موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ویزای 191 استرالیا

یکی از ویزاهای جدید سیستم مهاجرت استرالیا، ویزای 191 (Permanent Residence (Skilled Regional)) است، که یک ویزای کاری در زمینه‌ی مهارت‌های شغلی بوده است. ویزای 191 استرالیا به‌عنوان یک ویزای ساب‌کلاس خاص محسوب می‌شود و امکان اقامت دائم را برای افراد فراهم می‌کند. کسب ویزای 191 استرالیا نیز مانند سایر ویزاها نیازمند شرایط خاصی است. در این مقاله سعی کردیم به‌طور کامل به نحوه‌ی اخذ این ویزا و البته امکانات و مزایای آن، بپردازیم.

در حال حاضر، این خدمت توسط مجموعه پارسی کانادا ارائه نمی‌شود. تلاشمان در این صفحه، تنها ارائه اطلاعات صحیح و به روز در این رابطه است. برای اطلاع از سایر خدمات ما و روش‌های دیگرِ مهاجرت، فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید.

ویزای 191 استرالیا

ویزای 191 استرالیا برای نیروهای کار است و اجازه می‌دهد تا به‌طور دائم در استرالیا زندگی و کار کنند.

انواع ویزای 191 استرالیا

ویزای 191 یکی از انواع ویزای استرالیا است که خود دارای دو برنامه موقت مناطق کم‌جمعیت (Regional provisional stream) و هنگ کنگ (Hong Kong stream) است. که در ادامه به بررسی این دو برنامه و شرایط اخذ آن‌ها می‌پردازیم.

برنامه موقت مناطق کم‌جمعیت (Regional provisional stream)

این ویزا به افرادی که با ویزای واجد شرایط در مناطق مشخص شده استرالیا زندگی و کار کرده‌اند، اجازه می‌دهد تا به طور دائم در این کشور زندگی و کار کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد مناطق کم جمعیت استرالیا می‌تولنید مطلب مهاجرت به مناطق کم جمعیت استرالیا را بخوانید.

شرایط اخذ برنامه موقت مناطق کم‌جمعیت

در این بخش مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای 191 استرالیا (برنامه موقت مناطق کم‌جمعیت) را بیان می‌کنیم:

 • مهم‌ترین شرط دریافت این ویزا دارا بودن ویزای 491 استرالیا و یا ویزای 494 استرالیا است؛ بنابراین یک ویزای پایه برای مهاجرت به استرالیا، به‌شمار نمی‌رود.
 • برای ارائه‌ی درخواست این ویزا با این برنامه، حداقل زمان اقامت در استرالیا، 3 سال بوده که بایستی در مناطق مشخص در ایالت اسپانسرکننده برای ویزای قبلی، انجام پذیرفته باشد.
 •  شرط دارا بودن حداقل درآمد نیز در طی زمان اقامت سه‌‎ساله وجود دارد؛ حداقل درآمد فرد بایستی‌که از حد تعیین شده‌ی اداره‌ی مهاجرت استرالیا ، بیشتر بوده باشد. این میزان در آمد، پیش از آغاز صدور این ویزا، به‌طور دقیق از سمت این اداره اعلام خواهد شد.
 • احتمالا برای صدور ویزای 191 نیز مانند سایر ویزاهای تخصص شغلی و نیروی کار ماهر، معمولا برای زیر 45 و یا 55 سال اعمال می‌شود. هنوز هیچ اطلاعیه‌ای در این خصوص از سازمان مهاجرت این کشور منتشر نشده و احتمالا قبل از شروع رسمی صدور این ویزا، این شرایط نیز به‌طور دقیق اعلام خواهد شد.

مدت زمان و هزینه برنامه موقت مناطق کم‌جمعیت

مدت‌زمان لازم جهت بررسی کامل مدارک و صدور ویزای 191 استرالیا برای این برنامه، مشخص نیست و در وب‌سایت رسمی اداره‌ی مهاجرت استرالیا، بازه‌ی دقیقی برای این مورد عنوان نشده است. از طرفی با توجه به جدید بودن ویزای 191، اطلاعات زیادی در این زمینه در دسترس نبوده و نمی‌توان زمان مشخصی برای صدور این ویزا تعیین کرد.

طبق اعلام وب‌سایت رسمی مهاجرت استرالیا درخواست‌های این ویزا به‌صورت موردی بررسی می‌شوند و بر اساس تکمیل بودن و یا نبودن مدارک و زمان پاسخ‌گویی فرد به درخواست‌های بیشتر اداره مهاجرت، این زمان متفاوت خواهد بود.

در برخی از مراجع این هزینه‌ها برای فرد متقاضی 385 دلار و برای هر همراه بالای 18 سال 195 و برای فرزندان زیر 18 سال نیز 100 دلار عنوان شده است. که صحت این ارقام به‌دلیل عدم اطلاعیه‌ی دقیق از خود سازمان مهاجرت استرالیا، تأیید نمی‌شود.

برنامه‌های ویزای 191 استرالیا

دو برنامه هنگ کنگ و برنامه موقت مناطق کم‌جمعیت زیرمجموعه ویزای 191 استرالیا هستند.

برنامه هنگ کنگ (Hong Kong stream)

این ویزا به دارندگان پاسپورت ملی هنگ کنگ یا بریتانیا (خارج از کشور) که تعهد خود را به استرالیا نشان داده‌اند، اجازه می‌دهد تا به‌طور دائم در استرالیا زندگی و کار کنند. در ادامه به بررسی شرایط، مدت زمان و هزینه این برنامه می‌پردازیم.

شرایط اخذ برنامه هنگ کنگ

در این بخش مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای 191 استرالیا (برنامه هنگ کنگ) را بیان می‌کنیم:

 • پاسپورت هنگ کنگ یا پاسپورت ملی بریتانیا (خارج از کشور) داشته باشید.
 • در زمان درخواست خود ویزای واجد شرایط داشته باشید (ویزاهای 457، 482 یا 485).
 • به‌مدت 3 سال در یک منطقه تعیین شده در استرالیا زندگی کرده باشند.

مدت زمان و هزینه برنامه هنگ کنگ

درخواست‌ها بر اساس مورد به مورد ارزیابی می‌شوند و زمان‌های پردازش واقعی می‌تواند به دلیل شرایط فردی متفاوت باشد. برای مثال آیا یک درخواست کامل، از جمله تمام مدارک لازم را ارسال کرده‌اید یا خیر.

هزینه ویزا 4240 AUD برای متقاضی اصلی است. همچنین برای هر یک از اعضای خانواده که با شما درخواست ویزا می دهند، هزینه ای دریافت می شود. ممکن است مجبور شوید برای هر متقاضی 18 ساله یا بزرگتر که حد زبان انگلیسی او کمتر از functional English است، هزینه اضافی بپردازید. این شارژ قسط دوم (4885 AUD) است و در صورتی که قصد اعطای ویزا را داشته باشید، هزینه درخواست می‌شود.

مزایای ویزای 191 استرالیا برای دو برنامه

اخذ این ویزای 191 برای دو برنامه، مزایای بسیاری برای افراد خواهد داشت و پس از کسب این ویزای کار، محدودیت‌های زمانی و مکانی خاصی را برای اقامت نخواهند داشت.قبل از پرداختن به مزایای ویزای 191 استرالیا، در صورتی که می‌خواهید بیشتر در مورد ویزای کار این کشور بدانید، مطلب ویزای کار استرالیا را مطالعه کنید.

به‌طور خلاصه مهم‌ترین مزایای این ویزا عبارت‌اند از:

 • اقامت دائم استرالیا
 • رفع محدودیت اقامت در مناطق کم جمعیت و امکان کار در تمامی شهرهای استرالیا
 • امکان اسپانسری اعضای خانواده در جهت اخذ ویزا برای آن‌ها
 •  اجازه‌ی کار برای فرد متقاضی و تمامی اعضای خانواده
 • بیمه‌ی درمانی رایگان برای فرد متقاضی و تمامی اعضای خانواده
 • امکان اقدام برای دریافت شهروندی استرالیا
 • اجازه‌ی تحصیل اعضای خانواده دقیقا شبیه به شهروندان استرالیا
 • اجازه‌ی ورود و خروج به دفعات نامحدود طی 5 سال

سخن پایانی

استرالیا با دارا بودن وسعت زیاد و جمعیت کم نسبت به منابع و وسعت، همواره به‌عنوان یک کشور مناسب جهت مهاجرت مطرح بوده و هست. یکی از راه‌های مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای کار است و همان‌طور که اشاره کردیم ویزاهای کار نیز انواع مختلفی دارند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید شرایط مهاجرت به استرالیا را مطالعه کنید.

برنامه موقت کم‌جمعیت ویزای 191 استرالیا برای کسانی مناسب است که دارای ویزای 491 و 494 بوده‌اند و به‌مدت سه‌سال در استرالیا اقامت داشته‌اند و با کسب این ویزا، محدودیت‌های کمتری پیش روی‌شان خواهد بود و امکان اقامت دائم و کار در شهرهای بزرگ این کشور را هم خواهند داشت. شرایط برای برنامه هنگ کنگ این ویزا نیز متفاوت است که در متن در رابطه با آن صحبت شده است.

سوالات متداول

کسب این ویزا نیز مانند سایر ویزاها مستلزم ارائه‌ی مدارک مشخص و معتبر است؛ داشتن ویزای مهارت شغلی 491 و یا ویزای اسپانسری 494، سه‌سال اقامت در استرالیا با دارا بودن حداقل درآمد تعیین شده، جزو مهم‌ترین شرایط اخذ این ویزا محسوب می‌شوند.

همان طور که کسب این ویزا، نیازمند شرایط خاصی است؛ دریافت آن نیز موجب رفع بسیاری از محدودیت‌ها شده و از جمله مهم‌ترین این مزایا می‌توان به اقامت دائم و امکان کسب شهروندی استرالیا اشاره کرد.

به‌دلیل اجرایی نشدن این ویزا تا به امروز، هنوز اطلاعات کافی از زمان و هزینه‌ی مورد نیاز برای کسب برنامه موقت مناطق کم‌جمعیت این ویزا، در دسترس نیست. هزینه برنامه هنگ کنگ برای این ویزا، AUD4,240 است.

با اینکه هیچ اطلاعیه‌ای در این خصوص از سازمان مهاجرت این کشور منتشر نشده، اما عمده‌ی ویزاهای تخصص کاری دارای شرط سنی زیر 55 یا 45 هستند و احتمالا برای ویزای 191 نیز این شرط در نظر گرفته شود.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال