موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

WES چیست؟

WES چیست؟

اگر از شما هم برای مهاجرت به کانادا مدرک WES خواسته‌اند، به صفحه درستی آمدید! WES چیست؟ از کجا باید برای دریافت تائیدیه آن اقدام کرد؟ آیا اخذ تائیدیه WES هزینه دارد؟ پاسخ همه این سوالات را در ادامه بخوانید.

پارسی کانادا با سال‌ها تجربه در امر مهاجرت و داشتن پرونده‌های موفق متعدد کاری و تحصیلی، به‌خوبی با این پروسه آشنایی دارد. پس اگر می‌خواهید امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید، فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید و منتظر تماس مشاورین حرفه‌ای ما باشید.

منظور از WES کانادا چیست؟

WES یا World Education Services، به معنای خدمات آموزش جهانی است و یک شرکت اجتماعی شناخته شده در سطح بین‌المللی است. این شرکت مدارک تحصیلی فارغ‌التحصیلان خارجی را به‌دقت ارزیابی می‌کند تا بتوانند در کشورهای کانادا و امریکا کار و تحصیل کنند.

پس این ارزیابی درست مانند یک پاسپورت تحصیلی یا استخدامی برای شما در کانادا و امریکا است. چه بخواهید در این کشورها به ادامه تحصیل بپردازید و چه به دنبال یک گواهینامه حرفه‌ای باشید، این موسسه می‌تواند تاییدی بر تحصیلات آکادمیک بین‌المللی باشد. سایت WES را اینجا مشاهده کنید: www.wes.org/ca

مدارکی که مورد تایید سازمان WES کانادا قرار می‌گیرند از اعتبار بسیاری بر خوردار خواهند شد و صاحبان آن‌ها می‌توانند در هر شرکت و موسسه و یا هر مدرسه و دانشگاهی حضور داشته باشند.

در کانادا و امریکا، برخی از دانشگاه‌ها، مدارس، شرکت‌ها و موسسه‌ها، از دانشجویان، دانش آموزان و متقاضیان کار تقاضای مدرک تحصیلی می‌کنند که باید معادل با مدارک کانادایی و امریکایی باشد. پس در فرایند مهاجرت به کانادا، افراد چه برای تحصیل و چه برای کار اقدام کرده اشند، ممکن است به این مدرک نیاز داشته باشند.

مروری بر سازمان WES کانادا

سازمان آموزشی WES یک سازمان غیر انتفاعی معتبر و بین‌المللی است که با هدف کمک به دانشجویان سراسر دنیا در راستای نیل به اهداف آموزشی آن ها فعالیت می‌کند. اصلی‌ترین فعالیت این سازمان که در سال 1974 تاسیس شده ارزیابی مدارک تحصیلی افراد فارغ التحصیل شده از مراکز آموزشی مختلف در سراسر دنیا و در شاخه های مختلف است.

این سازمان با تنظیم استانداردهای بین‌المللی به منظور ارزیابی انواع اعتبار نامه و مدارک تحصیلی صادر شده از سوی سازمان‌های آموزشی در سراسر دنیا کمک بزرگی به روند ارزیابی و تائید بین المللی مدارک فارغ التحصیلان کرده است. سازمان WES تا امروز به ارزیابی و تائید مدارک و گواهینامه های بیش از یک میلیون نفر پرداخته است.

این سازمان با تاسیس WES Global Talent Bridge از موسسات آموزشی حمایت می کند و در راستای نیل به اهداف خود که حمایت و استفاده از قابلیت های افراد تحصیل کرده و متخصص است با سازمان های آموزشی ، سازمان های مهاجرتی و سازمان های اجتماعی همکاری می کند.

امروزه با توجه به اعتبار بین المللی سازمان WES بسیاری از کشورهای دنیا به منظور ارائه پذیرش تحصیلی و ارائه ویزای کار و اقامت به مدارک مورد تائید سازمان WES  استناد می کنند. به این صورت که یکی از مدارک مورد نیاز و الزامی برای درخواست ویزای تحصیل در کانادا، کار و اقامت، مدرک ارزیابی WES است. با توجه به تاثیر مثبت کسب مدرک ارزیابی و تائیدیه WES بر روند اخذ هر گونه پذیرش اعم از تحصیل، کاری و اقامت دریافت مدارک و گواهینامه های مورد تائید سازمان WES به کلیه متقاضیان مهاجرت به شدت توصیه می شود.

سازمان WES به تازگی با ارزیابی مراکز و سازمان های آموزشی معتبر طی یک روند اصولی اقدام به تائید مدارک و گواهینامه های صادر شده ازسوی این سازمان ها و مراکز آموزشی معتبر نموده است.

شرایط دریافت تاییدیه WES کانادا چیست؟

درواقع برای دریافت تاییدیه از سازمان WES کانادا باید مراحل زیر را طی کنید. اما قبل از آن لازم است که از طریق وب سایت WES یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. سپس بخش کانادا یا امریکا را انتخاب کنید. بعد از آن اطلاعاتی درباره مراحل و نحوه ارزیابی و مدارکی مورد نیاز است را مشاهده می کنید. این مدارک را باید از قبل آماده کنید و به دقت آن ها را مطالعه کنید.

مرحله اول: ارسال الکترونیکی مدارک به WES

به محض اینکه پروفایل شما تکمیل شد باید مدارک‌تان را برای موسسه ارسال کنید تا مورد بررسی قرار گیرد. درصوت کامل بودن مدارک، به مرحله بعد می‌روید.

مرحله دوم: تایید مدارک

دریافت اسناد مرتبط و کامل در روند ارزیابی WES بسیار از اهمیت برخوردار می باشد. اگر این موسسه متوجه شود که مدارک شما ناقص است، ارزیابی آن ها به تعویق می افتد. اگر هر مدرک یا سندی ناقص باشد، WES به سرعت برای شما درخاوست مدارک ارسال می کند و در آن مدارک و اطلاعات لازم را از شما تقاضا می کند. مدارک شما تا زمانی که تکمیل نشوند، در حالت معلق قرار می گیرند تا مدارک و اطلاعات لازم به دست این موسسه برسد.

اگر موسسه تصمیم به تایید مدارک شما گرفت، کپی مدارک شما برای موسسه ای که برای آن تقاضا داده بودید، ارسال می شود. موسسه شما را از این موضوع مطلع می کند. تمام مدارک شما در آن جا باقی می ماند تا وقتی که WES از موسسه مورد نظر یک پاسخ کتبی دریافت کند.

مرحله سوم: پرداخت هزینه WES

هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی توسط این موسسه به دلیل پکیج های مختلفی که ارائه کرده است متفاوت می باشد و تا پروفایل خود را به طور کامل تکمیل نکنید از هزینه های آن آگاه نمی شوید. اما به هر حال می توانید با مراجعه بخش هزینه ها در سایت این موسسه یک براورد کلی از آن داشته باشید. ولی به‌طور کلی هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی برای کانادا 25 دلار و برای امریکا 75 دلار است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام WES

برای کسب اطمینان درباره صحت و اعتبار مدارک ارزیابی شده، این موسسه برای مدارک تحصیلی هر کشوری شرایط و قوانین خاصی ارائه کرده است. موسسه WES مدارک را از نظر اعتبار و تطبیق با استاندارد های امریکای شمالی مورد بررسی قرار می دهد. در زمان ثبت نام می توانید با انتخاب کشوری که قبلا در آن تحصیل کرده اید به این شرایط و قوانین پی ببرید.

برای اینکه مطمئن شوید مدارک تان به سرعت مورد ارزیابی قرار می گیرد، باید تمام موارد زیر را قبل از تهیه مدارک لازم، رعایت کنید:

  • مرور و به‌روزرسانی: بعد از دریافت تاییدیه دریافت مدارک از سوی سازمان WES به خاطر داشته باشید که به مدت سه روز کاری زمان برای مرور و بررسی این مدارک و به روز رسانی آن ها نیاز است.
  • تائید: مدرک شما باید قبل از ورود به فرایند ارزیابی توسط WES تایید شود.
  • استعلام WES: این موسسه از دانشگاهی که در آن درس خوانده اید، استعلام می‌گیرند، به این صورت که یک کپی از مدارک تان را برای آن ها ارسال می‌کند و منتظر تایید آن‌ها می‌ماند.

مزایای استفاده از خدمات WES چیست؟

خدمات ارزیابی مدارک تحصیلی WES برای مهاجرت و اخذ شهروندی کانادا طراحی شده است. تا به کمک آن بتوانید در این کشور مشغول به کار و تحصیل شوید. به طور کلی می توان گفت با داشتن تاییدیه سازمان WES از مزایای زیر می توانید بهره مند شوید:

  • شرایط و پیش نیاز های اداره مهاجرت کانادا IRCC را دریافت می کنید.
  • مدارک تحصیلی شما در این کشور به رسمیت شناخته می شود به کمک آن می توانید به دیگر اهدافتان در کانادا دست پیدا کنید.
  • مدارک و گزارشات ارزشیابی خود را برای استفاده در آینده حفظ کنید.
  • تاییدیه سازمان WES به مدت 5 سال از تاریخ صدور آن، اعتبار خواهد داشت و می توانید در آینده از آن هم استفاده کنید.

سوالات متداول

هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی برای کانادا 25 دلار و برای امریکا 75 دلار است.
پس از ارسال مدارک به موسسه WES حداکثر تا 7 روز نتیجه آن توسط موسسه WES اعلام خواهد شد.
خیر. مدارک ارسالی‌تان در موسسه WES باقی می ماند و شما هر بار که بخواهید می توانید 30 دلار یک کپی از نتیجه ارزیابی را به آدرس مورد نظرتان ارسال کنید. هزینه ارسال مدارک برای کانادا 25 دلار و سایر کشور ها 75 دلار است.
تأییدیه WES، پنج سال اعتبار دارد. بعد از آن میتوان نسبت به تمدید آن اقدام کرد.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال