موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا

استان نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador) یکی از استان‌ های کانادا است که در قسمت شرق این کشور قرار دارد. این استان از دو بخش جزیره نیوفاندلند و منطقه لابرادور که به خاک کانادا متصل است تشکیل شده است. این استان به دلیل هفت جزیره‌ای که در این منطقه قرار دارد، به استان جزیره‌ها نیز معروف است.

از نظر موقعیت جغرافیایی در شمال شرق آمریکای شمالی بوده و دارای مرز ساحلی با اقیانوس اطلس است. شهر سنت جونز (St. John’s) که بزرگترین شهر استان نیوفاندلند و لابرادور است و به عنوان مرکز آن نیز شناخته می‌شود. 40 درصد از جمعیت این استان ساکن شهر سنت جانز هستند.

در ادامه این مطلب قصد داریم درباره‌ موضوعاتی مثل زندگی و فرهنگ مردم، آب و هوا، جمعیت و مهاجرت به نیوفاندلند صحبت کنیم.

نام نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador)
پرچمپرچم نیوفاندلند و لابرادور
مرکزسنت جونز (St. John's)
جمعیتحدود 520,000 نفر
مساحت405,212 کیلومتر مربع
شعار"Seek ye first the kingdom of god"
زبان رسمیانگلیسی
مهم‌ترین شهرهاسنت جونز (St. John's) و آوالون (Avalon)
آب‌وهوامعتدل
وزیراندرو فیوری (Andrew Furey)
منطقه زمانیUTC -3.5
وبسایتhttp://www.gov.nl.ca

نقشه نیوفاندلند و لابرادور

مهم‌ترین شهرهای نیوفاندلند و لابرادور

شهر سنت جانز (St. John’s) و آوالون (Avalon) مهم‌ترین شهرهای این استان هستند. شهر سنت جانز یک منطقه مهم تجاری و اقتصادی در استان جزیره‌ها به حساب می‌آید. به علاوه، این شهر قطب ماهیگیری منطقه آتلانتیک کانادا است و شیلات آن تاثیر بسزایی در اقتصاد این منطقه دارد.

بندر شهر سنت جونز کانادا مرکز ایالت نیوفاندلند و لابرادور

سنت جانز؛ یکی از زیباترین شهرهای بندری کانادا

از دیگر امکانات این شهر می‌توان به خطوط هوایی متعدد و دانشگاه مموریال (Memorial University) اشاره کرد. این دانشگاه یکی از دانشگاه های نیوفاندلند بوده که سابقه درخشانی در زمینه رشته‌های مختلف مهندسی، بازرگانی، زمین شناسی و داروسازی دارد.

درباره جاذبه‌های دیدنی نیوفاندلندو لابرادور همانطور که در ابتدا گفتیم، این استان دارای هفت جزیره بوده و به استان جزیره‌ها مشهور است. یکی از شهرهای مهم آن جزیره آوالون نام دارد، که در گذشته پایتخت این استان نیز بود. این جزیره علاوه بر منابع طبیعی و اقتصادی دارای جاذبه‌های دیدنی مانند کوه‌های یخی، طبیعت زیبا و پارک ایروینگ است.

آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور

طبیعت این استان ترکیبی از کوه، اقیانوس و جنگل است و آب و هوای معتدلی دارد. آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور در فصل‌های زمستان و تابستان کاملا قابل تحمل است. زیرا این منطقه دارای زمستان‌های سرد و سخت و همچنین تابستان‌های بسیار گرم نیست. مثلا دمای هوا در زمستان به کمتر از 10- درجه و در تابستان به بیش از 21 درجه سانتی‌گراد نمی‌رسد.

دلیل آب و هوای خوب و طبیعت زیبای این استان آتلانتیک، بارندگی در تمامی فصول سال است. به عنوان مثال در بخش جنوب استان نیوفاندلند و لابرادور، حدود یک پنجم بارش‌های سالانه به صورت برف (در زمستان) است.

زندگی و فرهنگ نیوفاندلند و لابرادور

مردم استان نیوفاندلند و لابرادور بسیار خوش برخورد و شاد هستند و با مهاجران نیز کاملا دوستانه برخورد می‌کنند. همچنین مردم این استان روحیه‌ای تلاش‌گر و فعال دارند و به تفریح در طبیعت علاقه دارند.

خانه‌های رنگارنگ و جذاب در ساحل شهر سنت جانز کانادا

رنگ جذاب و ساختار جالب خانه‌های مردم شهر سنت جانز کانادا

از نظر فرهنگی نیز مردم اهالی این استان به هنرهای تجسمی، نقاشی و هنرهای نمایشی نیز علاقه‌مند هستند و هنرمندان مشهوری نیز از این منطقه به دنیا معرفی شده‌اند.

مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور

استان جزیره‌ها از نظر سطح استاندارد زندگی شرایط خوبی دارد، همچنین به دلیل کشف معادن و منابع گازی؛ بازار کار خوبی برای مهندسین و متخصصان حوزه‌های مختلف دارد. به همین دلیل سالانه تعداد زیادی از مردم سراسر دنیا به این استان آتلانتیک، مهاجرت می‌کنند.

همانطور که در آغاز این مطلب بیان کردیم اکثر مردم این استان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. پس اولین شرط برای کسانی که قصد مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور را دارند تسلط کامل در زبان انگلیسی است.

مهاجران علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی باید دارای تخصص و مهارت‌های مورد نیاز این استان باشند. معمولا هر ساله لیستی از مهارت‌های شغلی که هر استان لازم دارد، منتشر می‌شود. که افراد با توجه به مهارت‌های تحصیلی و شغلی که دارند، می‌توانند برای مهاجرت اقدام نمایند.

سرمایه‌گذاری یکی از راه‌های مهاجرت و گرفتن اقامت در این استان است. زیرا مهاجران با سرمایه‌گذاری که در استان انجام می‌دهند، باعث رشد و شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد این استان می‌شوند.

البته برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا، نیز یکی از روش‌هایی است که شما به واسطه آن می‌توانید به این مهاجرت کنید. جزئیات و شرایط این روش را به طور کامل می‌توانید در مطلب پیشنهادی زیر بخوانید:

جمعیت شناسی و ایرانیان مقیم نیوفاندلند

همانطور گفتیم این استان از دو بخش جزیره نیوفاندلند و بخش لابرادور تشکیل شده است. طبق سرشماری که در سال 2021 میلادی انجام شد، جمعیت این دو بخش در مجموع حدود 520000 نفر است. که 50 درصد از این تعداد در جزیره نیوفاندلند و باقیمانده در جزیره‌های مرتبط با نیوفاندلند و بخش لابرادور ساکن هستند.

سخن پایانی

استان نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador) که به استان جزیره‌ها معروف است، از دو بخش جزیره نیوفاندلند و منطقه لابرادور تشکیل شده است. این جزیره و منطقه در مجموع 405212 کیلومتر مربع بوده و حدود 520000 نفر جمعیت دارد. مرکز استان جزیره‌ها شهر سنت جونز بوده که یکی از مراکز مهم تجاری و اقتصادی این استان به حساب می‌آید‌.

طبیعت این استان از کوه، اقیانوس و جنگل تشکیل شده و دارای آب وهوایی معتدل است. به دلیل آب و هوای مطلوب و مناطق زیبا و چشم‌نواز مردم این منطقه، از نظر اخلاقی بسیار خوش برخورد و با‌نشاط هستند.

سوالات متداول:

نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador) یکی از استان‌ها شرقی کاناداست که در منطقه آتلانتیک کانادا واقع شده است.

شهر سنت جانز (St. John’s) مرکز استان NF است.

آب و هوای این استان معتدل و چهارفصل است. تابستان‌ها معتدل و زمستان‌ها کمی سرد می‌شود.

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها