موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

کانادا به عنوان جذاب ترین مقصد برای کارآفرینان در 2023 انتخاب شد

کانادا به عنوان جذاب ترین مقصد برای کارآفرینان در 2023 انتخاب شد

به گزارش پارسی کانادا و به نقل از CIC NEWS، کانادا در سال جاری به عنوان مقصد برتر و جذاب برای کارآفرینان انتخاب شده است.

بر اساس گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، کانادا در مقایسه با سایر کشورهای جز OECD، به عنوان جذاب ترین مقصد برای مهاجرت از طریق استارتاپ و کارآفرینی معرفی شده است. این امر نشان‌دهنده جذابیت‌های منحصربفرد کانادا در جذب سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارهای نوپا است.

24 کشور از جمله ایالات متحده، فرانسه، انگلستان، سوئد و استرالیا، عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی OECD هستند. به گزارش همین سازمان، این کشورها با هدف توسعه نوآوری، ایجاد شغل، جذب سرمایه‌گذاران خارجی و رشد اقتصادی، در صدد هستند تا محیط مناسبی را برای جذب کارآفرینان خارجی فراهم کنند.

جهت ایجاد زمینه رشد کسب‌وکارهای جدید و نو، لازم است تا مجموعه‌ای از اقدامات برای توسعه اکوسیستم‌های کارآفرینی، تحقیق و نوآوری وجود داشته باشد و اطمینان حاصل شود که بنیان‌گذاران بالقوه به بودجه و سرمایه انسانی مرتبط دسترسی دارند. در همین راستا، یک سیستم ارزیابی و رتبه بندی از سوی سازمان OECD (برای ارزیابی مناسب بودن کشورها در جذب کسب‌وکارهای بین‌المللی استارتاپ) مشخص شده است. این سیستم رتبه‌بندی هفت بعد اصلی از جمله شرایط بازار و دسترسی، سرمایه‌گذاری و سطح دیجیتالی شدن و ارتباطات را در نظر می‌گیرد.

ارزیابی‌های این سیستم رتبه‌بندی نشان می‌دهد که کانادا در تمامی این ابعاد به استثنای “محیط مهارت”، در میان 25 درصد برتر کشورها قرار دارد. باید توجه داشت که کانادا در کنار کشور استرالیا، تنها کشوری است که از روز اول، اقامت دائم را به تمام متقاضیان موفق ویزای استارتاپی ارائه می‌دهد. علاوه بر این، کانادا دارای چارچوب نظارتی مطلوب برای راه‌اندازی و اداره یک کسب‌وکار، جامعه مهاجرپذیر و شرایط زندگی خوب است.

در ادامه این خبر از سری اخبار مهاجرتی پارسی کانادا، نمودار مربوط به مقایسه 24 کشور سازمان OECD از نظر بهترین کشور برای جذب کارآفرینان، را مشاهده می‌کنیم که کانادا در صدر این رتبه بندی قرار دارد.

مقایسه ده کشور برتر از نظر جذب کارآفرینان

چگونه به عنوان یک کارآفرین به کانادا مهاجرت کنیم؟

کانادا به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب، به متقاضیان با انگیزه کارآفرینی و سرمایه‌گذاران، انواع مسیرهای مهاجرت و مجوزهای کاری را ارائه می‌دهد.

کارآفرینانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند می توانند از طریق برنامه ویزای استارت آپ کانادا اقامت دائم این کشور اخذ کنند. هدف از این برنامه، جذب کارآفرینانی است که باعث رشد اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در کانادا می‌شوند.

برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشید
  • تمکن مالی کافی برای اقامت در کانادا داشته باشید
  • برنامه ریزی برای اقامت در استانی غیر از کبک داشته باشید
  • ثابت کنید که کسب و کار شما از طریق یک سازمان مشخص پشتیبانی می‌شود
  • نشان دهید کسب و کار شما شرایط مالکیت را دارد

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، پیشنهاد می‌کنیم مطلب ویزای استارتاپ کانادا و ویزای کارآفرینی کانادا را مطالعه کنید.

طبق اطلاعات سایت اداره مهاجرت کانادا (IRCC)، برای درخواست ویزای استارت‌آپ کانادا، ایده کسب‌وکار یا سرمایه‌گذاری شما باید توسط یک یا چند سازمان تعیین‌شده از جمله سازمان‌های سرمایه گذاری خطرپذیر، گروه های سرمایه گذار فرشته و سازمان های انکوباتور کسب و کار، حمایت و پشتیبانی شود.

پایان خبر

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها