موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

منطقه آتلانتیک کانادا (Atlantic Canada)

منطقه آتلانتیک (Atlantic Region) یکی از مناطق پنجگانه کاناداست. این منطقه که از 4 استان تشکیل شده، چسبیده به اقیانوس اطلس و در شرق کانادا واقع شده است. نزدیک‌ترین استان به این منطقه، استان کبک است.

منطقه آتلانتیک کانادا به غذاهای دریایی فوق‌العاده خوشمزه و به ویژه لابسترهای سرشناسش مشهور شده و این به دلیل همان نزدیکی به اقیانوس اطلس است. در ادامه با ویژگی‌های مهم منطقه آتلانتیک کانادا ازجمله تقسیمات، آب و هوا و شرایط زندگی در آن آشنا می‌شویم:

استان های آتلانتیک کانادا

این منطقه شامل 4 استان زیر است:

ایالتمرکزپرچم
نیوبرانزوک (New Brunswick)فردریکتون (Feredricton)پرچم نیوبرانزویک
نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador)سنت جونز (St. John's)پرچم نیوفاندلند و لابرادور
نووا اسکوشیا (Nova Scotia)هالیفاکس (Halifax)پرچم نوا اسکوشیا
جزیره‌ پرنس ادوارد (Prince Edward Island)شارلوت تاون (Charlottetown)پرچم پرنس ادوارد کانادا

نقشه منطقه آتلانتیک کانادا

در زیر می‌توانید موقعیت منطقه آتلانتیک کانادا را در نقشه کلی کشور کانادا مشاهده کنید:

نقشه منطقه آتلانتیک کانادا

اقتصاد منطقه آتلانتیک کانادا

تجارت، نفت و گاز و گردشگری مهم‌ترین منابع درآمدی منطقه آتلانتیک کانادا هستند. به دلیل نزدیکی به اقیانوس، نقش تجارت دریایی در این منطقه حائز اهمیت است. بیش از نیمی از مشاغل استان‌های آتلانتیک مربوط به تجارت دریایی است. همچنین این منطقه از جمله مناطق نفت‌خیز کاناداست و طی یک دهه گذشته بیش از 10 میلیارد دلار از درآمدهای فقط دو استان نیوفاندلند و لابرادور را به خود اختصاص داده است.

این دو استان که زمانی جزء فقیرترین استان‌های کانادا بودند، الان با تکیه بر تجارت دریایی و همچنین استخراج نفت و گاز، توانسته‌اند سرانه تولید ناخالصی بالاتر از میانگین داشته باشند. از دیگر فعالیت‌های اقتصادی در منطقه آتلانتیک کانادا، ماهيگيري،‌ کشاورزی، جنگلداری، استخراج معادن و صنعت توریسم هستند.

آب و هوای مناطق آتلانتیک کانادا

اگر نگاهی کلی به این منطقه بیندازیم، می‌توانم گفت آب و هوای منطقه آتلانتیک کانادا، به خصوص در فصول پاییز و زمستان خیلی سرد و همراه با بارش فراوان برف و باران است، اما در بهار، هوایی ملایم رو به سرد و در تابستان هوایی ملایم رو به گرم دارد.

بخش گسترده‌ای از این منطقه به خصوص نواحی نیوبرانزویک پوشیده از جنگل است. در نواحی نزدیک به اقیانوس، دمای هوا در بهار و تابستان بسیار مطلوب و معتدل است. اگر عاشق هوای بادی هستید، جزیره پرنس ادوارد انتخاب مناسبی است.

زندگی در منطقه آتلانتیک کانادا

ناحیه Atlantic کانادا از قدیمی‌ترین مناطق کانادا است که تاریخچه عریض و طویلی در دوران مختلف خصوصا دوران استثمار توسط فرانسه و انگلیس داشته است.

منطقه آتلانتیک برای جا نماندن از روند توسعه و پیشرفت، مانند مناطق مرکزی و غربی کانادا برنامه‌های مهاجرتی مختلفی را برای جذب مهاجران ایجاد کرد. این برنامه‌ها کم‌کم به ایجاد شرایط زندگی مناسب‌تر و ایده‌آل‌تر برای مهاجران کمک کرد.

توسعه کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری، تنوع نژادی و قومی بالا، آزادی‌ و دموکراسی قوی، شرایط اجتماعی و رفاهی مناسب، همه و همه استان‌های آتلانتیک کانادا را به یکی از بهترین مناطق برای زندگی تبدیل کرده است.

مهاجرت به منطقه آتلانتیک کانادا

منطقه آتلانیک کانادا می‌تواند گزینه‌ای جذاب و جالب برای کسانی باشد که قصد مهاجرت به کانادا دارند. از مواردی که این منطقه را به جذب مهاجرین و متخصصین و نیروی کار نیازمند کرده، می‌توان به کاهش نرخ رشد جمعیت و همچنین طرح‌های توسعه دولتی اشاره کرد.

جالب است بدانید بیش از 20 هزار شغل در این منطقه هست که نیروی کار مناسب برای آن وجود ندارد و مقامات این منطقه و کانادا ناچار به پذیرش مهاجرین و دادن اقامت به آن‌ها برای جبران کمبود نیروی کار هستند. بنابراین در یک توصیه کلی می‌توان گفت مهاجرت کاری به ناحیه اتلانتیک کانادا، تصمیمی هوشمندانه و درست است. جزئیات بیشتر را در مطلب پیشنهادی زیر بخوانید:

سوالات متداول:

استان نیوفاندلند و لابرادور بزرگترین استان و شهر هالیفاکس، بزرگترین شهر این منطقه است.

اختلاف زمانی ایران با منطقه آتلانتیک کانادا حدودا 7 ساعت و نیم است.

مردم منطقه آتلانتیک به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال