موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه | فرانسه یکی از زیباترین کشورهای اروپایی و یکی از مقاصد مهم مهاجرتی و گردشگری خصوصا برای ایرانیان است. افراد بسیاری سالانه با اهداف مختلف کاری، تحصیلی و غیره به این کشور مهاجرت می کنند. این کشور با توجه به در اختیار داشتن شرایط ایده آل اقتصادی و اجتماعی و توسعه یافتگی بالا در میان کشورهای اروپایی، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و زندگی کردن است. سیستم آموزشی پیشرفته، استانداردهای زندگی بالا، بهداشت و سلامت خوب، شاخص بالای توسعه انسانی، قدرت اقتصادی بالا، فرهنگ غنی، آزادی، زیبایی های طبیعی و بسیاری از فاکتورهای دیگر، این کشور را به یکی از جذاب ترین مقاصد مهاجرتی بدل کرده است.

فرانسه را بیشتر بشناسید

فرانسه کشوری است در اروپای غربی که از نظر مساحت، بزرگ ترین کشور اتحادیه اروپا می باشد. فرانسه، پر جمعیت ترین کشور اروپایی پس از آلمان است که جمعیت 67 میلیون نفری را در خود جای داده است. این کشور جز 7 قدرت اقتصادی دنیا بوده در بسیاری از صنایع و حوزه های حرف اول را می زند. مهم ترین صنایع این کشور را می توان خودروسازی، هوا فضا، فلزات و مد و فشن دانست. با توجه به وجود شرایط ایده آل اقتصادی و تجاری در این کشور وبازارهای مستعد و فعال، سالانه افراد بسیاری با هدف کار کردن و سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند. همچنین با توجه به وجود سیستم آموزشی توسعه یافته و با کیفیت در این کشور، وجود دانشگاه های مطرح در آن همچون دانشگاه پاریس، دانشگاه سوربن و مدرسه عالی نرمال، سالانه دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف به فرانسه مهاجرت کرده و آینده تحصیلی خود را در این کشور ادامه می دهند.

فرم ارزیابی مهاجرت

روش های مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند فرانسوی، از دیگر روش های مهاجرت به این کشور است. این ازدواج می بایست قانونی بوده و مورد تایید فرانسه نیز باشد. همچنین توانایی مالی زوج برای زندگی در این کشور نیز می بایست به اثبات برسد. پس از چند سال زندگی در کنار همسر فرانسوی خود می توانید برای اخذ اقامت دائم فرانسه نیز اقدام کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

با توجه به اقتصاد قوی و کارآمد فرانسه و وجود صنایع و فعالیت های اقتصادی متنوع در آن، افراد بسیاری به دنبال اخذ ویزای کاری فرانسه هستند. صنایع ماشینی، ساخت و ساز، هنری، زیور آلات، مد و فشن، خدماتی، فناوری و ... از جمله مهم ترین صنایع و خدمات اقتصادی فرانسه است. برای مهاجرت کاری به فرانسه می بایست یک پیشنهاد شغلی یا Job Offer از یک کارفرمای مورد تایید داشته این ویزا به مدت 1 سال صادر شده و قابلیت تمدید نیز دارد. پس از 5 سال کار در این کشور نیز می توانید اقامت دائم فرانسه را اخذ کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

فرانسه یکی از کشورهای پیشرو در زمینه علم و فناوری بوده و جایگاه بسیار خوبی در این زمینه در دنیا در اختیار دارد. دانشجویان می توانند برای رشته های مختلف در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کرده و در این کشور ادامه تحصیل دهند. آموزش های آکادمیک در این کشور به دو زبان فرانسوی و انگلیسی ارائه می شود. دانشجویان در این کشور در هر سه مقطع آموزش های عالی حق کار کردن داشته و بسته به مقطع تحصیلی خود می توانند ساعاتی در هفته مشغول به کار شوند. بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی بسیاری نیز در این کشور از سوی مراکز و موسسات مختلف در اختیار دانشجویان قرار داشته و دانشجویان می توانند از آن ها استفاده کنند. پس از اتمام تحصیل در فرانسه، دانشجویان می توانند به مدت 12 ماه در این کشور اقامت داشته و به دنبال کار بگردند. تمامی این مزایا، فرانسه را به کشوری ایده آل برای ادامه تحصیل و زندگی بدل کرده است.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

شرایط ایده آل اقتصادی، نرخ پایین فساد سیاسی و اقتصادی و همچنین وجود پتانسیل ها و فرصت های بسیار مناسب سرمایه گذاری، فرانسه را به یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری بدل کرده است. سرمایه گذاری یکی از بهترین و البته پر هزینه ترین روش های اخذ ویزای فرانسه و مهاجرت به این کشور است. در صورتی که سرمایه ای در اختیار دارید و می خواهید در شرایطی کم ریسک و پر بازده سرمایه گذاری کنید، فرانسه یکی از بهترین کشورها است. اگر از توانایی مالی بالایی برخوردارید و قصد مهاجرت به فرانسه را نیز دارید، می توانید با اخذ ویزای خود حمایتی فرانسه به این کشور مهاجرت کنید. البته با اخذ ویزای خود حمایتی، اجازه کار نداشته و می بایست با منابع مالی خود زندگی کنید. پس از گذشت 5 سال از اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه، می توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

از جمله روش های دیگر مهاجرت به فرانسه نیز می توان به مهاجرت از طریق تولد فرزند و پناهندگی نام برد. با توجه به تعدد روش های مهاجرتی و تفاوت های موجود در شرایط و وضعیت متقاضیان مهاجرت، حتما می بایست با متخصصان و مشاوران مجرب در این زمینه مشورت کنید. مشورت با متخصصان می تواند مسیر اصلی شما را در راه اخذ ویزای مهاجرتی مشخص کرده و میزان موفقیت پروند شما را بسیار بالاتر ببرد. وکلای پارسی کانادا، با آگاهی کامل از شرایط مهاجرتی به کشور فرانسه، آخرین تغییرات موجود در این زمینه و با تکیه بر تجربه خود می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کرده و در مسیر مهاجرت شما را یاری رسانند.

هزینه های زندگی در فرانسه

تعیین هزینه های زندگی در کشور فرانسه ساده نبوده و این رقم بسته به فاکتورها و عوامل مختلف متفاوت است. اما به طور کلی می توان فرانسه را یکی از کشورهای گران اروپا برای زندگی دانست که هزینه های زندگی در آن نیز بالا می باشد. زندگی درشهرهای بزرگ و معروف همانند پاریس بسیار پر هزینه است در حالی که زندگی در شهرهای کوچک تر مانند بوردو یا لیون کمتر است. اگر به قصد ادامه تحصیل به فرانسه مهاجرت کرده اید، اقامت در خوابگاه ها و استفاده از خدمات دانشگاه می تواند هزینه های شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. از سویی دیگر می توانید ساعاتی را کار کرده و بخشی از هزینه های زندگی خود را پرداخت کنید. به طور کلی می توان گفت برای دانشجویان، اقامت در شهرهای بزرگی همچون پاریس بین 900 تا 1500 یورو در ماه هزینه بر خواهد بود که این رقم در شهرهای کوچک بین700 الی 1000 یورو متغیر است.

فرم ارزیابی مهاجرت

اما اگر از طریق کار، سرمایه گذاری و یا ازدواج به این کشور سفر کنید، برای زندگی در این کشور می بایست هزینه های بیشتری بدهید. مهم ترین این هزینه ها را می توان هزینه اقامت و اجاره منزل، هزینه رفت و آمد، هزینه خوراک وپوشاک، بیمه و خدمات درمانی و در پایان تفریح، سرگرمی و خدمات مختلف دانست. در این روش ها، هر چند می بایست در برخی از آن ها، پشتیبانی مالی خود را به دولت فرانسه اعلام کنید، برای زندگی در شهرهای بزرگ می بایست بین 1000 الی 2500 یورو در ماه پرداخت کنید که در شهرهای کوچک تر این مقدار کمتر است. احتمالا خودتان نیز می دانید که نوع منزل، فاصله آن از مرکز شهر، امکانات آن، نوع تغذیه، خدمات مورد استفاده شما و … در هزینه ها موثر بوده و میز توانند میزان آن را کم و زیاد کنند.

آب و هوای فرانسه

اقلیم کشور فرانسه را می توان اقیانوسی دانست. بخش های شمالی این کشور دارای آب و هوای معتدل و بارانی است در حالی که بیشتر بخش های جنوبی این کشور دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد. در این کشور تابستان ها و زمستان ها معتدل است. هر چند در برخی مناطق زمستان های سرد نیز در این کشور مشاهده می شود. به طور کلی می توان فرانسه را یک کشور خوش آب و هوا دانست که تابستان های آزار دهنده نداشته و زمستان های سوزناک نیز در اختیار ندارد! احتمالا این همان چیزی است که از آب و هوای مقصد مهاجرتی خود می خواهید!

با هر هدفی که به دنبال مهاجرت هستید، فرانسه می تواند از بهترین گزینه ها برای شما باشد. این کشور در کنار زیبایی، طبیعتی بکر و جامعه ای توسعه یافته، فرصت های اقتصادی و آموزشی بسیار مناسبی نیز در اختیار داشته که مهاجران می توانند از آن ها بهره مند شده و آینده روشنی برای خود و خانواده خود در این کشور فراهم آورند.

چرا پارسی کانادا را برای مهاجرت به فرانسه انتخاب می کنیم؟

با توجه به اهمیت موضع مهاجرت و وجود چالش ها، مشکلات و موانع مختلف در این مسیر، مشورت با متخصصان و مشاوران مطرح این حوزه همانند پارسی کانادا می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد. پارسی کانادا، با توجه به در اختیار داشتن مجرب ترین وکلای مهاجرتی و در اختیار داشتن سوابق درخشان در امر مهاجرت، مفتخر است در مسیر اخذ ویزای فرانسه و مهاجرت به این کشور شما را یاری می رساند. با مراجعه به پارسی کانادا می توانید از تخصص و تجربه تیم وکلای این مجموعه در زمینه مهاجرت بهره مند شده و شانس خود برای مهاجرت را بالا ببرید.

ارسال نظرات