موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت کاری مدیران اجرایی به کانادا

مهاجرت کاری مدیران اجرایی به کانادا | در حالت کلی، پیدا کردن شغلی مناسب برای هر کسی در زندگی شخصی، چالش بر انگیز است، اما کسانی که به دنبال موقعیت شغلی بهتر در سطح اجرایی و مدیریت هستند، این چالش روز به روز بیشتر و چه بسا سخت تر می شود. از این رو متقاضیان باید به دنبال نگارش رزومه کاری بدون نقص و اشتباهی باشند تا بتوانند با استفاده از آن، مدیر موسسه و شرکت مربوطه را تحت تاثیر قرار دهند. علاوه بر این علاقه مندان به شغل مدیریت اجرایی باید برای انجام مصاحبه حرفه ای، زمان بسیاری را صرف کنند و مهارت خود را در این راستا بالا ببرند. ممکن است به تنهایی انجام این فرآیند، سخت به نظر برسد، به همین دلیل به علاقه مندان مهاجرت به کانادا توصیه می شود از مشاوران و وکلای پارسی کانادا کمک بگیرند و راه های این مسیر سخت را برای تان باز کنند. در این قسمت به توضیح مختصری درباره مدیر اجرایی می پردازیم و در بخش بعدی آن را تماما باز گو خواهیم کرد:

 • مدیریت سازمان، یک بخش یا عملکرد اصلی آن سازمان را هدایت می کند.
 • اهداف و سیاست های سازمان مربوطه را تعیین می کند.
 • اعمال گسترده ای را در جهت تصمیم گیری های اختیاری انجام می دهد.
 • نظارت کلی سازمان را از مدیران سطوح بالاتر، هیئت مدیره یا سهامد اران دریافت می کند.

مدیر اجرایی کیست؟

در حالت کلی مدیر اجرایی به کسی گفته می شود که مدیر عامل، رئیس یک شرکت و یا سازمانی می باشد. جالب است بدانید که او توسط اعضای هیئت مدیره انتخاب می شود و یکی از مهم ترین وظایف او جهت دادن و هدایت کردن عملکرد کارمندان و دیگر مدیران است تا آن ها بتوانند به درستی اهداف داخلی و خارجی سازمان را تحقق ببخشند. یکی از روش های مهم و استراتژی هایی که در راستای بهبود روند شرکت انجام می شود، آسان کردن عملیات تجارت خارجی شرکت می باشد که با بکار گیری آن، علاقه مندان به کار در کانادا می توانند مهارت های مدیریتی خود را بالا ببرند. مدیران اجرایی افرادی هستند که باید اداره کننده، رهبر، تصمیم گیرنده و کارفرمای دیگر اعضای گروه باشند و بایستی وظایف خود در برقرار کردن ارتباط با مطبوعات و دنیای بیرون، به درستی انجام دهند. یک مدیر اجرایی باید بتوانند در برابر مشکلات و موارد مشابه، شرکت را به سود برساند و اعمال سیاسی و استراتژیکی را به خوبی اعمال کند. نقش مدیران اجرایی در هر شرکت و سازمان متفاوت می باشد و بسته به وظایف و ساختار کلی محیط کاری، نقش و اهداف او تغییر پذیر است. حتی اگر او در شرکتی کوچک مشغول به کار شود، گرفتن تصمیمات مهم از جمله موارد مربوط به کسب و کار، استخدام کار مندان و کمک به تحقق رساندن اهداف کلی شرکت و سازمان در لیست وظایف او می باشد. در حالی که اهداف کلی در شرکت‌های بزرگ‌تر بسیار نسبت به محیط های کاری کوچک تغییر می کند، مدیرعامل عموماً تنها با استراتژی های خاص خود، شرکت را در سطوح بالا مدیریت می کند و آن را به رشد می رساند. از این مدیران اجرایی برای مهاجرت به کانادا از طریق فعالیت های شغلی، باید همین حالا اقدام کنند زیرا فرصت های کاری و موقعیت های عالی و فوق العاده در کشور کانادا در انتظار آن ها می باشد. علاوه بر این، یکی از دلایلی که پارسی کانادا در امور مهاجرتی موفق بوده است، همراهی مشاوران است که در همه مراحل متقاضیان را تنها نمی گذارند. خوشبختانه کشور کانادا همیشه در حوزه کاری مدیران اجرایی در شهر هایی مانند اتاوا و تورنتو، پرچمدار بوده است و توانسته مهاجرین زیادی را در خود جای دهد. با علم به این موضوع و مشاوره با متخصصین پارسی کانادا، افراد می توانند زندگی جدید خود را در کشور کانادا شروع کنند و از آن لذت ببرند.

مهاجرت کاری مدیران اجرایی به کانادا

استخدام به عنوان مدیر اجرایی در کانادا

باید بدانید که اگر دارای مدارک دانشگاهی و سابقه کاری در مدیریت اجرایی دارید، بهتر است برای مهاجرت کاری به کانادا هر چه زود تر اقدام کنید زیرا بازار کار گسترده ای برای رشته مدیریت اجرایی در این کشور موجود است، علاوه بر این، دولت کانادا امتیازات و فرصت های شغلی بسیاری را برای اینگونه افراد فراهم می آورد. همان طور که می دانید تمامی مشاغل مدیریتی و مورد نیاز کانادا در دسته بندی مشاغل این کشور یعنی همان NOC قرار گرفته می شود و مدیران اجرایی با داشتن سابقه کاری مفید و تحصیلات دانشگاهی معتبر، می توانند از پیشنهادات کاری کارفرمایان کانادایی برخوردار شوند. در حالت کلی مدیران برای استخدام شدن در یکی شرکت ها و سازمان های کانادا، باید مهارت و تجربه خود را بالا ببرند تا در هنگام دادن درخواست شغلی و نوشتن رزومه کاری حرفه ای، دچار مشکل نشوند. همان طور که در قسمت های قبلی گفته شد، مدیر اجرایی کسی است که مسئولیت رهبری و مدیریت انجمن را شرکت مربوطه بر عهده دارد. او در قبال موفقیت و رشد سازمان مسئول است و باید در هر صورت با تلاش های مکرر، بودجه سازمان را بهبود ببخشد و محیطی مناسب برای ارتقا همکاران فراهم کند تا همه بتوانند چشم انداز و آینده شغلی خوبی را در محیط کار مشاهده کنند. برای اینکه علاقه مندان بتوانند برای کار و کسب درآمد درکانادا به عنوان مدیر اجرایی اقدام کنند، پارسی کانادا همیشه برای بهبود عملکرد مهاجرتی آماده است و تمامی خدمات را به متقاضیان ارائه می دهد. در این قسمت به مواردی می پردازیم که یک مدیر اجرایی باید همیشه به آن ها برای استخدام در یکی از شرکت های معتبر کانادایی توجه کند.

 1. مدیران اجرایی باید یک حساب کاربری LinkedIn فعال داشته باشند، جایی که بتوانند مقالات خود را ارسال کنند و اطلاعات مدیریتی را به اشتراک بگذارند.
 2. باید بدانید که علاوه بر پرورش مهارت های ارتباطی، توانایی کار در تیم و تجربه رهبری، به بهبود مهارت های نرم افزاری نیز بپردازید.
 3. بایستی در تهیه چشم انداز، آینده ای روشن و یک برنامه استراتژیک برای هدایت سازمان با هیئت مدیره کوشا باشید.
 4. باید به عنوان یک مشاور حرفه ای در جلسه های هیئت مدیره که در مورد همه جوانب فعالیت های انجمن و شرکت است، فعالیت کنید.
 5. به عنوان سخنگوی انجمن عمل کنید تا بتوانید اهداف را به درستی پیاده سازی کنید.
 6. برای اعضای موجود در گروه برنامه های ابتکاری و دارای خلاقیت ایجاد کنید.
 7. تهیه یک برنامه عملیاتی که شامل اعمال، سیاست ها و اهداف می شود، بر اساس ابعاد استراتژیکی ضروری است.
 8. مدیران اجرایی باید بتوانند عملکرد روزانه و کارکرد کارمندان را بسنجند و بر آن ها نظارت کنند.
 9. همکاری بر تهیه بودجه جامع سالانه با کارمندان و هیئت مدیره ضروری می باشد.
 10. استفاده از منابع تحقیقاتی و مطالعاتی، بر تدوین برنامه ها و تأمین بودجه الزامی است و مدیران اجرایی در کانادا باید همه روزه پیشنهاد هایی جهت افزایش درآمد ارائه دهند.
 11. مسئولیت کامل کلیه امور مربوط به حسابداری، بانکی و مالی از جمله تنظیم گزارش سالانه حسابرسی و صورت های مالی مطابق با سیاست هیئت، بر عهده مدیر اجرائی می باشد.
 12. ایجاد روابط خوب، ارتباطی و کاری و تمهیدات همکاری با دیگر گروه ها، کمک به دستیابی به اهداف انجمن، در لیست وظایف آن ها قرار دارد.
 13. علاوه بر موارد بالا، نظارت بر برنامه ریزی، اجرای و ارزیابی برنامه ها، رویدادها و خدمات روابط رسانه ای شرکت نیز جزو تعهدات مدیر اجرایی می باشد.

مهاجرت کاری مدیران اجرایی به کانادا

مهارت های مورد نیاز برای استخدام به عنوان مدیر اجرایی در کانادا

در حالت کلی مهارت هایی وجود دارد که مدیران اجرایی باید برای استخدام شدن در یکی از شرکت های کانادیی، در خود پرورش دهند. متقاضیان شاید به تنهایی نتوانند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند زیرا انجام این فرآیند، نیازمند دانش بالا و تجربه در امور مهاجرتی است، از این به علاقه مندان کار در کانادا توصیه می شود که از کارشناسان حرفه ای پارسی کانادا بهره مند شوند تا به راحتی به بتوانند آینده ای روشن برای خود بسازند.

 • داشتن اطلاعات و دانش مدیریتی و ایجاد تعامل در بین همکاران
 • بالا بردن تجربه و سابقه قبلی با انجمن ها و موسسه های غیر انتفاعی
 • داشتن مهارت در برنامه ریزی های استراتژیکی
 • بهبود مهارت در توسعه سیاست گروهی
 • بالا بردن اعتماد به نفس در تصمیم گیری و داشتن شخصیتی قوی و در عین حال دلسوز
 • داشتن روحیه کارآفرینی با محوریت بهبود و توسعه سازمان
 • داشتن مهارت در صحبت کردن با عموم مردم و توانایی برقراری ارتباطات شفاهی و کتبی
 • افزایش تجربه در حسابداری و مدیریت بودجه
 • بالا بردن تجربه روابط با مشتری

شرایط مهاجرتی مدیران اجرایی به کانادا

بهتر است بدانید که روش های مهاجرتی بسیاری برای کار در کانادا وجود دارد که مدیران اجرایی در سراسر جهان می توانند از آن ها استفاده کنند، یکی از این برنامه ها، اسکیل وورکر فدرال می باشد که تحت برنامه اکسپرس اینتری، مهاجرت به کانادا را برای مدیران اجرایی راحت و سریع می کند. به همین دلیل باید به موارد همچون، سن و سال، تحصیلات، سابقه و تجربه کاری، سابقه کاری همسر، داشتن توانایی صحبت کردن به زبان فرانسوی و انگلیسی، زیرا کانادا دو زبان رسمی دارد و پیشنهاد کاری دریافتی از کانادا، توجه بیشتری شود. در صورتی که امتیاز مربوطه از این موارد اخذ شود، پرونده به صورت کاملا اتوماتیک وارد سیستم اکسپرس اینتری خواهد شد. زمانی که افراد، موفق به دریافت امتیاز لازم از سیستم جامع امتیاز دهی یعنی CRS، شدند، می توانند برای اقامت کانادا به صورت دائم در خواست دهند. با توجه به موارد گفته شده توسط دولت کانادا در سال 2019، مدیران اجرایی قادر هستند بدون هیچ مشکلی و با داشتن مدارکی برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنند. مدارکی همچون:

 1. پاسپورت و هویتی معتبر
 2. نتایج مناسب آزمون مهارت های زبان انگلیسی و یا فرانسه
 3. گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی که توسط سازمان WES کانادا انجام می گیرد
 4. دارا بودن گواهی سلامت پزشکی
 5. داشتن پیشنهاد کاری از کانادا
 6. دارا بودن گواهی تمکن مالی برای سکونت در کانادا

مهاجرت کاری مدیران اجرایی به کانادا

امتیازات کار مدیران اجرایی در کانادا

جالب است بدانید که علاقه مندان به کار در کانادا در حوزه مدیریت اجرایی، علاوه بر اینکه از درآمد بسیاری برخوردار خواهند بود، جایگاه و منزلت اجتماعی بالایی نیز خواهند داشت. زیرا مردم کانادا برای انجام کار های مدیریتی اجرایی از افرادی استفاده می کنند که مهارت بسیاری در این حرفه داشته باشند و مغز متفکر سازمان ها و شرکت های خود باشند. علاقه مندان به کار و کسب درآمد در کانادا می توانند در شهر هایی مانند اتاوا، تورنتو و کانادا در خواست شغلی بدهند و پس از دریافت اقامت کانادا به صورت دائم و اخذ پاسپورت کانادایی، به صورت شهروند از تمامی امکانات مانند حق برخورداری از امکانات دولتی رایگان، آزادی مسافرت به خارج از کشور و امتیازات حق شهروندی استفاده کنند. همان طور که مقاله گفته شد، شرایط کلی برای شغل مدیریت اجرایی در کانادا بسیار خوب است و علاقه مندان می توانند هر چه زود تر برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنند و برای بهتر انجام شدن این فرآیند از کارشناسان زبده و متخصصان پارسی کانادا بهره مند شوند.
همان طور که در مقاله مشاهده شد، متقاضیان برای مهاجرت به کانادا باید از مواردی آگاه باشند. بدین ترتیب علاقه مندان می توانند برای اخذ ویزای کار در کانادا اقدام کنند. از این رو، اگر به دنبال این هستید که با توجه به شرایط خود، بهترین روش برای کسب درآمد در کانادا را شناسایی کرده و آن را مورد بررسی قرار دهید، تنها کافیست فرم ارزیابی مهاجرت ما را کامل کرده و منتظر تماس مشاوران مهاجرتی ما از پارسی کانادا باشید.

آوریل 14, 2020

نویسنده : زینب رضایی
شغل مدیر فروش در کانادا

معرفی شرایط شغل مدیر فروش در کانادا

معرفی شرایط شغل مدیر فروش در کانادا معرفی شرایط شغل مدیر فروش در کانادا | این روز ها هر کسی که مهارت و تخصصی دارد، به فکر مهاجرت به کشور کانادا می باشد تا بتواند در این کشور از تخصص خود استفاده کرده و ضمن کسب درآمد، اقامت این کشور بی حاشیه را نیز به […]

بیشتر بخوانید...
روش های مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا روش های مهاجرت به کانادا | کانادا به دلیل جاذبه های زیاد خود چه به لحاظ مناظر و مکان های دیدنی و بکر و طبیعت منحصر به فردی که دارد و چه به لحاظ سطح رفاه اجتماعی و فرهنگ مهاجر پذیری که در این کشور وجود داد یکی از مقاصد […]

بیشتر بخوانید...
معرفی استان بریتیش کلمبیا

معرفی استان بریتیش کلمبیا

معرفی استان بریتیش کلمبیا بریتیش کلمبیا استانی واقع در غرب کانادا می باشد که در همسایگی اقیانوس آرام قرار دارد . این استان منابع طبیعی بسیاری دارد که تقریبا حدود 4200000 هزار نفر را در خود جای داده است. بسیاری از شهروندان استان بریتیش کلمبیا در منطقه ی lower mainland زندگی می کنند. مساحت این […]

بیشتر بخوانید...
تحصیل در رشته پزشکی در کانادا

تحصیل در رشته پزشکی در کانادا

تحصیل در رشته پزشکی در کانادا تحصیل در رشته پزشکی در کانادا | از آن جایی که کانادا در رشته پزشکی بهترین دانشگاه های جهان را دارد و  قبول شدن در رشته پزشکی در ایران بسیار سخت است، دانش آموزان و افراد زیادی به دنبال مهاجرت به کانادا برای تحصیل در این رشته هستند. این […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات