موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ایالت نیوبرانزویک کانادا

نیوبرانزویک (New Brunswick) از ایالت های کانادا است که در منطقه آتلانتیک قرار دارد. این استان از شمال به استان کبک (Quebec)، از شرق به خلیج سنت لارنس (St. Lawrence) و تنگه نورثامبرلند (Northumberland Strait) و از جنوب به خلیج فاندی (Fundy) محدود می‌شود.

ایالت نیوبرانزویک به همراه نوا اسکوشیا (Nova Scotia) و جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island)، گروه منطقه‌ای معروف به استان‌های دریایی را تشکیل می‌دهند. این استان از نظر طبیعت دارای جنگل‌های زیبا، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و سواحل دریا است.

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره ایالت نیوبرانزویک، شهرهای مهم آن، آب و هوا، وضعیت زندگی و مهاجرت به این استان ارائه خواهیم کرد.

نام نیوبرانزویک (New Brunswick)
پرچمپرچم نیوبرانزویک کانادا
مرکزفردریکتون (Fredericton)
جمعیتحدود 782,000 نفر
مساحت72,908 کیلومتر مربع
شعار"Hope was restored"
زبان رسمیانگلیسی و فرانسه
مهم‌ترین شهرهافردریکتون (Fredericton)، مونکتون (Moncton)، سنت جان (Saint John)، دیپه (Dieppe)، ریورویو (Riverview)
آب‌وهواآب و هوای قاره‌ای با زمستان‌های سرد و تابستان‌های مرطوب
وزیربلین هیگز (Blaine Higgs)
منطقه زمانیUTC -6
وبسایتhttps://www2.gnb.ca

نقشه نیوبرانزویک

شهرهای مهم نیروبرانزویک

اگرچه که به ندرت درباره استان نیوبرانزویک صحبت می‌شود، اما جواهری گرانبها برای کانادا است. این استان با قرارگیری در خط ساحلی شرقی و جنوبی اقیانوس اطلس، برای کانادا بسیار مهم تلقی می‌شود. برخی از مهم‌ترین شهرهای نیوبرانزویک عبارتند از: فردریکتون، مونکتون، سنت جان، دیپه و ریورویو.

یکی از مهم‌ترین شهرهای ایالت نیوبرانزویک، مرکز آن شهر فریدریکتون است. این شهر بر روی رودخانه سنت جان واقع شده که از شرق به غرب شهر جریان دارد. این شهر مرکز آموزش و پرورش استان نیز محسوب می‌شود. جمعیت فردریکتون حدود ۵۸ هزار نفر است.

جالب است بدانید که مونکتون زیباترین و البته پر جمعیت‌ترین شهر استان نیوبرانزویک است و از نظر رشد اقتصادی و استاندارد زندگی از مابقی شهرهای استان پیشی می‌گیرد.

شهر سنت جان به دلایل مختلفی مایه افتخار استان محسوب می‌شود. خلیج فاندی (Bay of Fundy) یکی از عجایب هفتگانه جهان که مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی نیوبرانزویک است، در سنت جان قرار دارد. این شهر همچنین به عنوان مرکز بازرگانی این ایالت شناخته می‌شود.

شهر سنت جانز نیوبرانزویک

مرکز شهر سنت جانز

دیپه چهارمین شهر بزرگ استان است که در امتداد رودخانه پتیکودیاک (Petitcodiac River) قرار دارد. بیش از ۷۰ درصد جمعیت این شهر به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. شهر ریورویو (Riverview) پنجمین شهر مهم این استان است که از سال ۱۹۷۳ میلادی از ادغام سه روستا به وجود آمده است.

در ادامه به بیان شرایط جوی و آب و هوایی ایالت نیوبرانزویک می‌پردازیم.

آب و هوای استان نیوبرانزویک

شرایط کلی آب و هوایی این استان با قرارگیری در کنار سواحل اقیانوس اطلس، قاره‌ای اعلام شده است. این استان در ماه‌های سرد سال به شدت برفی و همراه با یخبندان است و در تابستان به نسبت گرم و مرطوب است. در خلیج فاندی و سنت لارنس دمای هوا در زمستان به منفی ۳۰ درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد.

دمای هوای بیشتر شهرهای استان در تابستان حداکثر به ۳۰ تا ۳۲ درجه و البته در مونکتون و فردریکتون ۳۵ درجه هم خواهد رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آب و هوای نیوبرانزویک به این صفحه مراجعه کنید.

ادامه این مطلب را به بیان روند مهاجرت به استان نیوبرانزویک اختصاص داده‌ایم.

زندگی و فرهنگ مردم نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک، جواهر پنهان کانادا خانه برخی از زیباترین و با ارزش‌ترین جاذبه‌های کشور است. اگرچه به اندازه انتاریو (Ontario) بزرگ و پر جمعیت نیست، اما از ویژگی‌های منحصربه فرد در میان ۹ ایالت دیگر کانادا برخوردار است. ایالت نیوبرانزویک تنها استان رسمی دو زبانه انگلیسی و فرانسه کانادا است. موسیقی جزئی جدانشدنی از فرهنگ این استان شرقی کانادا به شمار می‌رود.

فرهنگ ایالت نیوبرانزویک برگرفته از تاریخ و ترکیبی جذاب تحت تأثیر مهاجران بومی، فرانسوی، بریتانیایی، ایرلندی و اسکاتلندی است. فرهنگ متاثر از تاریخ نیوبرانزویک به خوبی در غذاها، موسیقی، زبان و جشنواره‌ها این استان احساس می‌شود.

از رستوران‌هایی که برای هر نوع ذائقه‌ یک غذای مخصوص دارد تا صحنه‌های موسیقی زنده و جوامع هنری پررونق که زندگی در نیوبرانزویک را جذاب می‌کند. بسیاری بیان می‌کنند که هزینه زندگی در این ایالت مقرون به صرفه است.

در ادامه به بیان مهم‌ترین شهرهای نیوبرانزویک می‌پردازیم.

مهاجرت به نیوبرانزویک

نکته جالب توجهی که درباره این ایالت وجود دارد این است که میزبان تعدادی از برنامه‌های استانی (PNP) کانادا برای پذیرش مهاجران است. استان نیوبرانزویک به طور مرتب رویدادهایی را در خارج از کشور برای افرادی که مایل به مهاجرت به کانادا هستند، برگزار می‌کند. علاوه بر این‌ها، هزینه مناسب زندگی و فرصت‌های کاری عالی در این استان باعث شده تا برخی مهاجرت به نیوبرانزویک را انتخاب کنند.

در ضمن این امکان برای شما وجود دارد که از طریق برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا، به استان نیوبرانزویک مهاجرت کنید. برای شرکت در این برنامه باید شرایط خاصی داشته باشید که در مطلب برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا، به طور کامل به آن پرداخته‌ایم. علاوه‌براین سایر روش‌های مهاجرت به نیوبرانزویک را در مطلب پیشنهادی زیر از دست ندهید:

جمیعت شناسی و ایرانیان مقیم نیوبرانزویک

این استان حدود ۷۸۰ هزار نفر جمعیت دارد که بیشتر آن‌ها به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. بیشتر جمعیت عمدتاً از نوادگان اسکاتلندی، ایرلندی و انگلیسی هستند که در طی قرن‌های ۱۸ و ۱۹ از آمریکا به آنجا مهاجرت کرده‌اند.

اقلیت فرانسوی زبان استان نیز به حدود یک سوم کل جمعیت می‌رسد. آن‌ها نیز از مهاجران آکادی (Acadian) هستند که در قرن هفدهم به این استان آمده‌اند. در قرن بیستم، گروه‌های کوچکی از مهاجران اروپای شرقی، هلندی، آلمانی، ایتالیایی و آسیایی نیز به مناطق بزرگ شهری اضافه شدند.

تعداد کاتولیک‌های رومی از پروتستان‌های این استان بیشتر هستند. تعداد ایرانیان مقیم نیوبرانزویک نیز در چند سال گذشته با رشد چشمگیری روبه‌رو بوده است.

سخن نهایی

آنچه که درباره نیوبرانزویک متوجه شده‌ایم، این ایالت شرقی کانادا که در کنار اقیانوس اطلس قرار دارد. از آب و هوای قاره‌ای با زمستان‌های سرد و یخبندان با تابستان‌های نسبتا گرم برخوردار و تنها ایالت دو زبانه رسمی فرانسه و انگلیسی است.

فرهنگ مردم نیوبرانزویک متاثر از تاریخ و از اقوام مختلف اسکاتلندی، ایسلندی و اروپای شرقی است که در این استان زندگی می‌کنند. اقتصاد این استان بیشتر به دریا یعنی ماهیگیری و کشاورزی متکی است.

سوالات متداول:

نیوبرانزویک (New Brunswick) یکی از ایالت‌های شرقی کانادا است در منتطقه آتلانتیک کانادا واقع شده است.

شهر فردریکتون (Fredericton) مرکز این استان است.

این استان حدود ۷۸۲.۰۰۰ نفر جمعیت دارد و مساحت آن به ۷۲.۹۰۸ کیلومتر مربع می‌رسد.

نوع آب و هوای این ایالت قاره‌ای با زمستان‌های برفی و یخبندان و تابستان‌های نسبتا گرم و مرطوب است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال