موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

بیش از ۵۰۰۰۰۰ موقعیت شغلی جدید در سه ماهه اول ۲۰۱۹

بیش از ۵۰۰۰۰۰ موقعیت شغلی جدید در سه ماهه اول ۲۰۱۹

تعداد مشاغل موجود در کانادا، در سه ماهه ی اول سال 2019، در مقایسه با سال 2018، در منطقه ی نوناوت و 6 استان دیگر افزایش پیدا کرده است. موقعیت های شغلی موجود در سه ماه اول سال 2019، به بیش از506،000 رسیده است و نسبت به سال قبل، افزایش 44000 تایی داشته است. این شرایط برای دهمین بار متوالی در این کشور به وجود آمده است.

سازمان آمار و اطلاع رسانی کانادا، اعلام کرده است که 80 درصد از موقعیت های موجود، دائمی هستند. کارفرمایان در سراسر کانادا، با کمبود نیروی کار و افزایش شاغلانی که به سن بازنشستگی می رسند، روبرو هستند. دولت فدرال برای حل این چالش، تصمیم به افزایش پذیرش مهاجر در سه سال آینده کرده است؛ که انتظار میرود اکثر این مهاجرین از طبقه متوسط جامعه باشند.

رشد و افزایش مشاغل در کبک، انتاریو و بریتیش کلمبیا

موقعیت های شغلی موجود در کبک ، در سه ماهه اول سال 2019، 23 درصد افزایش داشته است.
سازمان آمار کانادا اعلام کرد تقریبا نیمی از این موقعیت ها در سه بخش مراقبت های بهداشتی و درمانی، خدمات اجتماعی و تولید و خدمات غذایی بوده است. دو منطقه اقتصادی در کبک: لا موریتی و لارنسیدز – رتبه ی اول و سوم کانادا در زمینه ی افزایش اشتغال در سه ماهه ی اول سال 2019 را داشته اند.
انتاریو با افزایش بالغ بر 124000 شغل، در زمینه های مراقبت های بهداشتی، فروش، خدمات اجتماعی، خدمات حرفه ای، علمی و فنی، و خدمات اقامتی وغذایی رتبه ی دوم را به خود اختصاص داده است.

بریتیش کلمبیا نیز به علت رشد در زمینه ی خدمات مربوط به حمل و نقل و انبارداری و همچنین خدمات حرفه ای، علمی و فنی با رشدی بالغ بر 9،300 موقعیت شغلی روبه رو شده است. بریتیش کلمبیا در سه ماهه ی اول سال 2019 در زمینه ی اشتغال زایی رشد 4.4 درصدی داشته است . این استان نسبت به میانگین کل کشور با 3.1 درصد، رشد بالاتری را به خود اختصاص داده است.

مشاغل دائمی

سازمان آمار کانادا اعلام کرده است، 79.9 درصد از شغل هایی که در سه ماهه ی اول سال 2019 به وجود آمده اند جز مشاغل دائمی محسوب می شوند.
منظور از مشاغل دائمی موقعیت هایی است که تا زمانی که کارمند تمایل به انجام کار دارد، برقرار باشد. این دسته از مشاغل، دستمزد و مزایای بیشتری را نسبت به مشاغل موقت به خود اختصاص می دهند و کارفرما آموزش بیشتری را در آن به کارمند ارائه می کند. مشاغل دائمی بیشتر در بخش مدیریت و تولید موجود هستند.

در هر 10 بخش صنعتی، 7 بخش نیاز به نیرو دارد.

موقعیت های شغلی در مقایسه با سه ماهه اول سال 2018 در بیشتر استان ها، در بخش های حرفه ای، علمی و فنی با رشد 9100 تایی، 28 درصدی، رو به رو شده اند. در مقایسه با سال قبل ، در بین هر 10 بخش صنعتی موجود در کانادا، 7 بخش در زمینه ی شغلی نیاز به نیروی کار دارد. طبق آمار کانادا این رشد ناشی از افزایش بخش های مراقبت های بهداشتی، اجتماعی و نیز خدمات حرفه ای، علمی و فنی بوده است. در بخش خدمات درمانی و اجتماعی، از سه ماهه ی اول سال 2018، موقعیت های شغلی، حدودا 10000 برابر رشد داشته است و بیشترین افزایش، در زمینه ی پرستاری و مراقبت از سالمندان بوده است.

طبق آمار کانادا، کبک و انتاریو بیشترین رشد را در این قسمت ها داشته و در استان های نوا اسکوشیا و پرینس ادوارد آیلند هم رشد نسبتا زیادی در این زمینه به ثبت رسیده است. همچنین، میانگین دستمزد ساعتی مشاغل که در این بخش مورد نیاز است با افزایش 1.20 دلار، 4.2 درصد، به 30.10 دلار رسیده است و این دستمزد، بالاترین مقدار در بین 10بخش صنعتی کانادا است.

خدمات تولیدی، فروش، اقامت و غذا و خدمات آموزشی نیز در طول سه ماه اول سال 2019 افزایش موقعیت های شغلی را داشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت کانادا تنها کافیست کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و منتظر تماس مشاوران ما در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا باشید.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال