضایت آن ها، روز به روز بر اعتبار خود بیافزاید.

 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت
ارسال نظرات