موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

معرفی حرفه لوله کشی در کانادا

معرفی حرفه لوله کشی در کانادا

از آنجایی که جمعیت بومی کشور کانادا نسبت به وسعت آن خیلی کمتر است، همیشه پذیرای افراد متخصص در زمینه ها و رشته های مختلف مانند نیروهای متخصص برای لوله کشی در کانادا است. از همین روی متخصصین رشته های مختلف می توانند از این فضای کاری بی نظیر به نفع خود استفاده کنند و اقامت کانادا را دریافت نمایند.

از آنجایی‌که کانادا را با بالاترین سطح کیفیت زندگی می‌شناسند و از طرفی شاخص زندگی بهتری نسبت به دیگر کشورها دارد، می‌توانید در این کشور بالاترین سطح استانداردهای زندگی و رفاهی را تجربه کنید. اما چطور ممکن است شانس اخذ ویزای کار کانادا و زندگی در این کشور مرفه و توسعه یافته را به دست آورید؟

یکی از موقعیت‌هایی که می‌توانید از آن برای حضور در کشور کانادا استفاده کنید، کار در این کشور می‌باشد. هرساله کانادا لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را منتشر می کند تا متخصصین آن رشته ها را از سراسر جهان جذب کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی و ذکر شرایط شغل لوله کشی در کانادا بپردازیم. پس با ما همراه باشید…

معرفی حرفه لوله کشی در کانادا و بررسی شرایط آن

حرفه لوله کشی در کانادا از مشاغل مورد نیاز کاناداست…

نگاه کلی به حرفه لوله‌کشی در کانادا

در جدول زیر، یک سری اطلاعات کلی راجع به شغل لوله‌کشی در کانادا را مشاهده می‌کنید:

کد شغلیNOC 2145
میانگین دستمزد ساعتی$38.46
میانگین دستمزد سالانه$75,000
پر تقاضاترین شهر کانادانوآاسکوشیا - نیوبرانزویک - اونتاریو

راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق شغل لوله کشی

برای مهاجرت به کشور کانادا، با تخصص در حرفه لوله‌کشی می‌توانید از طریق روش‌های زیر اقدام کنید:

 • اکسپرس انتری
 • برنامه نامزدی استانی

روش اول: اکسپرس انتری (Express Entry)

در روش اکسپرس انتری باید از طریق برنامه فدرال اسکیلد ترید (Federal Skilled Trades) اقدام کنید. برای این منظور لازم است که یک پروفایل در سیستم اکسپرس انتری کانادا ایجاد کرده و در آنجا مهارت و تخصص خود را در شغل لوله‌کشی نیز اثبات کنید. اگر بتوانید در این سیستم امتیاز بالایی کسب کنید، شانس زیادی برای اخذ ویزای کار کانادا خواهید داشت. اطلاعات بیشتر را در مطلب پیشنهادی زیر بخوانید:

حتما بخوانید:
اکسپرس انتری کانادا

روش دوم: برنامه نامزدی استانی (Provincial Nominee Program)

روش برنامه نامزدی استانی یا PNP مخصوص افرادی است که نتوانسته‌اند در سیستم اکسپرس انتری امتیاز لازم را دریافت کنند، اما با این حال تخصص لازم در شغل لوله‌کشی را دارند. بدین منظور باید از یک کارفرمای کانادا جاب آفر دریافت کنید. بهتر است قبل از اقدام به دریافت جاب آفر، پروفایل اکسپرس انتری خود را تکمیل کرده، چراکه کارفرمایان کانادایی، بعضا نیروهای مورد نیاز خارجی و متخصص خود را از میان این پروفایل‌ها انتخاب می کنند. اطلاعات بیشتر را در مطلب پیشنهادی زیر بخوانید:

برای شغل لوله کشی در کانادا، چه مهارت‌هایی باید داشته باشیم؟

همانطورکه گفتیم یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا، لوله کش است. لوله‌کش‌ها در کانادا در کنار مهندسین و تکنسین‌های متعددی ممکن است مشغول به کار شوند. این افراد مسئول آماده سازی نقشه های لوله کشی و ملزومات آن و دیگر اسناد فنی می باشند در کنار این موارد، باید از کیفیت روابط و خدمات به مشتریان اطمینان کسب کنند.

در برخی موارد لوله کش ها باید بتوانند نقشه های سه بعدی و مدل ها را بخوانند و با دستگاه ها و ماشین آلات سنگین، سیستم های مکش و دیگر دستگاه ها آشنایی داشته باشند. به طور کلی می توان گفت لوله کش ها وظایف زیر را دارند:

 • آماده سازی نقشه ها و ملزومات آن
 • شرکت در طراحی های مهندسی
 • انجام دیگر وظایف فنی به منظور پشتیبانی از تحویل به موقع پروژه
 • انجام بازرسی های منظم و دوره ای
 • حضور در تمامی فاز های کار چه در سر پروژه و چه در اداره و محیط دفتری

مهندسین لوله کش مسئول طراحی و ساخت سیستم های لوله کشی برای انتقال آب، گاز، نفت و فاضلاب هستند. به این ترتیب این افراد در تمامی مراحل سیستم های لوله کشی به گونه ای درگیر می باشند. برای مثال در ابتدا مشغول به بررسی شرایط و الزامات پروژه می شوند و بعد از آن خطوط لوله کشی را طراحی می کنند و سپس وارد مرحله اجرا و نظارت می شوند.

گاهی اوقات نیز برخی از لوله کش های با سابقه کاری بیشتر که تجربه بیشتری دارند می توانند مسئولیت نظارت را بر عهده گیرند. محیط کاری آن ها قطعا خارج از دفتر خواهد بود اما باز هم بستگی به شرایط پروژه دارد. به طور کلی انجام مسئولیت های لوله کشی بیشتر به شرایط صنعت و حوزه کاری این افراد بستگی دارد. اجازه دهید بیشتر درباره وظایف کاری این شغل در محیط کاری کانادا صحبت کنیم.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

نظارت بر سایت های نصب تجهیزات

بخشی از فعالیت های لوله کش ها می تواند نظارت بر سایت های نصب تجهیزات لوله کشی باشد. این افراد مسئول هستند در این سایت ها حضور داشته باشند و سیستم های لوله کشی را بر اساس استاندارد های بین المللی بررسی و ارزیابی کنند. همچنین در نهایت باید گزارشات خود را به عنوان بخشی از پروژه تحلیل کنند و نتیجه آن را در کار خود اعمال کنند.

طراحی نقشه ها

مهندسین لوله کش طراحان سیستم های لوله کشی هم می باشند. بنابراین باید آشنایی کاملی با تمامی بخش های لوله کشی داشته باشند امروزه با پیشرفت در نرم افزارهای طراحی، ضروری است که همه طراحی ها به وسیله نرم افزار های به روز و مورد تایید جهانی، انجام گیرد. بنابراین لازم است تسلط کاملی بر کامپیوتر و نرم افزار های طراحی مانند اتوکد داشته باشند.

شرکت در نشست های تخمین هزینه

بیشتر مهندسین لوله کش باید پروژه های شان را بر اساس بودجه ای که دارند پیش ببرند، پس ضروری است که حتما در جلسات مخصوص تایین و تامین بودجه حضور پر رنگ داشته باشند. در این میان باید ارتباط نزدیکی هم با تصمیم گیران پروژه داشته باشند تا مطمئن شوند طراحی های آنها منعکس کننده تمامی پارامتر هایی است که آن ها می خواهند در پروژه های شان اجرا شوند.

معرفی حرفه لوله کشی در کانادا و بررسی شرایط آن

برای مهاجرت از طریق حرفه لوله کشی در کانادا باید مهارت‌های ویژه‌ای داشته باشید

تامین مواد اولیه سیستم های لوله کشی

مهندسین لوله کش باید دقیقا بدانند برای اتمام یک پروژه لوله کشی به چه مواد اولیه ای نیاز دارند و این مواد باید در چه مقدار و مقیاسی باشد. بنابراین خودشان نیز مسئول تامین این مواد هستند و باید مطئن شوند که تمامی مواد در طول انجام پروژه استفاده می شود و تمامی مواد هم مورد تایید استاندارد های بین المللی باشد.

برای کسب موفقیت بیشتر در شغل لوله کشی در کشور کانادا لازم است که مهارت های زیر را نیز بدانید:

 • مهارت برقراری ارتباط و مهارت های تعاملی و اجتماعی
 • بهره مندی از خلاقیت و نوآوری در ارائه راه حل هایی برای حل مشکلات پیش آمده در پروژه
 • بهره وری بالا
 • مشتری مداری و جلب رضایت مشتری ها
 • مهارت های عملیاتی و فنی و توانایی خودآموزی در صورتی که نیاز به کسب مهارت های بیشتر بودند
 • توانایی تطبیق با تغییرات پیش آمده در روند انجام کار پروژه

سخن پایانی

شغل لوله کشی در کانادا و به طور کلی در در کشور های خارجی، جزو مشاغل برتر به حساب می آید که از طریق آن می توانید نسبت به اخذ ویزای کار کانادا اقدام کنید. درواقع کانادا از آنجایی که نیروی جوان کافی برای انجام چنین پروژه هایی ندارد، به دنبال اخذ مهاجر برای رفع این خلا می باشد. زندگی در کشورهای صنعتی نظیر کانادا برای بسیاری از افراد یک موقعیت خاص و منحصر به فرد به حساب می آید.

موسسه مهاجرتی پارسی کانادا با تجربه زیادی که در زمینه مهاجرت دارد، در ابتدا با بررسی شرایط شما تمامی جوانب کار در این کشور را برای شما ارزیابی می کند و بهترین روش برای کار در کانادا را پیش روی شما قرار می دهد. تمامی افراد متخصص در زمینه لوله کشی می توانند با مراجعه به موسسه مهاجرتی پارسی کانادا و یا استفاده پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت اقدام به بررسی شرایط خود کنند.

سوالات متداول

با شغل لوله‌کشی در کانادا، درآمد سالانه شما به طور میانگین حدود 75,000 دلار کانادا خواهد بود.

برای مهاجرت به کانادا با حرفه لوله‌کشی، دو راه پیش رو دارید: 1- اکسپرس انتری 2- برنامه نامزدی استانی کانادا

استان های نوآاسکوشیا، نیوبرانزویک و اونتاریو همواره در برنامه نامزدی استانی، بیش از دیگر استان‌ها به دنبال نیروهای متخصص لوله‌کش می‌گردند.

guest
5 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها