موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه | زیبایی و جذابیت کشور فرانسه چنان زیاد است که موجب شده همواره این کشور در طول تاریخ پذیرای مهاجران فراوانی از سرتاسر جهان باشد. فرانسه را می توان از نظر فرنگ، هنر، صنعت و تولید، اقتصاد و سیاست یکی از پیشرفته ترین و تاثیرگذار ترین کشورهای جهان دانست؛ به گونه ای که محال است فردی به فکر مهاجرت بیافتد و در گوشه ذهنش به سرزمین هنر و زیبایی فکر نکند.

فرانسه جزو کشورهایی است که دارای بالاترین استانداردهای زندگی، تحصیل، بهداشت و سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی می باشند، این شرایط فرانسه را به کشوری ایده‌ آل برای ادامه زندگی تبدیل نموده است. به طور کلی مهاجرت به فرانسه را می توان گامی بزرگ و فرصتی شگفت ‌انگیز دانست.

با وجود فرهنگ غنی، آب و هوای دلپذیر، غذاهای خوشمزه و مناظر خیره کننده، جای تعجب نیست که بسیاری از مردم از سراسر جهان کشور خود را برای زندگی  در فرانسه ترک می ‌کنند؛ پس اگر تصمیم تان برای مهارجت به این کشور جدیست بهتر است با برخی از روش های مهاجرت به فرانسه و اخذ ویزای آن آشنا شوید.

آشنایی با روش های اخذ ویزای فرانسه و اقامت در آن

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

سیستم آموزش فرانسه یکی از معتبرترین سیستم های آموزشی در جهان است. همچنین سطح استاندارد دانشگاه های این کشور نیز بسیار بالاست. به همین دلیل هم بدون شک می توان مهاجرت از طریق تحصیل را یکی از بهترین روش های مهاجرت به فرانسه دانست. افرادی که به قصد ادامه تحصیل وارد این کشور می شوند می توانند به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی به تحصیل بپردازند. همچنین دولت فرانسه این اجازه را به دانشجویان می دهد که در حین تحصیل در مقاطع مختلف به کاری پاره وقت مشغول شوند و هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

اگر شما هم قصد مهاجرت به فرانسه از طریق کار را دارید، پس باید به تقویت رزومه تان بپردازید و همچنین به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید. به طور کلی افرادی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی می کنند راحت تر می توانند ویزای کار فرانسه را دریافت کنند اما سایر افراد کشورهای خارجی که متقاضی دریافت ویزای کار فرانسه هستند نیز می توانند با در دست داشتن یک پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر، ویزای فرانسه را دریافت نمایند.

کار در فرانسه و اخذ اقامت کاری آن نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرما می باشد. شخص پس از عقد قرارداد با کارفرما مورد نظر می تواند با مراجعه به سفارت برای ویزای کار فرانسه اقدام نماید اما با درنظر داشتن نرخ بیکاری بالا داشتن رزومه قوی ضروری است.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

از دیگر روش های اخذ اقامت فرانسه و مهاجرت به این کشور می توان به سرمایه گذاری اشاره کرد. از طریق خرید ملک، ثبت شرکت در فرانسه و راه اندازی یک کسب و کار ، سرمایه گذاری در فرانسه امکان پذیر است. با سرمایه گذاری در فرانسه یک ویزای یک ساله صادر می شود که به مدت 5 سال قابل تمدید است. همچنین شما می توانید پس از گذشت 5 سال از سرمایه گذاری در فرانسه، درخواست اقامت دائم کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

یکی از راه های سریع برای ماجرت به فرانسه، ازدواج با فردی است که تبعه این کشور باشد. برای دریافت ویزا و اقمت دائم فرانسه باید مدارک ازدواج به دولت این کشور ارائه شده و مورد اثبات قرار گیرد. همچنین از دیگر مدارکی که باید ارائه شود می توان به اثبات تمکن مالی، گواهی محل سکونت، گذرنامه معتبر، اسناد کاری و شغلی، مدارک پزشکی و سلامتی و اشاره کرد. روند دریافت ویزای از این طریق شش ماه تا یک سال به طول می انجامد.