موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

با فرانسه میراث ناپلئون و سرزمین کاخ ها بیشتر آشنا شوید

با فرانسه میراث ناپلئون و سرزمین کاخ ها بیشتر آشنا شوید | فرانسه کشوری در اروپای غربی و بزرگ ترین کشور اتحادیه اروپا از نظر مساحت است. این کشور همچنین سومین کشور بزرگ اروپا و پر جمعیت ترین کشور این قاره پس از آلمان می باشد. نام این کشور را ممکن است بارها و بارها از منابع مختلف شنیده یا دیده باشید. فرانسه یکی از کشورهای توسعه یافته قاره اروپا و پر بازدید ترین کشور دنیا از نظر گردشگری و توریسم است. در این مقاله قصد داریم با کشور فرانسه بیشتر آشنا شده، برخی ویژگی های آن را بررسی کرده و در نهایت نحوه مهاجرت به این کشور زیبا را بررسی کنیم. با پارسی کانادا همراه باشید.

فرانسه کجاست؟

فرانسه در غرب اروپا واقع شده و با کشورهای آلمان، ایتالیا، سوئیس، اسپانیا، لوکزامبورگ و بلژیک همسایه است. این کشور همچنین دارای سواحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. شکل این کشور به گونه ای است که به آن لقب l’Hexagone یا کشور شش ضلعی داده اند. این کشور در طول تاریخ تاثیرات بسیار زیادی برو دنیا داشته و در کشورهای مختلفی حضور داشته است. هم اکون نیز نیز فرانسه یکی از کشورهای تاثیر گذار در عرصه های مختلف در دنیا می باشد. این کشور جز 7 اقتصاد برتر دنیا بوده و در حوزه های مختلفی همچون تجارت، فرهنگ و هنر و گردشگری حرف های زیادی برای گفتن دارد. جمعیت این کشور تقریبا 67 میلیون نفر است که 2.1 میلیون نفر از آن در پایتخت این کشور یعنی شهر پاریس زندگی می کنند. پاریس بزرگ ترین مرکز اقتصادی اروپا و پنجمین شهر اقتصادی دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی است. جالب است بدانید این شهر 25% تولید ناخالص داخلی فرانسه را بر عهده دارد!

آشنایی با فرانسه
آشنایی با فرانسه

آب و هوای فرانسه

مناطق مختلف این کشور دارای آب و هوای متفاوت و متنوعی می باشند. بخش های شمالی این کشور دارای آب و هوای معتدل و بخش های جنوبی آن بیشتر دارای آب و هوای مدیترانه ای است. بخش غربی این کشور معمولا دارای آب و هوای اقیانوسی بوده و بارش های زیادی را به خود می بیند. هر چند در شهرهای بزرگ این کشور معمولا برف دیده نمی شود، اما فرانسه در سمت شرق و در نزدیکی مرز ایتالیا و سوئیس دارای مناطق کوهستانی نیز بوده و برف در آن مناطق زیاد دیده می شود. یکی از دلیل اصلی انتخاب این کشور برای سفر و گردشگری، آب و هوای بسیار مناسب و مطبوع آن می باشد. در هر فصلی می توان از فرانسه دیدن کرد، اما بهترین فصل ها برای بازدید از این کشور زیبا، بهار و تابستان بوده و در این فصل ها گرمای هوا لذیت کننده نیست. مطمئن باشید فرانسه یکی از خوش آب و هوا ترین کشورهایی خواهد بود که از آن دیدن می کنید.

اقتصاد و شرایط کار در فرانسه

همان طور که گفته شد، فرانسه یکی از قدرت های اقتصادی دنیا و جز 3 قدرت برتر اقتصادی اروپا است. این کشور یکی از پر درآمد ترین کشورهای دنیا بوده و سالانه سرمایه های هنگفتی از حوزه های مختلف به ذخایر خود سرازیر می کند. اقتصاد در این کشور بر پایه سه محور اصلی خدمات، کشاورزی و صنایع می چرخد. بخش خدماتی، بخش عظیمی از فعالیت های اقتصادی این کشور را بر عهده داشته و حوزه های مختلف بسیاری را شامل می شود. پس از آن صنعت و کشاورزی قرار داشته و در اقتصاد این کشور سهیم هستند. بزرگ ترین صنایع برخی حوزه ها همچون هوا فضا، خودروسازی و لوازم آرایشی در این کشور قرار داشته و در عرصه های بین المللی بسیار مطرح و مورد اعتبار هستند. با توجه به این قدرت اقتصادی بالا و فعالیت های تجاری، این کشور در تمامی حوزه ها، از کشاورزی گرفته تا مد ولباس، دارای فرصت های بی شماری برای فعالیت های مختلف می باشد. آینده اقتصادی و تجاری این کشور بسیار روشن بوده و بازار بسیار خوبی در اختیار فعالین اقتصادی قرار دارد. از این رو، بسیاری از متخصصین و سرمایه گذاران، جذب پانسیل و شرایط خاص این کشور شده و به دنبال مهاجرت کاری به فرانسه می باشند. دو روش محبوب مهاجرت کاری به این کشور، مهاجرت از طریق پیشنهاد کاری و ویزای استعداد هستند که هر کدام شرایط خاص خود را می طلبد. با تماس با مشاوران پارسی کانادا می توانید به صورت رایگان از مشاوره مهاجرتی بهره مند شده و شانس خود در اخذ ویزای کاری فرانسه بسنجید.

آشنایی با فرانسه
آشنایی با فرانسه

گردشگری در فرانسه

توریسم یکی از منابع اصلی درآمد کشور فرانسه بوده و در حدود 10% کل درآمد حاصل از تولید ناخالص داخلی این کشور را در بر دارد. این صنعت همچنین در حدود 3 میلیون شغل در این کشور در بر داشته و تاثیر بسیار قابل توجهی در چرخش چرخ های اقتصادی این کشور دارد. در سال 2018 کشور فرانسه با 90 میلیون بازدید، رتبه اول پر بازدید ترین کشورهای دنیا را به دست آورد. پاریس به تنهایی در سال میزبان حدود 45 میلیون بازدید کننده بوده و پر بازدید ترین شهر دنیا لقب گرفته است. این کشور دارای جاذبه های توریستی بسیاری بوده که در سرتاسر این کشور وجود دارند. این جاذبه های گردشگری شامل قلعه ها، کاخ ها، موزه ها، مکان های طبیعی و پارک های ملی، پیست اسکی و سواحل می باشد. موزه لوور، برج ایفل، کاخ ورسای، مرکز پمپیدو ، موزه اورسی، موزه کوآب بارنلی، طاق پیروزی، مون-سن-میشل، زندان نوتردام، قلعه چمبورد، سن-شپل، کلیسای جامع متز، باستیل (گرونوبل)، مرکز پمپیدو-متز، قلعه اون کونیگزبورگ و موزه پیکاسو از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری این کشور می باشند که سالانه میزبان خیل عظیمی از گردشگران از نقاط مختلف دنیا می باشند.

تحصیل در فرانسه

فرانسه، کشوری توسعه یافته بوده و دارای سیستم آموزشی بسیار قوی و با کیفیت است. برخی از دانشگاه های این کشور در رده بهترین دانشگاه های دنیا قرار داشته و جایگاه علمی این کشور را بسیار بالا برده اند. این کشور یکی از کشورهای پیشرو در زمینه علم و فناوری بوده و جایگاه ویژه ای در عرصه های مختلف آن در اختیار دارد. از بهترین دانشگاه های این کشور می توان به دانشگاه پی اس ال PSL ، دانشگاه سوربن و دانشگاه پلی تکنیک فرانسه اشاره کرد. از دیگر دانشگاه های مطرح و مهم این کشور می توان به: مؤسسه مطالعات سیاسی پاریس، پاریستک، دانشگاه Centrale Supélec، دانشگاه École Normale Supérieure de Lyon و دانشگاه پاریس اشاره کرد. دانشگاه ها و مراکز علمی این کشور سالانه میزبان تعداد زیادی دانشجو از کشورهای مختلف بوده و دانشجویان بسیاری با اخذ ویزای تحصیلی فرانسه به دنبال ادامه تحصیل در این کشور هستند. از مزایای تحصیل در فرانسه می توان به تنوع بالای رشته های تحصیلی و دانشگاه ها، امکان تحصیل به دو زبان فرانسوی و انگلیسی، وجود کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی، آموزش رایگان در برخی دانشگاه ها، امکان کار حین تحصیل برای دانشجویان، کیفیت بالای آموزش و مدارک بسیار معتبر و امکان اخذ اقامت فرانسه پس از اتمام تحصیل اشاره کرد.

فرهنگ و هنر در فرانسه

فرانسه دارای فرهنگی بسیار غنی و بیشینه تاریخی گسترده ای می باشد. فرهنگ این کشور در دوران مختلف تاریخ دستخوش تغییر و تحولات بسیاری بوده است. در فرانسه مردم به هنر، موسیقی، سینما و غذا اهمیت بسیاری می دهند. نقاشی، تئاتر و سینما از جایگاه ویژه ای نزد مردم برخوردار بوده و در سفر به این کشور می توانید از محتوای با کیفیت این حوزه ها لذت ببرید. در حدود 88 درصد مردم این کشور به زبان فرانسوی صحبت کرده و پس از آن عربی، پرتغالی و اسپانیایی در رتبه های بعدی قرار دارند. کافه گردی، اپرا و غذا خوردن در رستوران ها نیز از کارهای محبوب نزد این کشور بوده و در سفرتان حتما آن ها را امتحان کنید.

آشنایی با فرانسه
آشنایی با فرانسه

مهاجرت به فرانسه

فرانسه با توجه به در اختیار داشتن شرایط ویژه و قابل توجهی که دارد یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت بوده و سالانه میزبان تعداد بسیاری زیادی مهاجر از کشورهای مختلف است. مردم کشور ما نیز نگاه ویژه ای به فرانسه داشته و با اهداف مختلفی به این کشور مهاجرت می کنند. روش های مختلفی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که برخی از مهم ترین آن ها از این قرار است: مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت از طریق تولد فرزند. از بین این موارد، مهاجرت تحصیلی طرفداران زیادی داشته و یکی از محبوب ترین و ساده ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. هر کدام از این روش های مهاجرتی، مزایا و معایب خود را داشته و با توجه به شرایط شما متفاوت است.

سخن پایانی

فرانسه یکی از بهترین و زیبا ترین کشورها برای مهاجرت و زندگی بوده و در زمینه شاخص توسعه انسانی، آزادی، امید به زندگی، تحصیلات و سلامت در سطح بسیار بالایی قرار داشته و جز کشورهای پیشرو است. این کشور در بسیاری از زمینه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، گردشگری، جغرافیایی و شرایط زندگی یکی از بهترین کشورها برای زندگی کردن می باشد. برای اخذ ویزای فرانسه و مهاجرت به این کشور، می بایست مطابق شرایط خود با متخصصان و مشاوران مشورت کرده سپس برای اخذ آن اقدام کنید. وکلای پارسی کانادا با توجه به سابق درخشان خود در امور مهاجرتی، شما را در مسیر اخذ اقامت فرانسه شما را یاری رسانده و شما را به آرزوی دیرینه تان نزدیک می کنند.

جولای 30, 2020

نویسنده : مازیار کیانی
هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه

هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه

هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه | فرانسه یکی از کشورهای زیبای اروپایی می باشد که از دیرباز یکی از مقاصد مهم برای مسافرت و مهاجرت بوده است. افراد بسیاری سالانه با اهداف مختلف کاری و تحصیلی به این کشور مهاجرت کرده و ادامه زندگی خود را در این کشور می گذرانند. این […]

بیشتر بخوانید...
کدام روش مهاجرت به فرانسه مناسب تر است؟

کدام روش مهاجرت به فرانسه مناسب تر است؟

مهاجرت به فرانسه کدام روش مهاجرت به فرانسه مناسب تر است؟ | کشور فرانسه در قسمت اروپای غربی واقع شده و یکی از ابرقدرت‌های سیاسی و صنعتی دنیا به شمار می رود. از آنجایی که این کشور نرخ اقتصادی بسیار بالا یی دارد و طی سال های متمادی ثبات اقتصادی خود را حفظ کرده است، […]

بیشتر بخوانید...
هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه، کشور رویاها

هزینه زندگی در فرانسه هزینه زندگی در فرانسه، کشور رویاها | فرانسه یکی از مهم ترین و صنعتی ترین کشور ها در قاره اروپا به شمار می رود که با مساحتی نظیر 643801 کیلومتر مربع، عنوان چهل و سومین کشور بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است. واحد پول این کشور یورو می باشد […]

بیشتر بخوانید...
برترین دانشگاه های کشور فرانسه

برترین دانشگاه های کشور فرانسه

برترین دانشگاه های کشور فرانسه برترین دانشگاه های کشور فرانسه | اگر به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستید و می خواهید دست تان در انتخاب دانشگاه و شهر باز باشد، قطعا کشور فرانسه گزینه مناسبی برای شما است. کشور فرانسه همیشه یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرینی بوده است که به دنبال تحصیل […]

بیشتر بخوانید...
‫2 دیدگاه در “با فرانسه میراث ناپلئون و سرزمین کاخ ها بیشتر آشنا شوید
 1. مژدهگفته

  1 هفته پیش

  برای گردشگری در فرانسه بهتره که خودمون شخصا و خارج از تور اقدام کنیم و بلیط ها رو تهه کنیم، یا اینکه با تور بریم به صرفه تره؟ آخه شنیدم که هزینه هایی که تورها می گیرن خیلی بیشتر از میزانی هست که خود مراکز گردشگری از مسافران طلب می کنن؟

  1. پریسا انصاری پورگفته

   3 روز پیش

   درود بر شما قطعا پاسخ به این سوال خیلی پیچیده است و بستگی به شما دارد، برای مثال: اگر برای سفرتان تور فرانسه را انتخاب می‌کنید، خیال‌تان از بابت ویزا راحت باشد. بیشتر تورها خدمات ویزا را هم انجام می‌دهند. اما اگر خودتان می‌خواهید به طور مستقل وارد عمل شوید و کارهای سفر را انجام دهید، باید به فکر ویزا هم باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر کافیه با مشاوران ما در پارسی کانادا در ارتباط باشید، به این منظور کافیه کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

ارسال نظرات