موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

533 متقاضی در پذیرش جدید ساسکاچوان انتخاب شدند

533 متقاضی در پذیرش جدید ساسکاچوان انتخاب شدند

دولت ساسکاچوان در تاریخ 14 آگوست در پذیرش جدید خود از تعداد 533 متقاضی اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز دعوت به عمل آورد تا درخواست خود را به منظور انتخاب شدن از جانب استان و در نهایت اقامت دائم کانادا ارائه دهند. با وجود اینکه داشتن پیشنهاد کار ازجمله شرایط نبوده است، متقاضیان بایستی که پروفایل ابراز تمایل یا expression of interest خود را در برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان ثبت می کردند و همچنین بایستی که در یکی از مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود یک سال سابقه کار داشته باشند.

به خاطر بسپارید که حداقل امتیاز مورد نیاز در هر دو زیرمجموعه مذکور در این پذیرش 69 بوده است. نکته قابل توجه این است که هر سه استان بریتیش کلمبیا، منیتوبا و ساسکاچوان از وقتی که دولت کانادا برنامه پیش روی خود خود را برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کرده پذیرش برگزار کرده اند.

متقاضیانی که پروفایل EOI معتبر ایجاد کرده اند بر اساس شبکه امتیازدهی کارگر ماهر خارجی برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان، بنا بر عواملی همچون سن، تحصیلات ، سابقه کار دارای مهارت ، تسلط بر زبان های انگلیسی یا فرانسه و داشتن ارتباطات در ساسکاچوان امتیاز دهی می شوند. این امتیاز رتبه متقاضیان را در صف انتظار EOI برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان تعیین کرده و برای مقاضیانی که بیشترین امتیاز را کسب کرده اند در طول پذیرش های متوالی دعوتنامه صادر می کند.

زیرمجموعه اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز

در مجموع تعداد 286 دعوتنامه مورخ 14 آگوست برای متقاضیانی که در صف انتظار اکسپرس انتری دارای پروفایل بودند، صادر شد. جالب است بدانید که اکسپرس انتری برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان با سیستم اکسپرس انتری فدرال در ارتباط است. سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا می باشد که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند.

کاندیداها بر اساس رتبه ای که در امتیاز بندی اکسپرس اینتری می گیرند، دسته بندی می شوند.  این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بیشترین امتیاز را داشته باشند برای تقاضا جهت اقامت دائم، دعوتنامه صادر خواهد شد.

نکته قابل توجه این است که افرادی که از میان متقاضیان اکسپرس انتری، از سمت استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS دریافت خواهند کرد و به همین علت قطعا برای این افراد در دور بعدی دعوتنامه صادر خواهد شد.

علاوه بر این 247 متقاضی از طریق زیرمجموعه مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان دعوت شده اند تا درخواست خود را به منظور انتخاب شدن از سمت استان ارائه کنند. حداقل امتیاز متقاضیان نیز در هر دو زیرمجموعه 69 بوده است. در وبسایت دولت ساسکاچوان فهرستی از این 46 شغل ارائه شده است. همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر  در مورد مهاجرت به کانادا یا برنامه استانی ساسکاچوان می توانید کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و منتظر تماس مشاوران ما از موسسه مهاجرتی پارسی کانادا باشید.

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها