موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

بررسی ویزای 494 استرالیا و آنچه باید درباره آن بدانید

زمانی که کارفرمایان استرالیایی قادر به یافتن نیروی کار ماهر در استرالیا نیستند، می‌توانند کارکنان موردنیاز خود را در خارج از کشور پیدا کنند.

در حال حاضر، این خدمت توسط مجموعه پارسی کانادا ارائه نمی‌شود. تلاشمان در این صفحه، تنها ارائه اطلاعات صحیح و به روز در این رابطه است. برای اطلاع از سایر خدمات ما و روش‌های دیگرِ مهاجرت، فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید.

ویزای 494 استرالیا برای این منظور طراحی شده و به ویزای کارفرمای حامی نیروی کار ماهر منطقه‌ای نیز معروف است. این ویزا موقت بوده و برای اخذ آن، باید در یکی از حوزه‌های شغلی تعیین شده برای مناطق مختلف استرالیا، مهارت داشته باشید.

اگر قصد دارید برای کار و زندگی به استرالیا رفته و می‌خواهید از طریق این ویزا اقدام کنید، ادامه مطلب را از دست ندهید. در ادامه با بررسی جزئیات بیشتر درباره ویزای ساب‌کلاس ۴۹۴ استرالیا و انواع آن، با شرایط، هزینه‌ها و مزایای اخذ این ویزا آشنا می‌شویم.

معرفی ویزای 494 استرالیا

ویزای 494 استرالیا برای آن دسته از کارفرمایانی است که قادر به یافتن نیروی کار ماهر در این کشور نیستند و از کارکنان خارجی استفاده می‌کنند.

ویزای 494 جایگزین ویزای 187 استرالیا

ویزای 187 یکی از انواع ویزای استرالیا به‌صورت دائمی برای نیروهای ماهر خارجی است که یک کارفرمای انتخاب شده در منطقه ای یا بخشی با رشد کم جمعیت از استرالیا دارند. اکثر مناطق استرالیا در خارج از شهرهای بزرگ (سیدنی، ملبورن و بریزبن) به عنوان مناطق منطقه‌ای تعیین شده طبقه‌بندی می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر مطلب مهاجرت به مناطق کم جمعیت استرالیا را مطالعه کنید.

ویزای 187 دارای دو برنامه مجزا شامل برنامه ورود مستقیم و انتقالی است. برنامه انتقالی، مختص دارندگان ویزای 457 یا 482 است که حداقل به‌مدت دو یا سه سال نزد کارفرمای استرالیایی خود کار کرده‌اند.

ویزای 187 از نوامبر سال 2019 بسته شده و متقاضیانی که قصد شرکت در برنامه ورود مستقیم را دارند، می‌توانند از ویزای 494 استفاده کنند. البته متقاضیان همچنان می‌توانند برای برنامه انتقالی در ویزای 187 درخواست دهند. برخلاف ویزای 187، متقاضیان ویزای 494 نمی‌توانند به‌طور مستقیم برای اخذ اقامت دائم درخواست دهند.

شرایط اخذ ویزای ساب‌کلاس ۴۹۴ استرالیا

زمانی که قصد دارید برای اخذ یک ویزای خاص اقدام کنید، باید شرایط آن را به‌خوبی بررسی کرده و ببینید که واجد شرایط دریافت آن هستید یا خیر. ویزای ساب‌کلاس ۴۹۴ استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و شرایطی دارد که باید کاملاً رعایت شود.

به‌عنوان مثال، باید پیش از هرچیز لیست مشاغل استرالیا و به‌خصوص منطقه‌ای که قصد دارید به آنجا بروید را بررسی کنید. با اطلاع از این لیست و حوزه تخصص خود، می‌توانید مطمئن شوید که واجد شرایط دریافت نامزدی از منطقه موردنظر هستید. برای مشاهده لیست مشاغل مورد‌نیاز استرالیا، مطلب زیر را مطالعه کنید:

سایر شرایط اخذ ویزای 494 استرالیا عبارت است از:

 • از طرف یک کارفرمای تأیید شده در استرالیا معرفی و حمایت شوید.
 • در یکی از مشاغل عنوان شده در لیست، کار کرده باشید.
 • ارزیابی مرتبط با مهارت‌های شغلی را داشته باشید.
 • زیر 45 سال سن داشته باشید.
 • از حداقل استانداردهای مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشید.

انواع ویزای 494 استرالیا

ویزای ساب‌کلاس ۴۹۴ استرالیا از سه برنامه جداگانه تشکیل شده که در برخی جزئیات خاص با هم تفاوت دارند. شرایطی که برای اخذ ویزای 494 به آن اشاره شد، شرایطی اصلی و پایه است که برای هر سه این برنامه باید رعایت شود. شرایط خاص هر یک از آن‌ها، در ادامه به‌طور مجزا بررسی می‌شود.

1. برنامه حمایت مالی کارفرما (Employer Sponsored stream)

کارفرمایان استرالیایی که قادر به استخدام نیروی کار ماهر و مناسب در داخل کشور نیستند، برای جبران کمبود نیروی کار در منطقه خود می‌توانند از طریق این برنامه و با حمایت مالی از کارکنان خارجی، به این مشکل رسیدگی کنند.

متقاضیانی که موفق به اخذ ویزای 494 استرالیا تحت این برنامه شوند، تنها می‌توانند در مناطق مشخص شده کار، زندگی و تحصیل کنند. مدت‌زمان اقامت شما با داشتن این ویزا، 5 سال است اما پس از گذشت 3 سال از اخذ آن، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم درخواست دهید.

2. برنامه قرارداد کاری (Labour Agreement stream)

این برنامه نیز یکی از انواع ویزای کار استرالیا بوده و ملزم به معرفی از سوی یک کارفرمای استرالیایی است. اما تفاوت اصلی این برنامه با دو برنامه دیگر، این است که کارفرمای معرف شما باید با دولت استرالیا (با نمایندگی وزارت) قرارداد کاری داشته باشد. مدت‌زمان اقامت دارندگان این نوع ویزا 5 سال است.

3. برنامه داوطلب بعدی (Subsequent entrant)

این برنامه مهاجرتی برای اعضای خانواده دارندگان ویزای 494 استرالیا طراحی شده است. هر یک از اعضای خانواده فردی که ویزای حمایت کارفرمای 494 را دارد، می‌تواند تحت این برنامه و به‌طور جداگانه برای اخذ ویزای 494 درخواست داده و به فرد اصلی در استرالیا بپیوندد. مدت‌زمان اقامت با این ویزا نیز مانند دو برنامه دیگر، 5 سال است.

انواع ویزای 494 استرالیا

برنامه داوطلب بعدی یکی از انواع ویزای 494 استرالیا و مختص اعضای خانواده فرد دارای ویزای حمایت کارفرمای 494 است.

هزینه و مدت‌زمان اخذ ویزای 494 استرالیا

یکی از هزینه‌های اصلی در روند اخذ ویزا، هزینه‌ای است که برای ثبت‌نام ویزا باید پرداخت کنید. هزینه‌های الزامی برای اخذ ویزای 494 استرالیا و همچنین مدت‌زمان اخذ آن در هر سه برنامه طراحی شده برای متقاضیان را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نوع برنامه ویزای 494برنامه حمایت مالی کارفرمابرنامه قرارداد کاریبرنامه داوطلب بعدی
هزینه ویزا (دلار استرالیا)از 4,240 دلاراز 4,240 دلاراز 4,240 دلار
مدت‌زمان اخذ ویزااز حدود 61 روز تا 10 ماهنامشخصنامشخص

مسیرهای اخذ اقامت دائم ویزای 494

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، اخذ اقامت دائم این کشور است. خوشبختانه ویزای 494 استرالیا مسیری را برای اخذ این اقامت فراهم می‌کند. زمانی که اقامت دائم استرالیا را داشته باشید؛ می‌توانید در این کشور شرایط زیر را داشته باشید:

 • برای همیشه در استرالیا بمانید.
 • در استرالیا کار و تحصیل کنید.
 • از مزایای سیستم مراقبت‌های بهداشتی و درمانی بهره‌مند شوید.
 • از اعضای خانواده خود برای مهاجرت به استرالیا حمایت کنید.
 • به مدت 5 سال آزادانه به استرالیا سفر کرده و یا از کشور خارج شوید.
 • در صورت واجد شرایط بودن برای اخذ شهروندی استرالیا اقدام کنید.

برای این که بتوانید از طریق ویزای 494 برای اقامت دائم اقدام کنید، باید برای ویزای اقامت دائم ساب‌کلاس 191 (Skilled Regional) را درخواست دهید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای 191، مطلب ویزای 191 استرالیا را بخوانید. پس از درخواست برای ویزای دائمی، در صورتی که شروط زیر را رعایت کرده باشید می‌توانید اقامت دائم را دریافت کنید. این شروط عبارت است از:

 • حداقل 3 سال ویزای موقت 494 یا ۴۹۱ استرالیا را داشته باشید.
 • حداقل به‌مدت 3 سال، درآمد مشمول مالیاتی برابر یا بالاتر از مبلغ 53,900 دلار در سال داشته باشید.
 • متقاضیان باید شرایط اصلی اخذ ویزا را رعایت کنند.

مزایای ویزای ۴۹۴ استرالیا

اخذ ویزای ۴۹۴ استرالیا مزایای متعددی برای شما به‌دنبال خواهد داشت. با داشتن این ویزا، شما و اعضای خانواده‌تان می‌توانید؛

 • تا 5 سال در استرالیا اقامت داشته باشید.
 • در منطقه معینی که تحت حمایت آن هستید، زندگی، کار و تحصیل کنید.
 • در مدت اعتبار ویزا، هرچند بار که بخواهید به استرالیا سفر کرده و یا از کشور خارج شوید.
 • برای ویزای دائمی ساب‌کلاس 191 درخواست داده و اقامت دائم استرالیا را اخذ کنید.
 • واجد شرایط بهره‌مندی از خدمات بهداشتی و درمانی “Medicare” استرالیا باشید.

سخن پایانی

کشور استرالیا یکی از مقاصد عالی مهاجرتی برای کسانی است که قصد دارند در یک کشور پیشرفته با مزایای شغلی عالی، کار و زندگی کنند. علاوه بر این، کمبود نیروی کار در بسیاری از مناطق باعث شده که مشاغل متعددی برای جذب نیروی ماهر از خارج از مرزهای کشور اقدام کنند. در نتیجه، دولت برنامه‌های مهاجرتی متعددی را برای متقاضیان طراحی کرده که یکی از آن‌ها، ویزای 494 استرالیا است.

اگر در حوزه‌ای کار می‌کنید که در استرالیا مورد تقاضا بوده و تخصص و مهارت کافی دارید، به‌راحتی می‌توانید توسط یک کارفرمای استرالیایی معرفی و حمایت شوید. در این مطلب، هرآنچه که درباره ویزای ساب‌کلاس ۴۹۴ استرالیا، شرایط و مزایای آن لازم است بدانید، توضیح داده شده است.

سوالات متداول

بله؛ از آنجایی که ویزای 494 مختص نیروی کار است، باید شرایط سنی خاصی رعایت شده و متقاضیان اخذ این نوع ویزا باید زیر 45 سال سن داشته باشند.

این ویزا نوعی ویزای موقت بوده و با داشتن آن، می‌توانید به‌مدت 5 سال در استرالیا اقامت داشته باشید.

در زمان ثبت‌نام، باید مبلغی معادل 4240 دلار استرالیا را برای اخذ این ویزا پرداخت کنید.

دارندگان ویزای ۴۹۴ استرالیا، پس از گذشت 3 سال از اخذ این ویزا و با رعایت شرایط تعیین شده، می‌توانند برای ویزای دائم ساب‌کلاس 191 استرالیا درخواست داده و واجد شرایط اخذ اقامت دائم باشند.

این ویزا از سه برنامه جداگانه شامل برنامه حمایت مالی کارفرما، قرارداد کاری و برنامه داوطلب بعدی تشکیل شده است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال