موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ویزای طلایی امارات

اگر به دنبال دریافت یک ویزای بلندمدت با امکان تمدید در یک کشور توسعه یافته و نزدیک به ایران هستید، ویزای طلایی امارات یک گزینه ایدئال، در دسترس و البته محبوب است!

با این ویزا، می‌توانید به مدت 5 تا 10 سال در امارات متحده عربی اقامت داشته باشید و سپس در صورت تمایل، برای تمدید آن اقدام کنید.

در نوشته زیر، این ویزا را به طور کامل برایتان توضیح داده‌ایم؛ از شرایط دریافت آن گفته‌ایم و البته برخی از مزیت‌هایش را بیان کرده‌ایم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

حتما تا انتها مطالعه کنید؛ اگر بعد از مطالعه این نوشته باز هم سوالی در مورد ویزای طلایی امارات در ذهنتان داشتید، کامنت بگذارید تا دقیق و سریع، راهنمایی‌تان کنیم.

نکته مهم: مطالب این صفحه برای افزایش اطلاعات شما نوشته شده و ویزای طلایی امارات، فعلا جزو خدمات مجموعۀ پارسی کانادا نیست. (در حال حاضر می‌توانید با دو روش ثبت شرکت در امارات و مهاجرت پزشکان به امارات به این کشور مهاجرت کنید)

ویزای طلایی امارات، بهترین روش برای اخذ اقامت بلند مدت امارات متحده عربی

ویزای طلایی امارات چیست؟

در سال 2019، امارات متحده عربی سیستم جدیدی را برای ویزاهای اقامت طولانی مدت اجرا کرد. این سیستم جدید تمامی افراد در سراسر دنیا را قادر می­سازد بدون نیاز به همراهی یک حامی ملی تبعه امارات متحده عربی و با مالکیت 100 درصدی مشاغل خود در کشور امارات زندگی، کار و تحصیل کنند.

این ویزا برای 5 یا 10 سال صادر می­شود و به طور خودکار در صورت احراز شرایط تمدید می شود. طبق بخشنامه شماره 56 وزارت امور خارجه امارات متحده عربی در سال 2018 اقامت طلایی برای ساده سازی سرمایه گذاری در امارات و جذب استعدادهای حرفه‌­ای صورت گرفته است. مهم­ترین جامعه هدف برای استفاده از ویزای طلایی امارات عبارتند از:

 • سرمایه گذاران
 • کارآفرینان
 • استعدادهای تخصصی و محققان در زمینه های مختلف علمی و دانش
 • دانش آموزان درخشان با توانایی های علمی امیدوار کننده

شرایط اخذ ویزای طلایی 10 ساله امارات متحده عربی

طرح ویزای طلایی امارات در دو قالب به منتخبان ارائه می‌شود. ویزای 10 ساله و ویزای 5 ساله. دسته بندی هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم می توانند برای ویزای اقامت 10 ساله امارات متحده عربی درخواست خود را ثبت نمایند:

سرمایه گذاران در بخش های عمومی با حداقل سرمایه 10 میلیون درهم امارات

این سرمایه گذاری ممکن است اشکال مختلفی که در ادامه شرح می دهیم باشد. لازم به توضیح است که مواردی که در ادامه بررسی خواهیم کرد شرایط عمومی دریافت ویزای 10 ساله امارات محسوب می شود:

 • سپرده حداقل 10 میلیون درهم در صندوق سرمایه گذاری امارات متحده عربی
 • ثبت شرکت در امارات متحده عربی با سرمایه ی حداقل 10 میلیون درهم امارات
 • همکاری تجاری در یک شرکت فعال یا نوپا با ارزش سهام حداقل 10 میلیون درهم امارات
 • سرمایه گذاری در تمامی آیتم های ذکر شده در بالا با حداقل ارزش 10 میلیون درهم به شرطی که سرمایه گذاری های بخش مستغلات در امارات متحده عربی بیشتر از 60 درصد پرتفولیوی اقتصادی فرد درخواست دهنده را شامل شود.

در این‌باره بیشتر بخوانید: شرایط و هزینه ثبت شرکت در امارات در 2024 چگونه است؟

شرایط اختصاصی اخذ گلدن ویزای امارات از طریق سرمایه گذاری در بخش عمومی

علاوه بر شرایط عمومی که به نوعی حیطه سرمایه گذاری را نشان می داد مواردی هست که به صورت اختصاصی شرایط اخذ ویزای طلایی امارات را کنترل می کند. به عبارتی اعطای ویزا منوط به شرایط زیر است:

 • مبلغ سرمایه گذاری شده نباید وام گرفته شود.
 • سرمایه گذاری باید حداقل به مدت سه سال حفظ شود.
 • توانایی پرداخت بدهی مالی تا 10 میلیون درهم امارات از سوی شخص احراز شود.

از مزایای ویزای طلایی امارات می توان به اختیارات بالای سرمایه گذار در امارات اشاره کرد. این موضوع در کمتر کشورهایی که مقاصد مهاجرتی سرمایه گذاران است دیده می شود. فرد با اخذ این اقامت می تواند شرکای تجاری خود را در زیرمجموعه خود ثبت کند.

ویزای بلند مدت می تواند شامل همسر و فرزندان و همچنین یک مدیر اجرایی و یک مشاور باشد. از مزایای دیگر این طرح می توان به درخواست مجوز خروج از کشور چند نوبته در بازه شش ماهه اشاره کرد.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شرایط اخذ گلدن ویزا امارات برای اشخاصی که استعدادهای تخصصی دارند

طرح ویزای طلایی امارات شامل استعدادها و محققان متخصص در زمینه های فنی و علمی مانند پزشکان، متخصصان، دانشمندان، مخترعین و همچنین افراد خلاق در زمینه فرهنگ و هنر می شود.

لازم به توضیح است که این دسته امتیاز ویزا به همسر و فرزندان نیز تعلق می گیرد. افرادی که در این دسته اقدام به دریافت ویزای طلایی امارات می کنند ملزم به داشتن قرارداد کاری معتبر در یک زمینه تخصصی که جزء اولویت های اصلی کشور امارات است هستند.

شرایط اختصاصی استعدادهای برتر برای اخذ ویزای طلایی امارات

اعطای ویزای طلایی استعدادهای تخصصس منوط به شرایط زیر است:

 • محققان باید توسط وزارت علوم امارات معتبر شناخته شوند.
 • افراد خلاق در حوزه فرهنگ و هنر باید توسط وزارت فرهنگ امارات متحده عربی معتبر شناخته شوند .
 • مخترعین پس از ثبت اختراع باید اختراع خود را به تایید وزارت اقتصاد امارات متحده عربی برسانند. این اختراع باید به نوعی به جنبه های اقتصادی امارات کمک کند.
 • استعدادهای برتر باید توانمندی های خود را در قالب یک اختراع ثبت شده یا یک تحقیق علمی منتشر شده در ژورنال های معتبر علمی ثابت کنند.
 • مدیران اجرایی باید صاحبان یک شرکت پیشرو و معتبر بین المللی یا در رزومه خود دارای یک موفقیت و موقعیت علمی قابل توجه باشند.

پزشکان و متخصصان باید حداقل دو شرط زیر را داشته باشند:

 • مدرک دکتری حرفه ای از یکی از 500 دانشگاه برتر جهان
 • یک جایزه یا گواهی تقدیر در زمینه کار حرفه ای در بخش پزشکی
 • کمک به یک تحقیق علمی بزرگ مقیاس در زمینه پزشکی
 • چاپ مقالات یا کتاب های علمی در انتشارات برجسته در زمینه پزشکی
 • عضویت در سازمان ها و مجتامع علمی معتبر و مرتبط با رشته پزشکی
 • حداقل ده سال تجربه حرفه ای و انجام مطالعات بالینی در رشته پزشکی
 • تخصص در حوزه های اولویت دار پزشکی در امارات متحده عربی

در این‌باره بیشتر بخوانید: شرایط مهاجرت پزشکان و پرستاران به امارات در 2024 چگونه است؟

شرایط اخذ ویزای طلایی 5 ساله امارات

شرایط اخذ ویزای طلایی 5 ساله امارات متحده عربی

اما بعد از بررسی شراط اخذ ویزای طلایی 10 ساله امارات نوبت به بررسی سطح بعدی یعنی ویزای طلایی 5 ساله این کشور می رسد. گروه های زیر می توانند برای این ویزا و اقامت طلایی امارات درخواست خود را ثبت کنند:

سرمایه گذاری در بخش ملک

در خصوص سرمایه گذاری در بخش مسکن و اخذ اقامت طلایی امارات باید دقت داشت که این موضوع طرافت های خاص خود را دارد. مشاهده شده است که عده ای صرفا خرید ملک را مساوی با گرفتن این اقامت اعلام کرده اند که به هیچ عنوان این موضوع صحت ندارد. باید دقت داشت که اعطای ویزای طلایی امارات در این کیس منوط به شرایط زیر است:

 • سرمایه گذار باید در املاک با ارزش ناخالص حداقل 5 میلیون درهم اقدام به سرمایه گذاری نماید. ( ارزش ناخالص ملک باید حداقل 5 میلیون درهم باشد.)
 • مبلغ سرمایه گذاری شده در املاک و مستغلات نباید به صورت وام باشد.
 • مالکیت باید حداقل به مدت سه سال حفظ شود.

کارآفرینان

کارآفرینانی که توانایی راه اندازی یک پروژه با حداقل سرمایه 500 هزار درهم امارات را داشته باشند می توانند برای این ویزا اقدام کنند. به شخص کارآفرین اجازه ویزای چند ورود به مدت شش ماه، تمدید برای شش ماه دیگر داده شده است. ویزای بلند مدت شامل همسر و فرزندان، یک شریک زندگی و سه مدیر اجرایی می شود.

دانشجویان برجسته

نگاه کشور امارات به افرادی که حائز دریافت ویزای طلایی هستند صرفا مالی نیست. بلکه دانشجویان و دانش آموختگان نخبه نیز می توانند برای دریافت گلدن ویزا امارات برنامه ریزی کنند. شرط معدل یکی از مهم ترین فاکتورهای محاسباتی در پروسه اخذ ویزای طلایی امارات برای دانشجویان به حساب می آید.

دانشجویان در صورت اخذ اقامت بلند مدت امارات می توانند خانوده خود را برای زندگی در امارات همراهی کنند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

نحوه دریافت ویزای طلایی امارات

پس از ثبت نام ویزای طلایی امارات، پرونده شما توسط اداره مهاجرت و اقامت امارات متحده عربی بررسی می‌شود. البته تایید درخواست ثبت نام ویزای طلایی امارات، به‌معنی تایید صدور ویزا نیست. این پروسه حداقل 1 ماه طول می‌کشد و پس از بررسی‌ها در صورت تایید شدن درخواست، از شما خواسته می‌شود برای اخذ ویزا اقدام کنید.

در صورتی که درخواست ویزای طلایی شما با موفقیت ثبت و تایید شود شما وارد پروسه دریافت ویزای طلایی امارات خواهید شد. برای دریافت ویزای تجاری، باید نامزدی شما توسط یک شتابدهنده یا مرکز رشد کسب و کار (انکوباتور Incubator) که در کشور امارات مجوز دارد تأیید شود.

سپس از شما دعوت می شود تا از طریق اداره فدرال هویت و تابعیت برای ویزا اقدام کنید. در مراحل دریافت ویزای طلایی امارات متحده عربی شما یک ایمیل با راهنمایی و شیوه نامه جزئی تری در مورد نحوه اخذ ویزا دریافت خواهید کرد. افرادی که خارج از امارات متخده عربی زندگی می کنند شش ماه ویزای موقت دریافت می کنند تا در این بازه آن را به اجازه اقامت تبدیل کنند.

حتما بخوانید:
کار در دبی

مزایای ویزای طلایی امارات

کشور امارات متحده عربی یکی از ثروتمندترین کشورهای حاشیه خلیج فارس است. این کشور در سال های اخیر تلاش کرده است تا با اخذ نمایندگی از کمپانی های مطرح بین المللی برای خود برندسازی قوی در تجرات ایجاد کند. تا جایی که امارات محده عربی و شهر دوبی به عنوان هاب آی تی خاورمیانه شناخته شده است.

شرایط زندگی و کسب و کار در این کشور طبق گزارش های سازمان توسعه جهانی رو به بهود است. در ادامه به مهم ترین مزایای اخذ ویزای طلایی امارات متحده عربی را تیتروار اشاره خواهیم کرد:

 • دریافت ویزای شش ماهه چندبار ورود اولیه پس از ثبت نام، جهت ورود به کشور امارات و بررسی شرایط موجود.
 • امکان استفاده از شرایط همکاری های تجاری با شرکت ها و کمپانی های بزرگ جهانی
 • سرمایه گذاری در بانک های بزرگ و معتبر بین المللی مستقر در امارات متحده
 • کسب در آمد دلاری و جذب نیروهای دورکار از ایران و پرداخت حق الزحمه ریالی
 • امکان به همراه آوردن والدین و افراد تحت تکفل بر اساس ویزای طلایی
 • امکان اقامت بلند مدت 10 یا 5 ساله در امارات
 • امکان تمدید اقامت در صورت حفظ شرایط لازم
 • امکان به همراه اوردن 3 مدیر اجرایی و خانواده های آن ها بر اساس ویزای طلایی کارآفرینی

در صورتی که می‌خواهید با اخذ ویزای کار امارات و روش‌های مهاجرت کاری به امارات بیشتر آشنا شوید، مطلب زیر را از دست ندهید:
در این‌باره بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای کاری امارات در 2024 چیست؟

سخن آخر

در مجموع می توان ادعا کرد که ویزای طلایی امارات متحده عربی یک فرصت بینظیر برای افرادی است که قصد پایه ریزی یک تجارت بین المللی و اتصال به بازارهای جهانی را دارند. از طرفی دانشجویان و استعدادهای برتر می توانند با مهاجرت به امارات از فرصت دستمزدهای بالا در این کشور استفاده کنند.

از طرفی بازه کوتاه درخواست مجدد در صورت دریافت ریجکت در تلاش های اول کمک می کند تا ریسک ورود به این مسیر کاهش یابد. کارشناسان تیم ما تمام تلاش خود برای تسهیل فرایند اخذ ویزای طلایی امارات را در کوتاه ترین زمان ممکن به کار خواهند گرفت. با توجه به تجربه بالای پارسی کانادا، به شما پیشنهاد می شود که برای ارزیابی شرایط خود حتما از کارشناسان ما مشاوره های لازم را دریافت کنید.

در صورتی که می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره روش‌های دیگر مهاجرت به امارات و دبی به‌دست آورید، مطلب زیر را از دست ندهید:
در این‌باره بیشتر بخوانید: راهنمای کامل مهاجرت به امارات را در این مطلب مطالعه کنید.

سوالات متداول

ویزای طلایی امارات (Golden Visa) یک ویزای 5 یا 10 ساله که برای ساده‌سازی سرمایه‌گذاری در امارات و جذب استعدادهای حرفه‌ای طراحی شده و اکنون به محبوبیت بالایی رسیده است.

حداقل میزان برای دریافت این نوع ویزا، 10 میلیون درهم و برای سرمایه‌گذاری بر ملک، 5 میلیون درهم است.

باوجوداینکه ویزای طلایی تجاری به صورت 6 ماهه صادر می‌شود، در نهایت می‌توانیم تحت شرایطی خاص، به ویزای دائم امارات و اقامت این کشور تبدیل شود.

متقاضیان دریافت ویزا می‌توانند برای والدین و افرادی که تحت تکفلشان هستند، درخواست اخذ ویزای طلایی کنند.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال