موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

فردا برای اخذ ویزای توریستی پرتغال دیر است

نظر شما در مورد ترک کشور مادری تان چیست؟ چنانچه به فکر مهاجرت باشید چه کشوری را ترجیح می دهید؟ آیا تا به حال در مورد کشور پرتغال و زندگی در آن اطلاعاتی دریافت کرده اید؟ در این مقاله قصد داریم در خصوص کشور پرتغال و اخذ ویزای توریستی آن اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهیم.

جالب است بدانید که آمار گردشگران و بازدید کنندگان از این کشور در سال گذشته نسبت به سال های قبل تر چیزی حدود 12 درصد افزایش داشته است که این مسئله به نفع کشور پرتغال تمام شده و در نهایت منجر به منبع درآمدی برای این کشور شده است. حدود ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور از طریق گردشگری تامین شده و به عنوان منبع اصلی اشتغال شناخته می شود. از این رو اخذ اقامت پرتغال به یکی از اهداف علاقه مندان به مهاجرت تبدیل شده است.

کشور پرتغال واقع در اروپا می باشد. این کشور با اسپانیا شبه ‌جزیره ایبری را در تکه باختری اروپا تشکیل می‌دهد. کشور پرتغال فرهنگی یکتا و غنی داشته و دارای شهرها و روستاهایی زیبا می باشد و از این رو ارزش دارد که زمانی را به بازدید از این کشور اختصاص دهید.

ویزای توریستی پرتغال
ویزای توریستی پرتغال

 

پرتغال، یکی از گرم‌ترین کشورهای اروپا می باشد، بنابراین در بیشتر مناطق این کشور در فصل تابستان شاهد آب ‌و ‌هوای گرم و آفتابی هستیم، به خصوص در ماه‌های جولای و سپتامبر. در ماه جولای و به خصوص در آگوست، که فصل تعطیلات در پرتغال است، اقامتگاه‌های ساحلی در گران‌ترین و شلوغ‌ترین وضعیت خود قرار دارند. بنابراین اگر قصد دارید سفری ارزان به پرتغال داشته باشید یا دل تان نمی‌خواهد به مکان‌های شلوغ و پر از گردشگر سفر کنید، این نکته را در نظر بگیرید.

همچنین فصل تابستان برای گشت‌ وگذار در شهرها و تماشای بناهای تاریخی و همچنین برای پیاده‌ روی در طبیعت، بسیار گرم است. اگر به قصد چنین فعالیت‌هایی به پرتغال سفر می‌کنید، ماه مه یا اکتبر را انتخاب کنید. بیشترین میزان بارندگی در فصل زمستان، از ماه نوامبر تا مارس اتفاق می‌افتد. برای بازدید از بخش‌های مرکزی این کشور، زمستان فصل مناسبی است. در بخش‌های جنوبی، به خصوص در نواحی ساحلی، بیشتر ایام سال، هوا ملایم و مطبوع است. بخش‌های شمالی سردتر هستند و در نواحی مرزی کوهستانی احتمال بارش برف در زمستان وجود دارد.

بهترین زمان برای سفر به پرتغال، فصل بهار است وقتی که گل‌های رنگارنگ و زیبا چون فرشی رنگارنگ، تپه‌ها را می‌پوشاند و عطر شکوفه‌های بادام در نواحی روستایی و حومه‌ شهرها می‌پیچد. اوایل پاییز یعنی ماه اکتبر هم زمان خوبی برای سفر به پرتغال است. زمانی که هوا هنوز گرم است اما غیرقابل تحمل نیست و از جمعیت زیاد گردشگران تابستانی هم خبری نیست. در پاییز، آب دریا هم گرم است. فصل شنا تا اوایل ژوئن و اواسط سپتامبر ادامه می‌یابد. در فصل‌های دیگر سال، استخرهای فضای باز همچون سواحل رودخانه‌ها تعطیل هستند.

فرهنگ پرتغالی تاثیر بسیار زیادی از سلطه‌ کلیسای کاتولیک و ارزش‌ های سنتی مسیحی گرفته و این تاثیر در جامعه مدرن کشور پرتغال همچنان ملموس است. مردم پرتغال، سنتی و محافظه کار هستند و به سختی زیر بار نوآوری و تغییرات افراطی در جامعه و محیط زندگی شان می ‌روند. قبل از اینکه به بحث اصلی که همان اخذ ویزای توریستی این کشور است بپردازیم بهتر است در خصوص آداب معاشرت و فرهنگ این کشور اطلاعات مختصری را در اختیار شما خواننده عزیز قرار دهیم.

آداب معاشرت در پرتغال

مردم پرتغال افرادی صمیمی و خوش برخورد بوده که در احوال پرسی تا حدودی شبیه ایرانیان رفتار می کنند. برای مثال در جلسات رسمی به هنگام شروع و یا در حین خداحفظی از همدیگر، با هم دست می دهند و چنانچه افراد همدیگر را بشناسند و روابط نزدیک باشد همدیگر را در آغوش می گیرند. روابط در کشور پرتغال به گونه ای است که گردشگران کمتر احساس غربت می کنند. از طرفی مردم این کشور صریح و واضح حرف شان را می زنند و البته آنچه در مورد رفتار مردم این کشور واقعیت دارد این است که تند و با صدای تقریبا بلند حرف شان را می زنند، بنابراین اگر شاهد چنین صحنه ای بودید آن را پای خشم و یا عصبانیت نگذارید.

رسم هدیه دادن مردم پرتغال

در این کشور مرسوم است که هنگامی به مهمانی می روند برای میزبان گل یا شکلات هدیه ببرند. پرتغالی ها نیز همچون ایرانیان بر این باور هستند که عدد 13 نشانه بدشانسی بوده، بنابراین به هنگام هدیه دادن به همدیگر به این مسئله دقت می کنند و برای مثال هیچ وقت به یکدیگر 13 گل هدیه نمی دهند.

آداب و روابط اجتماعی مردم پرتغال

مردم پرتغال صلح طلب، راحت طلب و خانواده دوست می باشند و احترام به مقامات در پرتغال به شدت مورد توجه است و حتی برای تصمیم گیری های ساده هم از بزرگتر ها و افراد دارای جایگاه بالاتر مشورت دریافت می شود.

کشور پرتغال باتوجه به جاذبه های متفاوتی که دارد به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری پر طرفدار در سراسر جهان شناخته می شود، که از این میان می توان به شهر ها و البته روستاهای زیبای این کشور همچون شهر براگا، آمارانته، روستای سورتلها، مونسانتو، بازدید از آبشارهای آزورس، پرسه و گردش در خیابان های لیسبون کشور پرتغال و جزیره مدیرا اشاره کرد.

حال که تا حدودی در خصوص این کشور اطلاعاتی کسب کردید شاید تمایل داشته باشید که به بازدید این کشور بروید. اما شرایط اخذ ویزای توریستی پرتغال چگونه می باشد؟ در ابتدا به خاطر بسپارید که برای مسافرت به این کشور و بازدید از آن به ویزایی معتبر نیاز دارید. با توجه به اینکه کشور پرتغال از جمله کشورهای عضو اتحادیه شنگن می باشد بنابراین برای بازدید از آن به ویزای شنگن نیاز خواهید داشت. نکته مثبتی که در خصوص این ویزا وجود دارد این است که شما با داشتن آن به تمامی کشورهای عضو شنگن ( شینگن) می توانید سفر کنید.

ویزای توریستی پرتغال
ویزای توریستی پرتغال

ویزای شنگن چیست؟

شما می توانید با ویزای شینگن اروپا به تمامی کشور های عضو اتحادیه ی اروپا سفر کنید. توجه داشته باشید که برای سفر به هر کشوری اخذ ویزای آن کشور الزامی است. برای گرفتن ویزای اتحادیه اروپا بهتر است از طریق ویزای شینگن اقدام کنید.

  • ویزای شینگن ترانزیت نوع A

ویزای نوع A به مسافران این امکان را می دهد تا بتوانند ویزای ترانزیت هوایی را بگیرند. به این ویزا به اصطلاح ویزای ترانزیت گفته می شود. با اخذ ویزای شینگن نوع A می توانید با هواپیما وارد فرودگاه مقصد شوید و در کمتر از چهل و هشت ساعت خاک این کشور را با هواپیما ترک کنید. این ویزا بیشتر زمانی قابل اخذ است که نیاز به تغییر خط هوایی داشته باشید و یا این که هواپیما نیاز به سوخت گیری داشته باشد. به این ترتیب می توانید به راحتی وارد کشور مقصد شده و پس از برطرف شدن مشکل از طریق مرزهای هوایی فرودگاه را به مقصدی دیگر ترک کنید.

  • ویزای شینگن ترانزیت

این ویزا نیز یکی از ویزا های ترانزیت است. با این ویزا می توانید خاک کشور مورد نظر را به مقصد دیگر از راه مرزهای زمینی یا آبی ترک کنید. دقت داشته باشید که در کمتر از چهل و هشت ساعت باید خاک این کشور را ترک کرده باشید.

  • ویزای شینگن توریستی

ویزای توریستی یا نوع C یکی از انواع ویزا هایی است که می توان اخذ کرد. با اخذ ویزای توریستی می توانید در کمترین زمان ممکن به کشور مقصد سفر کنید. این ویزا به شما این امکان را می دهد تا حداکثر به مدت نود روز در خاک کشور مقصد اقامت داشته باشید.
این حقیقت که حضور توریست ها منجر به رونق اقتصادی یک کشور می شود را نمی توان انکار کرد. در واقع صنعت گردشگری در اتحادیه اروپا به عنوان یکی از بهترین روش های کسب درآمد می باشد.

چنانچه قصد این را دارید که از طریق ویزای توریستی پرتغال از این کشور دیدن نمایید به خاطر داشته باشید که با داشتن ویزاهای کوتاه مدت تا ۳۰ روز می توانید در کشور مقصد بمانید و به مدت ۹۰ روز فرصت دارید که از این ویزا استفاده کنید. نکته مهم دیگری که بهتر است به خاطر بسپارید این است که ویزای توریستی پرتغال عموما قابلیت تمدید ندارند. تنها در صورتی که بعد از ورود شما به این کشور اتفاق خاصی رخ دهد و شما دلیل خاصی برای ارائه داشته باشید، شاید امکان تمدید آن وجود داشته باشد که در این حالت نیز بایستی از پرتغال خارج شده و از طریق سفارت پرتغال در کشورتان با مدارک و دلایل جدید ویزای بلند مدت دریافت کرده و دوباره وارد این کشور شوید.

ویزای توریستی پرتغال
ویزای توریستی پرتغال

ویزای توریستی پرتغال

این امکان وجود دارد که بدون ارائه هرگونه وثیقه ای امکان اخذ ویزای توریستی پرتغال برای شما وجود داشته باشد. در این مسیر داشتن یک دعوت نامه معتبر به منظور دریافت ویزای توریستی از اهمیت والایی برخوردار است اما به خاطر بسپارید که این دعوت نامه باید از سمت شخصی مقیم پرتغال ارسال شود و یا اینکه دعوت نامه ای به منظور شرکت در سمینار و یا نمایشگاه ها را داشته باشید.

چنانچه خواهان دریافت این ویزا هستید وقت را از دست ندهید و همین الان به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای توریستی با وثیقه و بدون وثیقه کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و منتظر تماس مشاوران ما باشید. مشاوران ما با سال ها تجربه در امر مهاجرت آماده هستد که در طی این مسیر شما را راهنمایی کنند. فراموش نکنید که حضور یک وکیل مهاجرتی خوب می تواند تضمینی برای موفقیت کار شما باشد و از رد شدن ویزای شما جلوگیری کند و اما جالب است بدانید که یکی از دلایل ریجکت شدن ویزاهای توریستی اروپا این است که بسیاری از افرادی که قصد اخذ پناهندگی دارند با در دست داشتن این ویزا به کشور مقصد رفته و ماندگار می شوند، بنابراین شما بایستی بتوانید ثابت کنید که قصد شما از این سفر فقط تفریح و بازدید از پرتغال می باشد و بعد از آن به کشورتان باز خواهید گشت. طبیعتا حضور وکلای مهاجرتی می تواند درصد پذیرفته شدن درخواست شما را افزایش دهد.

به منظور اخذ ویزای توریستی پرتغال و یا ویزای توریستی شنگن بهتر است که از سمت این کشور دعوت نامه داشته باشید، همچنین داشتن تمکن مالی مورد نظر از سفارت، گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان، فیش های حقوقی و قراردادهای کاری و سند املاک و دارایی ها شانس ویزا شدن شما را افزایش می دهد. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا آماده هستند که در این مسیر و برای اخذ ویزای توریستی پرتغال شما را راهنمایی کنند.

چرا پرونده مهاجرتی خود را به موسسه مهاجرتی پارسی کانادا بسپارید؟

موسسه مهاجرتی پارسی کانادا با دارا بودن یک دهه سابقه در امورمهاجرتی به سایر نقاط جهان، این افتخار را دارد که به منظور اخذ ویزای مهاجرتی خود در کنارتان باشد. مشاورین مهاجرتی زبده و حرفه ای موسسه مهاجرتی پارسی کانادا ضمن مشاوره رایگان، مطابق با شرایط مالی و زندگی شما بهترین روش مهاجرتی را پیشنهاد می کند. این موسسه با داشتن سابقه درخشان در اخذ انواع ویزاهای مهاجرتی، تا پایان انجام پروسه مهاجرتی در کنار شما خواهد بود.

جولای 25, 2020

ارسال نظرات