مشاغل پردرآمد استرالیا کدامند؟

پیدا کردن شغل مناسب بعد از مهاجرت به یک کشور جدید، شاید یکی از دغدغه های اصلی هر مهاجری باشد. این موضوع تقریبا برای مهاجرت به هر کشوری فکر یک مهاجر را به خود مشغول می کند. چه بخواهید به ترکیه مهاجرت کنید و یا قصد مهاجرت به استرالیا را داشته باشید، علاوه بر تخصصی که دارید به احتمال زیاد به میزان درآمد هم برایتان اهمیت دارد.

آیا شما هم جز افرادی هستید که قصد زندگی و کار در ششمین کشور پهناور و سومین کشور توسعه یافته جهان را دارید؟ و یا می خواهید با دریافت ویزای کار استرالیا، اقامت این کشور را دریافت کنید؟ پس خواندن این مقاله را از دست ندهید، تا ببیند میزان درآمد در استرالیا چقدر است و کدام مشاغل در این کشور درآمد بیشتری دارند.

پردرآمد ترین مشاغل استرالیا

میزان درآمد در استرالیا

بر اساس آمار جدید اداره آمار استرالیا (ABS)، متوسط ​​درآمد هفتگی برای مشاغل تمام وقت در استرالیا در ماه مه سال 2020 1714 دلار بود  که 3.3 درصد بیشتر از نوامبر 2019 است.

همانطور که می دانید در استرالیا، حقوق بسیار بالا است و در یک سال نه فقط می توانید هزینه های خود را پرداخت کنید، بلکه می توانید چند هزار دلار هم پس انداز کنید. حداقل حقوق و دستمزد 17.29 دلار در ساعت است که باید به آن حق بیمه اضافه کنید. این حق بیمه نوعی مستمری است که کارفرما ماهانه در صندوقی اختصاص داده شده برای همین موضوع پرداخت می کند.

از نظر قانونی ، افرادی که تحت حمایت مالی قرار می گیرند باید حداقل 54000 دلار استرالیا به عنوان حقوق اضافی دریافت کنند. بدون احتساب مالیات، پرداختی تقریبا 3500 دلار در ماه است. برخی مشاغل حرفه ای مورد بیشتر مورد نیاز است و برخی دیگر کمتر. بنابراین، طبیعی است که میزان درآمد این دو دسته از مشاغل با یکدیگر متفاوت هستند. برخی دیگر از مشاغل نیاز به شیفت شب یا کار در آخر هفته یا تعطیلات رسمی دارند و در این موارد دستمزد ساعتی دو برابر می شود. کسانی که به دنبال دریافت اقامت استرالیا هستند باید همه این موارد را مد نظر داشته باشند.

پردرآمد ترین مشاغل استرالیا
مشاغل پردرآمد در استرالیا

همه ما به دنبال فرصت هایی هستیم که با استفاده آن ها می توانیم در شغل های مناسب استخدام شویم و درآمد ماهیانه خود را افزایش دهیم. اگر علاقه مند به مهاجرت به استرالیا هستید و در حرفه ای خاص تبحر دارید، می توانید از فرصت های شغلی به وجود آمده در این کشور، استفاده کنید، به درآمدی فوق العاده برسید و آینده ای روشن برای خود بسازید. در این قسمت به 10 شغل پر آمد در استرالیا می پردازیم:

 • جراحان

یکی از پر درآمد ترین و بهترین کار در استرالیا، جراحی می باشد. این افراد در لیست ثروت مند ترین افراد در حوزه پزشکی قرار دارد که بیش از350،000 دلار در سال دریافت می کنند. جراحان و متخصصان جراجی می توانند در همه زمینه های پزشکی جزئی و حرفه ای، بیماری های جسمی را برطرف سازند.

 • متخصص بیهوشی

یکی از بهترین شغل ها در استرالیا، متخصصان بیهوشی هستند. کار این متخصصان پزشکی، انجام فرآیند بیهوشی برای بیماران می باشد. متخصصان بیهوشی در استرالیا سالانه حدود 300000 دلار حقوق می گیرند. درآمد این متخصصان ممکن است از یک منطقه به منطقه دیگر متفاوت باشد اما مبلغ عمومی که می توانند به عنوان یک پزشک بدست آورید بسیار بالاتر از مبلغ فوق خواهد بود.

 • متخصص بیماری های داخلی

سومین فرد پردرآمد در استرالیا متخصص بیماری های داخلی می باشد و حقوق خوبی از این شغل دریافت می کند. افرادی که در این رشته تحصیل کرده اند می توانند سالانه حدود 250 هزار دلار و بالاتر حقوق می بگیرند. وظیفه متخصصان بیماری های داخلی معالجه، تشخیص و پیشگیری از بیماری های درون بدن انسان می باشد.

 • نمایندگی های مالی

فروشندگان مالی افرادی هستند که در دسته کارگزاران قرار می گیرند و این متخصصان قادر هستند که توسط مؤسسات مالی برای تحلیل شرایط بازار، تسهیل تجارت و هدایت بازار طبق مقررات دولتی به کار گرفته می شوند. فروشندگی مالی چهارمین پردرآمد در استرالیا می باشد و حقوق سالیانه آن ها حدود 200000 دلار استرالیا خواهد بود.

 • معامله گران بازار بورس و سهام

این افراد کسانی هستند که در بازار بورس اوراق بهادار فعالیت دارند و معامله هایی در آن زمینه انجام می دهند. به طور کلی می توان اشاره کرد که، درآمد این افراد نسبت به دیگر شغل ها، متفاوت است، زیرا حقوق آن ها می تواند از چند صد دلار تا صدها هزار و حتی میلیون ها دلار باشد. متوسط درآمد یک کارگزار بورس و سهام در حدود 100000 دلاربدون مزایا و حدود 300،000 دلار با مزایای کاری است.

 • پزشکان قانونی در استرالیا

ششمین دسته افراد پر درآمد در استرالیا، پزشکان قانونی هستند. متوسط درآمد یک پزشک قانونی در استرالیا حدود 190،000 دلار در سال می باشد. جالب است بدانید که این حرفه حقوقی در طی سال ها اعتبار خود را از دست داده است و در صدر بالاترین درآمد قرار نمی گیرد ولی هنوز هم در بین این گونه مشاغل جای دارد.

 • روان پزشکان

روان پزشکان همواره جزو پردرآمدترین افراد چه در زمینه پزشکی و چه در دنیای حرفه ای عمومی خود، بوده اند. آن ها باید بتوانند بیماری ها و اختلالات روانی را تشخیص، درمان و پیشگیری کنند. جالب است بدانید، بیماری هایی که در حیطه روان پزشکی قرار می گیرند، کاملاً بسیار هستند و آن ها شامل، بیماری های خفیف و مسائل روحی و روانی شدید، می شوند. این حرفه با توجه به اینکه مشکلات روحی روزمره انسان ها در حال افزایش است، اهمیت بیشتری پیدا کرده اند. در سال 2018، یک روانپزشک در استرالیا می تواند تا مقدار 180،000 دلار و بالاتر از آن را به دست آورد.

 • مهندسان معدن

صنعت معدن به عنوان یکی از پردرآمدترین شغل ها در کشور استرالیا شناخته می شود. به این دلیل است که این منطقه زیبای جهان از معادن بسیاری تشکیل داده شده است. از این رو، پردرآمدترین افراد در صنعت معدن، مهندسان معدن می باشند. مهندسین وظیفه دارند روش های مختلف علمی را برای کمک به استخراج مواد معدنی به کار گیرند. حقوق این افراد در حرفه خود متفاوت است اما میانگین درآمد کلی آن ها در یک سال حدود 160،000 دلار استرالیا، می باشد.

 • پزشکان عمومی

در حالت کلی افرادی که در حیطه پزشکی فعالیت می کنند، در صدر پر درآمد ترین مشاغل در استرالیا قرار می گیرند. پزشکان عمومی نیز در آن گروه جای دارند. آن ها در مواردی هم چون بهداشت عمومی آموزش دیده اند و به مردم نیازمند و بیمار کمک می کنند. این متخصصان می توانند باعث بهبود بیماران در چالش های سلامت جسمی، چالش های سلامت روان و رفاه اجتماعی شوند. بهتر است بدانید که، یک پزشک عمومی در سال حدود 140000 دلار استرالیا، درآمد کسب می کند.

 • مهندس امنیت فناوری اطلاعات

آن ها تمام داده ها و زیرساخت های مورد نظر را در حوزه دیجیتال، گردآوری، ذخیره و نگهداری می کنند. امنیت داده ها و محافظت از آن ها در برابر مهاجمان مخرب مانند هکر ها، امری ضروری برای سازمان ها می باشد. کارشناسان امنیت سایبری، بطور مستقیم و غیز مستقیم، قادر به ساختن و به روزرسانی چنین سیستم هایی هستند، آن ها نیز در آمد بسیاری در استرالیا کسب می کنند.

پردرآمد ترین مشاغل استرالیا

ویزای کار در استرالیا

جالب است بدانید که ویزای کار استرالیا یکی از پر متقاضی ترین ویزا ها برای دریافت اقامت این کشور می باشد. علاقه مندان می توانند برای پیدا کردن شغل و کسب درآمد در استرالیا، که از ابزار های مهم زندگی با کیفیت است، تلاش کنند. در این راستا، دولت این کشور نیز، برای جذب نیروی ماهر و متخصص اقدام می کند.

یکی از نکاتی که باید در نظر گفته شود، توجه به ساب کلاس ها برای دریافت ویزای کاری استرالیا می باشد. ویزای کاری استرالیا در اداره این کشور با نام، Working and Skilled Visa شناخته شده است. همان طور که گفتیم، استرالیا یکی از کشور هایی است هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز خود را به دولت های دیگر معرفی می کنند و ویزای کار در استرالیا نیز، از طریق سه ساب کلاس، 189،190 و 489 در دسترس عموم قرار می گیرد.

کسانی می توانند در این کار موفق شوند که بر اساس سیستم امتیاز بندی، امتیاز مورد نیاز را کسب کنند. در این میان، ساب کلاس ۱۸۹ به صورت مستقیم و بدون نیاز به اسپانسر ایالتی و یا شخصی داده خواهد شد. با استفاده از این نوع ساب کلاس، علاقه مندان می توانند به راحتی ویزای اقامت استرالیا را دریافت کنند و برای رسیدن به آن، تنها به 65 امتیاز نیاز است. سیستم امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا به صورت زیر می باشد:

 • سن افراد باید بین 25 تا 32 داشته باشند تا بتوانند 30 امتیاز کسب کنند.
 • علاقه مندان بایستی در آزمون آیلتس حداقل نمره 7 و در آزمون PTE حداقل نمره 65 را کسب کنند.
 • جالب است بدانید که حداقل مدرک تحصیلی، دیپلم و مدارک فنی حرفه ای مورد تائید استرالیا می باشد و امتیاز در نظر گرفته برای آن 10 می باشد. معادل ۱۰ امتیاز است. لازم به ذکر است که، اگر مدرک تحصیلی همسر لیسانس یا بالاتر باشد، 5 امتیاز اضافه خواهد شد.
 • افراد باید حداقل سه تا پنج سال سابقه کاری همراه با بیمه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید