موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

آیلتس برای مهاجرت به استرالیا

آیلتس برای استرالیا و تسلط به زبان انگلیسی در این کشور برای دریافت ویزا چقدر مهم است؟ امروزه کشور استرالیا به یکی از کشورهای محبوبی تبدیل شده است که بیشتر ایرانی‌ها قصد دارند برای کار، تحصیل و زندگی به آن مهاجرت کنند.

به‌دلیل اینکه زبان اصلی کشور استرالیا، زبان انگلیسی است، شما باید بتوانید حداقل مهارت‌های مکالمه‌ای روزانه را داشته باشید تا بتوانید با همکاران خود ارتباط برقرار کنید یا حتی بتوانید که یک سفارشی را به ثبت برسانید.

به‌صورت کلی داشتن نمره قابل‌‎قبول آزمون آیلتس از نان شب واجب‌تر است؛ چرا که بدون آن نمی‌توانید از کشور استرالیا اقامت دائمی را دریافت کنید. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید و اگر سؤالی در ذهن داشتید، قسمت کامنت‌ها برای شماست. سؤال بپرسید و پاسخ روشن و دقیق تحویل بگیرید! همچنین می‌توانید فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

آزمون آیلتس جهت مهاجرت به کشور استرالیا

آزمون آیلتس یکی از معتبرترین مدارک زبان برای مهاجرت است.

برای مهاجرت به استرالیا، دریافت اقامت دائمی و موقت از الزامات است. اما ناگفته نماند که برای دریافت ویزای تحصیلی، کاری و زندگی کردن باید بتوانید نمره قابل‌قبول آیلتس را دریافت کنید. در ادامه خواهیم دید که حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به این کشور چند است.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به استرالیا

اگر قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارید باید بدانید که کشور استرالیا برای ایجاد پیوستگی زبان و گویش، تسلط به زبان انگلیسی را یکی از شرایط الزامی برای دریافت ویزا بیان کرده است و باید بتوانید نمره خوبی در بخش‌های خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن کسب کنید. در جدول زیر می‌توانید حداقل نمره ایلتس برای مهاجرت به استرالیا را مطالعه کنید.

مهارت در زبان انگلیسیخواندننوشتنصحبت کردنشنیدن
سطح مسلط6666
سطح پیشرفته7777
سطح عالی8888

برای مثال برای مهاجرت از طریق ویزای 491 استرالیا، دانش زبان انگلیسی شما باید در سطح Competent باشد و حداقل نمره آیلتس 6 را داشته باشید.

نمره آیلتس برای دانشگاه‌های استرالیا

اگر شما دانش‌آموز هستید و یکی از اهدافتان مهاجرت به استرالیا و تحصیل در آن کشور است، باید هر چه زودتر به‌دنبال یادگیری زبان انگلیسی و گذراندن دوره‌های آیلتس باشید چرا که دریافت نمره قابل‌قبول آزمون ایلتس برای استرالیا یکی از الزامات دریافت ویزا در این کشور است.

در جدول زیر می‌توانید حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به استرالیا و تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور را مطالعه کنید.

نام دانشگاهحداقل نمره آیلتس برای کارشناسی ارشدحداقل نمره آیلتس برای کارشناسیرتبه جهانی
دانشگاه ملی استرالیا (The Australian National University)76.524
دانشگاه ملبورن (University of Melbourne)7739
دانشگاه سیدنی (The University of Sydney)6.56.542
دانشگاه نیو ساوت ولز (
The University of New South Wales)
6.56.545
دانشگاه موناش (Monash University)6.56.569
دانشگاه استرالیا غربی (University of Western Australia)6.56.591
دانشگاه آدلاید (University of Adelaide)6.56.5114
دانشگاه صنعتی سیدنی (University of Technology Sydney)6.56.5160

آیلتس و امتیازبندی استرالیا برای مهاجرت

سیستم امتیاز بندی استرالیا برای ارائه اقامت دائمی و موقت برای کسب‌وکار یک نمره در نظر گرفته است که بر اساس یک سری ویژگی‌هایی مانند تحصیلات، سطح زبان انگلیسی و …است. باید برای دریافت اقامت دائمی و موقت باید حداقل نمره آزمون آیلتس برای استرالیا را دریافت کنید.

لازم به ذکر است که نمره آیلتس برای استرالیا بر اساس نوع ویزای درخواستی متفاوت است.  در زیر جدول امتیاز مهاجرت به استرالیا برای آزمون آیلتس آمده است.

نمره آیلتسامتیازبندی مهاجرت به استرالیا
سطح مسلط (امتیاز 6.0 یا بیشتر)0
سطح پیشرفته (امتیاز 7.0 یا بیشتر)10
سطح عالی (امتیاز 8.0 یا بیشتر)20

مدت اعتبار آزمون آیلتس چقدر است؟

سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که مدت اعتبار آزمون آیلتس چقدر است؟ لازم به ذکر است که مدت اعتبار آزمون آیلتس به‌صورت معمول 2 سال است و طی مدت 2 سال می‌توانید از آن استفاده کنید. اما اگر بیش از دو سال باشد، دوباره باید در آزمون آیلتس شرکت کنید.

آیلتس آکادمیک یا جنرال برای استرالیا

در آزمون آکادمیک آیلتس شرکت کنیم یا جنرال؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید مشخص کنید که برای زندگی و تحصیل می‌خواهید به کشور استرالیا مهاجرت کنید یا برای کسب‌و‌کار!

حتما شما می‌دانید که آزمون آیلتس یکی از معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین آزمون‌های بین‌المللی زبان محسوب می‌شود که سطح زبان انگلیسی افرادی را می‌سنجد که زبان مادریشان انگلیسی نیست و قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان مانند استرالیا، کانادا و نیوزلند را دارند.

ناگفته نماند که داشتن مدرک زبان برای مهاجرت به استرالیا یکی از الزامات دریافت ویزا در این کشور است.

به‌صورت کلی اگر قصد دارید ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری از کشور استرالیا را دریافت کنید، باید در آزمون جنرال شرکت کنید؛ چراکه آزمون آیلتس آکادمیک به‌دلیل اینکه نقش مهمی در فعالیت‌های کاری را ایجاد نمی‌کند، نمی‌تواند گزینه مناسبی برای این افراد باشد.

اما اگر قصد دارید که ویزای تحصیلی دریافت کنید و در یکی از دانشگاه‌های استرالیا به تحصیل بپردازید، باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید.

سخن پایانی

اگر قصد دریافت ویزای کشور استرالیا برای کار، تحصیل و زندگی دارید، حتما باید نمره قابل‌قبولی در آزمون آیلتس برای استرالیا را دریافت کنید.

همان طور که اشاره کردیم اگر قصد دارید برای کسب‌وکار از کشور استرالیا ویزا دریافت کنید، باید آزمون آیلتس جنرال را شرکت کنید ولی اگر قصد ادامه تحصیل دارید، شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک کفایت می‌کند.

ناگفته نماند که شما می‌توانید بعد از انجام امتحان آیلتس برای مهاجرت به استرالیا، دو سال از اعتبار آن استفاده کنید.

سوالات متداول

مدت اعتبار آزمون آیلتس به‌صورت معمول 2 سال بعد از دادن آزمون است.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به استرالیا 6 است.

آزمون آیلتس به‌عنوان مدرکی است که در کشور استرالیا پذیرفته می‌شود تا نشان دهد که شما چقدر در زبان انگلیسی مهارت دارید و می‌توانید با مردم کشور استرالیا ارتباط برقرار کنید. ناگفته نماند که مدرک آیلتس برای استرالیا یکی از پیش‌‍نیاز‌های اصلی برای دریافت ویزای کاری و تحصیلی و همچنین اقامت دائم در استرالیا است.