کار در عمان

کشور عمان یکی از کشورهای ثروتمند حوزه خلیج‌فارس است. به دلیل اینکه این کشور در دسته کشورهای درحال‌توسعه قرار می‌گیرد، فرصت‌های شغلی زیادی در آن موجود است. به همین دلیل پیدا کردن کار در عمان می‌تواند یک راه بسیار مطمئن برای مهاجرت به این کشور باشد.

با توجه به نزدیکی به ایران، ارزش بالای واحد پول این کشور، روابط خوب با ایران و سهولت اخذ ویزا، عمان یکی از بهترین کشورهای برای کار و زندگی ایرانیان است. پس اگر به‌دنبال اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری هستید، حتماً عمان را هم جزو گزینه‌هایتان بدانید.

حتی اگر نخواهید از طریق دریافت ویزای کار عمان در این کشور اقامت بگیرید، می‌توانید از آن به‌عنوان راهی برای کسب درآمد دلاری استفاده کنید. تنها نکته مهم در دریافت ویزای کاری عمان این است که شما یک پیشنهاد شغلی قطعی از سوی یکی از شرکت‌های فعال در این کشور داشته باشید.

کار در عمان

در این مقاله می‌خواهیم همه آن چیزی را که باید درباره کار در عمان و دریافت ویزای کاری این کشور بدانید، با شما در میان بگذاریم.

شرایط کار در عمان

ازآنجاکه نرخ بیکاری در کشور عمان بسیار پایین است تقریبا همه افراد می‌توانند در این کشور حوزه کاری موردعلاقه خود را پیدا کنند. اولین نکته‌ای که باید درباره شرایط کار در عمان باید بدانید، ساعات کاری در این کشور است. هفته کاری در عمان حدود 40 تا 48 ساعت است.

روزهای کاری هفته نیز در این کشور یکشنبه تا پنج‌شنبه است. بنابراین افراد روزانه بین 8 تا 10 ساعت کار می‌کنند. ساعات کاری در این کشور در ماه رمضان ممکن است به شش ساعت کاهش پیدا کند. اما در سایر اوقات سال افراد باید از 8:30 یا 9 صبح تا 6 عصر در محل کار حاضر شوند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

برای دریافت ویزای کار عمان باید یک کارفرما برای شما دعوت‌نامه بفرستد. در این صورت شما می‌توانید به‌عنوان اسپانسر خودتان، فرایند دریافت ویزای کاری و مهاجرت به عمان را آغاز کنید.


با استفاده از ویزایی که برای کار در عمان دریافت می‌کنید، می‌توانید همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز با خود همراه کنید. این افراد با استفاده از ویزای خانوادگی شما را همراهی خواهند کرد اما اجازه کار در عمان را ندارند.

یکی دیگر از شرایط کار در عمان این است که بیشتر کارفرمایان در عمان پس از دریافت ویزای کاری عمان برای شما بیمه درمانی خصوصی را ارائه می‌دهند. اما این بیمه‌ها همه خدمات پزشکی را در بر نمی‌گیرند. همچنین یکی از شرایط اصلی برای پیدا کردن کار در عمان تسلط به زبان عربی یا انگلیسی است.

در کنار این‌ها بسته به کارفرمایی که دعوت‌نامه ویزای کار عمان را از او دریافت کرده‌اید، می‌توانید کمک‌هزینه‌ای برای تحصیل فرزندتان در مدارس بین‌المللی دریافت کنید. زبان رسمی کشور عمان عربی است. بنابراین برای کار در این کشور باید تا حدی با زبان عربی آشنایی داشته باشید.

به‌علاوه شما برای پیدا کردن کار در عمان نیازی به گرفتن مدرک زبان بین‌المللی نخواهید داشت. در کنار این‌ها می‌توانید برای پیدا کردن کار موردعلاقه خود در عمان، پیش از اقدام به دریافت ویزای کار در عمان با یک ویزای توریستی به این کشور بروید و با فرصت‌های مختلف شغلی در آن آشنا شوید.

جاب آفر عمان

یکی از اصلی‌ترین شرایط برای دریافت ویزای کار عمان، داشتن Job Offer (پیشنهاد کاری) است. در این حالت شما باید با توجه به تخصص یا مدرک خود، از یک کارفرما در عمان جاب آفر دریافت کنید. به‌این‌ترتیب شما باید پیشنهاد کار خود را به کارفرمایان در عمان ارسال کرده و یک کارفرما برای استخدام شما تمایل نشان دهد.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

اگر در مدت دو سال پیش از ارسال تقاضا برای یک کارفرمای عمانی در این کشور مشغول به کار بوده‌اید، باید گواهی ترخیص از سمت کارفرمای قبلی را برای کارفرمای جدید خود ارسال کنید. همچنین اگر هنوز زمان ویزای کار عمان برای شما تمام نشده است، باید گواهی ترخیص از کار را ارائه دهید.

برای دریافت جاب آفر عمان باید مدارک تحصیلی و رزومه کاری خود را برای کارفرمایان در عمان ارسال کنید. کارفرمای عمانی این مدارک را مطالعه کرده و در صورت تایید از شما می‌خواهد که در آزمون‌های مربوط شرکت کنید.

پس از شرکت در آزمون‌ها و کسب نمره قبولی می‌توانید برای دریافت ویزای کار عمان اقدام نمایید. در صورت دریافت جاب آفر کارفرمای عمانی باید مجوز استخدام یک فرد خارجی را از اداره پلیس و اداره کار این کشور دریافت کند.

ویزا کاری عمان دارای 2 سال اعتبار است. همچنین برای دریافت این ویزا سن متقاضی باید بالاتر از 21 سال و پایین‌تر از 60 سال باشد.

حقوق کار در عمان

حقوق کار در عمان

بسته به اینکه موفق به دریافت ویزای کار در عمان برای چه شغلی شده باشید، میزان درآمد ماهیانه شما متفاوت است. اما ازآنجاکه ارزش پول این کشور از ایران بیشتر است، با پیدا کردن کار در عمان درآمد شما به حد قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت. در حال حاضر متوسط حقوقی که افراد در عمان دریافت می‌کنند، حدود 1780 ریال عمان برآورد شده است.

حداقل حقوق دریافتی در این کشور برابر 450 ریال عمان و حداکثر حقوق دریافتی برابر 7900 ریال عمان است. حداکثر حقوق به افرادی تعلق خواهد گرفت که به‌عنوان متخصص موفق به دریافت ویزای کاری عمان شده‌اند. همچنین شغل‌های پزشکی نیز در این کشور از حقوق و مزایای خوبی برخوردار هستند. علاوه بر تخصص، سابقه کار نیز بر روی حقوق کار در عمان تاثیرگذار است.

با این میزان درآمد، زندگی در عمان می‌تواند بسیار ساده و لذت بخش باشد. درآمد افرادی که 2 تا 5 سال سابقه کار مرتبط در حوزه کاری درخواست‌شده داشته باشند حدود 32 درصد از افراد تازه‌کار بیشتر است. این افزایش درآمد برای سابقه کاری بیشتر از 5 سال نسبت به تازه‌کارها حدود 70 درصد بیشتر است.

البته این سابقه کار باید در زمان کار در عمان به دست آمده باشد. به‌علاوه افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند حدود 29 درصد بیشتر از افرادی در سطح تحصیلات پایین‌تر حقوق می‌گیرند.

مشاغل مورد نیاز عمان

لیست مشاغل مورد نیاز عمان

برای اینکه متوجه شوید که آیا فرصت کار در عمان برای شما فراهم است یا نه باید لیست مشاغل مورد نیاز عمان را بررسی کنید. این فهرست به شما نشان می‌دهد که تا چه حد شانس دریافت جاب آفر از کارفرمایان عمانی را خواهید داشت.

این لیست توسط دولت عمان منتشر شده و با آغاز هر سال به‌روزرسانی می‌شود. مشاغل موجود در این فهرست در چند دسته اصلی قرار می‌گیرند. به‌علاوه داشتن مدرک دانشگاهی در این حوزه یا مدرک فنی حرفه‌ای، شانس شما را برای دریافت ویزا کاری عمان افزایش خواهد داد.

در ادامه به مهم‌ترین حوزه‌های شغلی نیازمند نیروی کار در عمان اشاره می‌کنیم:

حوزه‌های شغلی نیازمند نیروی کار در عمان
حوزه مهندسیحوزه ساختمان و ساخت و ساز
حوزه فناوری اطلاعاتحوزه گردشگری و مهمانداری
حوزه پزشکی و درمانحوزه تدارکاتی

این‌ها تنها بعضی از حوزه‌های نیازمند نیروی کار در عمان هستند. مشاغل زیادی در حوزه‌های مختلف کاری در عمان نیازمند نیروی کار هستند که با داشتن مهارت و تخصص لازم می‌توانید در این مشاغل مشغول به‌کار شوید.

بسیاری از تخصص‌ها در لیست مشاغل مورد نیاز عمان در واقع مشاغل پردرآمد این کشور هستند که با مشغول به کار شدن در آن‌ها می‌توانید روی دستمزد و حقوق بسیاری بالایی حساب باز کنید.

لیست کامل مشاغل مورد نیاز عمان را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: لیست مشاغل مورد نیاز عمان را اینجا مطالعه کنید.

مهارت‌های فنی

اگر می‌خواهید از طریق داشتن مهارت‌های فنی برای کار در عمان جاب آفر دریافت کنید، باید در این زمینه مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای داشته باشید. شما می‌توانید با داشتن مدرک معتبر در شغل‌های نقاشی ساختمان و امور مربوط به برق و الکترونیک برای دریافت ویزای کار عمان اقدام کنید.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

رشته‌های پزشکی

اگر در یکی از حوزه‌های مربوط به درمان دارای مدرک هستید و کار می‌کنید، شانس زیادی برای پیدا کردن کار در عمان دارید. در لیست مشاغل موردنیاز عمان در حوزه درمان عناوین شغلی پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، مامایی، اورژانس، رادیولوژی و فیزیوتراپی به چشم می‌خورند. برای پیدا کردن کار در عمان در حوزه‌های پزشکی باید حداقل سه سال سابقه کار مرتبط داشته باشید.


به‌علاوه شرکت در آزمون‌های پرومتریک Prometric نیز برای افراد متقاضی کار در عمان در رشته‌های پزشکی لازم است. 

پس از قبولی در آزمون پرومتریک آزمون عملی نیز از شما گرفته می‌شود. در آزمون عملی شما در مقابل یکی از اساتید پزشکی در عمان قرار خواهید گرفت و باید به سوالاتی که او درباره بیماران از شما می‌پرسد پاسخ بدهید.

پس از طی کردن تمامی این مراحل ویزای کار عمان برای شما صادر شده و می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کادر درمان به عمان را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: کار پزشکی در عمان

رشته‌های مالی

یکی دیگر از حوزه‌های اصلی برای کار در عمان رشته‌های مربوط به امور مالی است. به‌این‌ترتیب اگر شما در رشته حسابداری یا مدیریت تجاری تحصیل کرده باشید و یا سابقه کار مرتبط در فروشندگی یا صندوقداری را دارید، می‌توانید برای دریافت ویزا کاری عمان اقدام نمایید.

برای دریافت مشاوره در خصوص مهاجرت به عمان از طریق کار فرم ارزیابی را پر کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند:

فرم ارزیابی مهاجرت

کاریابی در عمان

یکی از راه‌های پیدا کردن کار در عمان، استفاده از سایت‌های کاریابی است. این موضوع به این دلیل اهمیت دارد که به پیدا کردن یک کارفرما که به شما احتیاج داشته باشد، کمک ویژه‌ای خواهد کرد.

برای کاریابی در عمان می‌تواند از موسسات عمانی یا ایرانی فعال در این حوزه کمک بگیرید. این موسسات با توجه به رزومه و سوابق شغلی و تحصیلی شما، مناسب ترین موقعیت‌های شغلی را برای شما پیدا می‌کنند.

اطلاعات جامع‌تر در این زمینه را می‌توانید در مطلب کاریابی در عمان مطالعه کنید.

اعزام نیروی کار به عمان

برخی از افراد جویای کار در عمان به دنبال فرصتی هستند که بتوانند از اعزام فوری نیروی کار به عمان استفاده کنند. زیرا معمولا پیدا کردن کار در عمان با استفاده از این فرصت‌ها ساده‌تر خواهد بود.

به دلیل اینکه رشد اقتصادی در کشور عمان بسیار سریع اتفاق افتاده است، در بسیاری از موارد می‌توان در شرایط اعزام فوری نیروی کار، درخواست کار در عمان را ارسال کرد.

در این صورت کارفرمایان باید برای جذب نیروی کار درخواست یا فراخوانی را منتشر کنند. درنتیجه موسسات مربوط به مهاجرت می‌توانند رزومه افرادی جویای کار در عمان را بررسی کرده و در صورت مساعد بودن شرایط برای درخواست کار در عمان اقدام کنند.

سخن پایانی

کار در عمان به دلیل درآمد بالایی که دارد در کنار ارزش پول بالاتر نسبت به ایران، برای بسیاری از ایرانیان یک فرصت بسیار فوق‌العاده است. در حال حاضر افرادی که در رشته‌های مختلف علوم پزشکی تحصیل کرده‌اند، فرصت بیشتری برای دریافت ویزا کاری عمان دارند.

سوالات متداول:

از مهم‌ترین دلایلی که می‌توانیم به کار در عمان فکر کنیم، موارد زیر است:

 • کشور عمان در نزدیکی ایران قرار دارد و رفت و آمد به آن بسیار آسان و سریع انجام می‌گیرد
 • قوانین کار به ویژه برای مهاجرین کاملاً بر مبنای قوانین بین المللی و سازمان بین المللی کار است
 • سرانه درآمد بالاست و سطح رفاه اجتماعی در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد
 • و…
شاخص توسعه انسانی در عمان بسیار بالاست و این کشور با وجود مساحت و جمعیت کم، در رتبه ۴۷ دنیا از لحاظ سطح رفاه و توسعه انسانی قرار دارد. این در حالی است که کشور عمان برنامه‌های درازمدت و فوق‌العاده‌ای هم برای ارتقای زیرساخت‌ها و افزایش سطح رفاه اجتماعی تدارک دیده است.

بیش از ۱ میلیون خارجی در کشور عمان مشغول کار و زندگی هستند. جمعیت کشور عمان تنها کمی بیش از ۵ میلیون نفر است. به بیان دیگر ۲۰ درصد از جمعیت عمان را افراد خارجی تشکیل می‌دهند.

ابتدا متقاضیان رزومه‌های خود را ارسال می‌کنند. این رزومه‌ها از طریق شرکت های اعزام نیروی کار به عمان در زمینه‌های کاری مختلف بررسی شده و سپس به موسسات و شرکت‌های فعال در کشور عمان ارسال می‌شود.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. حمیرا پارسی

  سلام من حمیرا پارسی 59 ساله کارشناس ارشد مشاوره در مامایی با سابقه 25 سال سابقه کار در رشته مامایی و بازنشسته هستم میتونم برای مهاجرت به عمان اقدام کنم؟

  • علیزاده

   حمیرا عزیز سلام ، بله میتوانید از طریق جاب آفر کادر درمان اقدام کنید.

 2. رامین نجفی

  باسلام.
  من دانشجوی کارشناسی ارشد عمران مهندسی مدیریت و ساخت هستم و در حال ارائه پایان نامه.حدود۷سال سابقه کار در پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی را دارم و هم اکنون هم در یک پروژه ساخت پالایشگاه در کشور مشغول هستم.همسرم فارغ‌التحصیل‌رشته پزشکی دکتری حرفه ای هستن و در حال گذراندن طرح تعهد.
  چطور میتونیم برای مهاجرت به عمان اقدام کنیم.

  • علیزاده

   رامین عزیز سلام، در حال حاضر در رابطه با کشورهای حوزه ی خلیج فارس برای کادر درمان جاب آفر میگیریم، سایر تخصص ها میتوانند از طریق ثبت شرکت اقدام کتند یا اینکه از طریق لاین های دیگر برای کشورهای دیگر اقدام کنند.

 3. زهرا نوروزی

  عرض سلام و احترام
  بنده حقیر حدود ده سال سابقه پرستاری دارم خواستم بدونم میتونم برای مهاجرت به عمان اقدام کنم و اینکه همسر و فرزندم رو هم میتونم با خودم ببرم؟
  و سوال آخر اینکه موسسه شما همه کارهای مهاجرت رو انجام میدن؟

  • علیزاده

   زهرا عزیز سلام، با داشتن مدرک دانشگاهی پرستاری میتونید از طریق لاین جاب آفر کادر درمان اقدام کنید.
   مجموعه ی کا کاریابی بین المللی است.

 4. سجاد شرفی

  سلام وقت شما بخیر
  من ۲۶دسالمه دمدرک تکنسین داروخونه رو دارم و۲ سال مشغول به کارم بنظر شما میشه تو این زمینه تو عمان کار پیدا کنم

  • علیزاده

   سجاد عزیز سلام، اگر طول دوره آموزشیتون 18 ماه بوده میتونید اقدام کنید و باید سابقه ی کار 2 سال به بالا داشته باشید.

 5. شهاب ورزندیان

  سلام
  32 سالم هست مدرک کارشناسی برق دارم و حدود 1000 ساعت مدارک فنی و حرفه ای دارم ابزار دقیق ، کالیبراسیون ، پنوماتیک و هیدرولیک ، دوربین مدار بسته ف برق صنعتی و … باید برای کار از چه طریقی اقدام کنم؟

  • علیزاده

   شهاب عزیز سلام، در حال حاضر در رابطه با کشورهای حوزه ی خلیج فارس برای کادر درمان جاب آفر میگیریم، سایر تخصص ها میتوانند از طریق ثبت شرکت اقدام کتند یا اینکه از طریق لاین های دیگر برای کشورهای دیگر اقدام کنند.

 6. حسین خدابنده لو

  سلام. من فوق دیپلم کامپیوتر دارم و 37 ساله هستم. یازده سال سابقه کار در زمینه تکنسین الکترونیک، سیسمتهای دوربین مداربسته، ایفونهای تصویری و دو سال سابقه کار به عنوان تکنسین تعمیرات ماشین الات cnc دارم
  ایا امکان کار در عمان با توجه به سابقه کاری من وجود داره؟؟؟

  • علیزاده

   حسین عزیز سلام، در حال حاضر برای کادر درمان امکان اخذ جاب آفر در رابطه با کشورهای حوزه ی خلیج فارس وجود داردی ، سایر تخصص ها یا باید از طریق ثبت شرکت برای این کشورها اقدام کنند یا اینکه از طریق لاین های دیگر برای سایر کشورها اقدام کنند.

 7. محسن ذ

  باسلام
  من 41 سالمه و 20 سال سابقه کار انبارداری در صنایع پتروشیمی دارم
  مدرک آشپزی و کیک دارم
  لوله کشی ساختمان، تعمیرات لوله کشی، و تاسیسات را استادم اما مدرک ندارم
  چطور می تونم ویزای کار برای کشور عمان یا قطر بگیرم؟
  پروسه زمانی از صفر تا اقامت چقده؟
  هزینه اخذ ویزا چقده؟
  نکته: من دو فرزند یکی 13 سال و دیگری 5 ساله دارم که می خوام بهمراه خانواده مهاجرت کنم

  • علیزاده

   محسن عزیز سلام، با توجه به تخصصتون بهترین و راحترین کشور برای شما آلمان هست.

 8. حسن خلیلی

  سلام.حسن خلیلی هستم.چهل و پنج سال سابقه کارهای عمرانی دارم.راه سازی.ساختمانی.ولی چون خانواده ام برادر و داماد ..توکار مبل سازی ونحاری هستن و با توجه به علاقه ای که ب این کار دارم آماده کار در این رشته هستم.هم ساخت و هم تعمیرات مبل و کارهای چوبی.

  • علیزاده

   حسن عزیز سلام، دوست عزیز در حال حاضر در رابطه با کشورهای حوزه ی خلیج فارس برای کادر درمان جاب آفر اقدام میکنیم سایر تخصص ها از طریق ثبت شرکت میتونن اقدام کنند.

 9. عبدالرسول کنعانی

  سلام رسول کنعانی هستم لوله کش ساختمان و صنعتی دارای مدرک بین المالکی جویای کار در کشور عمان هستم

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام ، از طریق ثبت شرکت میتوانید اقدام کنید.

 10. فرهود ابهم

  سلام
  در صورت بررسی رزومه و شرایط متقاضی ،زمان پروسه از ابتدا تا پایان کار و میخواستم اطلاع رسانی کنید ممنون

  • علیزاده

   فرهود عزیز سلام، زمان پروسه بستگی به پروسه ی قابل اقدام بر اساس شرایط شما دارد

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید