موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی درهای زیادی را برای مهاجران به کانادا باز می کند.

تاثیر زبان در مهاجرت به کانادا | تسلط به زبان برای کاندیداهای اکسپرس اینتری می تواند به امتیاز بزرگی تبدیل شود. زبان انگلیسی و یا فرانسوی مهارتی است که اکثر مهاجران با تسلط به آن شانس بیشتری برای پذیرفته شدن در نیروی کار و جامعه کانادا بدست می آورند. سیستم مهاجرت به کانادا با آزمون های استاندارد سطح این مهارت را برای دریافت اقامت دائم و تابعیت کانادا ارزیابی می کند.

اکسپرس اینتری که در سال 2015 برای مدیریت متقاضیان برای سه برنامه اصلی مهاجرت افراد ماهر در کانادا راه اندازی شد، به نوعی موفقیت اقتصادی متقاضیان مهاجرت به این کشور را تعیین می کند.

به هر فرد متقاضی ورود به سیستم اکسپرس اینتری با استفاده از سیستم جامع رتبه بندی (CRS) امتیازی داده می شود که این امتیاز مبتنی بر فاکتورهایی همچون سن، تحصیلات، تجربه کار و مهارت های زبانی است.

طبق CRS متقاضی مجرد که در هر چهار مهارت زبان انگلیسی و فرانسه (مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شندین) تسلط داشته باشد می تواند تا 290 امتیاز کسب کند.

پذیرش دانشجویان بین المللی به دلیل مهارت های قوی در زبان

در حال حاضر کانادا نزدیک به 600000 دانشجو بین المللی دارد. نظرسنجی ها نشان می دهد نیمی از آنها مایل به گرفتن اقامت دائم هستند. دانشجویان بین المللی در صورت تمایل به درخواست مهاجرت تحت برنامه فدرال یا استانی به یک معیار زبان کانادایی (CLB) در سطح 7 (از 12) احتیاج دارند، اگرچه استثنائات بسیاری نیز وجود دارد.
برخی از برنامه های مهاجرت فدرال و استانی ملزم به داشتن امتیاز زبان 4CLB هستند. سایر برنامه ها اصلا الزام زبان ندارند (به عنوان مثال، برای دانشجویان بین المللی و کسانی که پیشنهاد شغلی دارند). با این حال سطح CLB بالاتر برای دستیابی به ITA می تواند بسیار موثر و تاثیرگذار باشد.

با توجه به اینکه بسیاری از دانشجویان بین المللی حداقل با CLB 7 به کانادا می آیند یا پس از بهبود مهارت های زبانی خود هنگام تحصیل در کانادا به این استاندارد می رسند، سهم قابل توجهی از آنها در واقع واجد شرایط مهاجرت هستند. گزارش اکسپرس اینتری دولت فدرال برای سال 2018 نشان داد که 25 درصد از90 هزار نفری که در آن سال ITA کسب کرده اند، دانشجویان بین المللی سابق هستند که دیپلم یا مدرک دانشگاهی خود را در کانادا گرفته اند.

تاثیر زبان در مهاجرت به کانادا
تاثیر زبان در مهاجرت به کانادا

تسلط به زبان و پیشرفت مالی

استانداردهای بالای زبان در کانادا ریشه در شواهد و مدارکی دارد که نشان دهنده اهمیت مهارت های زبانی در ادغام مهاجران در نیروی کار و اقتصاد کانادا است.
یک گزارش آماری در سال 2015 در کانادا نشان داد که مهارت های زبانی پس از اخذ اقامت دائم یکی از بهترین پیش بینی کننده های درآمد مهاجران در کوتاه مدت است. به عبارت دیگر مهاجران با تسلط بیشتر به زبان، احتمالا در سال های اولیه که در کانادا زندگی خود را شروع می کنند نسبت به مهاجرانی که تسلط کمتری به زبان دارند درآمد بیشتری بدست آورند. این شواهد نقش مهمی در شکل گیری معیارهای انتخاب فدرال و استانی و امتیازات مربوط به مهارتهای زبانی ایفا می کند.

ضرورت کسب امتیاز 4 CLB به منظور اخذ تابعیت کانادا

از سال 2010 کانادا برای کسانی که متقاضی تابعیت هستند رعایت الزامات مربوط به امتیاز زبان را قرار داده است، تا مهاجران را به یادگیری زبان برای تبدیل شدن به شهروند تشویق کند. امروزه متقاضیان بین 18 تا 54 سال باید سطح 4 CLB یا بالاتر داشته باشند.کلید اصلی برای کسانی که آرزوی مهاجرت به کانادا را دارند این است که مهارت های زبانی خود را بهبود دهند.
شاید تسلط کامل به چهار مهارت زبانی به نظر بعضی از افراد سخت به نظر برسد و باعث دلسردی آنها شود اما در عین حال می تواند موضوعی الهام بخش در نظر گرفته شود که با کمی تلاش بیشتر می توان به آن دست پیدا کرد.

دسامبر 11, 2019

ویزای IEC

دارندگان ویزای IEC

ویزای IEC دارندگان ویزای IEC | بنابر جدیدترین اخباری که از کانادا موجود است دارندگان ویزای IEC از تاریخ 8 ماه می 2020 معاف از محدودیت های سفر به کانادا هستند. وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا به افرادی که پیشنهاد شغلی و معرفی نامه دارند اجازه وروذ به این کشور را می دهد. وزارت […]

بیشتر بخوانید...
اولین جایزه ی ملی نظام بهداشت و ایمنی کانادا

زندگی در تورنتو

زندگی در تورنتو | تورنتو بزرگترین شهر کانادا است و با جمعیتی بالغ بر 2 میلیون و هشتصد هزار نفر از جمله شهرهای پر جمعیت آمریکای شمالی به حساب می آید. تورنتو در مرکز (Greater Toronto Area) تورنتوی بزرگ که به اختصار GTA نامیده می شود، واقع شده است. دولت کانادا انتظار دارد که جمعیت […]

بیشتر بخوانید...
چطور به عنوان یک آرایشگر به کانادا مهاجرت کنیم؟

چطور به عنوان یک آرایشگر به کانادا مهاجرت کنیم؟

چطور به عنوان یک آرایشگر به کانادا مهاجرت کنیم؟ چطور به عنوان یک آرایشگر به کانادا مهاجرت کنیم؟ | اگر به عنوان آرایشگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید بسیار خوش شانس هستید! آرایشگری از آن دسته مشاغلی است که در سراسر کشور کانادا مورد تقاضا است و بازار کار بسیار خوبی دارد. برای مهاجرت […]

بیشتر بخوانید...
مهاجرت به کانادا

فرصت های باورنکردنی با مهاجرت به کانادا

فرصت های باورنکردنی با مهاجرت به کانادا فرصت های باورنکردنی با مهاجرت به کانادا | ممکن است برای تان پیش آمده باشد که در شرایط سخت هم فکر های عجیب و غریبی به ذهن تان رسیده که برخی از آن ها معقول و بسیاری از آن ها نا معقولند. این روزها که اوضاع اقتصادی کشور […]

بیشتر بخوانید...
یک نظر در “تاثیر زبان در مهاجرت به کانادا
  1. Fatimaگفته

    8 ماه پیش

    سابقه کارم ۱۳سال است در بخش قابلگی هستم وهمچنین می خواهم ادامه تحصیل بدهم

ارسال نظرات