موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

 اولین دعوت نامه کبک

 اولین دعوت نامه کبک

اولین دعوت نامه کبک به نامزدهای برنامه کارگر ماهر (skilled worker) که در سیستم Arrmia پروفایل به ثبت رسانده اند صادر شد.
نامزدان دعوت شده در روز پنج شنبه، 4 جولای، ایمیل هایی دریافت کردند. افرادی که دعوت نامه دریافت کردند، 60 روز فرصت دارند تا فرم درخواست خود را برای گواهی انتخاب کبک Québec selection certificate (CSQ) کامل کرده و ثبت کنند. سیستم Arrima در سپتامبر 2018 برای مدیریت بانک نامزدهای برنامه ی کارگر ماهر راه اندازی شد.

نامزدهای انتخابی از سیستم Arrmia برای ایجاد پروفایل و ابراز تمایل “Expression of Interest” استفاده می کنند و سپس پروفایل تشکیل شده به بانک نامزدهای QSWP ارائه می شود.

دولت ایالت کبک اظهار کرده است کسانی موفق به دریافت اولین دعوت نامه ها از طریق سیستم Arrima شده اند که از طرف یک کارفرمای کبکی پیشنهاد کار داشته اند و یا یکی از شرایط زیر را دارا هستند:

  • درخواست آن ها برای گواهی انتخاب کبک (CSQ) در 16 ماه ژوئن سال 2019 به اتمام رسیده و به هنگام ارسال درخواست خود اقامت موقت کبک را داشته اند.
  • درخواست آن ها برای گواهی انتخاب کبک (CSQ) در 16 ماه ژوئن سال 2019 به اتمام رسیده و به هنگام ارسال درخواست خود در حال تحصیل و یا کار در کبک بوده اند.
اولین دعوت نامه کبک

اولین دعوت نامه کبک

در تاریخ 16 ماه ژوئن سال 2019، اصلاحات مرتبط به قوانین مهاجرت به کبک تصویب شد و حدود 16000 درخواست در حال انتظار برای QSWP لغو شد.
کلیه درخواست های لغو شده قبل از معرفی سیستم Arrima، بایگانی شده اند که وزیر مهاجرت کبک بیان کرده است که درخواست های لغو شده با نیازهای بازار کار کبک متناسب تر هستند.

نامزدهایی که در هر کدام از این دو دسته قرار دارند و تحت تاثیر اصلاحات، درخواست شان لغو شده است و هنوز در سیستم Arrima پروفایل ایجاد نکرده اند تا 16 ماه دسامبر 2019 فرصت دارند این کار را انجام دهند. وزیر مهاجرت کبک اعلام کرده است که از حالا تا 16 ژانویه 2020 برای متقاضیان، طبق الویت بندی که انجام شده است، چندین دور دعوتنامه ارسال خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا تنها کافیست با مشاورین موسسه مهاجرتی پارسی کانادا در ارتباط باشید.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال