موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

پذیرش آلبرتا و دعوت از ۱۸۷ متقاضی

پذیرش آلبرتا و دعوت از ۱۸۷ متقاضی

جدیدترین پذیرش مختص برنامه مهاجرت استانی آلبرتا به زودی منتشر شده است؛ گفتنی ها حاکی از این است که در این پذیرش که مورخ 17 ژوئن بوده است، ایالت آلبرتا مجموعا برای 187 متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده که حد اقل امتیاز این متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی 303 بوده است.
متقاضیانی که از این استان دعوت نامه دریافت کرده اند در حال حاضر می توانند درخواست خود را برای انتخاب شدن از سوی آلبرتا ارائه کنند.

چنانچه در این پروسه افراد موفق به دریافت تایید استان آلبرتا شوند، در پذیرش بعدی اکسپرس انتری فدرال 600 امتیاز دیگر کسب خواهند کرد. در واقع این امتیازات اضافی تضمینی برای دعوت شدن از سوی دولت فدرال برای اقامت دائم کانادا در دوره بعدی ارسال دعوتنامه ها خواهد بود. از تاریخ 18 مارس، دقیقا از زمانی که دولت کانادا محدودیت های سفر را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال کرد، پذیرش های اکسپرس انتری مختص به برنامه مهاجرت استانی بوده اند.

سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا بوده که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بنابر امتیازات کسب شده توسط متقاضیان مهاجر جذب می کند. کاندیدها بنابر امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی کسب می کنند، طبقه بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند دعوتنامه دریافت می کنند تا بتوانند تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا به ثبت رسانند. نکته قابل توجه این است که به منظور ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار یا جاب آفر کانادا الزامی نمی باشد. متقاضیانی که از سمت استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت خواهند کرد و بدین صورت در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. در حال حاضر آلبرتا تنها متقاضیانی را در نظر دارد که ساکن و شاغل در آلبرتا هستند. معمولا برای دریافت دعوتنامه از طریق مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا نیازی به داشتن پیشنهاد شغل نیست.

 مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا

متقاضیان ابتدا باید در سیستم اکسپرس انتری فدرال پروفایل داشته باشند. همچنین، باید در شغلی که از اولویت های توسعه اقتصادی و متنوع سازی آلبرتا حمایت می کند سابقه کار داشته باشند. البته لازم به ذکر است که برنامه مهاجرت استانی آلبرتا فهرستی از این مشاغل منتشر نکرده است. این روزهای کرونایی که اقدامات ویژه رعایت می شوند، برنامه مهاجرت استانی آلبرتا متقاضیان را برای انتخاب شدن ملزم به داشتن شرایط زیر کرده است؛ متقاضیان باید:

  • در حال حاضر شاغل در آلبرتا باشند حتی اگر در منزل کار می کنند؛
  • برای کاری که در حال حاضر در آلبرتا به آن اشتغال دارند دارای ویزای کار باشند؛
  • کار تمام وقت، در ازای دریافت حقوق و دستمزدی که کمتر از حد اقل دستمزد استانی نباشد

گفتنی است رسیدگی به درخواست متقاضیانی که قبل از همه گیری کرونا به کار تمام وقت اشتغال داشته اند و نیز متقاضیانی که در شغل خود نیازمند گواهی و مجوز اشتغال دارند و نمی توانند گواهی و مجوز خود را تمدید یا کسب نمایند تا 60 روز تقویمی دیگر موکول خواهد شد.

اگر متقاضی هیچ سابقه اشتغال در آلبرتا نداشته باشد به درخواست وی تا اطلاع ثانوی رسیدگی نخواهد شد. تا اینجای سال جاری میلادی، آلبرتا برای 1,785 متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است. در سال 2019 مجموعا 6884 دعوتنامه از طریق مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا صادر شد. هنوز جزییات تخصیص مهاجران استان آلبرتا در سال 2020 منتشر نشده است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال