موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا | آیا قصد مهاجرت دارید؟ آیا تا به حال به مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا فکر کرده اید؟ کانادا یا استرالیا؟ کشور کانگورو ها یا غازها؟ کدام یک از این دو کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنید؟ مطمئنا برای پاسخ به چنین سوالاتی نیازمند مدت ها تحقیق و بررسی هستید. از شرایط اخذ اقامت گرفته تا نحوه ی پیدا کردن شغل در کانادا یا استرالیا و یا نحوه ی اجاره ی مسکن، خرید ماشین، چگونگی تحصیل و هزاران سوال دیگر که پاسخ به هر کدام نیازمند مدتها تحقیق و بررسی است.

من به عنوان یک فردی که تصمیم به مهاجرت گرفته ام، دغدغه های بسیاری دارم. از نگرانی در مورد شرایط گرفتن اقامت خود برای ورود به استرالیا یا اقامت کانادا. هر روز این مسئله را با خودم مرور می کنم که اگر بخواهم مهاجرت تحصیلی داشته باشم، به دنبال پذیرش دانشگاه های استرالیایی باشم یا دانشگاه های کانادایی؟ شرایط و هزینه های زندگی در استرالیا بهتر است یا شرایط و هزینه های زندگی در کانادا؟ برای یافتن شغل مناسب و کار کردن، شرایط کاری و فرصت های شغلی استرالیا بهتر است یا شرایط کاری و فرصت های شغلی کانادا؟ مثلا هر روز از خودم می پرسم که با توجه به اینکه در هر دو کشور پرداخت مالیات، بخش عمده ی هزینه های زندگی را تشکیل می دهد، سیستم پرداخت مالیات در کانادا بهتر است یا استرالیا؟ برای خانواده و فرزندانم شرایط تحصیل کودکان در استرالیا بهتر است یا کانادا؟ و هزاران سوال و اما و اگر های دیگر که ذکر آن از حوصله ی این مقاله خارج است.

حال می خواهم شما را در تحقیق و بررسی هایی که خودم شخصا انجام داده ام تا بتوانم پاسخ سوالاتم را بیابم، شریک کنم، شاید بتوانم مقداری از نگرانی های ذهنی شمایی را که قصد مهاجرت به کانادا یا استرالیا را دارید، کم کنم. با این امید که شاید پاسخ به سوالات ذهنی شما بتواند در تصمیم صحیح تر و عاقلانه تر به شما کمک کرده و تا حدودی از دودلی و شک نجات تان دهد.
اگر به دنبال مهاجرت هستید و یا تصمیم خود را گرفته اید که مسیر زندگی خود را در کشور دیگری طی کنید، شانس این را دارید که کشور کانادا و یا استرالیا را که هر دو جز محبوب ترین مقاصد مهاجرتی هستند را انتخاب کنید. هر دو کشور از استانداردهای مطلوب زندگی برای کار، تحصیل، زندگی و مهاجرت برخوردارند. استرالیا و کانادا ، هر دو از سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیازدهی جهت انتخاب افراد متقاضی مهاجرت استفاده می کنند. در پاسخ به این سوال تمامی متقاضیان مهاجرت که ” کانادا بهتر است یا استرالیا؟”، می خواهم در ادامه ی مقاله، مهمترین عوامل در تصمیم گیری افراد مهاجر به کانادا یا استرالیا را برای تان شرح دهم تا تصمیم گیری تان را کمی آسان تر کنم.

 

مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا
مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا

تفاوت کار در کانادا و کار در استرالیا

وضعیت و شرایط مشاغل در کانادا و استرالیا تا حد بسیار زیادی با هم متفاوت هستند. اگر می خواهید به واسطه ی تخصص و یا مهارت تان مهاجرت کنید، باید به این مورد نگاه دقیق تری داشته باشید و جنبه های مختلف کار در هر دو کشور را مورد بررسی قرار دهید. قبل از هر گونه و بررسی و مقایسه ی کار در کانادا و یا کار در استرالیا، بایستی نرخ بیکاری هر دو کشور را برایتان توضیح دهم.
نرخ بیکاری در سال های اخیر در استرالیا کمتر از کانادا بوده است. با این حال نرخ بیکاری در کانادا در 40 سال اخیر، حال به پایین ترین نرخ خود رسیده است. تعداد مشاغل موجود درکانادا به 233500 افزایش یافته است که این بهترین رشد مشاغل در کانادا از سال 2002 تا کنون است. اما بایستی این نکته را در نظر گرفت که هنوز استرالیا از لحاظ نرخ بیکاری و مشارکت مهاجرین در مشاغل استرالیا عدد بهتری را نشان می دهد. با تمامی این تفاسیر هر دو کشور مقاصد خوبی برای مهاجرت افراد متخصص و دارای مهارت به شمار می روند.
هنگامی که فردی برای مهاجرت به کشوری همچون کانادا یا استرالیا اقدام می کند، باید از قبل آمادگی لازم برای رویارویی با فرهنگ متفاوت و تحولات اساسی را کسب کند. در چنین شرایطی یافتن کار مناسب در کشور مورد نظر می تواند یکی از چالش های بزرگ مهاجرت به شمار رود. اصولا پیدا کردن شغل در کشور استرالیا و کانادا کار ساده ای نیست و نیازمند داشتن مهارت، تخصص و اطلاعات کافی می باشد. اما با همه ی تفاسیر برخی اوقات ممکن است افراد متخصصی که مهارت های شغلی بالایی نیز دارند برای پیدا کردن شغل جدید متناسب با توانایی و استعدادهایشان دچار مشکل شوند. خصوصا هنگامی که برای یافتن شغلی مناسب، باید بتوانند کارفرمایان مورد نظر را متقاعد کرده، تا آنها را استخدام کنند.
تحقیقات نشان می دهد که عامل اصلی موفقیت مهاجران تازه‌ وارد به کانادا یا استرالیا، علاوه بر داشتن آگاهی و آمادگی از شرایط بازار کار و شغل مناسب، حمایت های قانونی کشور است که از آنها می شود.
بسیاری از مهاجران تازه وارد می گویند که اگر از قبل در مورد مشکلات پیش رویشان در کشور مورد نظر اطلاع کافی داشتند، یا در تصمیمشان تجدید نظر می کردند و یا با اطلاع و پیش زمینه ی ذهنی کافی وارد این کشورها می شدند. اما نهایتا نتیجه ی تمامی این تحقیقات، نشان دهنده ی این است که اگر مهارت کافی داشته باشید و از سابقه ی کاری درخشانی بهره مند بوده و به طور کلی فردی مسئول مطلع و حرفه ای باشید، دیری نمی گذرد که شغل مناسب مورد نظر خود را در این کشورها پیدا کرده و مشغول به کار می شوید.

پیشنهادهایی برای پیدا کردن شغل در کانادا یا استرالیا

در ادامه می خواهم با توجه به رشد آمار مهاجرت به کانادا و مهاجرت به استرالیا در سال های اخیر، چند راهکار مناسب برای نو مهاجرانی که در جست و جوی کار در این کشورها می باشند را به شما ارایه دهم، که امیدوارم به دردتان بخورد.

 

مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا
مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا

همیشه به مشاغل جایگزین توجه کنید.

گاهی مواقع یافتن شغل مناسب برای هر مهاجر در کشوری جدید مستلزم صرف ماه ها زمان خواهد بود. در چنین شرایطی اگر گزینه های شغل های جایگزین را مد نظر داشته باشیم خیلی راحت می توانیم در مدتی که دنبال شغل مناسب می گردیم، هزینه های زندگی را تامین کرده و با مشکل اساسی روبرو نشویم.
ابزارهای جستجوی آنلاین شغل، می‌تواند برای شناسایی وضعیت بازار کار به شما کمک شایانی کند. جویندگان کار به راحتی می توانند در سایت های شغل یابی و ارایه ی فرصت های شغلی جستجو کرده و موقتا شغل های جایگزینی پیدا کنند تا در زمان مناسب موفق به پیدا کردن شغل متناسب با تخصصشان شوند.

با عضویت در شبکه‌های اجتماعی بیشتر دیده شوید.

با عضویت در شبکه های اجتماعی و یا لینکدین به راحتی این امکان برای شما فراهم آورده شده است که تا ارتباطات حرفه ای خود را گسترش داده و با معرفی خود به صاحبان مشاغل، به راحتی شغل مورد نظرتان را پیدا کنید. حتما به خاطر داشته باشید که بعد از اینکه وارد کشور مورد نظر خود شدید، کلیه ی اطلاعات پروفایل خود را اصلاح کرده و به آدرس و شرایط جدید فعلیتان تغییر دهید، چرا که کارفرمایان معمولا به دنبال استخدام داوطلبین محلی هستند. همچنین از آنجایی که کارفرمایان محلی، معمولا فعالیت‌های آنلاین شما را مشاهده می کنند، بنابراین حتما پروفایل‌تان را به‌ روز و فعال نگه دارید و از بی عیب و نقص بودن نگارش نوشته های خود اطمینان حاصل کنید.

 

مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا
مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا

با توجه به نیازمندی‌های مشاغل، یک رزومه مناسب تهیه کنید.

کشورهای کانادا و استرالیا نسبت به پروسه ی جذب نیروی انسانی و استخدام و بازار کار شرایط مختلفی نسبت به یکدیگر دارند. یکی از عوامل تعیین کننده تفاوت این دو کشور، نیازهای متفاوت بازار کارشان است. یکی از راه ‌های مهم برای پیداکردن شغل مناسب، ارائه رزومه مناسب و مرتبط با نیازمندی ‌های شرکت موردنظر است. برای انجام این کار تنها بایستی اصلی ‌ترین شرایط و نیازمندی‌های آگهی های استخدام را بررسی کنید. زمانی که اطلاعات مهم و لازم را به دست آوردید با ارزیابی تجربیات شغلی و مهارت های خود می توانید در ارتباط با آن موقعیت شغلی مورد نظر رزومه بنویسید. به این ترتیب شانس خود را برای بهتر دیده شدن و دعوت به مصاحبه ی کاری افزایش می دهید. یک رزومه مناسب و مفید حداکثر از دو صفحه تشکیل می شود که حاوی کلیه ی اطلاعات شغلی تان حداکثر تا 10 سال گذشته می باشد. مراقب باشید که هرگز مبلغ پیشنهادی دستمزد خود و یا عکس پرسنلی و یا سایر اطلاعات شخصیتان را در رزومه ی خود ذکر نکنید.

از خدمات مشاوره و آموزشی برنامه ی کاراموزی مهاجرین استفاده کنید.

استفاده از نکات آموزشی کارشناسانه برای کسب موفقیت های حرفه‌ای بسیار سودمند است. استفاده از خدمات مشاوره ای، می تواند شما را در ایجاد ارتباطات شغلی ضروری، یادگیری فرهنگ سازمانی و قوانین بازار کار مربوط به اشتغال همراهی کند. معمولا برنامه‌های کارآموزی مهاجرین طوری طراحی شده‌اند تا شما را برای یافتن شغل مناسب و گرفتن مجوزات و مدرک های مورد لزوم آماده کنند. در برخی موارد، ارایه ی خدمات مشاوره و آموزشی مهاجرین، شامل کمک‌های مالی نیز می‌شود تا مهاجرین تازه وارد بتوانند همزمان با استفاده از آموزش‌ها، هزینه‌های جاری خود را نیز پوشش دهند.
ارایه ی خدمات مشاوره‌ای باعث می شود که کارجویان با کارشناسان و متخصصان و گاها کارفرمایان به راحتی ارتباط برقرار کرده و شناخته شوند که این امر نیز به نوبه ی خود باعث یافتن شغل مناسب در اسرع وقت می شود.

به (PIN) شبکه های مهاجرین حرفه ای بپیوندید.

اشتباه بزرگی که اکثر جویندگان کار مرتکب می شوند این است که تنها بر آگهی های استخدامی و سایت ها تمرکز می کنند. اما آگهی‌های استخدامی تنها راه جستجوی کار به شمار نمی روند. قبل از هر چیز شما نیاز به یک شبکه مرتبط دارید. یک راه ساده برای انجام، این است که به صورت آنلاین به شبکه های محلی مانند انجمن های شغلی محلی در منطقه ای که زندگی می کنید بپیوندید. این شبکه ها معمولا توسط کارفرمایان و متخصصین ایجاد می شوند. به نظر من این یک راه و استراتژی موثر برای یافتن شغل دلخواهتان است. این که بتوانید راهی پیدا کنید که به واسطه ی آن بتوانید به کارخانه ها و یا شرکت ها نفوذ کنید و از اخبار جاری و اتفاقات درون شرکت ها و یا کارخانجات مطلع شوید و از زمان نیاز به نیروی انسانی جدید آنها نیز خبر دارشوید، یک راه بسیار موثر در پیدا کردن شغل سریع است.

از فرصت کار داوطلبانه غافل نشوید.

مراقب باشید که در ابتدای ورود به کشور جدیدتان، خود را از انجام کارها و فرصت های کاری داوطلبانه محروم نکنید. فرصت های کاری داوطلبانه ای را انتخاب کنید که حتما مرتبط با مجموعه مهارت های شغلی شما باشند. حتما لازم نیست که کل هفته به این فعالیت ها مشغول باشید، اما اختصاص چند ساعت در هفته به فعالیت های داوطلبانه، می تواند شما را خیلی سریع به مسیر اصلی تان یعنی یافتن شغل مورد نظرتان هدایت کند.
حال که تا حدی با شمه ای از چالش های مهاجرت آشنا شدید، اگر قصد مهاجرت به کانادا یا استرالیا را دارید، حتما به موسسه مهاجرتی پارسی کانادا سر بزنید. این موسسه ضمن دارا بودن سال ها سابقه ی درخشان در امور مهاجرتی، ارایه دهنده ی تمامی اطلاعات و خدمات مربوط به مهاجرت می باشد. با موسسه مهاجرتی پارسی کانادا همراه باشید و خیلی سریع به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنید.

می 5, 2020

نویسنده : زینب رضایی
خدمات درمانی در کانادا
خدمات درمانی در کانادا

خدمات درمانی در کانادا خدمات درمانی در کانادا | کانادا یکی از کشور های صنعتی و بزرگ جهان است که دارای کامل ترین خدمات درمانی است. سیستم بهداشت درمان در کانادا برای کسانی که دارای اقامت دائم هستند و شهروند این کشور به شمار می روند، رایگان است. در حالی که مهاجران موظف اند هزینه […]

بیشتر بخوانید...
52 متقاضی در پذیرش جدید بریتیش کلمبیا انتخاب شدند
52 متقاضی در پذیرش جدید بریتیش کلمبیا انتخاب شدند

پذیرش جدید بریتیش کلمبیا 52 متقاضی در پذیرش جدید بریتیش کلمبیا انتخاب شدند | استان بریتیش کلمبیا در تاریخ 11 آگوست جدیدترین پذیرش Tech Pilot را برگزار کرده و برای 52 متقاضی مهاجرت به این کشور دعوتنامه صادر کرده است. گفتنی است Tech Pilot برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا در سال 2017 بوده که تا […]

بیشتر بخوانید...
بازگشت به مدرسه
بازگشت به مدرسه

بازگشت به مدرسه بازگشت به مدرسه | در حال حاضر به منظور افزایش مهارت ها مقرون به صرفه تر است این تیتر خبری بود که در سایت استخدام و توسعه اجتماعی کانادا منتشر شد . دولت کانادا به دنبال راهی برای پوشش دادن نیازهای آموزشی منحصر به فرد بزرگسالان در راستای کسب مهارت  های مورد […]

بیشتر بخوانید...
بررسی سیستم حمل و نقل در استرالیا
بررسی سیستم حمل و نقل در استرالیا

بررسی سیستم حمل و نقل در استرالیا سیستم حمل و نقل در استرالیا به چهار روش مختلف انجام می شود: ریلی، اتوبوس رانی، دریایی و هوایی. به دلیل اینکه تمام شهرهای استرالیا دارای رودخانه و دریا نیستند، سفرهای دریایی هم در آن ها آنچنان متداول نمی باشد. کارت های هوشمند چند بار مصرف در شهر […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات