ارزانترین راه مهاجرت به کانادا

در این شرایط گرانی و نرخ ارز، همه به‌دنبال مهاجرت ارزان هستند. کانادا شاید ارزانترین کشور برای مهاجرت نباشد، اما همچنان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان، درصد قابل‌توجهی از آمار مهاجرت را به خود اختصاص داده است.

یکی از اصلی ترین سوال هایی که متقاضیان مهاجرت به این کشور  می پرسند: “ارزانترین راه مهاجرت به کانادا کدام است؟”

ارزانترین راه مهاجرت به کانادا

واقعیت این است که انتخاب کم هزینه ترین راه مهاجرت به کانادا کار ساده‌ای نیست. این موضوع را می‌توان از زوایای مختلفی نگاه و بررسی کرد. ارزان ترین راه از نظر هزینه‌های دولتی؟ ارزان‌ترین راه از نظر تمکن مالی و سرمایه مورد نیاز برای شروع زندگی؟ یا ارزان‌ترین روش از نظر صفر تا صد پرداختی ها توسط متقاضی؟

هر کدام از این زوایا را که معیار بگیریم، باز هم رسیدن به هزینه دقیق و انتخاب ارزان‌ ترین روش مهاجرت به کانادا سخت است. هزینه‌های دولتی و تمکن مالی با توجه به تعداد اعضای خانواده، شرایط و مدارک ممکن است تغییر کند.

ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا هم در هر کدام از این روش‌های بررسی متفاوت است. بررسی همه ابعاد و زوایا در این مطلب نمی‌گنجد و حتی ممکن است موجب سردرگمی مخاطب در انتخاب روش مناسب شود.

در این مطلب یکی از ارزان‌ ترین راه های مهاجرت به کانادا را بررسی می‌کنیم. اما قبل از آن فرصت را غنیمت شمرده و به شما مخاطب عزیز راهنمای جامع مهاجرت به کانادا در سال 2021 را پیشنهاد می‌کنیم.

در این مطلب با روش‌های مهاجرت به کانادا در سال 2021 آشنا شده و با اخذ مشاوره از وکلای با تجربه، از بهترین روش مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط و سرمایه خود باخبر می‌شوید:
حتما بخوانید: راهنمای جامع مهاجرت به کانادا در سال 2021 را در این مطلب مطالعه کنید.

پناهندگی یا اسپانسرشیپ؟ کدام یک ارزان ترین روش مهاجرت به کانادا است؟

اگر بخواهیم نگاهی از بالا و به‌صورت کلی به روش‌های مهاجرت به کانادا داشته باشیم، 2 روش اخذ پناهندگی و اسپانسرشیپ ارزان ترین روش‌ها هستند. در پناهندگی با توجه به شرایطتان و بررسی پرونده توسط هیئت پناهندگی کانادا یا به اقامت این کشور می‌رسید یا درخواست شما رد خواهد شد.

اسپانسرشیپ هم به این صورت است که با حمایت مالی یکی از اعضای خانواده درجه1 به کانادا مهاجرت می‌کنید.

 

پناهندگی کانادا، ارزان ترین روش مهاجرت به کانادا ما پر ریسک ترین!

پناهندگی کانادا، شمشیر دو لبه

از دید افراد زیادی، پناهندگی ارزانترین راه مهاجرت به کانادا است و تقاضا برای اخذ پناهندگی کانادا هم در این سال‌ها افزایش یافته است.

شاید بتوان پناهندگی را یکی از آسانترین و ارزانترین راه های مهاجرت به کانادا دانست، اما نه به این سادگی‌ها هم که فکر می‌کنید! مهاجرت رایگان به کانادا از طریق پناهدگی ممکن است، اما به‌جز در موارد استثنایی، پناهندگی روش مناسبی نیست و هیچ یک از وکلا و مشاوران مهاجرتی این روش را توصیه نمی‌کنند.

با درنظر گرفتن خطرات، مشکلات و معضلات پناهندگی و مدت زمان بررسی پرونده، این روش از آخرین راه‌های مهاجرت است .با توجه به آمار بالای درخواست‌ها برای پناهندگی کانادا، هیئت مهاجرت و پناهندگی کانادا (Immigration and Refugee Board of Canada) به‌صورت مستقل مسئول رسیدگی به درخواست‌های پناهندگی در کانادا است.

بررسی درخواست‌ها در این روش با دقت و به‌سختی انجام می‌شود تا تنها افراد واجد شرایط بتوانند وارد کانادا شوند.


طبق آمار هیئت پناهندگی کانادا (IRB) در سال 2019 حدوداً 58 هزار درخواست پناهندگی ثبت شده است که از این تعداد تنها 25 هزار درخواست قبول شده است.

بنابراین اگر به‌فکر مهاجرت قانونی و کم ریسک هستید، پناهندگی را از ذهنتان بیرون کنید. ارزان‌تر بودن پناهندگی به معنای بهترین بودن آن نیست. شاید در بخش هزینه‌ها، کم هزینه ترین روش مهاجرت به کانادا باشد، اما با نگاهی به شرایط و خطرات آن، این روش اصلاً توصیه نمی‌شود.

اسپانسرشیپ ، ساده ، ارزان و بدون دردسر

در مورد اسپانسرشیپ، همان‌طور که گفته شد یکی از اعضای خانواده درجه 1 (پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزندان) اسپانسر شما می‌شود و با حمایت مالی آن‌ها به کانادا مهاجرت می‌کنید. در نتیجه هزینه‌ای برای تمکن مالی نیاز ندارید.

در این روش فقط هزینه‌های مراحل اداری بررسی پرونده، اخذ ویزا و مسافرت را باید پرداخت کنید. روش اسپانسرشیپ کانادا را کمی باز تر می‌کنیم:

اگر فردی از اعضای خانواده شما کانادا باشد و توانایی حمایت مالی داشته باشد که کار سختی در پیش ندارید. اما اینجا یکی از روش‌های اسپانسرشیپ مد نظر ما است؛ مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج!

ازدواج با یک شهروند کانادایی، ارزان ترین روش مهاجرت به کانادا

ازدواج، ارزان ترین روش مهاجرت به کانادا

درصد بالایی از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، فردی از اعضای خانواده درجه 1 آن‌ها کانادا نیست! در نتیجه اسپانسرشیپ خانوادگی شامل آن‌ها نمی‌شود. ازدواج با یک شهروند کانادا از طرفی می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای افرادی باشد که به‌دنبال مهاجرت ارزان به کانادا هستند.

ازدواج را می‌توان یکی از روش‌های اسپانسرشیپ دانست. همسر کانادایی شما حامی مالی شما شده و شما با حمایت او وارد کانادا می‌شوید و در این کشور زندگی می‌کنید. بعد از 3 سال زندگی در کانادا هم به شما اقامت دائم کانادا داده می‌شود.

در نتیجه می‌توان گفت ازدواج، ارزانترین روش مهاجرت به کانادا است. اما صبر کنید! ازدواج شاید یکی از روش های مهاجرت سریع و ارزان به کانادا باشد، اما باز هم نه به این سادگی‌ها که فکر می‌کنید!

IRCC  صراحتاً اعلام کرده است افرادی که فکر می‌کنند ازدواج صوری و ساختگی، آن‌ها را به اقامت کانادا می‌رساند، سخت در اشتباه هستند.

کانادا در سال 2019 تعداد 1700 پرونده مهاجرت از طریق ازدواج را به‌دلیل ساختگی بودن رد کرده است.

ازدواج را می‌توان یک راه مهاجرت رایگان به کانادا دانست. اما این کشور قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای صدور اقامت از طریق ازدواج دارد و باید تمامی نکات و شرایط را رعایت کنید. در هر مرحله که کانادا به پرونده شما مشکوک شود، می‌تواند اقامت شما را باطل کند.

شرایط و قوانین مهاجرت ارزان به کانادا از طریق ازدواج را در مطلب زیر بخوانید:
حتما بخوانید: شرایط و قوانین مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج در 2021 چیست؟

ازدواج، ارزانترین راه مهاجرت به کانادا، اما نه سریع‌ترین!

ازدواج، کم هزینه ترین روش مهاجرت به کانادا در میان روش‌های قانونی است. اما معمولاً در این روش پرونده‌ها بین 18-12 ماه بررسی شده و در صورت موافقت، برای متقاضی ویزا صادر می‌شود. در نتیجه نمی‌توان ازدواج را سریع‌ ترین روش مهاجرت به کانادا دانست.

سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا، اکسپرس انتری است. کانادا این سیستم را با هدف کاهش زمان پذیرش مهاجران راه اندازی کرد و در حال حاضر درصد بالایی از مهاجران از طریق این سیستم وارد کانادا می‌شوند.

اکسپرس انتری، ارزانترین روش مهاجرت به کانادا

در اکسپرس اینتری، پرونده شما زیر 6 ماه بررسی شده و در صورت کسب امتیاز مورد نیاز در سیستم امتیازبندی اکسپرس انتری، فرم درخواست صدور ویزا ITA برای شما ارسال می‌شود و می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید.

با قبولی در اکسپرس اینتری، اقامت دائم کانادا از همان ابتدا به شما داده می‌شود. جزئیات بیشتر درباره مهاجرت سریع به کانادا از طریق اکسپرس اینتری را در مطلب زیر بخوانید:
حتما بخوانید: راهنمای کامل اکسپرس انتری کانادا در سال 2021 را در این مطلب بخوانید.

سخن پایانی

تعیین ارزانترین روش مهاجرت به کانادا سخت است. میزان دقیق هزینه های مورد نیاز برای مهاجرت به عوامل مختلفی بستگی دارد. با یک نگاه کلی به این موضوع می‌توان گفت روش اسپانسرشیپ کانادا و کمی دقیق‌تر، ازدواج با یک شهروند کانادایی، ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا است.

در این روش شما با استفاده از حمایت مالی همسر کانادایی خود، با کمترین هزینه به کانادا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را اخذ می‌کنید.

اما این روش، سریع ترین راه مهاجرت به کانادا نیست. در حال حاضر اکسپرس اینتری، سریع ترین روش مهاجرت به کاناداست. در اکسپرس انتری، شما با تکیه بر مهارت و تخصص خود و با شرکت در سیستم امتیاز بندی، در کمتر از 6 ماه می‌توانید اقامت دائم کانادا را اخذ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید