مهاجرت به کانادا یا استرالیا؟

این روزها بازار مهاجرت بسیار داغ است و بسیاری از افراد به دنبال این هستند که با استفاده از روش های مهاجرتی موجود و بنا بر شرایط شان به دیگر کشور ها مهاجرت کنند. انگیزه های مهاجرتی بین افراد متفاوت است و متقاضیان بنا بر دلایل شخصی شان به دنبال آن هستند. این انگیزه ها گاها تحصیلی و اخذ مدرک از دانشگاه برتر جهان است و گاهی به منظور برخورداری از حقوق و مزایای بیشتر است و گاهی نیز دیدار و زندگی در کنار عزیزانی است که مقیم دیگر کشورها شده اند. با هر دلیل و انگیزه، مهاجرت امری چالش برانگیز است که بایستی برای آن برنامه ای مشخص و دقیق را دنبال کرد.

اما با توجه به افزایش درخواست برای مهاجرت، شاهد این هستیم که تعداد زیادی از افراد هنوز کشور مورد نظر خود را انتخاب نکرده اند. در این مقاله سعی به معرفی دو قطب بزرگ مهاجر پذیر داریم که مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت بوده است.

استرالیا و کانادا از جمله کشورهایی هستند که افراد زیادی در دنیا خواهان مهاجرت به آن ها هستند. نکته جالب این است که حتی گاهی انتخاب میان این دو برای افراد سخت می شود. اگر شما خواننده عزیز نیز به دنبال کسب آگاهی در مورد این دو کشور هستید و می خواهید بدانید بهترین کشور برای مهاجرت کجاست، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

همان طور که می دانید، کانادا و استرالیا هر کدام مزیت های زیادی برای مهاجرت دارند و در این مقاله به بیان تفاوت ها و شباهت های این دو کشور پرداخته می شود. امروزه با توجه به سیل عظیم مهاجرت به سمت استرالیا و کانادا، اطلاعات پراکنده ای در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، از این رو ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله به صورت تخصصی به این امر بپردازیم. یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی هر شخص، مهاجرت و دریافت ویزا می باشد، به همین دلیل بایستی برای انتخاب کشور مورد نظر اطلاعات بسیار مهم و کاربردی کسب شود. زیرا داشتن دانش دقیق در این مورد، به تصمیم گیری نهایی فرد، کمک شایانی می کند. در حالت کلی، مهاجرت به کانادا یا استرالیا مورد علاقه عده بسیاری می باشد و اکثر جوانان برای تغییر روند زندگی و ساختن آینده خود، تصمیم می گیرند که ویزای یکی از این دو کشور را اخذ کنند.

اطلاعات کلی درباره استرالیا و کانادا

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، برای مهاجرت به کانادا و استرالیا باید با شرایط کلی و عمومی این دو کشور آشنا باشید.

کانادا و استرالیا هر دو کشورهایی چند ملیتی و چند فرهنگی هستند که درصد زیادی از ساکنین این دو کشور را مهاجرینی که از سراسر دنیا آمده اند تشکیل می دهند. ار این رو تنوع فرهنگی در این کشورها بالا بوده و قطعا هر کسی از هر جای دنیا به این دو کشور سفر کند کمتر احساس غربت خواهد کرد. ساکنین کانادا و استرالیا مردمی مهمان دوست بوده و از افرادی که از سایر نقاط دنیا به کشورشان مهاجرت می کنند به گرمی استقبال می کنند.

از لحاظ امنیتی نیز این دو کشور هر دو در سطح بالایی قرار دارند. کانادا یکی از کشورهایی است که پایین ترین نرخ جرم و جنایت در جهان را به خود اختصاص داده و در رتبه ششم جهانی از لحاظ امنیتی قرار گرفته است. امنیت در کانادا تنها شامل مسائل اجتماعی نمی شود و این امنیت شامل اقتصاد کانادا، شغل، صنعت و سرمایه گذاری در این کشور نیز می شود. دو شهر ملبورن و سیدنی در استرالیا نیز در زمره ده شهر امن جهان قرار گرفته اند.

میزان درآمد در استرالیا به ازای هر یک ساعت 18 دلار بوده و این مقدار در کانادا 12 دلار است. البته این یک رقم کلی است و طبیعتا به ازای شغل، مهارت و تخصصی که داشته باشید درآمد شما نیز متفاوت خواهد بود. نرخ بیکاری در این دو کشور بسیار پایین است و از طرفی فرصت های شغلی موجود در این دو کشور در حال افزایش است. برای اشتغال و مهاجرت به استرالیا یا کانادا لزومی ندارد که دکتر و یا مهندس باشید بلکه صرف داشتن مهارت در حرفه ای می تواند تضمین اشتغال شما باشد.

 

مهاجرت به استرالیا و کانادا

مقایسه شرایط اقتصادی استرالیا و کانادا

کانادا در سیستم اقتصادی جهانی جزو مهم ترین کشور های دنیا طبقه بندی می شود و استاندارد های زندگی آن ها بیشتر به طرز زندگی آمریکایی ها شباهت دارد. این کشور دارای منابع نفت و گاز طبیعی می باشد که معمولا تولید نفت خام در استان های غربی مانند آلبرتا صورت می گیرد. کانادا یکی از مهم ترین و بزرگ ترین کشورهای صنعتی دنیا به شمار می رود و به دلیل داشتن برنامه سرمایه گذاری مهم در کبک، امنیت و کیفیت زندگی و مالیات های کم، به مقصدی ایده آل برای مهاجران تبدیل شده است.

یکی دیگر از نکات مربوط به صنعت کانادا این است که، این کشور از لحاظ تولیدات داخلی و خارجی جزو ده کشور مهم جهان طبقه بندی می شود. از آن جایی که مرز بین کانادا و ایالات متحده آمریکا، بزرگ ترین مرز جهان است، آن ها می توانند روابط تجاری و سرمایه گذاری های دوجانبه خود را به طور چشم گیری افزایش دهند.

همان طور که گفتیم، کانادا دارای منابع نفت و گاز است، از این رو این کشور یکی از بزرگترین تأمین کننده های انرژی خارجی از جمله نفت، گاز طبیعی و انرژی الکتریکی و منبع اصلی واردات اورانیوم در ایالات متحده آمریکا می باشد. از این رو به دلیل مسائل اقتصادی و مالی پیشرفت، تعداد بسیاری برای کار در کانادا اقدام می کنند. یکی از مهم ترین شهر های این کشور که بازار کار بهتری دارد، اتاوا می باشد. زیرا فرصت های شغلی بسیاری در این شهر فراهم شده است.

دولت مردان شهر اتاوا بیش از 25،600 شغل جدید تا ژوئن 2018 در اتاوا ایجاد کرده اند و کارخانه ها و شرکت های مهمی در این شهر وجود دارد که برای استخدام نیروی کاری و حرفه ای تلاش می کنند. شرکت های پیشرفته مانند بل کانادا، کالین، نوکیا، جنرال دینامیک کانادا، کرل و آی بی ام در اتاوا مشغول به فعالیت می باشند. در ماه ژوئن سال 2018، با وجود از بین رفتن مشاغل مدیریتی، دستاوردهای شغلی بسیاری در اتاوا به منظور ساخت و ساز و همچنین حمل و نقل و انبارداری به وجود آمد. علاوه بر این، فرصت های شغلی بیشتری برای کار در کانادا در آینده پیش بینی می شود.

از سوی دیگر، استرالیا یکی از ثروتمند ترین کشورها از نظر اقتصادی می باشد. این ناحیه نیز در بین شش کشور بزرگ دنیا قرار دارد و سالانه افراد بسیاری را برای مهاجرت به سمت خود می کشاند. استرالیا به دلیل داشتن فرصت های بی حد و اندازه، به سومین مکان محبوب برای دانشجویان بین المللی نیز تبدیل شده است. جالب است بدانید، این کشور به دلیل داشتن اقتصاد قوی، همواره نیازمند نیروی کاری ماهر می باشد و همین امر موجب شد که سالانه متقاضیان زیادی برای کار در استرالیا اقدام کنند.

به علاوه، این منطقه محبوب جهان، محیطی امن و استاندارد برای سرمایه گذاران و کارآفرینان محسوب می شود و دولت استرالیا نیز شرایط و موقعیت های کاری مناسبی را برای آن ها فراهم می کند. این کشور دارای منابع ارزشمند انرژی، مواد غذایی و منابع طبیعی می باشد و علاوه بر این، صادر کننده ذخایر گسترده ای از زغال سنگ، آهن، مس، طلا، گاز طبیعی، اورانیوم و منابع انرژی تجدید پذیر نیز می باشد. به همین سبب است که این کشور، مقصد بسیاری برای شروع کار و فعالیت شده است و عده بسیاری نیز در این تلاش هستند که به منظور کار در استرالیا بتوانند ویزای این کشور را دریافت کنند.

دریافت ویزای استرالیا یا ویزای کانادا؟

برای دریافت ویزای استرالیا و یا ویزای کانادا نیاز است مراحلی طی شود و علاقه مندان به مهاجرت بایستی مطابق با آن ها، فرآیند دریافت ویزای مورد نظر را انجام دهند. در این قسمت به مسائلی مربوط به روند اخذ ویزا پرداخته می شود. همان طور که می دانید برای دریافت ویزای دائم، باید شرایطی مانند توانایی افراد در محیط کاری، تجربه و سابقه کاری فرد، انگیزه و استعداد هر شخص و تحصیلات نیز در نظر گرفته شود. تفاوت عمده در نحوه ارزیابی اطلاعات مهاجران می باشد.

جالب است بدانید که دولت استرالیا به تجربه کاری هر فرد بیشتر از دیگر قابلیت های آن ها دقت می کند، و این در حالی است که کانادا نیز چنین شرایطی دارد.

کانادا به دلیل چند ایالتی بودن، روش های متفاوتی برای دریافت ویزا دارد.  هرکدام از ایالت های کانادا قوانین و شرایط متفاوتی برای ارزیابی مهاجرین دارند، در صورتی که برای اخذ ویزای استرالیا، رایط در تمامی ایالت ها کاملا یکسان است.

و اما نکته مهم برای اخذ ویزای استرالیا این است که متقاضیان باید برای دریافت ویزای کشور استرالیا، بایستی مراحل بیشتری را به نسبت کانادا پشت سر بگذارند.

جالب است بدانید که امکانات و هزینه های درمانی تقریبا در کانادا واسترالیا یکسان است. کشور استرالیا به افرادی که ویژگی رقابتی در کارهایشان را دارند، بیشتر اهمیت می دهد، در حالی که کشور کانادا، به افرادی که به کانون گرم خانواده اهمیت می دهند، توجه ویژه ای دارد.

مهاجرت به کانادا یا استرالیا؟

تفاوت آب و هوای استرالیا و کانادا

کشور کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان شناخته می شود و به دلیل مجاورت با اقیانوس آرام و اطلس، آب و هوای مختلفی دارد. به طور کلی این کشور مناطق سرد سیر بسیاری دارد. قسمت های جنوب غربی این کشور، محل قرار گرفتن استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور، آب و هوای نسبتا متعادلی دارد ولی شهر اتاوا و تورنتو جزو مناطق سرد این کشور طبقه بندی می شوند. زندگی در شهر های مونترال، تورنتو، کلگری و ونکوور بسیار هیجان انگیز خواهد بود چرا که هرگز تعادل خاصی در شرایط جوی این شهر ها وجود ندارد به شکلی که گاها ممکن است با پالتو از خانه خارج شوید و بعد به سبب گرمی هوا در طی روز مجبور شوید که با تی شرت به خانه برگردید.

سرد ترین مکان در کانادا، محدوده شمال غربی این کشور می باشد که دمای آن عمدتا به منفی 30 درجه سانتی گراد می رسد. جالب است بدانید که در اطراف اقیانوس اطلس یعنی کناره های جزیره پرینس ادوارد و نیوفاندلند زمستان های سرد و تابستان های معتدلی را مشاهده می کنید. علاوه بر این، شهر های ونکوور و ویکتوریا کمترین نوسان دما را در طول سال دارند اما در شهر های انتاریو و کبک، بیش ترین میزان ناپایداری دما قابل مشاهده است. از این رو بهتر است افرادی که به اینگونه شرایط آب و هوایی علاقه دارند و همیشه آماده ی رویارویی با هر تغییر ناگهانی جوی هستند، برای اخد ویزای کانادا اقدام کنند.

در این قسمت قصد داریم در ارتباط با آب و هوای استرالیا مطالبی را بیان کنیم. این کشور یکی ازخوش آب و هوا ترین مناطق جهان است و سالانه تعداد بسیاری از مردم دنیا برای اقامت استرالیا  و استفاده از آب و هوا و مشاهده مناطق زیبای آن، اقدام می کنند. از آن جایی که استرالیا مناطق زیبا و دیدنی بسیاری دارد و شهر های مهم آن، از جمله سیدنی، ملبورن، نیوکاسل و گلد کاست در کنار دریا واقع شده اند و جزو شهر های ساحلی به شمار می روند، اکثر شهر های استرالیا به دلیل بارندگی زیاد، عاری از هر گونه آلودگی می باشد.

از آن جا که استرالیا قاره ای است که از مناطق قطبی توسط اقیانوس جنوبی جدا شده است، در معرض حرکات هوای قطبی منجمد در طول زمستان قرار نمی گیرد، در نتیجه، زمستان های استرالیا نسبتاً معتدل است و تضاد کمتری بین دمای تابستان و زمستان نسبت به قاره های شمالی دارد. به همین دلیل است که مردم زیادی برای مهاجرت و زندگی جدید، نسبت به اخد ویزای استرالیا اقدام کرده و درخواست می دهند.

استرالیا یا کانادا

با وجود هر آنچه تا به الان گفته شد، در نهایت این شما هستید که در این باره تصمیم می گیرید. به هنگام تصمیم گیری بایستی بنابر الویت های تان، مهارت هایی که دارید و میزان سرمایه ای که در اختیار دارید تصمیم نهایی را بگیرید. خبر خوب ما به شما همراهان عزیز این است که تنها با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی ما می توانید منتظر تماس مشاوران مهاجرتی ما در موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت باشید.

موسسه پارسی کانادا یکی از بزرگترین موسسات مهاجرتی است که از روشی نوین برای ارائه خدمات مشاوره ای به متقاضیان مهاجرتی استفاده می کند. مشاوران مجرب ما با بررسی رزومه شما، بهترین مسیر مهاجرتی را برای تان انتخاب کرده و در این مسیر برای ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیت رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و غیره به شما کمک می کنند، تنها کافیست پرونده خود را به ما بسپارید و آینده ای درخشان برای خود رقم بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید