موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

دعوت از 3900 متقاضی اقامت دائم کانادا

دعوت از 3900 متقاضی اقامت دائم کانادا

در قرعه کشی اکسپرس انتری جدید، 3900 متقاضی دیگر برای درخواست اقامت دائم کانادا دعوت نامه دریافت کردند.
دولت کانادا در تاریخ 4 مارس پذیرشی جدید برای متقاضیان کانادا که از طریق سیستم اکسپرس اینتری ثبت نام کرده برگزار کرد که طی آن از 3900 متقاضی دعوت شد که به منظور اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند. حداقل امتیاز برای پذیرش 471 بوده در حالی که در 19 فوریه حداقل امتیاز 470 بوده است.

14 روز پیش، 4500 کاندیدای اکسپرس اینتری از سوی دولت کانادا دعوت نامه دریافت کردند. سیستم مهاجرتی اکسپرس اینتری پروفایل متقاضیان را در سه برنامه مهاجرتی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی بررسی و بر اساس فاکتورهایی همچون سن، تحصیلات، تجربه کار و مهارت در زبان های انگلیسی و یا فرانسوی امتیاز می دهد. امتیاز بخش های مختلف این سیستم را می توانید در مطلب امتیازبندی اکسپرس اینتری مطالعه کنید.

و در نهایت گروهی از افراد که دارای بالاترین امتیازات هستند از سوی دولت کانادا دعوت نامه دریافت می کنند. اداره مهاجرت کانادا در تاریخ 24 فوریه 2020 راس ساعت 06:02:57 از قاعده tie-break استفاده کرد، بدین معنی که تمامی افرادی که تا تاریخ مذکور امتیازشان بالای 471 بود و در صف انتظار اکسپرس اینتری بودند موفق به دریافت دعوت نامه شدند. افرادی که در سیستم جامع امتیاز سنجی، رتبه بالایی ندارند می توانند از طریق مختلف امتیاز خود را اقزایش دهند که بهترین روش برای این کار دریافت دعوت نامه استانی می باشد.

دقت داشته باشید که برای ورود به صف انتظار اکسپرس اینتری، لزومی به داشتن پیشنهاد کار ندارید. دولت کانادا در نظر دارد که تعداد مهاجرانی که از طریق برنامه مهاجرت استانی که قسمتی از آن به اکسپرس اینتری مرتبط می شود را افزایش دهد. افرادی که از طریق استانی انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافه در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند که خود منجر به این می شود که در پذیرش بعدی از آن ها دعوت به عمل آید.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال