موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ثبت شرکت در کانادا | کانادا یکی از کشورهایی است که دارای منابع طبیعی بسیاری است و به عنوان یک کشور ثروتمند از آن یاد می شود. این کشور ثروتمند بزرگترین تولید کننده اورانیوم، سرب و طلا در دنیا می باشد. در حقیقت یکی از علل استقبال افراد برای دریافت ویزای کار کانادا، اقتصاد پیشرفته این کشور است.

یکی از راه های رایج اخذ ویزای کانادا و اقامت در آن، ثبت شرکت می باشد. در حقیقت ثبت شرکت در کانادا یک فرصت اقتصادی بسیار عالی و مناسب برای افرادی است که سرمایه کافی در اختیار داشته و قصد مهاجرت به کانادا را دارند. تمام افرادی که تمایل دارند در این کشور کسب و کار خود را راه بیاندازند و شرکتی را به ثبت برسانند، می توانند تا همراه با اعضای خانواده خود به کانادا مهاجرت کرده و اقامت موقت این کشور را دریافت نمایند. همچنین شایان ذکر است که افرادی که از طریق ثبت شرکت، به کشور کانادا مهاجرت می کنند می توانند از امکانات شهروندان این کشور استفاده کنند.

همانطور که می دانید کانادا دارای چند ایالت است و قوانین ایالتی در آن حکم فرما است و به همین علت مراحل ثبت شرکت در هر کدام از ایالت های این کشور با ایالت دیگر متفاوت خواهد بود و همچنین هزینه های مربوط به ثبت شرکت در کانادا در این ایالت ها نیز متفاوت است. هرگز این موضوع را فراموش نکنید، افرادی که بدون اطلاع از قوانین ثبت شرکت و سرمایه گذاری در هریک از این ایالت ها اقدام به ثبت شرکت نمایند ممکن است با شکست مواجه شوند. شما می بایست پیش از هرچیز تحقیقات لازم را انجام داده و با مشاور یا وکیل مهاجرتی مطمئن مشورت نمایید.

"<yoastmark

انواع شرکت در کانادا

پیش از آشنایی با مراحل ثبت شرکت در کانادا بهتر است درک درستی از انواع شرکت ها و نوع فعالیت هر کدام از آن ها داشته باشید تا بتوانید به درستی شرکت خود را ثبت نمایید. شرکت ها در کانادا به سه دسته تقسیم می شوند:

شرکت مالکیت انحصاری :

در این نوع از شرکت ها مالکیت شرکت در دست یک نفر است و همه مزایا و منافع شرکت نیز متوجه شخص او می باشد. این شخص همچنین مسئول بدهی ها و ورشکستگی های شرکت می باشد و در صورت ورشکستگی شرکت ممکن است وی همه دارایی هایش را از دست بدهد.

در این نوع شرکت درآمد شخص با درآمد شرکت، هر دوبا هم جمع می شوند و ممکن است که مالیات شخص افزایش پیدا کند. این نوع از شرکت هر 5 سال یکبار نیاز به تمدید دارد و در صورتی که صاحب شرکت فوت کند، شرکت نیز منحل می شود.

شرکت سهامی :

این نوع شرکت به صورت ثبت حقوقی است و ممکن است تعداد زیادی سهام دار داشته باشد. معمولا هزینه ثبت این نوع شرکت در کانادا زیاد است اما به دلیل مزایایی که دارد، بسیاری از افراد برای ثبت شرکت در کانادا از این نوع استفاده می کنند.

این نوع شرکت در سطح استانی و کشوری می تواند تاسیس شود. مسئولیت های افراد در این نوع شرکت ها محدود است و بدهی های شرکت متعلق به اموال شخصی سهام داران نیست. دولت نیز از این نوع شرکت ها حمایت می کند و شرکت نیازی به تمدید مجدد ندارد و همیشگی است. مدیران این نوع از شرکت ها حتما باید دارای اقامت دائم کشور کانادا باشند.

شرکت شراکتی :

در این نوع از شرکت ها ،دو یا چند نفر یا هم مشارکت می کنند و سرمایه شرکت نیز بین شرکا تقسیم می شود. همچنین به هنگام امضای قراردادها باید همه سهام داران نیز حضور داشته باشند و قرارداد را امضا کنند. اگر شرکت دچار ضرر شود این ضرر ممکن است متوجه اموال سهام داران نیز شود.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

یکی از مهم ترین راه های سرمایه گذاری در کانادا را می توان در ثبت شرکت در این کشور جستجو کرد. این امکان برای افراد وجود دارد که با پرداخت هزینه ای، شرکت های ثبت شده در این کشور را خریداری کرده و سهام آن ها را در اختیار بگیرند اما باید به این نکته اشاره کرد که امکان شروع کار از نقطه صفر نیز برای متقاضیان ممکن است.

مرحله اول:

هنگامی که توانایی ها و ایده های خود را به جهت راه اندازی کسب و کاری جدید یا به بیان دیگر، کارآفرینی مورد بررسی قرار داده و سنجیدید و تمام جوانب را در نظر گرفتید می بایست این ریسک پذیری را نیز در کنار آن بپذیرید که امکان دارد شما به فردی شکست خورده تبدیل شده و یا بالعکس کارآفرینی موفق شوید. بنابراین باید حتما در این مرحله یک برنامه ریزی سنجیده و دقیق داشته باشید و اینکه آیا این کار در کانادا موفق می شود و مردم به آن توجه می کنند یا خیر در نظر گرفت.

مرحله دوم:

در این بخش شما می بایست یک نام تجاری مناسب برای کار و فعالیت خود انتخاب نمایید. البته همیشه به این امر توجه داشته باشید که نام انتخابی باید محصول و یا نوع فعالیت شما را به مشتری معرفی نماید. انتخاب نام مناسب بر فعالیت تجاری بسیار اهمیت دارد و جزو اولین نکاتی است که شما باید به آن اهمیت دهید.

مرحله سوم:

در مرحله سوم می بایست ثبت شرکت خود را انجام دهید. به این صورت که شما می بایست نوع فعالیت تجاری خود را مشخص نمایید؛ این که نوع فعالیت تان استانی یا منطقه ای، فدرالی، مشارکتی و یا به صورت مالکیت فردی است.

در این بخش باید نکته ای را خاطر نشان کنیم، از آن جایی که ثبت شرکت در کانادا دارای قوانین مختلف ایالتی می باشد یکی از این قوانین این است که شرکت تنها به صورت تک مالکیتی امکان پذیر است و نمی توانید در این کشور شرکتی را ثبت نمایید که به صورت مشارکتی باشد چرا که براساس قوانین کانادا ثبت شرکت به صورت مشارکتی برای افراد بیگانه و یا همان افراد خارجی که از کشورهای دیگر وارد کانادا می شوند، امکان پذیر نمی باشد.

مرحله چهارم:

در این بخش از کار شما باید مجوزهای لازم را برای ایجاد کسب و کار و ثبت شرکت خود دریافت نمایید. البته حضور فردی که در زمینه ثبت شرکت و امور این چنینی تخصص داشته باشد امری ضروری است چرا که کوچک ترین اشتباه می تواند نتیجه عکس داشته باشد و شما را از هدف اصلی دور نماید.

مرحله پنجم:

در مرحله آخر شما باید سرمایه ی اولیه را برای شرکت خود بدست آورید، البته به این موضوع هم توجه نمایید که میزان سرمایه اولیه به نوع شرکتی که قرار است به ثبت برسد بستگی دارد.

"<yoastmark

مزایای ثبت شرکت در کانادا

  • روند ثبت شرکت در کانادا بسیار آسان است و همچنین در این کشور محدودیت های کمتری وجود دارد.
  • مواد اولیه برای تولید محصولات در کانادا به راحتی تهیه می شود.
  • با به ثبت رساندن شرکت از حمایت های این دولت برخوردار می شوید.
  • با ثبت شرکت در کانادا شما می توانید مانند یک فرد حقیقی دارای حقوقی باشید، از جمله این حقوق می توان به حق تحصیل فرزندان و بیمه خدمات رایگان برای تمام عمر اشاره نمود.
  • با سرمایه گذاری و ثبت شرکت، شما می توانید برای خود و خانواده تان اقامت کانادا را دریافت نمایید.
  • شما می توانید برای فروش محصولات و خدمات خود وارد بازارهای جهانی شوید.
  • با توجه به درآمدی که دارید مالیات کمتری پرداخت می نماید.

سپتامبر 15, 2019

شغل عکاسی در کانادا

شغل عکاسی در کانادا

عکاسی در کانادا شغل عکاسی در کانادا | تقریبا تمام افرادی که کانادا را برای مهاجرت کاری انتخاب می کنند، با این امید اقدام به اخذ ویزای کاری کانادا می کنند که در شغلی مناسب فعالیت کنند، درآمدی قابل قبول داشته و از همه مهم تر در کنار این موارد، امنیت شغلی نیز داشته باشند. […]

بیشتر بخوانید...
خدمات بانکی برای دانشجویان کانادا

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در کانادا

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در کانادا خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در کانادا | کانادا به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشور های دنیا، در صدر مناطق مهاجرپذیر قرار گرفته است. یکی از دلایلی که بسیاری از دانشجویان و کارجویان، کانادا را برای زندگی، تحصیل و کار انتخاب کرده اند، امکانات رفاهی […]

بیشتر بخوانید...
معرفی دانشگاه مک گیل کانادا

معرفی دانشگاه مک گیل کانادا

معرفی دانشگاه مک گیل کانادا | دانشگاه مک گیل را می توان یکی از برترین دانشگاه های کانادا معرفی کرد. به طور کلی دانشگاه های کانادا به دلیل کیفیت بالای آموزشی، بسیاری از علاقمندان تحصیل در خارج از کشور را تشویق به مهاجرت به این کشور پهناور کرده است. در این مقاله قصد داریم که […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات